J. Stawiarski: Pyrzycki stadion to relikt lat 70-tych

         – Miasteczko urokliwe i jeśli chodzi o infrastrukturę ma coś do zaoferowania, ale to coś stanęło w latach 70-tych. Tak naprawdę infrastruktura jest mocno zaniedbana, pamięta czasy Edwarda Gierka – ocenił pyrzycki stadion sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki (MSiT) Jarosław Stawiarski, który odwiedził Pyrzyce w czwartek 18 października br. – Dlatego przyjechałem tutaj, żeby Pani mi powiedziała co chce zrobić dla Pyrzyc – zwrócił się do kandydatki na burmistrza Pyrzyc Justyny Łyjak.

        – Faktycznie, jak Pan zauważył, stadion na którym jesteśmy wymaga dużego zaangażowania włodarza Pyrzyc, żeby poczynił starania i przeznaczył środki na dostosowanie stadionu do XXI wieku. Stadion wymaga dużej renowacji, mamy coraz więcej osób, które chciałyby korzystać ze stadionu: dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze. Stadion powinien być oświetlony i przystosowany do rozgrywek ligowych, które nie rozgrywały się na naszym stadionie na początku tej rundy. – powiedziała kandydatka PiS Justyna Łyjak – W Pyrzycach nie mamy też nawet podstawowej pływalni do nauki pływania, a o taką na chwilę obecną warto zabiegać – dodała.

          – Jeżdżę po setkach takich miejscowości i tam gdzie włodarze chcą otrzymują takie środki. Ja sobie nie wyobrażam żeby taka fajna infrastruktura, która powstała w latach 70-tych nie była odnawiana. Proszę Państwa są pieniądze na rewitalizacje takich obiektów sportowych, ja widzę tutaj bieżnię żużlową, którą można zastąpić bieżnią syntetyczną, można zrobić renowację płyty boiska, można oświetlić obiekt. Korty tenisowe są do remontu, boiska treningowe… Macie piękny teren tylko potrzeba pomysłu, potrzeba planu i wniosku do ministerstwa. – tłumaczył J. Stawiarski.

         Podsekretarz stanu MSiT zapewnił, że priorytetem ministerstwa jest budowa basenów w powiatach w których ich nie ma.

        – Najpierw dofinansujemy budowę w tych powiatach, bo nie powinno się dopuszczać do sytuacji, żeby dzieci nie miały gdzie uczyć się pływać. Nie wyobrażam sobie żeby dziecko w XXI wieku nie umiało pływać-

        J. Stawiarski poinformował, że włodarze z woj. zachodniopomorskiego tylko w nieznacznym stopniu sięgają po pieniądze z ministerstwa. Zachodniopomorskie jest na 11 miejscu jeśli chodzi o absorbowanie tych środków. Przez 2,5 roku sięgnięto tylko po 68 mln zł, gdzie np. podkarpackie otrzymało 250 milionów złotych a wielkopolska 235 milionów.

         To że pieniądze faktycznie są i potrzeba tylko dobrej chęci by po nie sięgnąć potwierdził Przemysław Golczyk – Pisaliśmy projekty do ministerstwa sportu, pozyskaliśmy środki na bramki, w tamtym roku również pozyskaliśmy pieniądze. Trzeba tylko chcieć! Nie wiem dlaczego nasi włodarze tego nie czynią bo pieniądze są – powiedział kandydat na radnego.

        – Biorąc pod uwagę ilość dzieci uprawiających sport, w samej akademii jest to ponad 150 dzieciaków, poprawa infrastruktury jest konieczna – dodał Mariusz Szymkowicz – Mamy bardzo dobrych trenerów, jedyne czego nam brakuje to właśnie ta infrastruktura, podobnie jest z siatkówką. Jestem przekonany, że Justyna Łyjak jako włodarz naszej gminy, we współpracy w ministerstwem sportu będzie w stanie pozyskać te środki.

             – Pamiętajmy o jednej rzeczy, wybierajmy ludzi którym chce się coś robić dla lokalnych społeczności, tym którym nie chce się robić dajcie czerwoną kartkę i odeślijcie do lamusa historii, bo warto stawiać na ludzi młodych kreatywnych, i tych którzy chcą dla lokalnych społeczności coś zrobić. – zaapelował Jarosław Stawiarski.

oset

50 odpowiedzi na J. Stawiarski: Pyrzycki stadion to relikt lat 70-tych

 1. Anonim pisze:

  Której firmy Justynka reklamuje rajtuzy w spocie wyborczym?

