Akcja z dreszczykiem w starej gorzelni! A wszytko z powodu złomu…

gl

            Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Mężczyźni próbowali ukraść elementy metalowe warte ponad 6 tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat więzienia, jednak nim zapadnie wyrok najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

          Do zdarzenia doszło nieopodal Pyrzyc. Dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy podczas patrolu usłyszeli hałasy dochodzące z budynku nieużytkowanej gorzelni. Na miejsce niezwłocznie pojechali pyrzyccy policjanci.

           Na miejscu okazało się, że jedno z okien do piwnicy budynku zostało wyrwane. Policjanci i strażnicy wspólnie zabezpieczyli teren aby uniemożliwić ucieczkę potencjalnym sprawcom przestępstwa. W chwilę później jeden z policjantów przez okienko piwniczne zauważył mężczyznę, z nożycami do cięcia metalu w dłoniach. Policjanci polecili mu wyjść na co zareagował…  ucieczką.


reklama
     

Od tej chwili wydarzenia nabrały tempa. Mężczyzna i – jak się okazało – kolejny ze sprawców zaczęli uciekać na wyższe kondygnacje budynku. Policjanci wraz z jednym z funkcjonariuszy Straży Miejskiej weszli do budynku w celu zatrzymania mężczyzn i przeszukując pomieszczenia natrafili najpierw na przygotowane przez złodziei do kradzieży metalowe elementy wyposażenia budynku. Pomimo wielokrotnych wezwań do zaprzestania ucieczki zdeterminowani sprawcy – nie zważając na fatalny stan techniczny budynku – usiłowali zbiec. Gdy dostali się na dach okazało się, że droga ucieczki jest już zamknięta. Jeden ze sprawców stawiając opór usiłował użyć siły wobec funkcjonariusza Straży Miejskiej. W chwilę później z pomocą policjantów został obezwładniony. Pod drugim ze sprawców zarwał się dach. Gdy niespodziewanie znalazł się piętro niżej wpadł wprost w ręce policjantów.

           Po zatrzymaniu podczas czynności przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Gdy substancję zbadano okazało się, że jest to ponad półtora grama amfetaminy. Ponadto w trakcie dalszych czynności w miejscach zamieszkania obu czterdziestolatków (zatrzymani mają 42 i 44 lata) ujawniono łącznie ponad 60 gramów amfetaminy.

          Oba mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzut m.in. usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Pyrzycach mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu, a za popełnione czyny, grozi im kara do 10 lat więzienia.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

gl

28 odpowiedzi na Akcja z dreszczykiem w starej gorzelni! A wszytko z powodu złomu…

 1. anonim pisze:

  Nowielin?

 2. Wojciech pisze:

  Brawo Straż Miejska

 3. Anonim pisze:

  Dlaczego ulice i chodniki nie są posypane piaskiem?!!

 4. Anonim pisze:

  Przepisy są tu jasne i precyzyjne „. Jeżeli chodnik przylega bezpośrednio do domu, obowiązek odśnieżania oraz usuwanie oblodzenia spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć usuwac oblodzenie powinna już gmina” Proste wlasciciele zarzadcy do lopat soli i piasku

  • Anonim pisze:

   Możesz podać podstawę prawną o jakiej piszesz?

   • Anonim pisze:

    Już podaje art.5 pkt 1.4 ustawy z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tj obowiązki właścicieli nieruchomości Polecam i jak pisałem do łopat i soli właściciele lub zarządcy W przypadku złamania itp odpowiedzialność jest po stronie właściciela nieruchomosci

  • Anonim pisze:

   Taaa…inaczej będziecie śpiewać jak będą masowe pozwy o odszkodowania od miasta..

   • Anonim pisze:

    Niestety pozwy będą kierowane do właścicieli budynków Ale obowiązek ubezpieczenia od OC zapewnia odszkodowanie Chyba że wartosc polisy nie pokryje odszkodowań ale wtedy można ściągnąć solidarnie z majątku właścicieli Trzeba wymagać od zarządcy by zapewnił bezpieczeństwo za to płacimy zarządcy by myślał i przewidywal

 5. Wiedźmin pisze:

  Szkoda:(

 6. Wiedźmin pisze:

  szkoda:

 7. 555 pisze:

  Chodnik do odśnieżania jest OBYWATELA !!! Ale ….jeżeli w gorący,letni wieczór usiądziesz na tym samym chodniku z chłodnym piwkiem w ręku….wtedy – to chodnik publiczny !
  PARANOJA !!!!!

 8. Darek P. pisze:

  Łapcie dalej złomiarzy i żuli, a prawdziwi bandyci (czyt. pijani na drogach) grasują (zapraszam do Lipian w weekend)

 9. qq pisze:

  Oba mężczyźni? Po jakiemu to?

 10. Anonim pisze:

  Najpierw niech właściciel chodnika połata w nim dziury a później pogadamy o tym że mamy obowiązek go odśnieżać. To jakaś kpina że ja mam spełniać swój obowiązek odśnieżania a właściciel chodnika ma gdzieś jego fatalny stan techniczny (obowiązkiem właściciela chodnika jest dbanie o jego właściwy stan techniczny) – dotyczy to większości chodników w Pyrzycach.

 11. Anonim pisze:

  Dziurawych chodników nie ma obowiązku odśnieżać, grozi to połamaniem łopaty. Zwalnia z odśnieżania ustawa odśniegowa.

 12. franek z dworca pisze:

  Co tam chodniki nie długo zaczną sie wybory sołtysów to bedzie sie działo hej ! nowa stara władza bedzie jezdziła na wioski z z-ca Betyną i zaufanym KGW w radzie miasta i bedzie mowa ile to Gmina zrobi dobrego przez 5 lat wiercenia sie na stołku podpisywania listy obecnosci ,odebrania diety naleznej za : hm cieżka prace i na balety np do :Białego Bawoła a Pyrzyce dalej z z :reką w nocniku na szarym koncu Polski .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=DBz8RqiYkYUhpE0FmhiUmD3mvwteJJ92pZG3c%2BTp1SCcquQlI0YgYnNIlCHHb%2BZynUT%2FUX7qalgTYnWtB7WL%2BTFTpCYxm40awkBSOScZe1OkJckh3rRnSfFmNDFurCZGW%2BCoHF5HrGGJp2MTPGyvRPHIysDiXw%2B8JjJCgGeWmSLajAGko9cQNj2MWzr%2BPr1b&prvtof=H94nCDqlIi3fahlaIbcZzQtKZQvk2OsAaIwWm5ulm8A%3D&poru=gIGiEeoZSp5HxzkdttiDF0wiaSFTTNVhranZzzUl%2BPYxHOFCPn1Y1FoGotbxZb%2F0SPRi5hEv%2FvNia6ifUxkZqiKgUEWIhzvdQAeyyAwNyI%2B0ejpx2ODKQhQAAL%2FmF3%2BhSDFKZrOF4kuZ0E2vHZYTOCewjBoMSoa%2FH%2F%2FJc8dsGtw%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=107.21.169.9">Click here to proceed</a>. </body>