Udany weekend Husarii Fight Team

W dniach 22-24 w Mielnie odbyły się Mistrzostwa LZS kadetów oraz Ogólnopolski Turniej kwalifikacyjny młodziczek w dalekim Chełmie.

W Mielnie dokładnie w dniach 22-24 kwiecień odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS gdzie wraz z trenerem wybrali się Michał Górski walczący w 85 kg oraz Jakub Nowakowski walczący w 69 kg. Zawody te były o tyle ważne , że chłopaki mieli powalczyć z mniejszą presją przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która już 6-8 maj w Lidzbarku Mazurskim i to tu jest właśnie skupiana cała moc i siła chłopaków. W Mistrzostwach LZS powalczyli następująco Michał w kat 85 kg przegrał walkę o brązowy medal i uplasował się na 5 miejscu , zaś Kuba zajął 7 miejsce w kat 69 kg.

W tym samym terminie odbywały się mocne zwody w dalekim Chełmie na które trener wysłał Amelię Kuraszewską brązową medalistkę MP Młodziczek 2015 oraz debiutującą w takim mocnym turnieju Erykę Wizjan.

Eryka walczyła w kategorii 62 kg gdzie toczyła zacięte boje jako debiutantka ale i tak pozwoliło jej to zająć wysokie 3 miejsce w turnieju. Amelia potwierdziła tylko doskonałą stabilną formę, z którą wygrała cały turniej w kategorii wagowej 57 kg i dała kolejny sygnał przeciwniczkom, że chce w tym roku sięgnąć po tytuł Mistrzyni Polski .