  • Mister z Bogusława pisze:

   Aleś „głupio madry piszesz farmazony podaj przykład kiedy i kto z poprzednich lat odwiedził Pyrzyce :minister ,sekretarz stanu czy moze sam wszecmocny :TUSK nikt bo mieli w >> powazaniu nasze miasto ale owszem propaganda była jak oni dbaja o powiaty a głownie o :SIEBIE !

   • Anonim pisze:

    Po co nam ministrowie? Oni takich miasteczek mają na pęczki! Typowe komunistyczne zwyczaje, jeżdżenie i robienie sobie fotek! Durne, czcze obietnice bez pokrycia byle jak najwięcej ludzi głosowało na oszustów z PiS!!! Ludzie nie dajcie się omamić kolejny raz!

  • Marysia pisze:

   Ma ładne nogi, to i ma co pokazywać. Dałabym jej szansę. Jest merytorycznie przygotowana, wie czego. Chcę. Poza tym wie jak zdobyć pieniądze. Powodzenia, p. Justyno

 2. anonim pisze:

  Nieładnie piszesz nie obrażaj bo będą obrażać ciebie widocznie nie wiesz że każdy komputer ma swój kod i można go zidentyfikować to tak w skrócie żebyś wiedział. Teraz do tematu stadion, drogi, chodniki, brak boisk lekkoatletycznych przy szkołach podstawowych,pływalnia to potrzeby dla mieszkańców naszej gminy.Dobrze że ministrowie przyjeżdżają niech wiedzą jakich mieliśmy gospodarzy.Liczę na PiS I NA Justynę Łyjak

 3. anonim pisze:

  A co gdzie pierwszy komentarz znikł

 4. wyborca2 pisze:

  Mozna?Mozna! Trzeba tylko wlasciwych ludzi wybrac.Tylko Justyna Lyjak.

 5. anonim pisze:

  zgoda Justyna Łyjak bardzo dobry kandydat idziemy całą rodziną

 6. Borys pisze:

  Bzdurne gadanie… Miasto umiera… jaka infrastruktura? z czego ma miasto zarabiać ze stadionu? to ładne dla oka, prawda jest taka że w Pyrzycach nie ma prawdziwych inwestorów ani miejsc pracy bo po prostu brakuje struktury i odpowiedniej organizacji, firmy uciekają od tego miasta a co za tym idzie – kasa. Budować wszystko z dofinansowania to jak żebrać (ale jak dają to brać) bo do tej pory to żaden włodarz nic nie wskórał aby to poprawić, cały ten wizerunek nie poprawi sie za jednej kadencji – potrzebne są lata inwestycji aby napędzić własny Pyrzycki rynek. Ciężka sytuacja w której nie pomoże nikt kogo wybierzemy nie tylko jest P. Justyna i PiS ale i inni dużo lepsi.

  • wyborca2 pisze:

   Nie zabiora 500+ nie bedzie podwyzek cen bo PIS chce wygrac nastepne wybory parlamentarne.To co tu wypisujecie to jest destrukcja i defetyzm z powodu bezradnosci i braku oferty dla spoleczenstwa.Pis obiecuje i dotrzymuje slowa ,bo ma pieniadze ktore odbiera zlodziejom idaje ludziom.To jest dziejowa szansa dla Pyrzyc zeby cos sie zmienilo.Bez pieniedzy niczego tu nikt nie zrobi.Sejmik bedzie pisowski .ministrowie sa zyczliwi,trzeba tylko zaglosowac na JUSTYNE LYJAK.Wszystko.

 7. Anonim pisze:

  Borys dałeś mi nadzieje i wiarę że można liczyć na mądre wybory. Że nasi mieszkańcy nie ulegna przekupctwu. Trzy lata 500zl zdecydowało o zwycięstwie pis.

 8. zzz pisze:

  Zaraz zabiorą 500złtylko jak wygrają wybory

 9. QQQQQQQQQQQQ pisze:

  Dziś ostatni dzień kampanii, żaden kandydat nie zdeklarował się co chce zrobić dla miasta, gminy a przede wszystkim dla mieszkańców. Skrzynka pełna ulotek bez konkretów, ble ble urodziłem się, mam,skończyłem i takie tam ble ble ble. Oczekiwałbym kandydata który zdeklaruje się zrobię to i tamto do data i kropka przysięgam amen. Nic takiego się nie zdarza, kręcą kłamią i w roku wyborczym dopiero coś się zadziewa. Beznadzieja!!!

