Bez wahania ruszyli na ratunek!

170824lipainy

Gdy tylko usłyszeli wołanie o pomoc, wskoczyli do wody. Uratowali życie mężczyźnie, za co zostali szczególnie uhonorowani.

         9 sierpnia br. Patrycja Biernacka, Patrycja Wrzosek oraz Kamil Nowakowski podczas pobytu na działce rekreacyjnej przy Jeziorze Kościelnym uratowali życie tonącemu mężczyźnie. Nie zważając na nic, wskoczyli do wody i wydobyli mężczyznę na powierzchnię. To dzięki ich postawie i zachowaniu zimnej krwi mężczyzna nie utonął.

        Dwóch mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro podczas zamiany przy czynności wiosłowania łódka, którą płynęli uległa wywróceniu. Doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego utonął jeden z mężczyzn, drugi dzięki naszym bohaterom powrócił na brzeg.

          23 sierpnia br. na spotkaniu w Urzędzie Miejskim gratulacje złożyli osobiście między innymi Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Lipski, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Jarosław Czaja, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. Bryg. Jacek Marchlewicz oraz Komendant Komisariatu Policji w Lipianach podkom. Monika Klemenska.


reklama
     

          Burmistrz Lipian oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w obecności radnych Rady Miejskiej oraz zaproszonych gości wręczyli bohaterom specjalne podziękowania „W dowód uznania za odwagę i postawę obywatelską godną naśladowania. Serdeczne podziękowania za aktywne niesienie pomocy mieszkańcom Gminy Lipiany w sytuacji zagrożenia ich życia na Jeziorze Kościelnym w dniu 9 sierpnia 2017 roku”.

        Komendanci wręczyli pamiątkowe listy gratulacyjne.

         – Nie da się przecenić tego, co zrobiliście. Cieszę się, że mam zaszczyt podziękować Wam za godną, bohaterską i obywatelską postawę i za to, że Jesteście przykładem dla wielu, wielu młodych ludzi – wyznał Burmistrz Lipian.

        – Jest nam niezmiernie miło z powodu ciepłych słów i gratulacji, które tutaj usłyszeliśmy. Powiem tylko w imieniu nas wszystkich, że to nie żaden heroizm, ani żadna odwaga. To było niesienie pomocy osobom, które tej pomocy potrzebowały. To był nasz obowiązek – dodała Patrycja Wrzosek.

UM Lipiany

170824lipainy


reklama
     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=uUBGD9cSZw7JuoFteHwbdGCJxEL64wVBIpVHT9C5Ea8%2FWIKzGJ3ivVZGaogjR37XKNwBFOf9NEfNZ3dlpMhpBQ%3D%3D&prvtof=q61RjHCCDLyiPw%2BR6pfWrACFS7Gyh5%2BqgezNU1%2BPRTo%3D&poru=xA1hCd6fprP7t6xTDK%2BAHh8HsKCPLP%2BjD2x6Xoh2vkUaHkbTvtQ4TO%2BKyGTNRdEBOYeEaGFcAMFr1Qtn52FSjB%2BRFoPauNQFJHMeexaRoMOBKndKDrtwqoawTP%2BdHEs8BWRmjWm5AcSsx6im%2FJ4S8wkyZD%2Fnf3rHRBKGXL2JA%2Fg%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.81.195.140">Click here to proceed</a>. </body>