Akcja z dreszczykiem w starej gorzelni! A wszytko z powodu złomu…

            Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy. Mężczyźni próbowali ukraść elementy metalowe warte ponad 6 tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat więzienia, jednak nim zapadnie wyrok najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

          Do zdarzenia doszło nieopodal Pyrzyc. Dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy podczas patrolu usłyszeli hałasy dochodzące z budynku nieużytkowanej gorzelni. Na miejsce niezwłocznie pojechali pyrzyccy policjanci.

           Na miejscu okazało się, że jedno z okien do piwnicy budynku zostało wyrwane. Policjanci i strażnicy wspólnie zabezpieczyli teren aby uniemożliwić ucieczkę potencjalnym sprawcom przestępstwa. W chwilę później jeden z policjantów przez okienko piwniczne zauważył mężczyznę, z nożycami do cięcia metalu w dłoniach. Policjanci polecili mu wyjść na co zareagował…  ucieczką.


reklama
     

Od tej chwili wydarzenia nabrały tempa. Mężczyzna i – jak się okazało – kolejny ze sprawców zaczęli uciekać na wyższe kondygnacje budynku. Policjanci wraz z jednym z funkcjonariuszy Straży Miejskiej weszli do budynku w celu zatrzymania mężczyzn i przeszukując pomieszczenia natrafili najpierw na przygotowane przez złodziei do kradzieży metalowe elementy wyposażenia budynku. Pomimo wielokrotnych wezwań do zaprzestania ucieczki zdeterminowani sprawcy – nie zważając na fatalny stan techniczny budynku – usiłowali zbiec. Gdy dostali się na dach okazało się, że droga ucieczki jest już zamknięta. Jeden ze sprawców stawiając opór usiłował użyć siły wobec funkcjonariusza Straży Miejskiej. W chwilę później z pomocą policjantów został obezwładniony. Pod drugim ze sprawców zarwał się dach. Gdy niespodziewanie znalazł się piętro niżej wpadł wprost w ręce policjantów.

           Po zatrzymaniu podczas czynności przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli woreczek z białym proszkiem. Gdy substancję zbadano okazało się, że jest to ponad półtora grama amfetaminy. Ponadto w trakcie dalszych czynności w miejscach zamieszkania obu czterdziestolatków (zatrzymani mają 42 i 44 lata) ujawniono łącznie ponad 60 gramów amfetaminy.

          Oba mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzut m.in. usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Pyrzycach mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu, a za popełnione czyny, grozi im kara do 10 lat więzienia.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

gl

63 odpowiedzi na Akcja z dreszczykiem w starej gorzelni! A wszytko z powodu złomu…

 1. anonim pisze:

  Nowielin?

 2. Wojciech pisze:

  Brawo Straż Miejska

 3. Anonim pisze:

  Dlaczego ulice i chodniki nie są posypane piaskiem?!!

 4. Anonim pisze:

  Przepisy są tu jasne i precyzyjne „. Jeżeli chodnik przylega bezpośrednio do domu, obowiązek odśnieżania oraz usuwanie oblodzenia spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć usuwac oblodzenie powinna już gmina” Proste wlasciciele zarzadcy do lopat soli i piasku

  • Anonim pisze:

   Możesz podać podstawę prawną o jakiej piszesz?

   • Anonim pisze:

    Już podaje art.5 pkt 1.4 ustawy z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tj obowiązki właścicieli nieruchomości Polecam i jak pisałem do łopat i soli właściciele lub zarządcy W przypadku złamania itp odpowiedzialność jest po stronie właściciela nieruchomosci

  • Anonim pisze:

   Taaa…inaczej będziecie śpiewać jak będą masowe pozwy o odszkodowania od miasta..

   • Anonim pisze:

    Niestety pozwy będą kierowane do właścicieli budynków Ale obowiązek ubezpieczenia od OC zapewnia odszkodowanie Chyba że wartosc polisy nie pokryje odszkodowań ale wtedy można ściągnąć solidarnie z majątku właścicieli Trzeba wymagać od zarządcy by zapewnił bezpieczeństwo za to płacimy zarządcy by myślał i przewidywal

   • Anonim pisze:

    Ta , jasne ha ha ha

 5. Wiedźmin pisze:

  Szkoda:(

 6. Wiedźmin pisze:

  szkoda:

 7. 555 pisze:

  Chodnik do odśnieżania jest OBYWATELA !!! Ale ….jeżeli w gorący,letni wieczór usiądziesz na tym samym chodniku z chłodnym piwkiem w ręku….wtedy – to chodnik publiczny !
  PARANOJA !!!!!

