FUNDUSZE EUROPEJSKIE pomogą ludziom zmienić życie

gl2

        – Możliwość zobaczenia, jak dzięki nam zmienia się człowiek, jak zaczyna normalnie funkcjonować, daje największą satysfakcję – mówią korzystający z unijnych funduszy na walkę z wykluczeniem społecznym. Do zdobycia jest kolejna pula eurofunduszy pozwalająca wyrównać szanse w lokalnej społeczności.

          Konkurs ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, a konkretnie działania 7.1 „Programy na rzecz integracji osób i rodzin zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym ukierunkowane na aktywizację społeczno-zawodową wykorzystującą instrumenty aktywizacji edukacyjnej, społecznej, zawodowej. Do rozdysponowania jest ponad 55,4 mln zł. Poziom dofinansowania może sięgnąć aż 85 procent kosztów projektu. Konkurs skierowany jest wyłącznie do ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie (typ 2 projektu w ramach Działania 7.1), które dzięki środkom mogą przygotować bogatszą ofertę wsparcia . Ci, którzy sięgnęli już po takie fundusze, przekonują że nie wyobrażają sobie innej decyzji.

        W Goleniowie, gdzie bezrobocie sięga tylko 3 procent, samorząd dostrzegł potrzeby osób opuszczających lokalną szkołę specjalną. Nie ma dla nich stałej, dobrej pracy. Samorząd już realizuje pomysł, który im pomoże.

        Na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego powstanie Zakład Aktywności Zawodowej. Będzie zapleczem dla firm działających w GPP, oferując gastronomię, pralnię, utrzymanie czystości, utrzymanie terenów zielonych. Zatrudni 150 osób. Gmina realizuje już z pomocą programu regionalnego dwa projekty szkoleń zawodowych i zapewniających opiekę nad przyszłymi pracownikami. Trzeci jest w przygotowaniu. Łącznie są warte 3,57 mln zł.

        – Cel jest taki, by na początku 2019 roku do ZAZ trafili gotowi do pracy w nim niepełnosprawni – mówi burmistrz Robert Krupowicz.

        Budowa samego ZAZ także zostanie wsparta unijnymi funduszami.

        Po eurofundusze sięgnął również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinie.

       – Nie chcemy, aby MOPR kojarzony był tylko z miejscem, w którym „wydawane są zasiłki” – mówi Marta Giezek, dyrektor MOPR. – Zawsze warto patrzeć na wsparcie dla rodzin szerzej niż wyłącznie w ramach określonych ustawami.

        Szczeciński MOPR w ramach RPO WZ i działania 7.1 realizuje projekt „Aktywna Integracja w Szczecinie”. Jego wartość to 4,9 mln zł, a adresatem jest aż 513 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, niepełnosprawności, trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych lub przebywania w pieczy zastępczej. Nie chodzi tylko o kursy zawodowe.

       – Cykl wyjazdów socjoterapeutycznych to nie tylko sposób na weekendowy wypoczynek, ale przede wszystkim znakomita okazja do intensywnej pracy nad sobą i poprawą relacji w rodzinie – podaje jeden z przykładów Marta Giezek. – W podobny sposób pomagamy osobom z niepełnosprawnościami, z kolei dla wychowanków pieczy zastępczej przygotowaliśmy zajęcia z edukacji finansowej i przedsiębiorczości, aby ułatwić start w samodzielne, dorosłe życie.

       – Od początku realizacji unijnych projektów notujemy spadek liczby osób korzystających z tradycyjnych form pomocy społecznej – zaznacza Marta Giezek.

         Podobny projekt, także z RPO, działanie 7.1, realizuje już Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryficach. To „Aktywnie w przyszłość”, który wart jest ponad 1,35 mln złotych. Obecnie w projekcie uczestniczy 40 osób, w tym 25 osób niepełnosprawnych, 10 wychowanków przebywających w pieczy zastępczej oraz 5 osób usamodzielnianych. Efekty są widoczne z miesiąca na miesiąc. W kwietniu szkolenia zawodowe ukończyło dwanaście osób

       – Nie chodzi jednak tylko o szkolenia zawodowe, ale także włączenie do życia, pokazanie jak życie w społeczeństwie wygląda, jak należy w nim funkcjonować, jakie są możliwości, ale i zagrożenia – wylicza Joanna Malińska, dyrektor PCPR w Gryficach.
Mirosława Zielony, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie i zarazem zastępca przewodniczącego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „Centrum” zachęca do korzystania z możliwości jakie daje program regionalny.

       – Pomoc społeczna to bardzo trudna działka, ale dzięki funduszom unijnym jest to wówczas zupełnie inny standard – mówi Mirosława Zielony. – Ze środków Unii Europejskiej buduje się wiele dróg, obiektów itp. ale możliwość zobaczenia jak dzięki nam zmienia się człowiek, jak zaczyna normalnie funkcjonować, daje największą satysfakcję.

