OTWARCIE NOWEGO KIERUNKU KSZTAŁCENIA W ZS NR 2 CKU W PYRZYCACH

gl

        15 września 2017 r. do Ministerstwa Edukacji Narodowej został złożony wniosek o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4 % rezerwy w roku 2017 z tytułu dofinansowania w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne pomieszczeń w szkołach publicznych prowadzonych przez JST rozpoczynających kształcenie w zawodach, w których szkoły te nie prowadziły kształcenia, w tym pomieszczeń do przeprowadzania egzaminów praktycznych potwierdzających kwalifikacje w zawodach, w których szkoły te dotychczas nie prowadziły takiego kształcenia.

Zostały złożone dwa wnioski w zawodzie:

1. krawiec
2. technik administracji.

          Ministerstwo Edukacji Narodowej przychylnym okiem spojrzało na propozycję otwarcia nowych kierunków i przeznaczyło na doposażenie pracowni kwotę 42.256,00 zł.


reklama
     

          Środki te zostały przeznaczone na zakup sprzętu szkolnego i pomocy dydaktycznych do pomieszczeń w zawodzie KRAWIEC PROJEKTOWANIE I WYTWARZANIE WYROBÓW ODZIEŻOWYCH, w tym do przeprowadzenia egzaminów praktycznych potwierdzających kwalifikacje w w/w zawodzie w szkole publicznej
Odradzanie się branży odzieżowej w powiecie pyrzyckim powoduje, że pracodawcy (m.in. FALCON Sp z o.o., Berndt Jeppsson Poland Sp. z o.o., BPI Polska Sp. z o.o.) poszukują wykwalifikowanych pracowników, zgłaszają się do ZS Nr 2 CKU z prośbą o podjęcie kształcenia uczniów i słuchaczy właśnie w tym kierunku.

          Kierunek KRAWIEC zapewni wykształcenie kadr dysponujących niezbędną wiedzą z zakresu PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA WYROBÓW ODZIEŻOWYCH, a w szczególności do wykonywania następujących zadań zawodowych:

 1. konstruowania i modelowania wyrobów odzieżowych;
 2. dobierania materiałów i dodatków do wyrobów odzieżowych;
 3. obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych;
 4. wytwarzania wyrobów odzieżowych.

              W dniu 14 lutego nastąpiło w Zespole Szkól Nr 2 CKU w Pyrzycach uroczyste otwarcie kierunku kształcenia – krawiec. W uroczystości uczestniczyli Wicestarosta Pyrzycki Bartłomiej Królikowski, Członkowie Zarządu Powiatu Pyrzyckiego: Ewa Gąsiorowska-Nawój, Wiktor Tołoczko oraz Jarosław Ileczko, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 CKU Paweł Palczyński oraz Wicedyrektorzy Jolanta Kocanowska-Hajduła i Ewa Cywińska. Członkowie Zarządu Powiatu Pyrzyckiego złożyli gratulację dyrekcji szkoły za tak trafną decyzję sprzyjającą zmniejszaniu bezrobocia w powiecie, a także aktywizującą ludzi bezrobotnych do zmiany zawodu i dostosowaniu form kształcenia do potrzeb rynku pracy w powiecie.

Starostwo Powiatowe w Pyrzycach


reklama
      

5 odpowiedzi na OTWARCIE NOWEGO KIERUNKU KSZTAŁCENIA W ZS NR 2 CKU W PYRZYCACH

 1. Anonim pisze:

  Nie no szok ilu to gości otwiera wydział /krawiectwo/unikat na skalę krajową.

 2. 777 pisze:

  A jak to się ma do potrzeb rynku pracy ???

 3. Anonim pisze:

  Ci otwierający to kroja na swoją miarę, aż miło !

 4. RR pisze:

  gratulacje

 5. Łucja pisze:

  a kierunku gry w pingponga jeszcze nie ma?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=YobcGrMFpGVBB8%2BCIZryURsdyLbMcgb1JMRx29XyX2XmI6IvoU7sHjhozIYcf%2BD%2Bh7Wx4Ul3fg4kNCfRvh8acM%2F1HrvZgalizYQQ3FYVg0exgatM4wkXfJqSkSpuQlE1AkEHPTzwNnjKQ%2F4QEIipyHS3d09Hg2fEMjpIOZAys8qUpLHMOjh09o9PznXUu23p&prvtof=I%2BFLqbZ6w6%2F5C%2FlCjwRZU2iVHsxiBcJ4Sa3n2vG05Wc%3D&poru=VDlZOmv2w87au5jeLGIDeAsDiNKw2sIxaJfNk9wEKvDsAQPgjg1sXBFqYn2gqt8izcorJAVqZDdEQxk%2BZuJuq4I2spusHjLsjBgcIyXRbx4rGfY39hxuD2gomdGCpFMkv021NmSzF4QoZHt6tMmYCTE7NtdnmCSy%2FTEnV%2BSKD64%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=107.21.169.9">Click here to proceed</a>. </body>