Przelewickie Dni Folwarku 2017

        27 maja 2017 r. na folwarku przy Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbyły się jubileuszowe 10. „Przelewickie Dni Folwarku”. Impreza przy pięknej i słonecznej pogodzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy wraz z zespołem zaangażowanych osób, organizacji, a także rad sołeckich stanęli na wysokości zadania i przygotowali ciekawy program artystyczny oraz różnorodne atrakcje, zapewniając wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

         Uroczystego otwarcia dokonali włodarze naszej gminy w osobach: wójt gminy Mieczysław Mularczyk, z-ca wójta Zbigniew Kupisz, przewodniczący Rady Gminy Marian Świderski i wiceprzewodnicząca Anna Nowak. Wśród przybyłych gości – spośród, których byli przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego, gminnego i jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele wojskowych służb mundurowych i lasów państwowych, sołtysi, dyrektorzy szkół i proboszczowie – głos zabrali radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz i wicestarosta pyrzycki Bartłomiej Królikowski. Obchody jubileuszu 10-lecia Przelewickich Dni Folwarku zostały przez Pana Wójta Gminy uroczyście podsumowane. Był tort jubileuszowy i podziękowania.


reklama
     

        Ponadto podczas imprezy tradycyjnie gościliśmy delegację naszych partnerów, na czele z burmistrzem Dr. Ernstem Jürgenem Lode z zaprzyjaźnionego Miasta Woldegk. Byli wśród nich m.in. strażacy, którzy brali udział w polsko-niemieckich ćwiczeniach z zakresu zagrożeń i katastrof organizowanych przez OSP Przelewice pod kierownictwem prezesa Henryka Nawoja. Wiele cennych doświadczeń przekazała grupa niemiecka Johanniter BETREUUNISZUI, która specjalizuje się w zabezpieczeniu ludności po wielkich katastrofach powodziowych i zagrożeniach terrorystycznych. Odbyły się również polsko-niemieckie warsztaty rękodzielnicze współfinasowane ze środków budżetu Gminy Przelewice, w których uczestniczyły panie z Woldegk i ze stowarzyszenia „Lubiatowo i My”, które prowadziła prezes Katarzyna Biskup.

       W bogatym programie artystycznym na scenie prezentowała się „FABRYKA TAŃCA” z Barlinka pod kierownictwem Katarzyny Stanisławskiej oraz zespoły: WRZOS z Krzemlina, SONATA z Mostkowa, PYRZYCZANKI z Pyrzyc, ZŁOTA JESIEŃ z Dolic i JUTRZENKA z Przelewic. Były też wiersze  przygotowane specjalnie na tę okazję przez naszą poetkę p. Krystynę Nawój. Swoje umiejętności wokalne zademonstrowały wokalistki Wiktoria Pałasz i Natalia Dolczewska z Klubu 12. Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina oraz zespół „Dzieciaki GieCeKu” Przelewice pod opieką Anny Roman i Daniela Nowackiego, przelewicka grupa pań tańcząca „ZUMBĘ” pod opieką Pauliny Kołosowskiej.


reklama
      

        Jednym z ważnych punktów programu imprezy było wręczenie podziękowań naszym głównym sponsorom przez Wójta Gminy i Zastępcę oraz Przewodniczącego Rady Gminy dla”

  • Thomasa Wehling reprezentującego Grupę Producentów Rolnych AGRIPLON w Kłodzinie – sponsora głównego gwiazdy wieczoru Vasyla Juniora & Cygańskie Gwiazdy oraz zespołu SPEED,
  • Mariana Ilnickiego prezesa Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo – sponsor koncertu Anny i Romualda Spychalskich i ich przyjaciół
  • Pani Marii Cabaj członka Zarządu i Pana Christiana Nielsen dyrektora Spółki z o.o. KARSKO – sponsora partycypującego w kosztach wynajmu i obsługi sceny.

         Ponadto na scenie mogliśmy podziwiać koncert najpiękniejszych melodii operetkowych i pieśni neapolitańskich w wykonaniu Państwa Anny i Romualda Spychalskich oraz tenora Dariusza Pietrzykowskiego i saksofonisty Adama Wojtasika. Zachwycona publiczność nagrodziła ich fantastyczny występ  gorącymi owacjami. Wszystko to, w połączeniu z magicznym klimatem miejsca, sprawiło wspaniałą atmosferę imprezy.