Termin składania wniosków upływa już 19 czerwca 2017 r.
Szczegółowych informacji o konkursie udziela Biuro Informacji i Promocji EFS WUP w Szczecinie, tel. 91 42 56 163/164, e-mail: efs@wup.pl

170606

42 odpowiedzi na FUNDUSZE EUROPEJSKIE pomogą ludziom zmienić życie

 1. Anonim pisze:

  A co to się stało, że został ogłoszony konkurs na PDK?

 2. Anonim pisze:

  tzn konkurs na dyrektora PDK-u?

 3. Anonim pisze:

  Obecny dyr. rezygnuje.

 4. Anonim pisze:

  Powody rezygnacj?

 5. Anonim pisze:

  Pan Ireneusz Szymański wygrał wczoraj konkurs na dyrektora Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, gratulacje!

  • Postępowy doradca pisze:

   Kto to jest, nie znam gościa. Z jakiej miejscowości pochodzi oraz jakie ma preferencje polityczne?

   • odp. pisze:

    Ty ” Postępowy doradca” pójdź szybko do lekarza po nową receptę na leki psychotropowe.Pewnie lekarz dodatkowo udzieli tobie informacji, a przede wszystkim o stanie twojego zdrowia.

    • Postępowy doradca pisze:

     Na Ty to tramwaj staje i twój ptasi móżdżek! O mój mongole się nie martw! Następny kryptokomuch!

     • Yes, YES,Yes pisze:

      Mongoł- to nie jest obraza.Ptasi móżdżek – to także nie jest obraza.Kryptokomuch-co to znaczy?Taki jak ty, nie jesteś miarodajny.Po takich infantylnych wpisach można stwierdzić, że potrzebujesz specjalisty, który popracuje nad twoja percepcją.
      P.S
      Przetłumacz co masz na myśli pisząc tak”Kto to jest, nie znam gościa. Z jakiej miejscowości pochodzi oraz jakie ma preferencje polityczne?”.
      Pytanie moje jest takie;ty się urwałeś, to pewne ale skąd?

      • Postępowy doradca pisze:

       Ty już nie potrzebujesz specjalisty, bo już jesteś zapisany w kolejce. Nie muszę się tłumaczyć przed byle leszczykiem! Nie próbuj łapać za słówka”taki jak ty, nie jesteś miarodajny”. Specjalisto od leczenia!

      • Postępowy doradca pisze:

       Każdy kto ma problemy z psychiką, będzie powtarzał innym osobą po kilka razy, że mają problemy z osobowością.

       • Yes, YES,Yes pisze:

        „Każdy kto ma problemy z psychiką, będzie powtarzał innym osobą po kilka razy, że mają problemy z osobowością.”

        hi-hi.
        osobą czy osobom nie będziesz się tłumaczył, tłumaczyła?

       • Postępowy doradca pisze:

        O przepraszam, z kobietą mam do czynienia. Przepraszam!

   • Anonim pisze:

    Były SLD-owiec.Czego on nauczy dzieci, to Bóg raczy wiedzieć!

    • Anonim pisze:

     Lewak? Czyli faktycznie czerwona ośmiornica oplotła Pyrzyce.

     • Anonim pisze:

      Pyrzyce to oplotła chciwość samorządowców i to nie od dzisiaj a jakieś 20 lat wcześniej ,dla nich liczy się tylko kasa ,a nie społeczeństwo,a już na pewno nie MIASTO I GMINA PYRZYCE

  • Anonim pisze:

   Czyli będzie dyrektorem podstawówki i gimnazjum? Dwie dyrektorskie pensje?

 6. Zaczarowana pisze:

  Czyli będzie dyrektorem gimnazjum i podstawówki? Dwie dyrektorskie pensje?

 7. Anonim pisze:

  No urzędnik Gminy żeby jeszcze nie umiał czytać to by było za wiele.

 8. informacja ogolnie dostępna pisze:

  To jest informacja ogólnie dostępna dla każdego zainteresowanego.Ten np. BIP dla Pyrzyc.

  Zarządzenie Nr 907/2017 Burmistrza Pyrzyc z dnia 16 maja 2017 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach 2017-05-16 14:36:50

 9. Anonim pisze:

  „Wszyscy wszystko wiedzą”-przed konkursem!!!

 10. informacja ogolnie dostępna pisze:

  Być może jesteś ciągle o kilka kroków spóźnioną osobą czytaj: nie potrafisz korzystać z informacji ogólne dostępnych dla każdego zainteresowanego.Na jakiej podstawie dzisiaj, dopiero teraz tak piszesz?
  To nie jest pytanie retoryczne.Dlaczego krzyczysz?Co wiesz?Wątpić to rzecz do wytłumaczenia ale ty krzyczysz, stwierdzasz.Dlaczego tak robisz?

