Jubileusz 70 lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie

           70 lat temu, w powojennym Żukowie, szukano nauczyciela, aby móc otworzyć szkołę i dać dzieciom edukację, której pozbawiła ich wojna. Udało się. Początkowo był to jeden oddział z jednym nauczycielem i garstką uczniów.

          Po 70 latach mamy okazały budynek, kilkunastu nauczycieli, od września ponad 100 uczniów, kolorowe podręczniki, komputery… ale to wciąż ta sama, wiejska szkoła, położona nad malowniczym jeziorem.

        Rok szkolny 2017/2018 był rokiem obchodów Jubileuszu 70-lecia, w ramach których odbywały się konkursy, spotkania z byłymi pracownikami szkoły, poznawanie historii placówki. Dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności lokalnej, byłych absolwentów, pracowników udało się zdobyć wiele interesujących materiałów m. in. zdjęć z których powstała niezwykła wystawa.

            Finał obchodów odbył się 22 czerwca 2018 roku na boisku sportowym w Żukowie. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od niemal roku, kiedy to został powołany, przez panią Dyrektor Renatę Bochan – Bochanowicz, Komitet Organizacyjny Obchodów 70-lecia PSP w Żukowie. Było to ogromne przedsięwzięcie, w które zaangażowało się wiele osób. Na finał obchodów zaproszono liczne grono gości; wszystkich byłych pracowników szkoły, rodziców, absolwentów, władze gminne, powiatowe, przyjaciół szkoły.

          Ogromnym zaszczytem było gościć panią Magdalenę Zarębską- Kuleszę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie, która przybyła wraz ze współpracownikami Panią Małgorzatą Duras Dyrektorem Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Wizytatorem Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Szczecinie panią Elwirą Wolny.

        Wyjątkowo miło było nam gościć pana Feliksa Sikorę, wieloletniego dyrektora PSP w Żukowie, osobę bardzo otwartą i życzliwą naszej placówce. Pan Sikora chętnie spotykał się z młodzieżą przez ostatni rok, dzielił się swoimi wspomnieniami, zdjęciami, pamiątkami.


reklama
     

            Uroczystość obchodów rozpoczęła się od mszy św. w intencji dziękczynnej za 70 lat istnienia szkoły. Następnie było uroczyste zakończenie roku szkolnego, rozdanie świadectw, nagród. Świadectwa z wyróżnieniem wręczyła Pani Kurator, co dodatkowo podniosło rangę nagrody.

         Część oficjalną zakończono symbolicznym odsłonięciem tablicy pamiątkowej przez panią Kurator Magdalenę Zarębską – Kuleszę, Pana Feliksa Sikorę, Wójta Gminy Przelewice pana Mieczysława Mularczyka oraz przez Dyrektora Szkoły panią Renatę Bochan- Bochanowicz. Tablica zostanie umieszczona na budynku szkoły.

          Po części oficjalnej rozpoczął się festyn. Były występy artystyczne uczniów PSP w Żukowie oraz zaproszonych gości. Całości towarzyszyły animacje dla dzieci, loteria fantowa, lanie pianą przez strażaków oraz pokaz tresury psów policyjnych. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

           Na wysokości zadania stanęli rodzice, którzy zajęli się częścią gastronomiczną. Przygotowali przepyszne ciasta, sałatki, potrawy z grilla, chleb ze smalcem, a nawet własnoręcznie ulepione pierogi.

          Impreza odbyła się w bardzo miłej atmosferze, dla wielu była niecodzienną okazją do spotkań po latach, wspomnień.

       Wszystkim, którzy uroczystość przygotowali bardzo serdecznie dziękujemy!

PSP Żuków


reklama
      

4 odpowiedzi na Jubileusz 70 lecia Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie

 1. Anonim pisze:

  Gratulacje Pani Renato i dużo słońca

 2. Obserwatorka pisze:

  Pan Feliks – legenda i prawdziwy pedagog. Nie do zastąpienia.

 3. xxx pisze:

  ależ ona brzydka yyyy

 4. Mania pisze:

  to nie szkoła jest położona nad malowniczym jeziorem, tylko miejscowość, ech…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.