Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – PAMIĘTAMY!!!
W dniu 01. marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu ogólnopolskich koordynatorach „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”członkach: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce. Data śmierci członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” stała się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowionym w 2011 roku.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest wyrazem hołdem składanym bohaterom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej, walcząc z komunistami, przelewali krew w obronie Ojczyzny. Przeciwstawiali się sowietyzacji Polski i podporządkowaniu Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich. Dla komunistów byli „bandytami” ale dla Narodu byli i pozostali Bohaterami. Chwała „Żołnierzom Wyklętym”!
ZAPRASZAMY NA POWIATOWE OBCHODY
NARODOWEGO DNIA „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
I należy o nich pamiętać i o wszystkich innych „bezimiennych”, którzy umarli za Polskę, byli torturowani i prześladowani za miłość do ojczyzny. Złożyć im hołd, bo to nasza historia, korzenie i to dzięki nim mamy dzisiaj wolne i niepodległe państwo. Chwała!
OBCHODY DANIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 7 MARCA O GODZINIE JEDENASTEJ DLA KOGO TE OBCHODY NORMALNI LUDZIE O TEJ PORZE PRACUJĄ JAKIŚ BEZMUZG ZE STAROSTWA WYMYŚLA TE GODZINY
Rozumiem że termin jest niefortunny ale to nie powód żeby kogokolwiek wyzywać. O 11:00 pewnie uczniów ze szkół sprowadzą i też dobrze, niech młodzi poznają historię, tę prawdziwą! Jednak moim zdaniem po tylu latach prób wymazania pamięci o Żołnierzach Wyklętych takie obchody powinny być w plenerze żeby jak najwięcej osób w ogóle dowiedziało się o tym Święcie. Obchody w sali kinowej to za mało. Żołnierze Wyklęci walczyli na ulicach i w lasach a w budynkach to ich torturowano!
nie miałem zamiaru nikogo wyzywać tylko zwrócić uwagę żeby starostwo czy gmina czy inne instytucje organizowały takie spotkani w taki sposób by mogli skorzystać z nich nie tylko uczniowie czy emeryci ale także ludzie pracujący takie imprezy powinny być w dni wolne na przykład w soboty
albo w godzinach popołudniowych
Oferta jest skierowana przede wszystkim do uczniów. W godzinach popołudniowych raczej oni by nie przyszli, a zatem jest to jedna z okazji aby uczyć historii młodych ludzi.
Polecam do wysłuchania reportażu – wywiadu z panem Wojciechem Ziembińskim pt.” Był taki ktoś” wielki patriota i POLAK…..nie tylko dla młodzieży ale również dla dorosłych ku przestrodze…..
ciekawe czy pójdą pod pomnik i złożą kwiaty
Dzis pod pomnikiem zabraklo Starosty i wice starosty, co o tym myslicie internauci????
Wstyd panie starosto! Wstyd wstyd wstyd! Brak słów!
starosta wiekowy więc ciężko mu się poruszać i zabrakło wice żeby mu pomógł
pyzatym ten pomnik to pomnik radzieckich okupantów przemianowany na pomnik nieznanego żołnierza kiedyś miał czerwoną gwiazdę więc pisiorów i pslowców nie było może to przyczyna nieobecności
Głupstwa wypisujesz. pan Ileczko z PISu składał kwiaty, PSLowcy przyszli ze swym sztandarem.
Pan I z pisu jest czlonkiem zarządu powiatu, nie utozsamia sie z powiatem? Odp jest tylko jedna, jest tylko figurantem.