W Przelewicach powstanie niepubliczna podstawówka

              W marcu br. odbyło się walne zebranie nowo tworzonego stowarzyszenia „Przelewice dla Przyszłości”, którego celem jest utworzenie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach w budynku obecnego gimnazjum. Będzie to jedyna niepubliczna szkoła podstawowa działająca na terenie naszej gminy, a zarazem może stać się alternatywą dla szkół publicznych. Prezesem Stowarzyszenia wybrana została Renata Kozicka, która obecnie pełni funkcję dyrektora Gimnazjum im. OZP, a w skład zarządu weszli: Agnieszka Wilczak – wiceprezes, Małgorzata Klukowska – skarbnik, Edyta Kobus – sekretarz i Łukasz Mularczyk – członek Zarządu.

        Główną intencją założycieli szkoły niepublicznej jest stworzenie dzieciom jak najlepszych warunków do bezpiecznego i kreatywnego rozwoju z poszanowaniem zasad tradycyjnego wychowania. W roku szkolnym 2017/18 będzie prowadzony nabór do klas I-VII, a w roku następnym funkcjonować będzie pełna szkoła 8-klasowa. Przewidziany jest dowóz dzieci do szkoły z terenu całej gminy Przelewice. Nauka dzieci w szkole będzie nieodpłatna. Uczniowie będą mogli korzystać z bezpłatnych podręczników na takich samych zasadach jak w szkołach publicznych. W okresie wakacyjnym planowane jest przygotowanie 3 pomieszczeń dla klas I-III (nad przedszkolem).


reklama
     

         Do dyspozycji uczniów z klas IV-VIII będą dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe, a dla wszystkich uczniów sala komputerowa (16 stanowisk) i biblioteka. Dodatkowym atutem nowej szkoły będzie możliwość korzystania z sali sportowej, sali korekcyjnej, siłowni, boiska zewnętrznego oraz miasteczka ruchu drogowego.

       Priorytetem dla szkoły będzie wszechstronne przygotowanie dzieci do dalszego kształcenia poprzez:

 • zwiększenie liczby godzin języka obcego,
 • współpracę ze szkołami z Woldegk (w j. angielskim) i Ueckermünde (w j. niemieckim),
 • szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zdolności i zainteresowania uczniów w uzgodnieniu z rodzicami i uczniami, uwzględniając zgłaszane potrzeby,
 • specjalistyczną pomoc psychologiczno-pedagogiczną w przezwyciężaniu trudności (logopeda, psycholog, pedagog, zajęcia wyrównawcze, zajęcia rewalidacyjne).

         Wstępną deklarację zapisania dziecka do szkoły niepublicznej można zgłaszać pod nr tel. 91/5643160 lub bezpośrednio w sekretariacie Gimnazjum.

Prezes Renata Kozicka


reklama
      

127 odpowiedzi na W Przelewicach powstanie niepubliczna podstawówka

 1. Anonim pisze:

  Pani Renato BRAWO. A czy obecny na spotkaniu radny Kibała poparł wniosek…..

  • Anonim pisze:

   Brawo pani Renato! Dość już dokładania kasy z budżetu gminy i szkół publicznych w gminie. Pokażcie, że potraficie utrzymać się tylko z subwencji i do tego macie satysfakcję z zapłaty za swoją pracę.

 2. Szkoda słów! pisze:

  Radny Kibała to poprze każdy wniosek, żeby się tylko do koryta dopchać. Ważne żeby jeszcze jedno mieszkanie kupić bo już ma w Laskowie, Szczecinie i Świnoujściu. „Autorytet” się znalazł na niczym się biedny nie zna.

  • Anonim pisze:

   Jak pracuje, to i ma. A wójt nie ma gdzie mieszkać? Zastępca też ma 2 mieszkania. Do pracy rodacy, to i coś będzie!

 3. Radny Kibała to poprze każdy wniosek, żeby się tylko do koryta dopchać. Ważne żeby jeszcze jedno mieszkanie kupić bo już ma w Laskowie, Szczecinie i Świnoujściu. „Autorytet” się znalazł na niczym się biedny nie zna.

 4. Najsłabszy pisze:

  A TOBIE SZKODA.

 5. mechanik pisze:

  NIE PISZE SIĘ SZKODA TYLKO ŚKODA.

