Opozycyjni radni rozpoczęli bój o przejrzystość finansów publicznych w Gminie Pyrzyce

          Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach radni Jerzy Wroński, Mirosław Wyrodek i Wojciech Łubiarz próbowali wprowadzić do porządku obrad projekt uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania Burmistrza Pyrzyc dotyczących zwiększenia przejrzystości wydatkowania środków pieniężnych poprzez wprowadzenie elektronicznego rejestru zawieranych umów. Krótko mówiąc radni chcieli aby każdy mieszkaniec naszej gminy mógł mieć swobodny dostęp do wszystkich umów zawieranych przez Burmistrz Pyrzyc. Żeby każdy mógł się dowiedzieć z kim są podpisywane, na jakie kwoty, czego dotyczą, na jakiej zasadzie zostały zawarte itd.

         – Ze względu na to co się dzieje ostatnio w naszej gminie proponuje przyjąć projekt uchwały, która zapobiegłaby podobnym sytuacjom w przyszłości. Mam tu na myśli niepotrzebny zamęt i niejasności dotyczące wydatkowania publicznych środków finansowych. – powiedział przed przedstawieniem treści projektu uchwały radny Wyrodek. Te słowa, jak się okazuje, chyba szczególnie dotknęły burmistrz Pyrzyc ale o tym później.

             „Publikowanie informacji o zawartych umowach staje się pożądaną praktyką z punktu widzenia transparentności finansów publicznych. Wprowadzenie tego typu rejestru w Pyrzycach wpłynie na jakość debaty publicznej ponieważ mieszkańcy będą mogli samodzielnie sprawdzić i odnieść się do konkretnych wydatków miasta. W wielu przypadkach pozwoli to również na unikniecie wątpliwości co do racjonalności wydatków ze środków publicznych oraz ich wysokości.” czytamy we wstępie uzasadnienia projektu uchwały.

         W dalszej części przytaczane są liczne artykuły prawa oraz wyroki Sądów.


reklama
      

        Bezpodstawne insynuacje

         Po przedstawieniu projektu burmistrz Pyrzyce pytała czy to nie jest plagiat, twierdząc że uzasadnienie jest „kropka w kropkę” uzasadnieniem pana (znany redakcji – zr) z wniosku o udostępnienie informacji publicznych skierowanym do muzeum w miejscowości Nowa Wieś.

         Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z panem (zr). Przesłał on nam „swój” wniosek. Okazało się uzasadnienie projektu uchwały pyrzyckich radnych nie jest „kropka w kropkę” uzasadnieniem wniosku, na który powołała się burmistrz Podzińska. Nie ma np. wzmianki o tym, że wiele instytucji publikuje informację o zawartych umowach np. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Miasta Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i wiele innych z całej Polski, w tym Urząd Gminy Kęty i to dzięki staraniom właśnie pana (zr). W Pyrzycach póki co jest to problem.

         Co prawda duża cześć uzasadnienia odnosząca się do przepisów prawa jest identyczna, ale o żadnym plagiacie mowy być nie może. Pan (zr) skorzystał bowiem, podobnie jak wiele osób z różnych miast Polski, ze strony internetowej, na której można zapoznać się z procedurami udostępniania publicznych rejestrów umów i uzyskać pomoc w tym temacie. W stopce jest przesłanie twórcy strony: „Rób co chcesz z opublikowanymi materiałami, jeżeli mi nie szkodzisz mi. Poda-wanie źródła mile widziane, ale nie wymagane. Liczy się dobro sprawy.

         No właśnie „liczy się dobro sprawy”! Zrozumienia tego przesłania chyba na sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach zabrakło! Zamiast zrozumienia posypały się oskarżenia o plagiat a nawet straszenie radnych wnioskodawców.

         Radni nie mają prawa mieć wątpliwości?

         – Chciałabym nawiązać do pierwszych słów pana radnego, że uchwała jest skutkiem tego co się dzieje w gminie Pyrzyce i aby temu zapobiec. Jest to, chyba pan sobie zdaje sprawę, bardzo poważne stwierdzenie i oskarżenie mnie i moich pracowników o to co robimy. Dlatego mam nadzieję, że pan czy panowie to wyjaśnicie ponieważ ja oczekuje takich wyjaśnień – mówiła burmistrz Podzińska – Nie można sobie mówić proszę państwa, że coś się dzieje takiego, że my musimy temu zapobiec. Ja już na poprzednich sesjach mówiłam, że są ograny ścigania i proszę nas do tych organów zgłosić.

          No właśnie! Czy tak powinien wyglądać dialog burmistrz Pyrzyc z opozycyjnymi radnymi. Czy nie mogą oni mieć wątpliwości co do działań urzędu, burmistrza Pyrzyc i podpisywanych umów? Czy zamiast wyjaśnień muszą słyszeć: „proszę nas zgłosić do organów ścigania”?

