Akcja profilaktyczna „Uwaga kleszcz!”

kleszcze

       Jeśli aktywnie spędzasz czas w plenerze, lubisz odpoczywać w parku czy na działce albo spacerujesz po lesie chroń się przed ukąszeniem kleszcza, które grozi m.in. boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu. Rusza akcja Urzędu Marszałkowskiego WZ i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, informująca o tym jak należy chronić się przed ukąszeniem kleszcza oraz gdy na profilaktykę jest już za późno – jak właściwie go usunąć.

             Szczególnie narażeni na zachorowanie są ci, których praca wiąże się z częstym przebywaniem w lesie, np. leśnicy, drwale, a także osoby zbierające grzyby czy jagody oraz mieszkańcy terenów zalesionych. Uważać powinny również ci, którzy spędzają dużo czasu na działkach, w parku i skwerach.

        Do ekspozycji na kleszcze dochodzi w okresie wiosenno-letnim, natomiast wzrost zachorowań obserwuje się jesienią i zimą. W pierwszym kwartale 2018 roku Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna zarejestrowała 140 osób chorujących na boreliozę z czego 16 wymagało hospitalizacji. Urząd Marszałkowski WZ przygotował plakaty, informujące o tym jak należy chronić się przed ukąszeniem kleszcza, które grozi m.in. boreliozą i kleszczowym zapaleniem mózgu, a także gdy na profilaktykę jest już za późno – jak właściwie go usunąć.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem:

Plik do pobrania:
Plakat „Uwaga kleszcz!“ – 329.32 KB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=JPUEz7cJcLPLD1ygX1lWPPhs01D3hYoDBTSJW9JrsrjmVMzP%2FvQEYOsBLZzgFmbWbp0iutRXFSuuoFDq2Dm2iQ%3D%3D&prvtof=CBOOGKn4FDhRqoCbUdl91x1m4cErVoLNkWhN%2BGBeIqI%3D&poru=T616zsVJtjqtamDAiHIX7hoksTrkvZ9f5xrCqcDMJSW7FhOg7OlwovMvoDcdsNKUTjcXNTR7TYH%2FluvvSxq9zXAOJnx7wwyBFHofHtzWOWw%2BtRy7T5W2ul50PobHmgpNIXCthAc3qEFmJoAfmEcqVt7xBqdi5KC4ttPt8qp%2BbcU%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.80.140.29">Click here to proceed</a>. </body>