JASNOWIDZ Z LIPIAN WRÓŻY MOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

!

ODPOWIEDŹ RADNEGO MIROSŁAWA WYRODKA NA PRASOWY PASZKWIL

       W dwutygodniku „Puls Powiatu” z 22.03.2017r. po raz kolejny pojawił się artykuł poświęcony mojej osobie. Odkąd zaczęły się pojawiać w tej gazecie materiały na mój temat, zawsze były niejako atakiem na mnie ze strony ich autora. Nie wdawałem się dotąd w polemikę z redakcją (piszę „redakcją” bo nie wiem do końca, czy Ryszard Tański i R.T. to te same osoby, a innych redaktorów nie stwierdzam). Niestety, ostatnia prowokująca publikacja, która przebiła wszystkie poprzednie, zmusiła mnie w końcu do zabrania głosu w sprawie, tak aby mieszkańcom wyjaśnić sytuację. Korzystam z formy ogłoszenia w „Pyrzyce Info”, gdyż nie mam zaufania do pana Tańskiego, iż opublikuje moje stanowisko w całości, bez ingerencji.

          Artykuł w „Pulsie Powiatu” dotyczy zebrania w Szkole Podstawowej w Okunicy, na które zostałem zaproszony osobiście przez panią burmistrz Pyrzyc. Nie byłem do końca poinformowany czego spotkanie będzie dotyczyć, z wywieszonej dla mieszkańców pisemnej treści wynikało, że tematem miało być omówienie bieżącej sytuacji szkoły. Miałem jednak podejrzenia, że szykowane jest coś przeciw mnie. Niestety, jak się okazało intuicja mnie nie zawiodła – to miał być sąd kapturowy nade mną. Wcześniej redaktor „RT” wspominał, że przy takim postępowaniu jakie robi obecnie Wyrodek, doprowadzi on do zamknięcia szkoły w Okunicy. Wyraźnie można tam przeczytać, że: „Gdyby tak się stało, to mieszkańcy Okunicy powinni wtedy mieć pretensje do radnego Wyrodka”. Widać, że jeszcze nie ma zbrodni, a już jest sprawca. Dla mnie wygląda to na szykowanie mnie na kozła ofiarnego gdyby pani burmistrz chciała zamknąć szkołę.

       A teraz zagadka – jak można napisać artykuł do prasy na temat spotkania, na którym w ogóle się nie było? Może w szkole zamontowany jest ukryty monitoring z podsłuchem? Pan „RT” sam stworzył dla mnie klub Wyrodka, do którego należą radni, którzy wraz ze mną walczyli o zachowanie dwóch pyrzyckich przedszkoli. Radni, którzy mieli odwagę stanąć w obronie sprawy przedszkolaków i ich rodziców. Radni ci, interesując się sprawami wszystkim placówek oświatowych przybyli na to zebranie, zwołane przecież przez Burmistrza Pyrzyc a nie dyrektora szkoły. Mogli przeczuwać, że sprawa jest ważna, tym bardziej, że oprócz rodziców, zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Okunicy. Zastanawiające jest tylko dlaczego jedynie Okunicy. Przecież do tej szkoły uczęszczają dzieci także z innych miejscowości. A radni będący na spotkaniu, słysząc dookoła, że są zamiary zamknięcia szkoły w Okunicy, przyjechali aby w razie czego wspierać rodziców, nauczycieli i mieszkańców. W trakcie zebrania okazało się, że frekwencja była bardzo znikoma. Licząc wszystkich zebranych, wliczając panią burmistrz, pana burmistrza, pana kierownika oświaty, panią dyrektor szkoły, radnych, rodziców uczniów oraz nauczycieli, obecnych było 33 osoby. Rachunek jest bardzo prosty. Z mieszkańców (nie licząc sołtysa) były AŻ 2 (słownie: dwie) osoby. Nawet sama pani burmistrz stwierdziła, że obecnych jest więcej radnych aniżeli rodziców.