 6. Anonim pisze:

  Możliwość korzystania z sali sportowej i siłowni będzie tylko dodatkowym atutem? Do tej pory była to rzecz w szkołach najważniejsza. Czyli jednak nie wf jest najważniejszy. A gabinet stomatologa? Nie ma w ofercie?! W SP mającej powstać na bazie gimnazjum był.

 7. Najsłabszy pisze:

  najważniejsza jest religia.

 8. gość z przelewic pisze:

  ciekawe jakie będzie czesne w szkole niepublicznej i ile zarobią nauczyciele.

  • Anonim pisze:

   czytaj ze zrozumieniem: „Nauka dzieci w szkole będzie nieodpłatna. Uczniowie będą mogli korzystać z bezpłatnych podręczników na takich samych zasadach jak w szkołach publicznych.”

   • mama pisze:

    mam pytanie czy do szkoły tej szkoły mogą chodzić wszystkie dzieci,czy jak ktoś chodzi do klodzina to ju nie może chodzić,czy moge zmienić dzieciom szkołe czy muszą już chodzić do kłodzina zawsze

   • Anonim pisze:

    To ciekawe jak długo się taka nieodpłatna szkoła utrzyma, przecież to nierealne

    • ! pisze:

     Realne. Szkołę niepubliczną nie obowiązuje Karta Nauczyciela, nie musi płacić trzynastki, urlopów dla podratowania zdrowia, może być inne pensum godzin dydaktycznych, ponadto taka placówka może ubiegać się o różne granty, dotacje unijne. Np. w Barnówku działa taka szkoła prowadzona przez stowarzyszenie, została pięknie wyremontowana i wyposażona.

     • Anonim pisze:

      I co, nauczyciele są zadowoleni z tego, że nie obowiązuje tam Karta Nauczyciela? Zadowoleni są z wypłat? Pracują tam długo czy tylko do czasu, aż nie znajdą czegoś lepszego? A może to ich dodatkowa praca?

      • Anonim pisze:

       Porozmawiajcie z nauczycielami z takich szkół czy są zadowoleni z braku KN i swoich zarobków. Większość niestety nie i jak tylko się nadarzy okazja uciekają do szkół publicznych.

  • Anonim pisze:

   To nie wiesz nauczyciele będą pracować za darmo

  • uczeń pisze:

   Dawid Kwiatkowski – Szkoła (Oficjalny teledysk)You Tube

  • Sipdop pisze:

   30zł miesięcznie czesnego od dziecka 🙂

 9. Anonim pisze:

  religia jeszcze nikogo nie zdeprawowała, głupota tak…

 10. Ciekawa pisze:

  Ciekawe kto będzie uczył w tej szkole? Przewodniczący narzekał na nauczycieli, że nic tam nie robią, nie ma wyników, wine za to zwalają na uczniów i środowisko, na lekcjach niewiele robią a dużo zadają do domu, wyzywają dzieci, obrażają ich rodziców… Ciekawe czy zapisze tam swoje drugie dziecko, bo po tych jego wypowiedziach zdaje się, że pierwszemu nie było tam najlepiej.

 11. Anonim pisze:

  Chodzą słuchy, że do nowej szkoły wybierają się ci co to im zasady obowiązujące w szkołach publicznych nie odpowiadają i mają dość ciągle czepiających się nauczycieli.
  Ale oto czytam tu, że ta szkoła niepubliczna oferuje tradycyjne wychowanie, czyli ze swobody zachowania, dokuczania innym, plucia na nauczycieli i rozwalania lekcji nici 🙁

 12. Joanna pisze:

  Brawa dla nauczycieli za odwagę, popieram całym sercem:-)

 13. gość z przelewic pisze:

  O ile mi wiadomo to społeczne gimnazjum w Pyrzycach pobiera czesne 150 zł miesięcznie a w Przelewicach bez opłat dziwne chyba to jednak propaganda,aby ściągnąć dzieci do szkoły.skoro teraz szkoły są na minusie to skąd pieniądze.Chyba że gmina jest bogata to dołoży.Miało być 30 zł a teraz nic dziwne.