  • Anonim pisze:

   No to dziwne ulotki do Ciebie dotarły. U mnie były przynajmniej dwie z konkretami. Poza tym mieszkańcy w większości znają się z kandydatami, wiec … mogę Ci obiecać że postawie lotnisko i za 5 lat mnie rozlicz😂 Ludzie nie są głupi.
   Ps. W niedzielę wszyscy na wybory! A jak nie to nie narzekać !

  • Leo pisze:

   Wybierz mnie i mój Program wyborczy:
   Chcę zrobić dla naszego miasta Pyrzyce następujące rzeczy. Zlikwidować całkowicie dla młodzieży alkohol, papierosy i narkotyki. Otworzyć zakłady i miejsca pracy dla młodzieży i dla ludzi. Tak! I chcę bardzo, bardzo to zrobić. Usprawnić w naszym mieście, w całym, na całym Polsce, żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego. Żeby starsi ludzie mogli przejść, bo nawet teraz dochodzi do mnie – skargi, postulaty, apelują starsze ludzie, w podeszłym wieku, że młodzież zaczepia. A ja się nie dziwię się, że młodzież starszych ludzi zaczepia, napada, napadają i tak dalej. Bo młodzież nie ma pracy, nie ma pracy! Zakłady nasze w Białymstoku są rozwalane, zanim zbudowane. Zamiast usprawnić Białystok, żeby miejsca pracy, tak jak Fasty są rozwalone, tak jak mleczarnie tu w Białymstoku, tak jak Spomasz w Starosielcach. Tak jak…. i inne zakłady są rozwalane. I chcę też wyprowadzić policje na ulice. Chcę wyprowadzić policje, żeby policja pilnowała całego naszego porządku, bo od tego jest policja i straż miejska. Od tego oni są! Od tego są oni! Od tego są. A w urzędzie u mie miejskim będzie ład i porządek. Ni będzie biurokractwa, ni będzie łachmactwa, tylko naprawdę ludzie będą. Zimową porą będą szykować architekci plany budowy dróg, plany budowy dróg. Podkreślam jeszcze raz: plany budowy dróg. A na wiosnę wyjdziemy z budową ulic i… ulic, bo jakie mamy drogi? Jakie mamy? A kierowcy też będą przez policję surowo karani, za alkohol, za papierosy, za wszystko. Usprawnie granice naprawdę będzie granica, że ni będzie przemytu, ani papierosów, ani narkotyków, ani alkoholu.

 10. zzz pisze:

  Pani Justyna nie umiała nic powiedzieć w spocie wyborczym a i pieniędzy nie zdobedzie tylko reklama przed wyborcza

  • Anonim pisze:

   Jedni są od gadania drudzy od działania, natomiast gadkę „nie ma pieniędzy” znamy od obecnej władzy no ale jak się robi remont świetlicy za pół miliona gdy inni robią za 150 000 zł to „piniedzy ni ma”!

 11. ww pisze:

  Tak samo będzie że pieniądze niema bo będą szły na PIS a teraz chociaż coś zrobione po wsiach A PIS będzie tylko robić podwyżki .Już zapowiadają

 12. Anonim pisze:

  Każda kampania wyborcza, to jedna komedia. Komediantów nie brakuje.

 13. Anonim pisze:

  Tylko nie ŁYJAKOWA! Karierowiczka bez samodzielnego myślenia!

 14. Mister z Bogusława pisze:

  Anonim baranie !z KOD podpisz sie czytelnie a nie pleciesz bzdury moze ci uwierze jak sie ujawnisz !