         Podejrzewam, że gdybym siedział na tym zebraniu i nie odezwał się ani słowem, prawdopodobnie zakończyłoby się ono zaraz po odczytaniu przez panią burmistrz dwóch pism, które do niej wpłynęły. Zadałem jedno pytanie i późniejszy przebieg sytuacji pokazał, że nie ma żadnych szans na merytoryczną rozmowę, gdyż kilka osób, które zamiast używać konkretnych argumentów, skupiały się jedynie na wykrzykiwaniu swoich „racji”. Część osób wyszła z zebrania zniesmaczona niskim poziomem kultury niektórych obecnych. Czyżby tego już panu redaktorowi nie przekazano? Chyba, że pan RT, aby ubarwić swój artykuł, napisał w nim, iż podczas zebrania „otrzymałem łomot”. Radziłbym najpierw sprawdzić znaczenie niektórych słów zanim się ich użyje, i „łomot” nie pasuje nijak do sytuacji.

        Redaktor zarzuca mi, że mieszam we wsi i w szkole, a poprzez swoje tendencyjne artykuły usilnie próbuje nastawić mieszkańców przeciwko mnie. Na szczęście wiem, że większość z nich nie da się tak łatwo zmanipulować, pomimo że niemal każdy artykuł sugeruje, iż moje działania są ze szkodą dla Okunicy.

         Korzystając z okazji, chciałbym uspokoić pana RT informując go, iż nie mam i nie przeżywam żadnych samorządowych koszmarów. A i nie mając niczego na sumieniu, sen mam spokojny. Co do Pana proroctw i jasnowidzenia – dziękuję za wszystkie ostrzeżenia. Szczególnie za to, że już jest zaplanowane kolejne spotkanie mieszkańców, które dotyczyć będzie mojej osoby, bądź też próby przedstawienia mnie (nie tylko na piśmie) w nieprzychylnym świetle. Tu pozwolę sobie zacytować ostatnie zdanie z pańskiego artykułu dotyczącego mojej osoby: „Według mnie, będą kolejne donosy, kolejne listy i skargi, gdzie się da i kolejne spotkania mieszkańców, na które oczywiście Wyrodek przyjedzie ze swoim klubem albo i nie przyjedzie.” Tylko pozazdrościć takiego daru widzenia przyszłości. Zdecydowanie stawia to RT w sytuacji zwolennika wymyślonego sporu i zdradza, że będę atakowany w przyszłości.

         Dla niezorientowanych w sprawie warto teraz wskazać, o co tak naprawdę chodzi. Jestem radnym gminy Pyrzyce, który (pomimo kilkukrotnych propozycji wstąpienia) nie należy do klubu pani burmistrz. Jestem niezależny, wolny od jakichkolwiek układów, a przez to zajmuję się również sprawami dla niej niewygodnymi. Odnoszę wrażenie, że pani burmistrz wraz z panią dyrektor szkoły w Okunicy, nie mogąc ograniczyć moich działań, próbują zrobić to tworząc negatywny obraz mnie i mojej żony, która tam pracuje. Jestem zatem niewygodny, bo zadaję za dużo kłopotliwych pytań i wyciągam na światło dzienne sytuacje, które lepiej, aby zostały utajone. Próbuje mi się zamknąć usta na wszelkie możliwe sposoby i używając różnych narzędzi. Wiele osób pytało mnie, czy nie obawiam się, że te moje działania wykorzystane zostaną przeciwko mojej żonie. Bo jak mówią: najlepszą obroną jest atak. Taka niestety jest nasza polityka, że nie mogąc uderzyć bezpośrednio w przeciwnika, wykorzystuje się do tego jego najbliższych członków rodziny.

          Według ostatnich artykułów pana RT na mój temat, wszelkie moje działania odbierane są jako atak na dyrektor szkoły w Okunicy. Skarga, która wpłynęła na panią dyrektor (a przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie okazała się zasadną), też jest oczywiście winą Wyrodka. Tak przynajmniej twierdzi pani dyrektor. Okazało się, że jestem aż tak wpływowym człowiekiem (o czym również dowiedziałem się z wcześniejszego artykułu pana RT ), że udało mi się wywrzeć presję na Kuratorium Oświaty, bo po przeprowadzonej kontroli w Szkole Podstawowej w Okunicy pani dyrektor otrzymała ponad 10 zaleceń do wykonania.

