„Krecik poznaje Polskę „- ogólnopolski projekt edukacyjny.

03

           Krecik, bajkowa postać stworzona wiele lat temu w Czechach, wyruszyła na początku września 2017 r w swoją podróż po Polsce. Do czerwca będzie poznawał najdalsze zakątki Polski.

        Swą przygodę zaczął w Częstochowie.

         Odwiedzi przedszkola w całej Polsce, przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie innymi miejscami w Polsce, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom się poznać.

        Do udziału w projekcie zaproszone zostały przedszkola z całej Polski. Wszystkie dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa – kształtowanie postawy patriotycznej i zamiłowania do podróży od najmłodszych lat. Dzieci dzieciom opowiedzą o Polsce i miejscach, z których pochodzą.


reklama
     

         Projekt zakończy się stworzeniem wystawy z gromadzonej podczas podróży dokumentacji fotograficznej i pamiątek charakterystycznych dla różnych regionów kraju.

         Na wystawie zaprezentowana zostanie także mapa Polski, na której zaznaczona będzie trasa podróży Krecika. Powstanie również prezentacja multimedialna dokumentująca przygody małego podróżnika. Odtworzona zostanie ona na pokazie zorganizowanym w Miejskim Przedszkolu nr 13 im. Krecika w Częstochowie, a także we wszystkich przedszkolach biorących udział w projekcie.

       Zainteresowanie udziałem w projekcie wyraziło blisko 3000 przedszkoli z całej Polski, a do udziału w projekcie wybrano 300 przedszkoli.

        W projekcie tym udział wzięły dzieci z grupy „Biedroneczek” z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Promyczek” w Pyrzycach. Realizatorką projektu była nauczycielka Grażyna Modzelewska.

           Do Pyrzyc Krecik przybył 19 marca na 4 dniową wizytę. W tym czasie Krecik stał się częścią grupy. Razem z dziećmi odwiedzał ciekawe miejsca w naszym mieście, uczył się i bawił. Z tej okazji dzieci nauczyły się piosenki o krecie . To właśnie w Pyrzycach z dziećmi z naszego przedszkola Krecik witał pierwszy dzień wiosny.


reklama
      

         Krecik wędruje z bagażem, w którym znajdują się m.in. pamiętnik podróży i mapa Polski z zaznaczonymi miejscami gdzie dotarł Krecik. Cieszymy się ,że na tej mapie nie zabraknie naszego miasta PYRZYCE.

          „Biedroneczki” obdarowały Krecika albumem o Pyrzycach i gminie oraz innymi gadżetami związanymi z naszym miastem, otrzymanymi z Urzędu Miasta i Gminy Pyrzyce.

Grażyna Modzelewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=JyV3NWsfUaXIKKcea1Wuv23MAdhEM2R8nYxY8lE3plOUP2WvKmFDS57lHjRhk1%2B7YlXp%2BduAXXHAJissaVNcLL0mXUrzYdROioB0jEJvXkt8peZh60py5clWNwPcFAtdsFUxOp%2FnqZM%2FNQUdc0%2Fq8l%2BEmZbzI4sQmqk83G2zgY9byIfhRn5KK%2FjeQ9vkb1Ca&prvtof=uotgsGbAHy30r12eV2ddOc1rTzFC%2Fq79NjtIDqJ9SUg%3D&poru=Pn36m%2Bg%2FUlcBeC617qd%2BCRgTGPz6ypzUezEiU6Er2W9rqpVc9cJtyBcSnBBz7Exj4iMjDOGl3YsnefWGp%2FFQol7cFo%2FK6k%2BiclnARdZoOvOcUr534jXRjCNPE74zGWC6IGenyJo1mgehkgZvAcrBfLjSTLDtQKtMCeF379BtgsY%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>