Nie płacą za najem mieszkań. Wysokość należności dla Gminy Pyrzyce poraża!

         Damian Błażejewski, Radny Rady Miejskiej w Pyrzycach, w kwietniu br. złożył zapytanie o wysokość zadłużenia z tytułu najmu mieszkań komunalnych należnych Gminie Pyrzyce. Okazało się, że najemcy mieszkań komunalnych nie płacą Gminie Pyrzyce za ich użytkowanie, a kwota zadłużenia wraz z odsetkami jest ogromna i musiała powstawać latami.

          Najemcy mieszkań należących do Gminy Pyrzyce na koniec marca 2019 roku zalegali z płatnościami na kwotę blisko 3 milionów złotych (!) wraz z odsetkami! To 4 procent gminnego budżetu! Można się tylko prześcigać w pomysłach no to co za te pieniądze można byłoby zrobić w naszej gminie.


reklama
     

                Gmina Pyrzyce posiada 319 mieszkań. To oznacza, że każdy lokal średnio jest zadłużony na ponad 9 000 zł. Niemożliwe jest żeby nikt nie płacił gminie za najem! Na jaką kwotę są największe zadłużenia lokali? Czy w ogóle możliwe jest odzyskanie tych należności?

dst/fb

5 odpowiedzi na Nie płacą za najem mieszkań. Wysokość należności dla Gminy Pyrzyce poraża!

 1. Bidok pisze:

  Szuka pieniędzy u najbiedniejszych,a w niedzielę na kolanach w pierwszej ławce lub jeszcze bliżej ołtarza !!!
  Będziesz się w piekle grillował !

 2. Galdiar pisze:

  Bidoku chcesz ogólnego przyzwolenia na niepłacenie za mieszkanie, za śmieci i inne media. Czy w Pyrzycach brakuje miejsc pracy, nie sądzę.

 3. Zdzichu pisze:

  To jakaś porażka, nieważne ile lat to się zbierało. Pytanie czy w końcu ktoś się za to weźmie. Już nie wnikam kto zalega, bo i tym „bogatszym” zdarza się zapomnieć, za to passat w TDI musi być 😏

 4. Aqua pisze:

  za niepłacenie za mieszkanie powinna być bezwarunkowa eksmisja. Problemu z praca nie ma, problemem jest za to fakt, że Ci ludzie nie chcą pracować bo mają z opieki znacznie więcej niż z etatu. Wyciągają z socjalu ile się da,m.in. 500 +, a skoro stać ich na dobre samochody i wycieczki z „bombelkami” to i za czynsz powinni płacić.

 5. Adam pisze:

  Boże czy wy ludzie się z choinki urwaliście takie mamy prawo odgórne i dlatego ludzie nie płacą. Komornik ściągalności ze świadczeń socjalnych i z zasiłków nie morze zrobić i umarza postępowanie, nie może zrobić z minimalnego wynagrodzenia (pracodawcy nas tak zatrudniają minimalne wynagrodzenie reszta do łapy) i umarza postępowanie, ludzie pracują w szarej strefie więc jak ktoś w dzisiejszych czasach chce to płaci a jak ktoś nie chce to nie płaci bo mu system na to zezwala. Niestety ci co otrzymują mieszkania socjalnie (zobaczcie ul. Dworcowa) to w większości przypadków podopieczni OPS osoby roszczeniowe i kombinatorzy na garnuszku Państwa i oni to wykorzystują, ich jedyny cel życiowy to przestanie przy barierkach na ul. Dworcowej, spacerki do Biedry i rozmnażanie się dla świadczeń socjalnych, przy 4 dzieci to jeszcze taka mama na emeryturę pójdzie a i niejedni siedzą ze swoim partnerem biorą 500+, świadczenia socjalne i jeszcze od swojego partnera świadczenia z funduszu alimentacyjnego (4×500+ = 2000 + 4×200 (rodzinne) = 800 i niech ma po 300 zł alimentów 4×300=1200 to razem 4000,00 chłop zarabia na czarno niech ma 2000,00 zł na rękę to już mamy 6000,00 do tego mieszkanie socjalne z Gminy – kto z nas/Was ma tak dobrze ????????? Oczywiście są ludzie uczciwi, którym los zgotował psikusa, ale takie osoby starają się jak mogą za to im szacunek. Można by było takie osoby (negatywy pyrzyckie) publicznie powymieniać po nazwisku ale ochrona danych osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.