         Chciałbym mieszkańcom gminy oświadczyć, że pomimo kreowanych na mnie i na moją rodzinę ataków, nie zrezygnuję z walki o przejrzystość działań władzy pyrzyckiej. Artykuł, do którego się odnoszę w moim przekonaniu jest jednym z elementów nagonki na mnie – a piszący go jak mniemam pan Tański (czyli RT) przedstawił zdarzenie tak jak chciał z własną oceną i komentarzem, chociaż nawet na spotkaniu nie był. Zapewne już do końca mojej kadencji będę „bohaterem” artykułów w „Pulsie Powiatu” przedstawianym w negatywnym, jedynie słusznym i pożądanym przez autora świetle.

        Na koniec dodam, że nie dam się ani zastraszyć ani przekupić, choćby próbowano różnych sposobów. Śmiem podejrzewać, że zabranie z 15 marca br. w SP Okunica też miało temu służyć. Staram się mieć sztywny kręgosłup moralny i nie jestem podatny na wszelkie próby manipulowania moją osobą.

Z wyrazami szacunku,
Mirosław Wyrodek

Artykuł nie jest materiałem prasowym redakcji Pyrzyce.Info. Odpowiedzialność za tekst ponosi autor.

44 odpowiedzi na JASNOWIDZ Z LIPIAN WRÓŻY MOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

 1. Mar pisze:

  Brawo!!!!

  • Anonim pisze:

   Brawo Panie Radny tak trzymać ma Pan rację na tym zebraniu było bardzo mało ludzi przewagą byli zwolennicy Pani Dyrektor i ludzie nie umiący powstrzymać swoich emocji i szkoda że Ci zwolennicy tak bardzo bronią swoich racji i pozwalają oszukiwać się przez dyrektor i nawet nie umieją napisać pism samodzielnie tylko wszystkie pisma popierające swoją osobę podyktowała pani Dyrektor z wyrazami szacunku

 2. Anonim pisze:

  Bardzo dobrze!

 3. Anonim pisze:

  Ta słynna pyrzycka para to już prawie jak Bonnie i Clyde hłe,hłe.
  Rysiek trzyma rękę na pulsie, to pewnie skończą lepiej…..

 4. Anonim pisze:

  Znam Wyrodka na tyle że jestem przekonany że On walczy w słusznej sprawie Gdyby tylko zrobić tajne głosowanie za odwołaniem dyrektorki To zostałaby bez butów 99% nauczycieli z Okunicy powiozłoby ją na taczkach ale boją się niestety tego pokazać bo wiedzą co ich czeka

 5. Anonim pisze:

  Niewiarygodne, że tak obrzydliwa mowa nienawiści ma miejsce w prasie. Brawo Panie radny, że pozostał Pan bierny. Nie wolno pozwalać na takie hejterstwo!

 6. Anonim pisze:

  „Redaktor” Ryszard opisuje rzeczywistość-jak widać w porozumieniu ze
  swoją panią-nie będąc na miejscu zdarzenia i to jest”dziennikarstwo”
  wysokich lotów i tak trzymać!

 7. Anonim pisze:

  Każdy chce się wybielić ale zbyt wiele osób panie Wyrodek słyszało osobiście a nawet dało się przekonać do pana opinii i racji które okazały się kłamstwami i zwykłymi pomówieniami . Te osoby pamiętają i już wiedzą że to co pan mówi w znakomitej większości można włożyć między bajki.

  jestem jedną z osob która osobiście słyszała KŁAMSTWA a nawet je powtarzała niestety…………. .

  Weryfikacja pana bredni nie jest trudna ale emocje przesłaniają nam rzeczywistość one opadają a wypowiedzianych słów cofnąć się nie da .

  Sam pan sobie szkodzi nikt inny nie musi .

 8. Simon Templer pisze:

  A Rychu wróży z kart, czy z fusów. Jaki on jasnowidz, raczej ciemnowidz ha,ha. A tak poza tym niech zajmie Lipianami i WC a la zabytkiem.

 9. Anonim pisze:

  NIE KUPUJCIE GAZETY TAŃSKIEGO TO MOŻE W KOŃCU SPLAJTUJE BO ŻADEN Z NIEGO REDAKTOR NADAJE SIĘ ZA TO NA TRAKTOR.

 10. Anonim pisze:

  Jasnowidz to chyba radny Wyrodek „Nie mam zaufania do pana Tańskiego, iż opublikuje moje stanowisko w całości, bez ingerencji” skąd Pan to wie jasnowidz czy coś ?

