Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

              Powiadomieniem patrolu Policji i ostatecznie zatrzymaniem zakończyła się jazda 31-letniej mieszkanki powiatu pyrzyckiego. Kierująca miała poważne problemy z opanowaniem samochodu, a ponadto nie posiadała uprawnień do kierowania. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie.

          Kilka dni temu w Pyrzycach na ul. Narutowicza doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kierującej. Z relacji świadka wynika, że kierująca samochodem marki Renault jadąc drogą W 106 jechała przysłowiowym wężykiem, od krawędzi jezdni do jej osi. Kierująca miała wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy co dało podstawę, iż może znajdować się po wpływem alkoholu.

           Po tym jak kobieta wjechała do Pyrzyc i skręciła w jedną z ulic, zgasł jej samochód. Fakt wykorzystał świadek cały czas jadący za nią. Podbiegł do pojazdu i widząc stan kierującej, która próbuje uruchomić silnik zabrał jej kluczyki.


reklama
     

           O tym co się wydarzyło powiadomiony został dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, który natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol.

              Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż kierująca Renault miał prawie 3 promile. W czasie interwencji okazało się iż, 31 – latka nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania. Po wytrzeźwieniu kobiecie przedstawiono zarzut jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W dalszym ciągu nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drogach. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”.

           Pamiętajmy – Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

3 odpowiedzi na Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

  1. Anonim pisze:

    Ciekawe jak tam były policjant, nauczyciel nauki jazdy, także zatrzymany podczas kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Czy nadal jeździ?

  2. Anonim pisze:

    3 promile, no tylko pozazdrościć.
    W nagrodę zostanie radną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.