  • Anonim pisze:

   Jasne, że chodzi o ściągnięcie uczniów do cudownej szkoły. Z tego co wójt podaje do prasy wynika, że zakładają po 10 osób w klasie (w publicznej to za mało), co daje 70 uczniów. Dzieląc szybko subwencję, o której mówi wójt między nauczycieli wychodzi jakieś 1500zł na głowę. Nie licząc utrzymania budynku, bo przecież jest tam jeszcze gimnazjum, które będzie utrzymywać gmina i przy okazji niepubliczną też. Czy ktoś z porządnym wykształceniem i doświadczeniem zechce pracować za te 1500zł? Dobrzy nauczyciele zwiną żagle do szkół publicznych jak tylko nadarzy się okazja, a uczniowie… wrócą do dawnych podstawówek albo będą sami biegać po tej hali i przestronnych korytarzach. No chyba, że będzie to tylko ich dodatkowa praca.
   Władze i nauczyciele PG liczą, że uda się ściągnąć tylu uczniów z innych szkół, żeby je dobić i utworzyć w Przelewicach upragnioną publiczną podstawówkę dla dobra dzieci. Już słychać, jak niektórzy nauczyciele przekonują ludzi, żeby zapisali dzieci do niepublicznej podstawówki, jak wygłaszają niedorzeczne, krzywdzące opinie na temat innych nauczycieli i szkół. Swoją drogą, jakich postaw będą uczyć tacy nauczyciele w nowej szkole? Takie zdobywanie uczniów do swojej szkoły jest nie fair. Ale ludzie chyba swój rozum mają, przynajmniej niektórzy.

   • Anonim pisze:

    To nie nauczyciele wygładzają te opinie tylko ludzie szukający sensacji

    • bez podpisu pisze:

     Po prostu mówiąc kolokwialnie-niektórzy nauczyciele nachalnie i nieuczciwie werbują do szkoły mając duże wsparcie ze strony włodarzy gminy. Oni także przekonują do zapisywania młodzieży z okolicznych wsi do nowej pięknej szkoły. Ach, taki budynek miałby stać pusty???!!!A poziom pewnie będzie dorównywał Sorbonie:)

    • Anonim pisze:

     Ludzie przekazują te opinie.

   • ! pisze:

    Nie wiem, jak wyliczyłeś/łaś te 1500 zł. Subwencja oświatowa wynosi nieco ponad 5 700 zł rocznie na dziecko w 2017 , na obszarach wiejskich trochę więcej, ale ile dokładnie to trzeba by było sprawdzić, wyższa też jest, jeśli dziecko ma orzeczenie z PPP. Jeśli organ prowadzący pozyska jakieś dodatkowe środki , to przy 10 dzieciach w klasie może być ciężko, ale jest to możliwe, by szkoła się utrzymała.Takich szkół jest w Polsce wiele i nauczyciele tak szybko nie uciekają. W publicznych tłok i nie brakuje rąk do pracy.

    • Anonim pisze:

     To wójt podał w prasie subwencję na 70 uczniów w granicach 500 tys. Wystarczy podzielić ją przez pracujących tam nauczycieli i wychodzi średnio 1500zł. Ale jeśli subwencja na ucznia wynosi około 5 700zł to może być jeszcze mniej. A kiedy dojdą koszty utrzymania budynku będzie jeszcze gorzej, więc kiedy się nadarzy okazja w publicznej…

     • Anonim pisze:

      I dlatego publiczne, na polecenie wójta, muszą oddać godziny nauczycielom z gimnazjum, żeby mogli oddać się pasji nauczania w niepublicznej.

     • ! pisze:

      Jeśli podzielimy 500 000 na 70 uczniów, to wyjdzie nam subwencja nieco ponad 7 000 na ucznia. Czy taka jest, nie wiem, na stronie MEN są wzory, jak ktoś chce, niech liczy. Mnie chodziło o to, że jeśli dyrektorem będzie dobry menager, to jest szansa, że dadzą radę. Men podało siatkę godzin dla nowej 8-klasowej szkoły,wynika z niej, że na cały cykl edukacyjny potrzeba 206 godzin tygodniowo. Jeśli pensum godzin dydaktycznych zostanie podniesione z 18 na 20-22 godziny (nie obowiązuje KN) to wystarczy 10 nauczycieli. Jeśli np. połączy się klasy, np.na w.f. to godzin wyjdzie jeszcze mniej.
      Czy nauczyciele będą zadowoleni. Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma.Opinie są różne, bo płace bywają mniejsze, aczkolwiek nie zawsze, za to zwykle nauczyciele maja mniej papierkowej roboty,a to też ważne. Wspomniałam o szkole w Barnówku, bo byłam tam i widziałam. W całej szkole (było to kilka lat temu) było nieco ponad 50 dzieci. Teraz mają jeszcze przedszkole, organizują festyny, korzystają z dotacji unijnych. Byłam pod wrażeniem. Co będzie z Przelewicami,czas pokaże.
      Pozdrawiam.

