Nie płacą za najem mieszkań. Wysokość należności dla Gminy Pyrzyce poraża!

         Damian Błażejewski, Radny Rady Miejskiej w Pyrzycach, w kwietniu br. złożył zapytanie o wysokość zadłużenia z tytułu najmu mieszkań komunalnych należnych Gminie Pyrzyce. Okazało się, że najemcy mieszkań komunalnych nie płacą Gminie Pyrzyce za ich użytkowanie, a kwota zadłużenia wraz z odsetkami jest ogromna i musiała powstawać latami.

          Najemcy mieszkań należących do Gminy Pyrzyce na koniec marca 2019 roku zalegali z płatnościami na kwotę blisko 3 milionów złotych (!) wraz z odsetkami! To 4 procent gminnego budżetu! Można się tylko prześcigać w pomysłach no to co za te pieniądze można byłoby zrobić w naszej gminie.


reklama
     

                Gmina Pyrzyce posiada 319 mieszkań. To oznacza, że każdy lokal średnio jest zadłużony na ponad 9 000 zł. Niemożliwe jest żeby nikt nie płacił gminie za najem! Na jaką kwotę są największe zadłużenia lokali? Czy w ogóle możliwe jest odzyskanie tych należności?

dst/fb

26 odpowiedzi na Nie płacą za najem mieszkań. Wysokość należności dla Gminy Pyrzyce poraża!

 1. Bidok pisze:

  Szuka pieniędzy u najbiedniejszych,a w niedzielę na kolanach w pierwszej ławce lub jeszcze bliżej ołtarza !!!
  Będziesz się w piekle grillował !

 2. Galdiar pisze:

  Bidoku chcesz ogólnego przyzwolenia na niepłacenie za mieszkanie, za śmieci i inne media. Czy w Pyrzycach brakuje miejsc pracy, nie sądzę.

 3. Zdzichu pisze:

  To jakaś porażka, nieważne ile lat to się zbierało. Pytanie czy w końcu ktoś się za to weźmie. Już nie wnikam kto zalega, bo i tym „bogatszym” zdarza się zapomnieć, za to passat w TDI musi być 😏

 4. Aqua pisze:

  za niepłacenie za mieszkanie powinna być bezwarunkowa eksmisja. Problemu z praca nie ma, problemem jest za to fakt, że Ci ludzie nie chcą pracować bo mają z opieki znacznie więcej niż z etatu. Wyciągają z socjalu ile się da,m.in. 500 +, a skoro stać ich na dobre samochody i wycieczki z „bombelkami” to i za czynsz powinni płacić.

 5. Adam pisze:

  Boże czy wy ludzie się z choinki urwaliście takie mamy prawo odgórne i dlatego ludzie nie płacą. Komornik ściągalności ze świadczeń socjalnych i z zasiłków nie morze zrobić i umarza postępowanie, nie może zrobić z minimalnego wynagrodzenia (pracodawcy nas tak zatrudniają minimalne wynagrodzenie reszta do łapy) i umarza postępowanie, ludzie pracują w szarej strefie więc jak ktoś w dzisiejszych czasach chce to płaci a jak ktoś nie chce to nie płaci bo mu system na to zezwala. Niestety ci co otrzymują mieszkania socjalnie (zobaczcie ul. Dworcowa) to w większości przypadków podopieczni OPS osoby roszczeniowe i kombinatorzy na garnuszku Państwa i oni to wykorzystują, ich jedyny cel życiowy to przestanie przy barierkach na ul. Dworcowej, spacerki do Biedry i rozmnażanie się dla świadczeń socjalnych, przy 4 dzieci to jeszcze taka mama na emeryturę pójdzie a i niejedni siedzą ze swoim partnerem biorą 500+, świadczenia socjalne i jeszcze od swojego partnera świadczenia z funduszu alimentacyjnego (4×500+ = 2000 + 4×200 (rodzinne) = 800 i niech ma po 300 zł alimentów 4×300=1200 to razem 4000,00 chłop zarabia na czarno niech ma 2000,00 zł na rękę to już mamy 6000,00 do tego mieszkanie socjalne z Gminy – kto z nas/Was ma tak dobrze ????????? Oczywiście są ludzie uczciwi, którym los zgotował psikusa, ale takie osoby starają się jak mogą za to im szacunek. Można by było takie osoby (negatywy pyrzyckie) publicznie powymieniać po nazwisku ale ochrona danych osobowych.

 6. donek pisze:

  to jest elektorat obecnych władz

 7. Zatroskany pisze:

  A na stronie Gminy oraz na jej profilu FB żadnej informacji o tym, że RIO unieważniło uchwałę Pani Burmistrz odnośnie podwyżki opłaty za śmieci!
  Przecież to ważna informacja dla Mieszkańców!
  Wstyd!

