Wyjątkowy Dzień Kobiet w Gminie Przelewice

          Dzień Kobiet w Gminie Przelewice uroczyście obchodzono w Domu Weselnym „Gracja” w Żukowie i Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali program artystyczny, który zachwycił wszystkie panie, gdyż był bardzo ciekawy i bogaty w różnorodne atrakcje. Tym razem ten szczególny dla pań dzień stał się okazją do prezentacji m.in. zespołów artystycznych i naszych wspaniałych artystów.

         Z interesującym programem wystąpili: zespół „Złota Jesień” z Dolic, którego instruktorem jest p. Daniel Nowacki, dzieci z PSP w Żukowie pod kierunkiem: p. Małgorzaty Błaszczyk, p. Iwony Krajewskiej, p. Marty Bogusz i p. Waldemara Klemenskiego, który zapewnił oprawę muzyczną, zespół wokalno-taneczny z GCK-u pod kierunkiem p. Anny Roman. Z bardzo fajnym programem wystąpiły również nasze maluszki wraz z opiekunkami p. Iwoną Gąsiorowską i p. Moniką Górniak z Punktu Przedszkolnego w Przelewicach. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był wzruszający występ Sandry Dąbrowskiej przy wsparciu mamy p. Renaty Dąbrowskiej przy wsparciu p. Daniela Nowackiego. Były też wiersze przygotowane specjalnie na tę okazję przez naszą poetkę p. Krystynę Nawój.


reklama
     

           W trakcie imprezy nie mogło naturalnie zabraknąć dobrego humoru i występów kabaretowych w wykonaniu: Gabrysi i Grażyny Niedzieli oraz Urszuli Malczyk. Panie z humorem i dowcipem zaprezentowały także swoje niezwykłe umiejętności artystyczne i kabaretowe. Kolejnym hitem imprezy stał się występ kabaretowy prezentowany po raz pierwszy przez zespół „Złota Jesień”.

         Publiczność nagrodziła wszystkich występujących gromkimi brawami za fantastyczny` program artystyczny i wspaniale spędzony czas.

         Miłym gestem ze strony wójta Gminy Mieczysława Mularczyka i przewodniczącego Rady Gminy, którego w tym dniu reprezentował wiceprzewodniczący p. Marian Świderski, było wręczonie wszystkim paniom pięknych goździków wraz z drobnym upominkiem. Równie piękne kwiaty dla pań wręczył radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz.

          W trakcie imprezy była też okazja do promocji zdrowego stylu życia i kampanii „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. W ramach kampanii panie Iga Sindrewicz i Anna Krawczykowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pyrzycach zachęcały do dbałości o własne zdrowie, by cieszyć się nim jak najdłużej. Wykonywały pomiary stężenia tlenku węgla (tzw. czadu) w wydychanym powietrzu u palaczy i osób, które rzuciły palenie. Zainteresowanie badaniami ze strony pań było bardzo duże. Wyniki wskazywały w jakim stopniu organizm palacza zatruty jest tlenkiem węgla, który występuje w dymie papierosowym. Analizowano otrzymane wyniki zachęcając do zerwania ze szkodliwym nałogiem i prowadzenia zdrowego stylu życia.

         Jednym z ważnych punktów programu imprezy było wręczenie podziękowania dla p. Marii Cabaj – członkowi Zarządu Spółki z o.o. „KARSKO” w Karsku za partnerską współpracę pomiędzy Gminą Przelewice a Spółką oraz pełną zaangażowania pracę na rzecz Sołectwa Żuków. W związku nieobecnością Pani Marii podziękowanie odebrała przedstawicielka Firmy. Wręczając podziękowanie Pan Wójt wyraził nadzieję, że ta współpraca będzie się nadal rozwijała.

         Na zakończenie programu zaproszono panie na skromy poczęstunek. Pyszne torty dla wszystkich ufundowali wójta Mieczysław Mularczyk i radny RG Ryszard Kaczmarek.

          Miło było organizatorom usłyszeć, że dla wielu pań był to najpiękniejszy Dzień Kobiet w ich życiu. W szczególności serdeczne podziękowania skierowały do Pana Wójta, a także do występujących na scenie artystów i do Państwa Sylwii i Łukasza Mularczyków z Domu Weselnego „Gracja” w Żukowie za gościnność i pyszny poczęstunek, a także fantastyczną atmosferę, jaka podczas uroczystości panowała.

          Wszystkim zapewniono bezpłatny transport. Konferansjerami imprezy byli: Anna Garzyńska i Daniel Nowacki.

           Pan Wójt Gminy składa gorące podziękowania wszystkim za tak liczny udział w obu uroczystościach i wspaniałą atmosferę. Pani Marlenie Żelaskowskiej dyrektor PSP w Żukowie i nauczycielom dziękuje za przygotowywanie do występów dzieci, sponsorom za okazane wsparcie, w tym m.in. radnemu p. Ryszardowi Kaczmarkowi, Radzie Sołeckiej w Przelewicach, Stowarzyszeniu „Bo jak nie my to kto” oraz wszystkim, którzy swym zaangażowaniem uświetnili ten wyjątkowy dzień.

          Serdeczne słowa podziękowania kieruje również do p. Beaty Woźniak i wszystkich pań, które specjalnie na tę okazję upiekły pyszne ciasta, a także do wszystkich artystów za uatrakcyjnienie swym występem tego wyjątkowego święta.

Anna Garzyńska
UG Przelewcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.