      • Anonim pisze:

       Tak, w Barnówku akurat nie ma za wielu nauczycieli i mają po 2-3 fakultety, więc mogą uczyć kilku przedmiotów i to jest dla nich wielki plus, bo mają sporo godzin.
       Pewnie, że wystarczy 10 nauczycieli, pod warunkiem, że będą mieli niezbędne kwalifikacje do nauczania rożnych przedmiotów. Co i jak będzie – czas pokaże.

   • Anonim pisze:

    Panie Marku, pan to chyba nie umie żyć swoim życiem?

  • apacz pisze:

   mało tego , zaraz sie dowiemy ze każda rodzina która pośle dzieci do szkoły społecznej dostanie od gminy 30 złoty od dziecka

  • ? pisze:

   Tak, blisko nas też jest niepubliczna szkoła w Dziedzicach, co prawda ma mało uczniów, jednak trzeba by zapytać ile wynosi czesne i ile zarabiają nauczyciele?

 14. andrzej pisze:

  może kibała dopłaci do każdego ucznia???

 15. Anonim pisze:

  Fajnie, że szkoła ma taką ofertę, ale inne szkoły też ją mają – nauka języków, zajęcia pozalekcyjne, opieka psychologiczno – pedagogiczna. Nic nowego. Kolejna zwykła podstawówka. Jeśli dziecko chce się uczyć i ma wsparcie rodziców, to będzie się uczyć wszędzie, a jeśli nie, to nic nie pomoże, nawet najlepiej wyposażone gabinety, ani profesorowie z uniwersytetów.

 16. kibic pisze:

  święta racja.

 17. andrzej pisze:

  sprzedam Opel Corsę 2002rok tel 733873993

 18. europejczyk pisze:

  Nawiązując do artykułu „Wójt Przelewic szuka zemsty” może coś dodam.Jako dawny mieszkaniec Przelewic czasami coś przeczytałem,porozmawiałem z kolegami którzy tam jeszcze mieszkają i najczęściej nie wierzyłem w to co mówili.A mówili,mówią i nie wiem dlaczego mówią coraz ciszej. Metody „mediacji” i sposoby „przekonywania” stosowane przez włodarzy gminy są tyle warte co chęci w znanym przysłowiu o piekle.Pytanie brzmi : dlaczego pani dyr. gimnazjum wybranej dawno temu w konkursie można było powierzyć funkcję ponownie a innym dyrektorom również wybranym w konkursach nie można.Jakie argumenty o takiej decyzji decydują?. No można odpowiedzieć na pytania w gazecie, opowiadając, że i tu i to oraz tamto ……….., ./właściwą odpowiedź podkreślić/. Nie tak dawno odbył się mecz, w którym było 27:1. I co dalej mieszkańcy Jesionowa i Żukowa!!! Zobaczcie południe Francji bez szkół,świetlic.Halo, czy tam ktoś jeszcze mieszka?! a może tylko śpi?

 19. europejczyk pisze:

  Zaścianek

 20. Anonim pisze:

  Wieśmak, który wyrwał się z Przelewic do miasta, to un już”wielki europejczyk”.Mniej oglądania koszernej TVN, a może będziesz zdrowszy
  i chociaż trochę poczujesz się POLAKIEM.

 21. kibic pisze:

  układy układziki i nic więcej.

