PRZYGOTOWANIA DO BEZPIECZNYCH FERII

gl

        Ferie zimowe w naszym województwie już za pasem. W trakcie dwutygodniowego wypoczynku nad spokojnym przebiegiem oraz bezpieczeństwem dzieci i młodzieży będą czuwać policjanci. Jednak aby zimowy wypoczynek był spokojny i bezpieczny przed rozpoczęciem ferii stróże prawa spotykają się z najmłodszymi i uczniami w szkołach, by udzielić im cennych wskazówek co zrobić oraz czego się wystrzegać.

        Już wkrótce rozpoczną się ferie zimowe, czas wyczekiwany przez dzieci i młodzież szkolną. Mając na uwadze dobro dzieci i młodzieży funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach wspólnie ze Strażą Miejską w Pyrzycach oraz Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną rozpoczęli działania prewencyjno – profilaktyczne. W okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek funkcjonariusze spotykają się w szkołach z dziećmi i młodzieżą i rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi przypominają o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się spotkać podczas zabaw na śniegu, uczą jak postępować w sytuacjach zagrażających ich życiu bądź zdrowiu. W ostatnich dniach spotkali się już z uczniami Szkoły Podstawowej w Brzesku, Mielęcinie i Okunicy oraz przedszkolakami z Żabowa i Brzezin.


reklama
      

        Podczas spotkań przypominali m.in. o korzystaniu wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk oraz o nie wchodzeniu pod żadnym pozorem na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów czy stawów. Ostrzegali o nie rzucaniu w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić do groźnych obrażeń ciała. Tłumaczyli również, jak bezpiecznie zorganizować kulig i aby pod żadnym pozorem nie dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie. Przypominali także o bezpiecznych zachowaniach podczas poruszania się po drogach oraz kiedy zostają sami w domu.

        Działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów będą trwały również w czasie trwania ferii.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (9)