Znika cząstka Pyrzyc!

         Dzisiaj rozpoczęła się rozbiórka komina przy budynku starego młyna znajdującego się przy ulicy Młyńskiej w Pyrzycach.

        – Dostałem zlecenie na rozebranie tego komina ze względu na bezpieczeństwo – mówi Tomasz Królikowski z Lipian wykonujący rozbiórkę komina – Musimy uważać żeby nie uszkodzić pozostałej części budynku, który ma być remontowany – dodaje.

         Komin powyżej poziomu dachu różnił się od reszty budynku, prawdopodobnie górna jego część już wcześniej była zniszczona a następnie odbudowana. Niemniej komin wpisał się w krajobraz Pyrzyc i trochę kręciła się łezka w oku patrząc jak znika. Teraz pewnie będzie go trochę brakowało, ale jeśli rozbiórka komina to początek przywracania „do życia” opustoszałego budynku przy Bramie Bańskiej to jakoś można będzie się z tym pogodzić?

dst


reklama
      

15 odpowiedzi na Znika cząstka Pyrzyc!

 1. jj pisze:

  To początek ale końca .Ofiara prywatyzacji , podzieli los spichlerza przy Bogusława , przy Szczecińskiej . Decyzja zawsze ta sama ; zagrożenie katastrofą budowlaną .

 2. Joe Koker Spaniel pisze:

  Rozwalić to zawsze najłatwiej. Sztuką jest zabezpieczać, konserwować, szanować żeby mogło posłużyć jeszcze kolejnym pokoleniom. Rozwalić jest zawsze najłatwiej.

 3. Anonim pisze:

  Jaka władza? taki kibel -mały ale drogi….

 4. el pisze:

  Koszt wybudowania tych „00” za 1m2 to 23000 zł. ,cena mieszkania w Pyrzycach
  za 1m2 to ok. 3100 zł. czyli za cenę tego 5m wychodka można kupić mieszkanie
  37-38m2 . Proporcja jak 1 do 7!!!
  Niegospodarność a może zwykła głupota aż bije po oczach.

 5. Anonim pisze:

  Zaraz zawalą się w baszty przy głównej drodze od przyjeżdżających ciężarówek które często sa przeladowane i w momencie wjazdu w dziurę lub studzienke przenoszone są duże drgania na baszty APELUJE ZROBIĆ ZAKAZ WJAZDU CIĘŻAROWYCH

 6. Anonim pisze:

  samo gowno w tych pyrzycach

 7. MAX pisze:

  Kto wydał decyzje o rozbiórce komina?,czy właściciel obiektu tak zadecydował? Dlaczego służby odpowiedzialne za zabytki w Pyrzycach pozostają bierne? Dlaczego nie wymuszono na właścicielu remontu komina ,całego młyna ?Czy młyn jest obiektem zabytkowym ,jeżeli tak co na to wojewódzki konserwator zabytków ?To samo młyn spotka co spichlerz na szczecińskiej gdzie ponoć decyzje o rozbiórce podjął nadzór budowlany,gdzie budynek był w dobrym stanie ,do remontu ,być może prokurator powinien się sprawą zająć znikających zabytków w powiecie[Pałac w Krasnem]

 8. marek pisze:

  A to nie rodzina Królikowskiego ze starostwa rozbiera ten komin? Czyżby przypadek? No przeciez o swoich trzeba dbać!

 9. max pisze:

  Tak to jest jak się sprzedaje bez klauzuli o terminie remontu i utrzymaniu stanu pierwotnego -dzika polandia lat 90 w całej krasie.

 10. Stefan Stettin pisze:

  Przecież można było rozebrać tylko górna czesc komina a reszte zostawić, co na to Konserwator Zabytków ? Bez sensu niszczyc było ten obiekt. Ngdy wiecej coś piekniejszego nie powstanie bo dzić to tylko kicz budowlany wchodzi w grę. To co Niemiec zrobił stoi do dzis , to co dzis sie buduje wymaga remontów juz po 5 latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.