 22. Pesymista... pisze:

  Nie rozumiem tych zachwytów nad pomysłem utworzenia kolejnej szkoły podstawowej. jeszcze niedawno organ wykonawczy kierując się logiką forsował pomysł dwóch szkół podstawowych. Ja to rozumiem – demografia, finanse, optymalna organizacja. To był słuszny kierunek. Ale mądre inaczej panie z kuratorium ( których w wyborach nikt nie wybiera) zadecydowały że my wszyscy mamy łożyć na trzy szkoły podstawowe. Ok – głupie to, niezrozumiałe ale niech tam… A tu nagle się okazuje, że powstanie czwarta szkoła podstawowa! To już jest wbrew wszelkiej logice! Czy ktoś się zastanawiał co się z tym wiąże? Załóżmy, że niepubliczna szkoła prowadzona przez stowarzyszenie przejmie dajmy na to 70 uczniów. Jeżeli to prawdziwe dane, że subwencja na jednego ucznia wynosi 7 tys zł to rachunek jest prosty: 7 tys x 70 uczniów daje nam 490 tys mniej w budżecie gminy z tytułu subwencji oświatowej, którą przejmie stowarzyszenie.Przecież utrzymanie 3 szkół i gimnazjum (do 2019r) będzie nas wszystkich mieszkańców kosztowało więcej o co najmniej taką kwotę. Skąd ją wziąć jak budżet gminy i tak już ledwie zipie?
  Widzę dwa rozwiązania. Pierwsze: podnieść podatki od nieruchomości co uderzy przede wszystkim w emerytów i rencistów ( tak wygląda moja wioska – emeryci, renciści) albo zapomnieć o inwestycjach bo na nie po prostu nie będzie grosza w budżecie i zająć się utrzymaniem CZTERECH szkół. O podatku rolnym nie wspominam, bo on od lat jest na maksymalnym poziomie. Ale podatek od nieruchomości także można wywindować do poziomu warszawskiego i babcia z Topolinka będzie płaciła za metr mieszkania jak bankier na marszałkowskiej.Dlaczego nie? Zapomniałem o trzeciej opcji jakże kuszącej: sprzedaż po kawałku gminnej ziemi i tym sposobem łatanie dziury w budżecie aż zjemy własny ogon. Jakoś na razie nic nie słyszałem jak gmina ma zamiar podzielić się kosztami utrzymania budynku ze stowarzyszeniem. Chciałbym nie mieć racji ale może się okazać, że:
  – budynek utrzymać (ogrzewanie, energia, woda, remonty itp.)ma gmina bo to jej obowiązek
  – dowóz dzieci ma zorganizować gmina bo to jej obowiązek
  a stowarzyszenie zgłosi się po subwencję oświatową i ogłosi sukces, że jednak można się utrzymać z subwencji!
  Dobrze, że nie jestem w skórze wójta ale ja na miejscu wójta i radnych zrobiłbym następująco:kategorycznie zabroniłbym otwierania szkoły podstawowej w Przelewicach, poczekał do 2019 roku aż wygaśnie gimnazjum i z wielką pompą zamknąłbym na kłódkę budynek po byłym gimnazjum oczywiście w obecności kamer ( najlepiej TVN i Polsatu)i zaprosiłbym panie kuratorki ze Szczecina żeby zobaczyły czym kończą się głupie decyzje pod publiczkę, za które nie ponoszą odpowiedzialności.Ale cóż – na szczęście nie jestem ani wójtem ani radnym i nie ponoszę z tego tytułu odpowiedzialności. Współczuję wójtowi i radnym bo będą musiały wypić piwo którego nawarzyły panie „mądre” kuratorki oświaty.

  • Anonim pisze:

   Szanowny Pesymisto, nie współczuj wójtowi ani radnym, sami sobie tego piwa nawarzyli. Wójt jest całym sercem za niepubliczną, zaangażował się w jej tworzenie jak mało kto.
   Ta demografia, finanse to fakt, ale i zauważona przez Ciebie optymalna organizacja ma znaczenie. Optymalna. Trzeba było pomyśleć, jak zadowolić mieszkańców całej gminy, a nie tylko części. Dwie szkoły po tamtej stronie jeziora, a po drugiej nic? Dlaczego tak ma być? Ludzie po tamtej stronie jeziora też płacą podatki. Wójt musi być wójtem dla wszystkich, nie tylko dla części, a radni powinni reprezentować swój teren i jego interesy z uwzględnieniem interesów gminy. Trzeba z ludźmi rozmawiać, a nie im nakazywać. Kuratorium realizuje wytyczne MEN i w tej chwili PiS.

  • anonim pisze:

   Prawda , prawda … „Wójt jest całym sercem za niepubliczną, zaangażował się w jej tworzenie jak mało kto”.

 23. kibic pisze:

  Nie kuratorki a minister oświaty.

  • A. pisze:

   naprawdę? Wójt wspiera szkoły publiczne, co miesiąc na ich konto wplacane są pieniądze od wójta, niepubliczna nie dostaje takich pieniędzy

 24. Kwiatkowski Michał pisze:

  Decyzje o nie likwidowaniu podejmuje kuratorium a ministerstwo wprowadziło reformę i G. PISEM

  Spytajcie się wieloletniego Prezesa ZNP p.Ileczko czy popiera reformę, bo jako prezes był przeciwny wszystkim likwidacja jako czerwony pająk….

