Protest przeciwko nielegalnym ściekom w gminie Lipiany!

gl

          W piątek 10 listopada mieszkańcy gminy Lipiany protestowali w sprawie niezgodnego z prawem składowania odpadów ściekowych na terenie byłego wysypiska odpadów w miejscowości Dębiec.

         Komitet Protestacyjny apeluje o natychmiastowe spowodowanie wstrzymania składowania odpadów ściekowych (szlamu ściekowego) na terenie byłego składowiska odpadów w miejscowości Dębiec gm. Lipiany. Pomimo zakończenia procesu rekultywacji i braku zezwolenia przez dzierżawcę składowiska odpady są nadal przywożone z ternu oczyszczalni ścieków w województwie zachodniopomorskim i składowane w sposób niezgodny z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi – czytamy w piśmie zamieszczonym na portalu społecznościowym.

          Odcieki w wylewanego szlamu ściekowego spływają szerokim nurtem wprost do jeziora Wądół. (…) Proces rekultywacji od początku był prowadzony nieprawidłowo, o czym na podstawie wielokrotnych zgłoszeń władze gminy i burmistrz Lipian byli informowani. – piszą protestujący. – Nad rekultywacją ze strony gminy od samego początku nie było właściwego nadzoru, dzierżawca terenu przywoził co chciał w nieustalonych do dzisiaj ilościach i rodzaju odpadów i pomimo braku jakichkolwiek zezwoleń nadal przywozi. – dodają.


reklama
     

          Brak zainteresowania protestem przez lokalne władze dziwi Augusta Kimbara. – Brak przedstawicieli władz gminnych oraz burmistrza Lipian na proteście może świadczyć o akceptacji takiego stanu rzeczy – ocenia szanowany redaktor z Lipian.

          Poprzez niewłaściwa rekultywację doszło do rozległego zanieczyszczenia środowiska, substancje niewiadomego pochodzenia przeniknęły do wód gruntowych oraz wpłynęły do jeziora – alarmują protestujący – widoczne jest również skażenie obszaru przyległego do wysypiska poprzez uschnięcie drzewa i wymarłą roślinność.

REA


reklama
      

9 odpowiedzi na Protest przeciwko nielegalnym ściekom w gminie Lipiany!

 1. robot pisze:

  No i póżniej dziwota że mamy colę w wodzie.

 2. AR pisze:

  NO PANIE WICESTAROSTO CZAS DZIAŁAĆ CHOĆ NIE WIEŻE ŻE NIE MIAŁEŚ POJĘCIA !!

 3. do AR pisze:

  Baszty a NIE WIEŻE.Hihi.Może ty wierzysz ale w co?Haha

 4. Anonim pisze:

  Panie wicestarosto do roboty

 5. Jola pisze:

  A czemu akurat wicestarosto? Czyżby w Lipianach nie było Burmistrza i rady miejskiej?

 6. Anonim pisze:

  ojojoj wykona telefon do przyjaciela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=2cf0wWxiEUVhmaf7AwJmLGxw8ziBslFKk2uI5YTsyOvvElWocXkhLEQOmywKZ0FQ8RcnelwUkSkq2fd9GM0pJw%3D%3D&prvtof=XgfR9zCr6oRDByCLRQqpvquclirVg29Z2F7AOXgsPiI%3D&poru=weKM45%2FMl5qayxe01mVAZW1mj4O8Xb9Xhr7oWBr%2B5zUM%2BnawRDgNQgfGmI5kMLh%2FCnLaXxhyUf0Ejt3a84XYJ2BdQ%2FXljIXPgKsgCJTGWNoAnYtkEc1GIOyJj2O7PsR6C3RprY%2BUdMMRHgbqY1FpHwYe%2BT2kohyGhJsWv2yERbQ%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.196.13.210">Click here to proceed</a>. </body>