 8. Darek P. pisze:

  Łapcie dalej złomiarzy i żuli, a prawdziwi bandyci (czyt. pijani na drogach) grasują (zapraszam do Lipian w weekend)

 9. qq pisze:

  Oba mężczyźni? Po jakiemu to?

 10. Anonim pisze:

  Najpierw niech właściciel chodnika połata w nim dziury a później pogadamy o tym że mamy obowiązek go odśnieżać. To jakaś kpina że ja mam spełniać swój obowiązek odśnieżania a właściciel chodnika ma gdzieś jego fatalny stan techniczny (obowiązkiem właściciela chodnika jest dbanie o jego właściwy stan techniczny) – dotyczy to większości chodników w Pyrzycach.

 11. Anonim pisze:

  Dziurawych chodników nie ma obowiązku odśnieżać, grozi to połamaniem łopaty. Zwalnia z odśnieżania ustawa odśniegowa.

 12. franek z dworca pisze:

  Co tam chodniki nie długo zaczną sie wybory sołtysów to bedzie sie działo hej ! nowa stara władza bedzie jezdziła na wioski z z-ca Betyną i zaufanym KGW w radzie miasta i bedzie mowa ile to Gmina zrobi dobrego przez 5 lat wiercenia sie na stołku podpisywania listy obecnosci ,odebrania diety naleznej za : hm cieżka prace i na balety np do :Białego Bawoła a Pyrzyce dalej z z :reką w nocniku na szarym koncu Polski .

 13. Znalezione na Fb pisze:

  Już w najbliższy czwartek 20 grudnia odbędzie się Sesja Rady Miejskiej, na której posiedzeniu radni głosowali będą uchwalenie budżetu Gminy Pyrzyce na rok 2019.

  Dziś zaś na komisji budżetu został przedstawiony radnym plan wprowadzenia do niego punktu przesunięcia środków z inwestycji planowanej na ul. Głowackiego w wysokości 228.984,20zł na remont budynków przedszkoli Publicznych nr 4 i 3 w wysokości 130.000zł oraz 92.992,00 zł.

  Umowa z firmą remontową Bud-Servis Norbert Woźniak, została podpisana już w dniu 15.12.2018 roku i określa termin zakończenia prac remontowych z dniem 29.03.2019r.

  • Anonim pisze:

   Jeszcze nie ma pieniędzy a umowa już podpisana? Czyli nowa rada również będzie traktowana jak marionetki, które mają podnosić rączki tak jak im się każe? Ciekawe czy na to pozwolą.

  • Anonim pisze:

   Będzie remontowane ul Głowackiego radny który zamieścił taki wpis nie rozumie co słyszy na komisji i nad czym głosował ale cóż brak doświadczenia lub manipulacja

   • Anonim pisze:

    Odwracaj kota ogonem, dobra w tym jesteś. Nie o Głowackiego tu chodzi. Pewnie, że będzie remontowana. Chodzi o przekręt z KORBĄ.

    • Anonim pisze:

     Cyt „przesunięcia środków z inwestycji planowanej na ul. Głowackiego w wysokości 228.984,20zł” tak napisał radny sugerując że nie będzie remontu Głowackiego Był obecny na komisji i słyszał z czego to wynika ale co innego usłyszeć a co innego zrozumieć

     • Anonim pisze:

      No to jutro się na sesji dowiemy z czego to wynika. Nic nie sugerował. No chyba ze ktoś szuka drugiego dna.

      • Anonim pisze:

       Może wynika z tego że jest zima a więc zastój w branży. Takie zlecenie to jak manna z nieba i wygrana w totka w jednym. Tylko czy remont przedszkoli zimą to dobry pomysł? Mam ogromne wątpliwości.

    • 1 pisze:

     To nagroda za wieszanie banerów.

  • Anonim pisze:

   I znowu bez żadnych dotacji?

 14. Anonim pisze:

  NIE POZWOLĄ!!!!
  NIE POZWOLĄ!!!!
  NIE POZWOLĄ!!!!

 15. ciekawy pisze:

  Bud-Serwis to KORBA?

 16. Anonim pisze:

  Kobry trzy

 17. Anonim pisze:

  Co to ta Korba ?, bo piszecie że do kręcenia pieniędzy. Ja też chcę taką korbę.