          Chodzi o jawność

          Radny Mirosław Wyrodek tłumaczył, że intencją radnych wnioskodawców jest jawność tego co się dzieje w naszej gminie.

          – Tu nie chodzi o jakieś oskarżenia pani burmistrz w stosunku do pani czy do urzędników. Tu chodzi tylko i wyłącznie o to żeby mieszkańcy mogli mieć dostęp do wszystkiego jawnie, bez dodatkowych dokumentacji.

           Burmistrz M. Podzińska przyznała, że rejestr umów został wprowadzony w 2005 roku. Powiedziała też, że burmistrz może taki rejestr o formie elektronicznej wprowadzić, ale nie może tego robić rada tak szczegółowo kierunkując zadania burmistrza.

        Słowa burmistrz poparł radca prawny wskazując na niewłaściwa podstawę prawną, sugerując również ewentualne przeformułowanie projektu uchwały na postulat o wprowadzanie działań ze wskazaniem, że mogłoby mieć postać np. rejestru.

          Radny Mirosław wyrodek powiedział, że przed sesją rozmawiał z prawnikiem w Urzędzie Miejskim na temat tej uchwały.

           – Prawnik nie miał do niej żadnych zastrzeżeń. Poinstruował mnie jedynie żeby zmienić w niej rok wydania Dz. U. z 2013r. na rok 2015 oraz poz. 594 na poz. 1515. Dodał również, iż nie jest to jakiś znaczący błąd, a jedynie formalność. – wyjaśnia radny. Chyba jednak nie była to tylko formalność!

         Klub Radnych „Pracujmy razem” przeciwny jawności?

          Rada miejska głosami Klubu Radnych „Pracujmy razem”, popierającego burmistrz Pyrzyc, odrzuciła projekt uchwały, ale skoro na sesji M. Podzińska powiedziała, że burmistrz może wprowadzić elektroniczny rejestr umów to chyba to już nie jest problem? Intencje opozycyjnych radnych przecież już zna! Czy zatem elektroniczny rejestr umów zostanie wprowadzony w gminie Pyrzyce?

oset

Czy rejestr umów podpisywanych przez Gminę Pyrzyce powinien być jawny?

 • TAK (89%, 451 Głosów)
 • NIE (8%, 38 Głosów)
 • NIE MAM ZDANIA (3%, 17 Głosów)

Głosujących: 506

Loading ... Loading ...

92 odpowiedzi na Opozycyjni radni rozpoczęli bój o przejrzystość finansów publicznych w Gminie Pyrzyce

 1. ANONIM pisze:

  Nazwali to plagiatem, burmistrz i reszta niech sia doksztalcą co to jest plagiat, uchwaly, zarzadzenia po to sa publikowane, zeby inni mogli sie wzorowac.Brawo panie Mirku, boja sie pana , i powinni.

 2. Anonim pisze:

  Cała burmistrzowa. Zamiast współpracować szuka haków żeby pomysł radnych wyrzucić do kosza i jeszcze ich oczernić. Nie dajcie się panowie.

 3. goły pisze:

  Co to za figury ci radni/ szok/

 4. Sławek pisze:

  Tutaj znajduje się opisana cała procedura (wraz z gotowymi pismami) w zakresie uzyskania rejestru umów, o której mowa w tekście:

  https://ochrona.jawne.info.pl/procedura-rejestrow-umow/

  Tylko brać i korzystać

 5. Adam Dobrawy pisze:

  Szanowni Państwo,

  Jestem autorem Bloga Dobrawego. Osoby zainteresowane mogą do mnie napisać na adres z zakładki „Kontakt” blogu, aby zweryfikować, że to ja tu pisze.

  Chciałbym potwierdzić, że wszelkie dokumenty mojego autorstwa opublikowane na blogu można do woli kopiować, zmieniać, modyfikować. Chcę inspirować dalej. Osobiście cieszy mnie działalność radnych na rzecz przejrzystości i jestem zdumiony wypowiedziami Burmistrza, który posądza ich o jakieś nieuczciwości. Inicjatywa radnych jest ze wszech miar konieczna, godna poparcia i uzasadniona.

  Wierzę, że jest kwestią czasu, aż informacja o niemal każdym wydatku z środków publicznych – rejestrowanym przecież już w bazach danych różnego rodzaju, choćby księgowych – będzie powszechnie dostępna bez przeszkód. Bez przeszkód oznacza bez dodatkowych formalności – po prostu uzupełniana na bieżąco i widoczna dla wszystkich w Internecie. Co więcej udostępniana tak, aby można ją było łatwo zestawić i porównać z innymi informacjami, zatem możliwa do „odczytu maszynowego”.

  Systematyczne publikowanie stale aktualnego rejestru umów w Biuletynie Informacji Publicznej wpływa na jakość debaty publicznej, ponieważ zainteresowany obywatel może w każdym przypadku sprawdzać oraz odnosić się do konkretnych wydatków instytucji publicznej. Pozwala to również na uniknięcie w wielu przypadkach wątpliwości co do racjonalności wydatków oraz ich wysokości.