  • Anonim pisze:

   No tak, jesli ktos nie cierpi PiSu to od razu jest z KOD, idioto, typowy wyborco tej marnej partii, jeśli będę chcieć ujawnię się, ale nie dlatego, że ty tego chcesz! Sam jestes baranem idącym na rzeź! Dalej wierz w te PiSowskie kłamstwa, to a nuż będziesz „zarżnięty”;-)

 15. Anonim pisze:

  Żeby każdy z poprzednich burmistrzów zrobił tyle co Marzena to Pyrzyce jak mawia Serdakowski nie byłyby teraz zapyziale.Pierwsza kobieta burmistrz pokazała wszystkim szczekajacym kundelkom, buldogom, zakochanym w sobie narcyzom jak powinien pracować burmistrz niedużej gminy. Każdy z wieloletnich radnych czy to Majak,Błażejewski,Budynek lub warszawiak Zahorenko mogą pochwalić się popisami z gadulstwa, mową trawą i popisami oratorskimi dla w ich mniemaniu dobra wspólnego. Marzena jesteś najlepsza. Przed Marzeną był tylko jeden dobry burmistrz św p Lemparty. Reszta nie warta jest wspomniana. Marzena trzymaj się jesteś wielka a Twoja praca może być przykładem dla nas wszystkich. Bez względu na to co się wydarzy w niedzielę już zasługujesz na słowa uznania mieszkańców. Wojny polityczne Twoich poprzedników doprowadziły że mamy tyle problemów. Żaden z nich nie był tak atakowany jak Ty. A wiesz dlaczego? Dlatego że jesteś kobietą i do tego inteligentną i pracowita. To tłumaczy to chamskie i nie rzadko seksistowskie zachowanie Twoich przeciwników. Trzymaj się, jesteśmy z Tobą.

 16. Pyrzyczanin pisze:

  Wiecie dlaczego nie ma ławek na wałach , bo zlikwidowano pochody 1 majowe
  Wiecie dlaczego nie ma basenu , bo ostatnich 4 włodarzy nie umiało pływać.
  wiecie dlaczego nie ma porządnego stadionu , bo się już tam bimbru nie pędzi.
  Wiecie dlaczego nie ma porządnej gminy Pyrzyce , bo parter w urzędzie sprzedali
  A dlaczego jest w Pyrzycach brudno , bo 2 facetów z wózkiem ogarnia miasto
  A dlaczego w Pyrzycach nie może być Burmistrza który czyta, pisze.
  A to wszystko dlatego, że w Pyrzycach wykształcony nie znaczy inteligentny!!!

 17. mieszkaniec pisze:

  Tak samo będzie za PIS lepiej na pewno nie będzie aby nie gorzej Pisowce dopiero nam pokarzą co umieją

 18. Anonim pisze:

  Co niektórym mózgi powypalało.

 19. Borys1 pisze:

  Dziwi mnie jak naiwny lud dokonuje wyboru na podstawie tego co im obiecują !.
  Czy ktoś z was choć raz zagłębił się w temat i sprawdził co kandydaci do tej pory zrobili w ramach swoich możliwości ?. Założę się że nikt. Chcecie rozwoju miasta, to nie stawiajcie na nierobów którzy tylko czekają aż Państwo da zapomogę czy inne dodatki plus ! . Pamiętajcie że w ekonomi niema nic za darmo, komuś trzeba zabrać żeby dać temu co nic nie wnosi a jedynie korzysta z rozdawnictw dobrej zmiany…….

 20. anonim pisze:

  Komunistka Marzenka nie chciała zmienić nazwy ulicy 3 marca na Rodziny Ulmów wstyd. Szczukę zaprosiła lewaczka .Swoich upycha wszędzie.

  • Anonim pisze:

   Drużyna złodziei spakowana??? To proszę opuścić pałac !!!!

  • sokół pisze:

   A co Ulmowie znaczą dla Pyrzyc. NIC.

   • Anonim pisze:

    A znaczy dla Pyrzyc, Głowacki albo inny z wielkich literatów, owszem dla Polski tak a dla Pyrzyc również NIC. Ulmowie są pewnym wzorcem zachowań ogólnoludzkich. Jest to oddanie czci i upamiętnienie osób, które udzieliły pomoc ludziom skazanym na śmierć za swoje pochodzenie etniczne i religijne. Udzielili pomocy swoim choć sami wiedzieli co za to grozi.

 21. anonim pisze:

  Czy po wyborach można wziąć jeden z 26 banerów z ulicy Dworcowej na pamiątkę?

 22. Jagoda Wątroba pisze:

  Emocje jak na grzybach. A kogo interesuja jakieś tam smieszne wybory…? Jest tyle ważniejszych spraw…

 23. Anonim pisze:

  Zaorać boisko i buraki zasadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.