 11. bezpartyjna pisze:

  to wpisz w wyszukiwarkę.

  Biskup Tadeusz Pieronek o reformie sądownictwa: dokonana przez felczerów za pomocą siekiery

 12. cd pisze:

  Jak rozmawiać, kiedy prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi o „mordach zdradzieckich” i oskarża opozycję o zamordowanie brata?

  Te słowa są tak obrzydliwe, że każdy człowiek, który ma jakiekolwiek rozeznanie moralne i estetyczne, wie, co o tym myśleć. A jeżeli ktoś zarzuca zbrodnię całej formacji politycznej nie mając na to dowodów, to jest to już sprawa karna.

  • Anonim pisze:

   Pani bezpartyjna jest tak bezpartyjna, jak bp. Pieronek i ks. Sowa razem
   wzięci.U tego drugiego dzień bez słowa na k…. to dzień stracony.
   Reforma sądownictwa nie leży w interesie opozycji, Angeli i podnóżka Donka, którzy dążą do tego, aby Polska pozostała słabym postkolonialnym
   państwem, które nie będzie w stanie przeciwstawić się ekonomicznej
   (przede wszystkim) eksploatacji swoich obywateli.
   Jak powiedział P. Morawiecki, w okresie rządów PO wyprowadzono z Polski
   200-220 mld. zł. to prawie tyle ile dostaliśmy z UE.
   Myślenie i kojarzenie faktów nie boli, więc p. bezpartyjna powinna iść
   do ks. Sowy wyspowiadać się i prosić o …..zdrowie.

 13. Anonim pisze:

  A co do „zdradzieckich mord”, to ja nazwałbym ich bardziej dosadnie, ale
  przed 22.00 tego nie zrobię.

 14. re 27lipiec z11:17 i takich jak ten. pisze:

  Przemysław Czarnecki (poseł PiS):
  – Pan prezydent ma pełne prawo do decyzji o zawetowaniu ustaw. Udowodnił tym swoją niezależność oraz że jest prezydentem wszystkich Polaków, a nie, jak mu się zarzuca, z partyjnego nadania
  P.S
  Ja ciebie nazw bezmózgowcem czytaj oszolomem z wypranym mózgiem w pralce Frani(PiSowców im podobnych oszołomów). Często są to ludzie bardzo uczciwi, religijni ale bez własnego zdroworozsądkowego myślenia.

 15. re 27lipiec z11:17 i takich jak ten. pisze:

  To wpisz i słuchajz tego tematu:Andzej Duda mówi ustawom o SN i KRS: „Weto”. Zbieramy opinie
  ————————

  Jeśli masz w sobie samoocenę.”Nie powinniśmy schodzić z ulicy”. Ewa Siedlecka komentuje decyzję prezydenta

 16. re 27lipiec z11:17 i takich jak ten. pisze:

  Bez emocji bez dosadnych słów.Uruchom swój intelekt, jeśli oczywiste potrafisz samodzielnie myśleć.Nie masz wypranego mózgu?CO?

  Kościół zabiera głos ws. reformy Sądu Najwyższego. „Konfrontacja i konflikt”

 17. Anonim pisze:

  Sądząc po stylu, to styl dziewuchy z pobliskiej wsi, której alkohol
  wyżarł resztki rozumu. szkoda słów!

 18. do 27 lipca 2017 o 12:13 pisze:

  Tobie nawet picie wody święconej nie pomoże.Módl się o zdrowie bo o rozum jest już za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=6N07MHkS0yBlDlvEU%2BDUg3ReCDqwcBCD7qM9zGXnxoGVmyvGXpp4JCl7%2F5DJz0vHWCveIdi3qJp67Pmi4%2Fp8P2ZCOm9ZxwwCcmUBmK3v5rztUN%2BKJxZGIfTGgxOgF93Ck9fbuRmCUefzXS6eB%2B7NAbV909Wwt96A24ik4ZGCA3%2B%2FJm3JSzzusAg%2FKZ7sil0w&prvtof=SxJfIlM%2FaLEkgyr3O1o0%2Bdk1uqpuWhGmOCpxZgwbO1E%3D&poru=NPvxeIMwk8q2G7InAJchKUh%2FCApF1DERKK1amt83RKJPzAs0U4YBZAokASIcRjitDqjhPCMc%2Fv68jBF01kDBeWA6CSsN7noQ3rJiwA0elm0RNdg%2FYTmp6OBb7t6kzVyHETLSVtdIdYw038jBaWTXWb4Yb1ghO1QRPjEbedN1PSk%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>