  • Anonim pisze:

   We Włoszech o śmieciowy biznes walczą
   Camorra z Ndranghettą, ale u nas z tą
   podwyżką, to Pani „troszeczkę” przesadziła.

  • Adam pisze:

   Zatroskany. Unieważniło fajnie mniej zapłacimy bo na tym samym poziomie, ale zapominamy o jednym 900 tyś zł trzeba będzie dopłacić z inwestycji, ciekawe z jakiej. Opłata za śmieci pozostanie na tym samym poziomie, ale gmina zrezygnuje z drogi z Rzepnowa, z ul. Owocowej lub z ul. Słowackiego. Chyba, że zrezygnujemy z wywozu śmieci a tego nie możemy. No niestety przestaniemy się rozwijać tylko staniemy się tak jak powiat, pieniądze tylko będą przepływać przez gminę jak przez powiat na konkretne cele i na nic nie będzie. Już Starosta zrezygnował z realizacji zadania przebudowa ul. Staromiejskiej bo przejedli wkład własny – fajna perspektywa jakoś nikt go za to nie gani. Opłata za wywóz śmieci to dokładna analiza, ustawodawca też daje możliwość zgłoszenia ilości mieszkańców dlatego ich z 18 tys. mamy 15 tys. z czego płaci tylko 90 %. A ze ściągalnością jest tak jak napisałem 12 czerwca.

   • Zatroskany pisze:

    Adam, a może należy zastanowić się jak „uszczelnić” system poboru opłaty za śmieci? Może należy zmienić system poboru naliczając opłatę względem zużycia wody. No chyba mieszkańcy nagle nie przestaną się myć.
    Ustawa nie daje możliwości innego naliczania jak od liczby mieszkańców.
    Wygodnie było karać płacących, mieć „spójny” budżet i cieszyć się kolorowanie rzeczywistości. Życie to nie bajka podobnie jak zarządzanie Gminą.
    Wiadomo, ze jakaś podwyżka być musi, to niezaprzeczalne. Ale dlaczego karać jednych mieszkańców kosztem drugich?
    Pozdrawiam

   • Anonim pisze:

    Według ciebie ludzie uczciwie płacący za wywóz śmieci powinni dostać w „nagrodę” podwyżkę, bo potrzebny jest remont dróg? Gratuluję logiki!

 8. Anonim pisze:

  Pójście po najmniejszej linii oporu
  obecnych władz.
  Podwójnie powinni płacić, niezbyt rozgarnięci wyborcy, których głosami
  zostały wybrane obecne władze.

 9. Zatroskany pisze:

  Ale tu cicho!
  A Pani Burmistrz bez Wotum zaufania😂 Ale z absolutorium 😉

 10. Anonim pisze:

  Ukraińców w Pyrzycach bez meldunku chyba ok 200 ludzi, śmieci produkują a czy płacą???

 11. cyrus12 pisze:

  Jaka władza takie długi i tyle w komentarzu! to juz druga kadencja i urzad miasta spi ! władza walczy z rada ,obstawiała sie swoimi babami ktore zawiodły wyborcow i oby do 15-tej!diete pobrac juz druga kadencje i luzik !

 12. Kto do sejmu? pisze:

  Justyna Łyjak, Remigiusz Pajor-Kubicki, Małgorzata Piotrowska, Wiktor Tołoczko – czwórka kandydatów do sejmu z Pyrzyc. Kto?

 13. Anonim pisze:

  Czy to spóżnione prima aprilis,
  czy skład jakiegoś kabaretu?

 14. Anonim pisze:

  to jest kabaret

 15. Misiek pisze:

  Cóż takiego Pan Remigiusz jako radny zrobił dla naszej gminy poza tym że dzielnie walczył o zdemontowanie barierek przy kościele i sam nie wiedział po co.
  Szybko tą walką jednak się zmęczył ,bo zamontowano bramę./na szczęście/
  Skoro znudziła się już funkcja radnego ,to można się tej funkcji zrzec.
  No chyba że w tym wieku miejskie korytko już za małe ,więc ciągnie na Wiejską do koryta.
  Niezrzeszony Remigiusz z listy PSL/dobre/

 16. wyborca2 pisze:

  Ale jaja,ale jaja,ale jaja!

 17. donek pisze:

  Pan Remigiusz zafiksował trochę pokory sejm gdzie startuje to nie zebranie klubu samouwielbienia i adoracji po prostu zadufany w sobie człowieczek udało się być radnym ale to pierwszy i
  i ostatni raz, podobny los spotkał pana Wojtasika i ten jegomość
  doświatczy takiego kopa w wyborach do sejmu

 18. Kuba pisze:

  Bardzo dobry artykuł. Ciekawy blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.