18-latek „dziękował” za papierosy i nie płacił. Grozi mu 5 lat

        Pyrzyccy kryminalni zatrzymali złodzieja, który w sklepach na terenie Pyrzyc ukradł papierosy o wartości ponad 1200 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym 18-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

        Na przestrzeni miesiąca czasu pyrzycka Policja przyjęła kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży papierosów w sklepach na terenie Pyrzyc. Kradzieży dokonywać miał młody mężczyzna, który wchodził do sklepu i prosił o większą ilość papierosów, po czym w momencie otrzymania towaru mówił „dziękuję” i spokojnie wychodził nie uiszczając rachunku. Mężczyzna po opuszczeniu sklepu w szybkim tempie znikał z towarem.


reklama
     

           Pyrzyccy Kryminalni pracując intensywnie nad sprawą doprowadzili do zatrzymania 18-letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, następnie przyznał się do przedstawionych zarzutów kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym 18 -latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

            Prokurator po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez funkcjonariuszy materiałem dowodowym zastosował wobec mężczyzny dozór Policji.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.