Społecznicy z Pyrzyc – do dzieła!

01

           To pomysły aktywnych i bezinteresownych mieszkańców Pomorza Zachodniego rozwijają region i podnoszą jakość życia. Ale często, by mogły być zrealizowane wystarczy małe wsparcie. Na tą potrzebę odpowiada Program Społecznik, który oferuje mikrogranty w wysokości do 3 tys zł. Szczegóły programu „Społecznik” przedstawił w Pyrzycach Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

         – Ten katalog beneficjentów będzie bardzo bogaty, bo aktywne są przecież koła gospodyń wiejskich, sołtysi, strażacy, kluby sportowe. Na obszarach wiejskich też funkcjonują inicjatywy kulturalne, są teatry, są stowarzyszenia zajmujące się historią czy produktami regionalnymi. Wszyscy szukają możliwości promocji i wsparcia, by pokazać to jak wzbogacają Pomorze Zachodnie. – przekonywał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

         Grupa formalna składającą się trzech pełnoletnich mieszkańców Pomorza Zachodniego i zapewniona opieka NGO wystarczą, by móc starać się o środki w ramach uruchomionego przez Województwo Zachodniopomorskie Programu Społecznik. To najprostsza z możliwości wsparcia działań wzmacniających aktywność społeczną. Obok Wicemarszałka Jarosława Rzepy, do sięgnięcia po granty zachęcał m.in. radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz.

          Całkowita wartość Programu Społecznik to 1,5 mln zł, co wg. szacunków pozwoli na zrealizowanie przynajmniej 500 inicjatyw wspierających pasje i potrzeby mieszkańców Pomorza Zachodniego. Realizator projektu ma obowiązek zapewnienia wkładu osobowego lub finansowego w wysokości 10% wartości mikrograntu.

         Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podkreśla, że Społecznik to olbrzymia szansa na wzmocnienie kapitału społecznego na Pomorzu Zachodnim – Realizujemy wiele spektakularnych inwestycji, a widzimy, że te podstawowe problemy jak zdolność ludzi do współpracy i kooperacji na rzecz rozwiązywania problemów wciąż są barierą. Wiele programów wspierających aktywność społeczną jest mocno sformalizowana. Społecznik to małe pieniądze dla jak największej grupy ludzi, do jak największej ilości środowisk. – wyjaśnia marszałek.

        Animatorem programu Społecznik w powiecie Pyrzyckim jest Zbigniew Stafiński, z którą można się skontaktować pod nr. tel. 664 710 222, a także mailowo pisząc na z.stafinski@karrsa.pl .

         Wnioski o mikrodotacje można znaleźć na stronie operatora Programu – Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – www.karrsa.eu i po wypełnieniu należy je przesłać na adres spolecznik2017@karrsa.pl . Wsparte środkami Samorządu Województwa inicjatywy będą realizowane do końca listopada 2017 r.

00_logo_wersja_podstawowa(rgb)

3 odpowiedzi na Społecznicy z Pyrzyc – do dzieła!

 1. Kasia pisze:

  kto składał wniosek ?

 2. adaś pisze:

  kustosz chyba miód sprzedawał bo wypowiedzi on to niema 🙂

 3. to pisze:

  adaś pisze:
  16 czerwca 2017 o 09:24 .Jesteś albo obcokrajowcem albo,,,szkoda słów.Piszesz bez sensu i bez ładu, składu-potrafisz to przetłumaczyć?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=tmQuR%2B4h9eo%2FoGY59gpBYRpBE8jzo6Q7xzsd5ORIFymJ8G1BYX0o%2Fwhx%2BmoMQfr4jQq4SEqpRetDqqfeaYmVmHclONtydIMr2tFreGrKtNGOUHB0H5lTM6f68ViRhIao%2BMqOHMWoe83SGCrQov3jjQxX39M4sZ2MqBhqnQDVOMLSnNXY77atGbexj9Z6Ck2g&prvtof=IRdYEN47O%2BGojR7ljaKxHzyAVCjBQq1BcAu%2BwV2Y8Jk%3D&poru=lTVG04MPagJKSW%2B3OCY7EMcZW7OVsWFY1ldvQ6g1WnNfvkqktUMla7TXx1mIJbn7resUtZ9Sm4RtJjR%2Fn3aUgY%2B1yc%2FRpgfwsSRH30b1eza0cApEuC9AGvvGM20riTO7FU2amKHKvqfdIMWYxYBI4KNbRRrpi3T6oRQIqA0P9ow%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>