 18. Wdzięczna pisze:

  Właśnie obejrzałam sesje rady miejskiej. Jest coś co bardzo mi się podobało. Radny Szymkowicz. W końcu ktoś z szacunkiem obnarzyl kłamstwa kolka wzajemnej adoracji. Pani Radna z Zabowa próbowała go ukąsić w związku z wpisem radnego K. Poświęciłam czas i przeczytałam ten wpis. Porównałam z tekstem uchwały. I co? Kurowski napisał to co było zapisane w tej uchwale. Szymkowicz nie dał się wyprowadzić z równowagi. Odpowiedział rzetelnie i spokojnie. Potwierdził to co wynikało z wpisu Kurowskiego i z uchwały…..
  Nowy radny i już trzy interpelacje. Naprawdę coeszę się że oddalały na niego swój głos!
  Panie Mariuszu! I jeszcze ten wniosek o studnie przyjęty przez radnych!
  Dziękuję panu i radnym, którzy byli za!
  Kto się wstrzymał i dlaczego?

 19. Anonim pisze:

  Szymkowicz – nie jestem z pana okręgu, ale ma pan duży plus! Po sesji rady miejskiej którą obejrzałam mam jeden wniosek: panu się chce walczyć z kołkiem wzajemnie adoracji! Spokój, opanowanie i rzeczowość! Kibicuję panu! Mam nadzieję ze pan wytrwa. Atak pani z Zabowa był ładny, ale pan potwierdził to co o panu mówiono ze jest pan dla mieszkańców a nie dla siebie.
  Liczę na pana!

  • Anonim pisze:

   Otóż to, „pracujmy razem” potrafią jedynie atakować innych. Radna z Żabowa nawet nie potrafiła potem odpowiedzieć Szymkowiczowi, musiała ją ratować burmistrzowa.

 20. Anonim pisze:

  Też oglądałem szymka i ode mnie ma trzy plusy za walkę z samym sobą

 21. anonim pisze:

  Szymek wierny rycerz wyszedł cinko. Za budżetem nie głosował, bo się wstrzymał od głosu, ale za wieloletnią prognozą już tak choć to integralna część budżetu na 2019 rok. Kupy to się nie trzyma, gdzie logika gdzie sens. Dyskusja potrzebna, ale radny Szymkowicz dyskutuje nie mając pojęcia o czym. Ale co tam gadać trzeba żeby pokazać się gawiedzi jaki on odważny i władzy dołoży.

  • Anonim pisze:

   No się anonimie popisales. Szymkowicz wstrzymał się zarówno przy budżecie jak i przy głosowaniu WPF . TAK to właśnie działa. Namieszać ludziom w głowach i kłamać kłamać i jeszcze raz klamac. Mam wrażenie ze Szymkowicz wie więcej niż nikt przy po kilku kadencjach który tylko podnosili łapki jak im ktoś kazał

  • Anonim pisze:

   Pan radny Szymek kłamał w kampanii kłamie teraz taki styl był i jest klamca

   • Anonim pisze:

    … pitroska głupoty opowiada, że wpf to to samo co budżet, to czemu raz nie głosują tylko dwa?
    Można by za wpf a przecie budrzetiwi gdzie upchnięty jest monitoring.
    Wprowadza jak zawsze w błąd opinie publiczną krętaczka jedna.

   • Anonim pisze:

    Wskaż proszę te kłamstwa. I w kampanii i teraz. Bo oprócz kłamliwego wpisu nic nie wnosisz do dyskusji. Ja wiem, ze tak to wyglada – oczerniać bez pokrycia bo forum przyjmie wszystko. A teraz czekam na kłamstwa o których piszesz.

 22. Anonim pisze:

  Czyżby Pani Burmistrz po ledwo wygranych wyborach odżyła i znowu zaczeła coś kręcić? – No w końcu mieszkańcy Pyrzyc dali jej jeszcze jedną szansę tylko ciekawe na co?

 23. franek z dworca pisze:

  A to sie porobilo mocium panie ,znana firma p.K…l z radna w rodzinie z nowa rada ,juz mniej pokombinuje i :”Korbie sie urwało takie zycie panie ! p.Burmistrz bedzie robic wygibasy i obiecywac na wiejskich zebraniach oraz jezdzic gdzie sie da na :spotkania opłatkowe to dobry gesty ale czy szczere ? oto jest pytanie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.