DBAJMY O WŁASNE MIENIE I PAMIĘTAJMY… OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA

policja_blacha

          W ostatnim okresie pyrzyccy policjanci częściej niż dotąd przyjmują zgłoszenia dotyczące utraty w wyniku kradzieży portfeli, dokumentów, telefonów komórkowych czy rowerów. Policjanci skutecznie odzyskują część z utraconych przedmiotów jednak nawet najskuteczniejsza Policja nie uchroni nas przed kradzieżą jeśli sami nie będziemy dbać o własne rzeczy.

         Przyjmując zawiadomienia o przestępstwach czy wykroczeniach przeciwko mieniu niejednokrotnie sami pokrzywdzeni przyznają się policjantom do własnej niefrasobliwości. Torebka czy plecak pozostawione na siedzeniu pojazdu, tuż pod uchylonym oknem, rower zaparkowany na noc pod blokiem albo „porzucony” przy sklepie, telefon lub laptop, który został na ławce podczas rozrywki na placu zabaw…Wystarczy chwila aby ktoś wykorzystał krótką nieobecność pokrzywdzonego i „okazja czyni złodzieja”.

        Aby ograniczyć takie przypadki policjanci apelują, aby pilnować swojego mienia, wykorzystywać techniczne możliwości jego zabezpieczenia i nie pozostawiać rzeczy poza zasięgiem wzroku.


reklama
     

         Poniżej prezentujemy zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w dbaniu o własne mienie:
– W przypadku telefonu staraj się nosić go w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym dla osób trzecich;
– nie wkładaj telefonu do tylnej kieszeni spodni, może to zachęcić złodzieja do jego kradzieży;
– jeśli udajesz się w miejsce, gdzie telefonu nie będziesz mógł mieć ciągle przy sobie, jak np. basen, szpital itp., ustal wcześniej czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub jest inne zabezpieczenie szatni albo rozważ czy telefon będzie Ci niezbędny;
– nie pozostawiaj telefonu bez nadzoru: w miejscach publicznych np. w sklepie, toalecie czy klatce schodowej;
– Pamiętajmy o niepozostawianiu telefonu czy innych wartościowych rzeczy w samochodzie;

         O utracie telefonu natychmiast powiadom swojego operatora, który zablokuje konto. Warto również zmienić hasła dostępowe do aplikacji celem zablokowania niechcianego dostępu do nich.

         W przypadku zagubienia lub kradzieży dokumentów należy je zastrzec w urzędach, które zajmują się ich wydaniem.

        Policjanci przypominają również, aby nie pozostawiać rowerów czy wózków dziecięcych na klatkach schodowych bez zabezpieczeń. Niejednokrotnie użytkownicy pozostawiają swoje mienie w miejscach gdzie mają dostęp nie tylko mieszkańcy posesji. Jeśli posiadamy piwnice bądź zabezpieczone schowki korzystajmy z nich.

         Pamiętajmy, że „zatrzymanie dla siebie” znalezionego mienia w postaci telefonu, portfela czy innych przedmiotów jest zabronione. Przywłaszczenie sobie cudzej rzeczy zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

1 odpowiedz na DBAJMY O WŁASNE MIENIE I PAMIĘTAJMY… OKAZJA CZYNI ZŁODZIEJA

  1. Anonim pisze:

    Interpunkcja się kłania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=CJPv%2Fh9ERBvFEZ0vknptSk9KscDwNhIIHUgr%2BQKblmv8suzYGDsxxNupCa5Y04lF8wn7trAkk%2Fyg1tVxqY8SKSeQ6%2Fm%2B39NTGDtohPyZS9cNnF7cdhvJcF9LRV9LTNdoo4%2BiVGQEEkkmgICqe0cumAaleXe8vmvGAuLWt%2FN2AxOdsN2piEr6fxC4r%2F61pqi5&prvtof=pVsWXT1dwg%2F0KEHJhEDr1wmR%2BLe4E%2Bd%2BeWda1bUxyPU%3D&poru=7RfeLIOFXgI6CiWxB0FNSAUvcFoBEcnhrh05z4kb8adUnjAE8OIQouKAzXsq8LlEW8XKWxMxg%2B2lwuL6zmCL3S9pQUQjXj2NfmfdK0UTBOmfdMDuJHnynhzUMW3SebQ8CMvhJlHb8vGc97FdePp0RJ2iB7O4wx13%2F65vj5w3NCw%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.146.195.24">Click here to proceed</a>. </body>