PYRZYCE biegają… i świętują!!!

gl

           Dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku corocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto. W kraju w tym czasie organizowane są huczne obchody oraz marsze. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się również masowe biegi ku chwale Ojczyzny.

         Właśnie dlatego silna reprezentacja Pyrzyce biegają wybrała się do Poznania gdzie niemal 10 tysięcy zawodników stawiło się na starcie Biegu Niepodległości. W powietrzu, oprócz zapachu Rogala świętomarcińskiego czuć było podniosłą atmosferę i radość. Poznań słynie z perfekcyjnej organizacji oraz ze wspaniałego dopingu, który na trasie zapewniają kibice. Rozgrzewkę do której podłączali się też inni zawodnicy poprowadziła nasza Natalia Besh z Ukrainy. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego ostatnie odliczanie i start. Trasa była urozmaicona, były podbiegi i zbiegi, które jednak nie sprawiały większych trudności, gorsze były podmuchy wiatru, niska temperatura i okresowe opady.


reklama
     

          Mimo to wszystkie zawodniczki i zawodnicy z Pyrzyc spisali się na medal, a podczas samego biegu często dawało się słyszeć gromkie: „tak się bawią, tak się bawią PYRZYCE!!!!”, czym budziliśmy zainteresowanie i podziw innych, cichszych grup. Były debiuty na tym dystansie, były życiówki, była radość i zabawa. Wszyscy wróciliśmy do domu szczęśliwi i zadowoleni oraz z poczuciem, że Dzień Niepodległości spędziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy.

           Zawodnicy z Pyrzyc brali też udział w biegach w innych miastach. Silna i mega szybka ekipa reprezentowała nas w Gorzowie Wlk.. Na Goleniowskiej Mili Niepodległości też biegli Pyrzyczanie, w tym Wojciech Piwowarczyk, który właśnie zakończył sezon biegowy w 2017 roku. Kibicujemy Ci Wojtek i czekamy na obiecany trening.

            W Pyrzycach Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej poprowadził Mirosław Zarębski. Dziękujemy Mirek, że można na Ciebie liczyć i kto wie, może Twoja idea by w Pyrzycach był duży Bieg Niepodległościowy spełni się już w przyszłym roku.

         Warto biegać, warto poznawać nowych ludzi, warto przychodzić na piątkowe treningi Pyrzyce biegają. Jesteśmy grupą otwartą na każdego. Ktokolwiek do nas dołączy zostanie powitany z otwartymi rękami.

            Przed nami kolejne wyzwanie, już 19 listopada w niedzielę nasza drużyna startuje w City Trail Szczecin. To cykl sześciu pięciokilometrowych biegów po Puszczy Bukowej wokół Jeziora Szmaragdowego. Oj będzie się działo.

Do zobaczenia na treningu w piątek o 19.00 biegacze!
KaeR

P.S. Specjalne podziękowania dla Danieli i Krzysztofa Sikorów, którzy całą reprezentacje ugościli z pompą oraz podziękowania dla Adama Macudzińskiego dzięki któremu śmiejemy się do dziś 🙂


reklama
      

11 odpowiedzi na PYRZYCE biegają… i świętują!!!

 1. ja pisze:

  Brawo!!
  Super:)

 2. tak pisze:

  Ale jajcarz ten „ja”.

 3. spicbródka pisze:

  Nie rzucaj sie, bo cię nikt nie złapie.

 4. Pyrzyczanin pisze:

  Brawo. Podziwiam i zazdroszczę wytrwałości. Fajny artykuł . Pozdrawiam.

  • Anonim pisze:

   Super artykuł i fotki. Wreszcie ktoś z inicjatywą zebrał pasjonatów biegania. Jesteście super zakręceni i nakręceni. Tak trzymać Pyrzyce Biegają. Zachęcam do dołączenia do tej wesołej drużyny. Pozdrower.

 5. pies pisze:

  Ej ty.Jesteś na fotografii nr 5,ty z bródką.Weź wreszcie na wstrzymanie.

 6. pies pisze:

  Nie rzucaj się, bo cię nikt nie złapie.Jesteś na fotografii nr 5,ty z bródką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=rA%2FkQ%2FADo41kRwMfOqSMzpa8FAmJ0tXn6rXqVQx3bIj7ffkDXiBhwRt%2FdwZ%2FmaJZd2npfFMXP2QnGmC7VvZw05iL%2FIRkbNpymAb31OsrUtvXzrcLLH46K63XM4dF6AVgDkaIZwnEnLVjK%2FqIt%2FqNPiWGA%2BvDI%2B0RBYwpa98r4bqwOL1c%2FKaL%2FtEIc0ERQMQ2&prvtof=kGc5bnpzKZAklneJ2wmdSYLZ7rRQ2p%2FH%2B7wy6qRBris%3D&poru=8HnR4u%2FVpmmAKZGU23zBIkygf%2BmRJbDj65W%2BLEqYMRgQPsOZKK3XIb3o3il6euYHuZH8u7lQVtNrsahIen0bd1KCtL6Kg4dNgyymmUpt1KaQQfJTxyo5LcXEA5rRFgWsoTf%2Ba9vmvF2Xs2SjdZeu9b%2ByTAEBQwkjE1TrjFjwMII%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.90.185.120">Click here to proceed</a>. </body>