KUPIŁEŚ DROGIE GARNKI, CUDOWNE MATY – MOŻESZ ODSTĄPIĆ OD UMOWY SPRZEDAŻY W CIĄGU 14 DNI.

!

        Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pyrzycach przypomina o możliwości odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 14 dni od zawarcia umowy jeżeli umowa została zawarta poza siedzibą przedsiębiorcy (np. na pokazie lub w domu konsumenta) lub na odległość (np. przez internet).

        Powiatowy rzecznik konsumentów otrzymał informację, że w dniu 30 sierpnia w Pyrzycach w jednym z lokali miało miejsce spotkanie, na którym oferowano do sprzedaży maty uzdrawiające, zestawy garnków oraz odkurzacze. W spotkaniu brały udział głównie osoby starsze na podstawie otrzymanych zaproszeń. W wyniku namów osób prowadzących spotkanie, w tym wskutek wywarcia na uczestnikach wrażenia, że zaproponowana cena jest korzystna lub, że zostali szczęśliwymi zwycięzcami loterii w wyniku której mogą kupić towary po niższej cenie, szereg konsumentów dokonało zakupu towarów po zawyżonej cenie. Rzeczywista wartość towarów oferowanych na pokazie może być dużo niższa (nawet kilkakrotnie) niż cena za jaką konsumenci nabywali towary. Ponadto towary sprzedawane były też w systemie ratalnym (z jednoczesnym zawarciem umowy kredytu bankowego), co dodatkowo powiększało koszty umów.


reklama
     

         Przypominam, że osoby które dokonały zakupu poza siedzibą przedsiębiorcy lub na odległość mogą w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny odstąpić od umowy. W tym celu należy sporządzić pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy i wysłać listem poleconym na adres sprzedawcy. Wzór oświadczenia sprzedawca powinien wręczyć kupującemu przy zawarciu umowy. Jednocześnie Konsumentom, którzy są zadowoleni z dokonanych zakupów życzę satysfakcji z zakupionych towarów.

Pomoc w powyższym zakresie można uzyskać u rzecznika konsumentów w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pyrzycach
ul. Lipiańska 4 (pokój 121)
tel. 91 88 11 346
rzecznik@pyrzyce.pl


reklama
      

5 odpowiedzi na KUPIŁEŚ DROGIE GARNKI, CUDOWNE MATY – MOŻESZ ODSTĄPIĆ OD UMOWY SPRZEDAŻY W CIĄGU 14 DNI.

 1. tak bylo pisze:

  włożyłeś banknot na tace20 zł. a chcesz dać 10 zł. Spróbuj wziąć resztę tj. 10 zl.

 2. JARO 09 pisze:

  BYŁEM ŚWIATKIEM ŻE TAK PEWIEN PAN ZROBIŁ W KOŚCIELE!!!
  WIĘC MOŻNA TYLKO TRZEBA MIEĆ TROCHĘ ODWAGI CYWILNEJ!!!

 3. Anonim pisze:

  Ty, ŚWIATEK.
  Jesteś takim świadkiem jak twoja ortografia.

 4. Anonim pisze:

  ALE TU NIE MA NIC CIEKAWEGO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=uMIV194qbDCelP6e74%2BSlEIBN1DIt0PUgucCFBGN%2B%2BcIkBMS%2BJv5TcJmxkXdcV5SElAqfUBV37LjRRJAlkt0fw%3D%3D&prvtof=B6JhGGrbN8P%2BE9W2cR5aewLQC6cg4DIBMPMlhQH3wH8%3D&poru=lWpFG4uUVoBYUkUEA0RN7iZrra90OE6BymWAi7Aq5LqFzGRJpwHKUk1NRPTYL587wrWnpuTrG0vN%2FK0zDFg1FYFqRFaZsDDx0%2BxyBBb0CgGgGzjsEQWHHixu2ZNZ6urc2WV%2FG6SxL9Z9gm8Is7Yc%2BMttoC053GFJW59FuBJ6Q5g%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.196.13.210">Click here to proceed</a>. </body>