Wybiegajmy dzieciom uśmiech

           Czy można biegać codziennie? Ale tak naprawdę codziennie, bez wymówek, bez narzekań, dzień w dzień, przez 365 dni w roku? Pewnie można i niejeden z biegaczy takiej sztuki próbował ale organizm potrzebuje również regeneracji, przerwy. No właśnie, a Mariusz Malec, motor napędowy akcji Wybiegajmy dzieciom uśmiech, udowadnia już od 245 dni, że można biegać codziennie pokonując dystans powyżej 10 km.

        Skąd taki pomysł? Wszystko zaczęło się na początku tego roku w Stargardzie gdzie wraz z grupą Stargardzkich Morsów Miedwianie Mariusz szukał sposobu na to by swoją, można powiedzieć, nadaktywność spożytkować do celów charytatywnych. Tak powstała akcja Wybiegajmy dzieciom uśmiech. Mariusz codziennie pokonuje swoje kilometry, a całe wsparcie od dobroczyńców przekłada się na lepsze życie dwóch wspaniałych dziewczynek: Milenki, zmagającej się z poszczepiennym porażeniem mózgowym oraz Kornelki, która urodziła się jako wcześniak. Codzienna rehabilitacja dziewczynek to nie tylko ogromne koszty ale i spore wyzwanie dla ich rodziców dlatego też wsparcie dla tej akcji jest takie ważne.

          Z Mariuszem biegali już Prezydent Stargardu, Prezes Spójni czy pewien znany Fotograf sportowy:) i wszyscy z ochotą podejmują wyzwanie. Nikt z nas chyba nie ma wątpliwości, że warto pomagać.

        Za namową naszej koleżanki Ani Komar, Mariusz 26 października zawita na trening z Pyrzyce Biegają. W Pyrzycach jest spora grupa biegaczek i biegaczy o wielkich sercach, którzy już nieraz udowodnili, że dobro, a już w szczególności dobro dzieci nie jest im obojętne.


reklama
     

            Dlatego też zapraszamy wszystkich, naprawdę wszystkich którzy chcieliby wraz z nami wesprzeć akcję Wybiegajmy dzieciom uśmiech na nasz piątkowy trening 26 października o 19.00. Spotykamy się jak zawsze przy wejściu na wały od strony T.Kościuszki przy Baszcie Lodowej. Przyjdźcie wszyscy koniecznie nawet jeśli nie biegacie, to możecie iść z kijkami, jechać na rowerze bo warto wesprzeć Mariusza w jego walce o dobro dziewczynek.

         Za Wasze wsparcie i datek oprócz dobrej zabawy i świetnej atmosfery organizator zapewni również słodki poczęstunek:)

KaeR

gl_bieg

1 odpowiedz na Wybiegajmy dzieciom uśmiech

  1. Bożena pisze:

    Dobro trzeba wspierać, powielać, nagłaśniać. Wezmę udział – jeśli nie przebiegnę to przemaszeruję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.