UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI W SOSW W PYRZYCACH

gl

            W dniu 2 lutego br. nastąpiło uroczyste zakończenie prac remontowych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pyrzycach. Na zaproszenie Starosty Pyrzyckiego Stanisława Stępnia oraz dyrektor SOSW w Pyrzycach Anny Zasadzińskiej do Pyrzyc przybyli m.in. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, Radny Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Berdzik, członkowie Zarządu Powiatu Pyrzyckiego Ewa Gąsiorowska-Nawój, Wiktor Tołoczko i Jarosław Ileczko, główny wykonawca inwestycji Piotr Tomaszewicz oraz dyrektorzy instytucji, szkół i jednostek powiatowych.

           Jednym z zadań było wdrożenie projektu pn. Termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pyrzycach. W ramach zadania wykonano:

 • ocieplenie ścian zewnętrznych, sprowadzenie izolacji termicznej do poziomu ław fundamentowych, odtworzenie izolacji przeciwwilgociowych przegród w kontakcie z gruntem; odtworzenie elementów towarzyszących, montaż podokienników zewnętrznych,
 • oraz ocieplenie stropodachów od strony zewnętrznej, odtworzenie pokrycia dachowego, zapewnienie ciągłości izolacji termicznej detalu połączenia ze ścianami zewnętrznymi, odtworzenie elementów towarzyszących, korekta wysokości kominów

          Ogólna wartość projektu zgodnie ze złożonym wnioskiem aplikacyjnym szacowana była na kwotę 907 486,00 zł w tym dofinansowanie z UE: 770 840,35 zł


reklama
     

        Druga inwestycja to jeden z projektów zaplanowanych do realizacji w ramach Kontraktu Samorządowego. Projekt pn. Adaptacje pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych w SOSW w Pyrzycach na rzecz rozwoju gospodarczego obszaru KS „Pyrzyce+” obejmował w swym zakresie adaptację łazienek (dwóch) oraz WC, wymianę drzwi zewnętrznych oraz doposażenie i zmodernizowanie 2 klasopracowni.

              Wartość projektu w złożonym wniosku aplikacyjnym oszacowano na kwotę 201 380,00 zł z czego dofinansowanie ze środków UE to kwota 170 000,00 zł.

          Tego dnia Ksiądz Proboszcz Tadeusz Kłapkowski poświęcił odnowioną szkołę, a uczniowie zaprezentowali przybyłym gościom Jasełka.

         Dyrektor Ośrodka Anna Zasadzińska nie kryła wzruszenia witając przybyłych gości. W swoim przemówieniu podziękowała wszystkim za wykonanie tej inwestycji w tak krótkim czasie.

            W swoim wystąpieniu Starosta Pyrzycki powiedział:

           W imieniu młodzieży – serdecznie dziękuję za pomoc przy realizacji wielkiego projektu edukacyjnego szczególnie Panu Marszałkowi, który nas wspierał, dzięki czemu otrzymaliśmy środki finansowe na sumę ponad miliona zł. Udało nam się wykonać termomodernizację zewnętrzną oraz remont pomieszczeń z dostosowaniem ich dla osób niepełnosprawnych. Mieliśmy świetnego wykonawcę, który stanął na wysokości zadania i postawił wszelkie siły, by w ciągu dwóch miesięcy wykonać całość zaplanowanych zadań. Dzięki współpracy z Marszałkiem otrzymaliśmy 2,5 mln zł na modernizację warsztatów zawodowych w Zespole Szkół nr 2 CKU w Pyrzycach oraz zakup sprzętu do nauczania przedmiotów zawodowych. W imieniu radnych, zarządu, grona pedagogicznego, uczniów, rodziców pragnę serdecznie podziękować jeszcze raz Panu Marszałkowi oraz wykonawcy za pomoc w wykonaniu tej inwestycji.

Starostwo Powiatowe w Pyrzycach
Paweł Leśniewski


reklama
      

9 odpowiedzi na UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE INWESTYCJI W SOSW W PYRZYCACH

 1. Anonim pisze:

  I co to będzie, gdy zabraknie unijnych pieniędzy i nie będzie za co
  kupić wstęgi do następnej szopki.Ciekawy jestem czy D.Trump budując
  kiedyś hotele na całym świecie też tak przecinał wstęgi, bo jakoś o tym
  nie słyszałem.Czasy się zmieniają, ale komusze zwyczaje jak widać
  dalej pozostają.Czy ci ludzie nie widzą własnej śmieszności?

 2. Kasjan pisze:

  „Gulasz a la autopromocja”: co impreza, co wydarzonko, to te same twarze.

  • Anonim pisze:

   Bo tak jest tylko Pyrzycach. W naszej gminie robi się najwięcej w powiecie i jakoś wstęgi się nie przecina. Po prostu robi się, a nie lansuje.

 3. Anonim pisze:

  A czemu nie zaproszono byłego burmistrza? Odznacza się honoruje a nie zaprasza. Oburzające

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=55HenQX89TmVobCpTHtzCW%2Bk4IAFTATDBAa%2Fray6HJwcVuL%2BGEhhLHL37BYedGDNFhltbgTFzPeWHLuVbcc5%2B6IdywNt%2By9jIDN%2Bv0z3mVXzmN8IYdygVnfmv9brNKA7wLQhTFaHVMWYuVznj6%2Bekt9jOxKxCYAmFiK8aILJmpUvJAszHOn8t%2FVR6m%2F61G6C&prvtof=Zhmf9WahXiui7Gu6lV3tTeKEzr%2F%2F1XXKk7yp7D6ozuk%3D&poru=HrCPqytEddp%2FM%2BZkOvyCcO4NbhpWaOA1p8rVAjpAj9e%2Fi%2BPJRzDBiniVgOujDUWsyE8uZlCAinHiS1KYStrQJ7Rdj5jqTTXYtrjwvmCl79gpIrSaDVjA5RtOpqgMuvODdiM105WD9NFdO%2B2hp5fnIjkvrAsBnYwlAAwIzbxfdho%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=52.91.185.49">Click here to proceed</a>. </body>