        W trakcie imprezy wszyscy goście mogli skosztować smakowitych potraw i pysznego ciasta przygotowanego przez nasze lokalne organizacje i rady sołeckie: Stowarzyszenie „Bo jak nie my to kto”, rady sołeckie z: Przelewic, Kosina, Ukiernicy, Ślazowa, Lubiatowa, Żukowa i Jesionowa oraz LKS WICHER Przelewice. Uczestnicy imprezy degustowali przygotowane jadło, zachwycając się ich smakiem. Mogli też za darmo skosztować pysznych kręconych lodów ufundowanych przez Pana Witolda Smurzyńskiego właściciela Restauracji MAGNOLIA w Przelewicach.

          Były też miody z Pasieki Państwa Kociołków z Jesionowa. Oprócz tego można było obejrzeć wystawę malarską Krzysztofa Kłosowicza i prace rzeźbiarskie Stanisława Świderskiego oraz rękodzieło Sary Szalaty i Żanety Mrówczyńskiej z Przywodzia oraz Krystyny Dembowskiej z Przelewic, decoupage ze stowarzyszenia „Rosiny to My”. Na folwarku prezentowali się również: młodzież z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Pyrzycach, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich i Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” oraz Panie z Banku Spółdzielczego F/ Przelewice i Kasy STEFCZYKA z Barlinka. Byli z nami – ze swoim stoiskiem i grą integracyjną – animatorzy lokalni Sieci Zachodniopomorskiego OWES. Natomiast Panie z pyrzyckiego Sanepidu dokonywały pomiaru ciśnienia i stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej i wskaźnika masy ciała BMI. Możliwe było również zapoznanie się z działaniem narkogogli i alkogogli. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy.

         Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji rozrywkowych. Były konkursy plastyczne przygotowane przez panie: Justynę Osipowicz i Katarzynę Jarosz. Najlepsze trzy prace nagrodzono. Atrakcji było znacznie więcej, wesołe miasteczko, artystyczne malowanie twarzy przez p. Agnieszkę Wilczak i szereg różnych innych zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także strzelnica i prezentacja strojów militarnych grupy pasjonatów „Military Area” oraz pokaz sprzętu wojskowego z WKU Stargard.

          Tradycyjnie podczas imprezy odbyła się loteria fantowa zorganizowana przez PSE „Wyrównajmy szanse.” z przeznaczeniem na organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy w okresie wakacji. Fundatorami nagród dla zwycięzców loterii było Pomorze Zachodnie, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz, Wójt Gminy Przelewice, Sklep Zielone Zdrowie Green Essence w Pyrzycach, Ewa Hofmann MAGIC ROSE Kłodzino i Gospodarstwo Szkółkarskie Łucji Swiłło. Ponadto  podczas imprezy p. Renata Kozicka prezes PSE” Wyrównajmy Szanse” przypomniała o wyróżnieniu Sandry Dąbrowskiej i otrzymaniu nagrody im. Andrzeja Kozickiego ufundowanej przez w/w stowarzyszenie. Wręczyła drobny upominek ufundowany przez Wójta Gminy Przelewice.

          Duże zainteresowanie wzbudził występ zespół SPEED, grający muzykę disco polo i dance, który przyciągnął wielu fanów. Ich świetny występ sprawił, że bisom nie było końca. Gwiazdą wieczoru był zespół Vasyl Junior & Cygańskie Gwiazdy. Barwne stroje tancerek i dynamiczni tancerze stanowili wyjątkowe tło dla Vasyla Juniora. Tańczyli w rytm przygrywanej muzyki zachwycając publiczność. Wielką niespodzianką dla wszystkich w trakcie występu Gwiazdy były zaręczyny. Joannie i Bartłomiejowi gratulujemy i życzymy wiele szczęścia i miłości!

         Całość imprezy zakończono zabawą taneczną. Do tańca przygrywała KAPELA BEZ ZAGRYCHY. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali strażacy z OSP: Przelewice, Jesionowo i Lubiatowo oraz ochroniarze i ratownicy ze stowarzyszenia Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego. Konferansjerami byli p. Anna Roman i p. Daniel Nowacki.

         Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Przelewice przy wsparciu Rady Gminy Przelewice. Komitet organizacyjny stanowili pracownicy Urzędu Gminy w osobach: Anna Garzyńska, Magdalena Soska, Anna Roman, Daniel Nowacki, Leszek Jonczak, Magdalena Ogiejko, Małgorzata Kędziora, Beata Kowalewska, Justyna Osipowicz, Katarzyna Jarosz, Iwona Brodzińska, Joanna Masiowska, Aleksandra Janasik, Izabela Kolańczyk, Agnieszka Trawińska, Elżbieta Nawój, Alicja Nowak, Agnieszka Wilczak, Joanna Smolak-Benka i Monika Kamionka. Natomiast o estetykę folwarku zadbali pracownicy zatrudnieni w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych.

        Z licznych atrakcji i pięknych koncertów podczas imprezy można było skorzystać dzięki naszym sponsorom wymienionych w poniższym wykazie, w tym sponsorowi głównemu Grupie Producentów AGRIPLON w Kłodzinie, Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo i Spółce z o.o. KARSKO oraz Restauracji MAGNOLIA w Przelewicach, którzy udzielili wsparcia rzeczowego i finansowego, za co Wójt  Gminy Przelewice bardzo dziękuje! Ponadto składa serdeczne podziękowania wszystkim wystawcom, organizacjom pozarządowym, radom sołeckim z terenu gminy, a także artystom za wspaniałe prezentacje, służbom porządkowym oraz wszystkim pracownikom Urzędu Gminy, którzy zaangażowali się w sprawną organizację imprezy. Gorące słowa podziękowania kieruje również do strażaków z jednostek OSP: Przelewice, Jesionowo, Lubiatowo, Płońsko i Kluki, na czele z prezesem Oddziału Gminnego  OSP Przelewice Henrykiem Nawojem za ogromne wsparcie. W sposób szczególny dziękuję podinsp. Krzysztofowi Dębińskiemu komendantowi Powiatowemu Policji w Pyrzycach i podkom. Monice Klemenskiej komendant Komisariatu Policji w Lipianach za zabezpieczenie prewencyjne imprezy oraz Michałowi Dudek prezesowi stowarzyszenia Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego za zaangażowanie w ochronę imprezy.

SPONSORZY 10. PRZELEWICKICH DNI FOLWARKU:
1. Grupa Producentów AGRIPLON w Kłodzinie,
2. Spółdzielcza Agrofirmy Witkowo,
3. Spółka z o.o. KARSKO,
4. Restauracja MAGNOLIA w Przelewicach,
5. F.H.U. IRGO Ireneusz Jung Przelewice
6. Województwo Zachodniopomorskie,
7. F.B.H.U. MODEHPOLMO 2 Sp. z o.o. w Szczecinie,
8. AGRIADI Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Lubiatowie – Ireneusz Pijewski,
9. Gospodarstwo Rolne Jałoszyński Płońsko,
10. Jan Jaworski Rosiny
11. Firma „STABOS” Sp. z o. o. Szczecin,
12. Starostwo Pyrzyce,
13. BS Wolin O/Lipiany,
14. Zakład Budownictwa Ogólnego Leszek Gołębiowski, Pyrzyce
15. Olgierd Kustosz radny Sejmiku WZ
16. Sklep Zielone Zdrowie Green Essence w Pyrzycach
17. Dan-Sar Agro Sp. z o.o. Sarnik,
18. Gospodarstwo Rolne Leona Okińczyca,
19. Warsztat samochodowy AUTO-BUSSA Sławomir Busa Ukiernica
20. Nadleśnictwo Myślibórz,
21. Marian Świderski
22. Kwiaciarnia MAGIA KWIATÓW w Przelewicach
23. PPK Pyrzyce
24. Bank Kasa Stefczyka
25. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach
26. Łucja Swiłło VIBURNUM Szkółka roślin ozdobnych, urządzanie ogrodów – Przelewice
27. Malinowy Ogród Dorota Kaliwoszka Przelewice,
28. Ewa Hofmann Magic Rose Sp. z o.o. PRODUCENT KRZEWÓW RÓŻ OGRODOWYCH Kłodzino
29. Beata Woźniak
30. Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”

          Pan Wójt Gminy dziękuje również życzliwym i wspierającym to przedsięwzięcie osobom, lokalnym mediom oraz wszystkim sponsorom, którzy w inny sposób przyczynili się do uświetnienia tej imprezy. Mamy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje i w następnych latach będziemy mogli liczyć na Waszą pomocną dłoń.

Koordynator 10. PDF Anna Garzyńska

1 odpowiedz na Przelewickie Dni Folwarku 2017

  1. Dyzio pisze:

    Bardzo fajna impreza 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.