Pyrzyccy policjanci najmłodszym z okazji Dnia Dziecka

         W ramach obchodów „Dnia dziecka” pyrzyccy policjanci oraz policjanci Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Pyrzycki Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Piknik odbył się w parku przy Pyrzyckim Domu Kultury. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji m.in. pokaz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie, spotkanie z psem policyjnym, czy gra wielkoformatowa.

          Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka policjanci zaprezentowali najmłodszym uczestnikom sprzęt policyjny, który cieszył się dużym zainteresowaniem również wśród osób dorosłych. Każdy miał okazję usiąść w policyjnym radiowozie, a także skorzystać z alkogogli. W trakcie festynu mundurowi informowali najmłodszych o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji, które niedługo się rozpoczną. Przypominano zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Przy okazji spotkania z policyjnym czworonogiem można było dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń ze strony agresywnych psów.

         Najmłodsi mogli również zagrać w grę wielkoformatową – pn. Zagraj ze mną w bezpieczeństwo. Uczestnicząc w grze jako „żywe pionki”, przechadzały się po planszy i odpowiadały na pytania związane oczywiście z bezpieczeństwem. Każdy milusiński, który wziął udział w grze, otrzymał upominek w postaci odblasku.


reklama
     

          Podczas pikniku policjanci Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej komendy znakowali również rowery. Każda osoba, która oznakowała rower otrzymała specjalny certyfikat znakowania.

         Oprócz dzieci, policyjny namiot odwiedzali również seniorzy, z którymi rozmawiano na temat oszustw metodą na tzw. „wnuczka”, czy „policjanta”. Rozdano szereg materiałów informacyjno-edukacyjnych.

          Wśród zaprzyjaźnionych służb w festynie wzięli udział funkcjonariusze Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz Stowarzyszenia Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego, którzy również mieli przygotowane atrakcje dla najmłodszych.

        Pośród innych atrakcji, jakie zorganizowano dla dzieci znalazło się także miejsce, w którym uczniowie Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego częstowali słodkimi smakołykami, a członkowie Klubu Młodzieżowego w Pyrzycach malowali dziecięce buzie.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

8 odpowiedzi na Pyrzyccy policjanci najmłodszym z okazji Dnia Dziecka

 1. Ona pisze:

  Organizatorem imprezy była Pani Burmistrz czyli Miasto. Jeśli tak, to atrakcje powinny być DARMOWE!!! A nie jedno wielkie zdzierstwo! To żaden Dzień Dziecka to zwykły spęd zarobkiewiczów! NUDA!

 2. Anonim pisze:

  Co tak cisza na temat podwyżek za wywóz śmieci?! horrendalne stawki? Kto na to pozwolił?!!!

 3. Anonim pisze:

  Dlaczego nie można dodawać komentarzy?

 4. Anonim pisze:

  Radny Ku-ro-wski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.