Bez wahania ruszyli na ratunek!

170824lipainy

Gdy tylko usłyszeli wołanie o pomoc, wskoczyli do wody. Uratowali życie mężczyźnie, za co zostali szczególnie uhonorowani.

         9 sierpnia br. Patrycja Biernacka, Patrycja Wrzosek oraz Kamil Nowakowski podczas pobytu na działce rekreacyjnej przy Jeziorze Kościelnym uratowali życie tonącemu mężczyźnie. Nie zważając na nic, wskoczyli do wody i wydobyli mężczyznę na powierzchnię. To dzięki ich postawie i zachowaniu zimnej krwi mężczyzna nie utonął.

        Dwóch mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro podczas zamiany przy czynności wiosłowania łódka, którą płynęli uległa wywróceniu. Doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego utonął jeden z mężczyzn, drugi dzięki naszym bohaterom powrócił na brzeg.

          23 sierpnia br. na spotkaniu w Urzędzie Miejskim gratulacje złożyli osobiście między innymi Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Lipski, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Jarosław Czaja, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. Bryg. Jacek Marchlewicz oraz Komendant Komisariatu Policji w Lipianach podkom. Monika Klemenska.


reklama
     

          Burmistrz Lipian oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w obecności radnych Rady Miejskiej oraz zaproszonych gości wręczyli bohaterom specjalne podziękowania „W dowód uznania za odwagę i postawę obywatelską godną naśladowania. Serdeczne podziękowania za aktywne niesienie pomocy mieszkańcom Gminy Lipiany w sytuacji zagrożenia ich życia na Jeziorze Kościelnym w dniu 9 sierpnia 2017 roku”.

        Komendanci wręczyli pamiątkowe listy gratulacyjne.

         – Nie da się przecenić tego, co zrobiliście. Cieszę się, że mam zaszczyt podziękować Wam za godną, bohaterską i obywatelską postawę i za to, że Jesteście przykładem dla wielu, wielu młodych ludzi – wyznał Burmistrz Lipian.

        – Jest nam niezmiernie miło z powodu ciepłych słów i gratulacji, które tutaj usłyszeliśmy. Powiem tylko w imieniu nas wszystkich, że to nie żaden heroizm, ani żadna odwaga. To było niesienie pomocy osobom, które tej pomocy potrzebowały. To był nasz obowiązek – dodała Patrycja Wrzosek.

UM Lipiany

170824lipainy


reklama
     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=bQUQXdtHOiEPvYbNL53H8vNeDtkemujr9jPuhXEKwxt%2BtDlYHr66h4HHThWYRJP03y9SAIH3gD7k8QERe1uV9A%3D%3D&prvtof=v70YRkH0ckcG%2FAaN7JVC06fp6CJC5jsV5JmMOLFesIQ%3D&poru=npYBCS0qG1KCmYo3xGkdeemfH6NYTK3xEBAd2EcEB32ipvVrNC%2B0KXKgsiDV%2F6Owj%2F5Qrw0bMukV6CkpvbktAVHBe7qY0nE%2FS%2BkzAcTWDyvklNLQGcDpMK2ymW7mdKdxnHNohdvi5Bb3euHVMjjgn0JfFLKpFQkxffkoLByg0Zg%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.196.13.210">Click here to proceed</a>. </body>