 11. Ewka pisze:

  Anonim, a co ma wspólnego jasnowidzenie do braku zaufania ?

 12. Anonim pisze:

  Szacunek dla Pana Wyrodka wreszcie znalazl się człowiek konkretny i prawdziwy. Trzeba mówić jak się dzieje krzywda,a przede wszystkim o ludziach którzy wyrzadzaja krzywde.

  • Anonim pisze:

   konkretny i prawdziwy o tak tu się zgodze tyle że raczej w zastraszaniu jeśli ktoś nie chce mu sie podporzadkowac.

  • Anonim pisze:

   Zwłaszcza ci co fajki palą i spiskują żeby nic nie zrobić i się niby narobić. Tak jak jedna kier z drugą byłą już kier teraz w szpitalu…

 13. Czytelnik pisze:

  radny Mirek zawsze mowi co mysli i się nie boi, a moze gazeta napisze o przewodniczącym rady miejskiej , ktory ma postawione zarzuty.O tym cisza.

 14. Wanda Leszcz pisze:

  Brawo Mirek, tak trzymaj…..wiem ze dasz radę, życzę wytrwałości. A swoją droga to trochę dużo tych „anonimów” pisze. Nasuwa mi się tylko jedno……nadal obawiamy się ujawniać imienia, żeby tylko nie pogorszyć swojej sytuacji. Chcemy lepszego, ale nie naszym kosztem, niech inni się podstawiają. A Pan R.T. To już szczególnie przesadził ze swoim artykułem , ale czego się nie robi dla swoich znajomych. Stare Polskie przysłowie mówi : „ręka rękę myje a noga nogę wspiera”. Pozdrowienia z Kresko:)

 15. Anonim pisze:

  Kulturalny kop Wyrodka po tym jak jechał po nim co drugi numer. Zamierzone kilkakrotne razy w radnego Wyrodka paradoksalnie odniosły odwrotny skutek. I już czuje sympatie do Mirka

 16. Anonim pisze:

  Względem przewodniczącego cisza? Halo! Co jest?

 17. Anonim pisze:

  A jakie to niby zarzuty ? przewodniczacego

  • Anonim pisze:

   Jeśli to prawda, to nie pierwszy przypadek w tym mieście, że osoba z zarzutami prokuratorskimi piastuje swoje stanowisko tak, jakby nic się nie stało…

  • Anonim pisze:

   to nie na niby to szczera prawda a o fakty prosze napisać do pani burmistrz zapytanie o udzielenie informacji publicznej wszak przewodniczący to osoba publiczna i pobiera publiczne pieniądze

 18. Anonim pisze:

  Paweł C. pokaż że masz jaja a nie pusty worek i podaj się chłopie do dymisji
  Tak należy postąpi Ale ciebie mały nie stać na to

  • Anonim pisze:

   przecież to bez jaj chłopina ,honor to dla niego to coś z kosmosu,kariera to jest to co go interesuje i podlizywanie się pani burmistrz może rzuci ochłapa albo coś lepszego

 19. Anonim pisze:

  Ciekawe co odpowiadać będzie w tej sprawie burmistrzka

 20. Anonim pisze:

  Nie pisze się burmistrzka tylko Bur Miszczyni.

 21. Ha pisze:

  Two trzymaj miras

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=BHvWPoLOfur8jUjulY%2BgTGEvRmglcsO0xNET6DSKWJzfmaOv0AthaIT%2B%2BCf12%2Fi30rwAraD4t2gyHQJRfh8L2Q%3D%3D&prvtof=JFc3x9QH3uGgauHdGHHFaXk7TVcrNmhd0JKbNZej%2FY4%3D&poru=2hryrub4PmAclpI9%2Fd%2FjW%2Bo1PyG8xiYt95s18HjstdnQEE1EVEuFdWm%2FRNFfFloFN%2BluQqjpD4NhOTTVSjZZx4PBNo1Mt9LE2uXoZRyiq8SHM6Z9hBH1Fs4mlm0eZT1HjlSBrwQN6A%2F5z1Q%2B89ZJsswN6YZEdNpeMXBrAT70lrs%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.145.83.79">Click here to proceed</a>. </body>