 25. Anonim pisze:

  Wie ktoś co o konkursach na dyrektorów przedszkoli ????

 26. Anonim pisze:

  Ale chodzi o pyrzyce.

 27. Anonim pisze:

  Najważniejsze,że Kędziora nie został dyrektorem!

 28. Anonim pisze:

  W gimnajum pyrzyckim zawiaala się grupa likwidujaca dyrektora dopiero co wybranego.Szkoda czlowieka. Grupa popierala WK na dyrektora.W grupie jest jego ko….nica.

 29. anonim pisze:

  a kto wygrał?

 30. Anonim pisze:

  dyrektorem został pan wobec którego nasi rządzący mieli zobowiązania partyjne – chyba nie myśleliście ze to był uczciwy konkurs hahaha

 31. Anonim pisze:

  Wszelkie konkursy to wiadoma rzecz na czym polegają hehe

 32. Asinus pisze:

  Zgadzam się Nawet taka prosta rzecz. W szkole przy ul Rejtana burmistrzowa przygotowała zupełnie inne warunki niż w pozostałych placówkach. Mianowicie kandydat nie musiał spełniać wymogów nauczycielskich. Dlatego ogłoszono konkurs na dyrektora – menedżera. A wiecie dlaczego ? Żeby mógł wygrać tylko właściwy kandydat wskazany przez burmistrzową.No i tak się stało . Niech mi ktoś powie że był inaczej!!!!!
  Ale prawdziwa bomba to szykuje się dopiero za rok w szkole przy ul Poznańskiej. Tam też będzie konkurs na dyrektora menedżera.
  A kto wygra Ja już teraz wiem Będzie to wysoko postawiona persona ze środowiska platformianego

  • Anonim pisze:

   Mąż pani zasiadającej w komisjach powołujących wcześniejszych dyrektorów, przewodnicząca związków zawodowych? Naprawdę? Należy się temu panu, żona się wykazała.

 33. gal a pisze:

  ale zawiść…aż miło poczytać

 34. gal a pisze:

  myślę, że niektórzy nie umieją przegrywać…i teraz każdy argument będzie świetny, aby podważyć czyjeś kompetencje i decyzje…

  • Anonim pisze:

   O jakich kompetencjach mowa partyjnych, czy zawodowych!

  • Obiektywny pisze:

   DO GALA czyli jak się wygrało i dostało do koryta to można kombinować chachmęcić kraść i ustawiać konkursy,jedni już ustawiali przetargi ziemi i jak na tym wyszli ,a i z konkursami też tak będzie też się nagracie i nie będzie wykrętów,a to przekroczenie uprawnień

  • Obiektywny pisze:

   i co GAL zabrakło odwagi argumentów

 35. gal a pisze:

  do ciebie i tak nie dotrą żadne argumenty- ty swoje wiesz… wg ciebie wszyscy są złodziejami itp. więc przy takim zafiksowaniu argumenty nie przemawiają . W zasadzie tego się nie wyleczy….ale powadzenia na terapii

 36. Obiektywny pisze:

  jak stracisz posade to ty pójdziesz na zwolnienie od psychiatry

 37. Anonim pisze:

  a Krysia poetka to już tak się rządzi w Przelewicach że ważniejsza od wójta

 38. Aniela pisze:

  a w Żukowie udupiają tych którzy chcieli do Niepublicznej się przenieść

 39. XYZ pisze:

  a w Żukowie szykują się zmiany…dyrektorka się zmienia

 40. Anonim pisze:

  oooo to coś nowego? A kto?

 41. Lubie to. pisze:

  Lubie to.Gimnazjum ZS 2 na zakończenie szkoły

 42. katechetka pisze:

  To wpisz w wyszukiwarkę
  Pięć powodów, aby wycofać katechezę ze szkół

 43. Mania pisze:

  Podoba mi się, jak działa ta Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach. Zaglądam na ich fb i jestem pod wrażeniem tego, ile tam się dzieje, jak dzieci korzystają. Nie spełniły się przepowiednie, że nauczyciele uciekną do publicznych szkół, widać, że się starają i pracują na ful. To rzeczywiście świetna szkoła, mająca świetne pomysły. Gdyby był dowóz z Pyrzyc to zapisałabym swoje dzieci tam. Brawo Przelewice!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.