  Nawiasem mówiąc – nikt nie może czynić zarzutu „plagiatu” dokumentu, który złożony został do urzędu. Osoba, która składa pismo do urzędu, a tym bardziej urzędnik (radny), który przygotowuje jakiś projekt musi się liczyć z tym, że nie będzie on objęte ochroną prawnoautorską. Art. 4 ustawy o prawach autorskich (…) stanowi wyraźnie, że nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego materiały urzędowe. Za takie należy uznać wszelkie pisma, podania kierowane do urzędu celem załatwiania spraw urzędowych, skoro zostały wykorzystane w procedurze urzędowej.

  Z wyrazami szacunku,

  • Mieszkaniec Pyrzyc pisze:

   Dziękujemy za ten wpis.
   My już nie mamy sił walczć z ośmiornicą pyrzycką.
   Faktycznie potrzebne jest zgłoszenie, bo kto się prosi, ten się doprosi.

  • Anonim pisze:

   To jest kompromitacja Burmistrz Podzińskiej i jej wysoko opłacanych prawników.

   • hoplarz pisze:

    ten gminny prawnik to chłoptaś, kompletny ignorant, wiem co mówię a szczegółów na razie nie podaję publicznie. przyjdzie czas ze się go obsmaruje w gazecie

   • Anonim pisze:

    Ciekawe jak wygląda i na jaką kwotę opiewa umowa z tymi prawnikami? Popieram radnych. Umowy powinny być jawne!

    • Anonin pisze:

     Najpierw powinno pasc pytanie, czy bylo zapytanie ofertowe na wylonienie kancelarii prawnej, czy zostaly zachowane procedury

     • Anonim pisze:

      Przecież jednego z nich zatrudnił poprzednik p. Marzeny-(chyba JMO)…Trzeba głębiej poszperać, czy było zapytanie ofertowe…

  • Anonim pisze:

   Nich przewodniczący Chyt się wytłumaczy dlaczego dopuszcza do takich szopek na sesji. Od czego on tam jest?

   • Anonim pisze:

    Od brania kasy,nie ma zielonego pojecia o sesjach i samorzadzie, to marionetka ktora porusza burmistrzowa.Ludzie obudzcie sie

   • Anonim pisze:

    W przewodniczącym bardzo wielu wyborców pokładało nadzieję na
    lepsze funkcjonowanie rady a okazało się że to tylko
    prymitywny chłopek roztropek.

    • Ola pisze:

     Ten Chyt to nadaje się do wideł! Jest okropny, żenujący i aż wymiotować się chce jak się patrzy jak prowadzi sesje. Jest identyczny jak poprzedni przewodniczący RG. Młody chłopak, a zero kultury, taki obrzydliwiec bleeeee

  • Anonim pisze:

   Publikowanie rejestru umów należy się mieszkańcom Pyrzyc jak psu buda,
   ale w mętnej wodzie…….łatwiej budować ogrodzenia!

 6. Anonim pisze:

  Nie pierwsza kompromitacja, powinniscie wiedziec ze prawnik pisze i mowi to o co Pani prosi, a podzinskka jest spalona, wyborcy odplacą za lipinskiego, wvzesniej niz sie spodziewa.

  • hoplarz pisze:

   Przygotowujmy się do referendum. Punkt 1; Powołać komitet punktujący. punkt 2; Wniosek w drugiej połowie roku 2016

 7. Anonin pisze:

  Wyborcy Lipinskiego są przygotowani do referendum!! Za zdradę

 8. oset pisze:

  Mnie już irytuje ten „patent” na unikanie odpowiedzi i mówienie „zgłoście nas do organów ścigania”. Przecież wiadomo że niektórzy brzydzą się donoszeniem, ale…
  Dlaczego radny Majak, odnośnie wykonania kontrowersyjnego ogrodzenia, nie postąpił tak samo jak w 2012 roku kiedy złożył wniosek o skierowanie do prokuratury informacji w celu sprawdzenia czy nie doszło do znieważenia radnych?
  Jeśli niektórzy radni tak się brzydzą składaniem „donosów” to niech złożą podobny wniosek.
  link do artykułu z 2012 roku:
  http://pyrzyce.info/blog/2012/04/11/radni-poczuli-sie-zniewazeni/

 9. Anonin pisze:

  Radny M. ostatnia jego kadencja

 10. jj pisze:

  Pani Burmistrz zapowiadała politykę jawną i przejrzystą , dbanie o publiczne pieniądze. Zarzucając poprzednikowi niegospodarność , wątpliwą celowość działań . Minął rok , chwalić się nie ma czym , polityka mętna , zarzutów niegospodarności przybywa a wizji brak.

 11. Anonim pisze:

  Polityka jawna i przejrzysta ????? Dla kogo? Dla wybranych „swoich”

 12. Anonim pisze:

  Anonim kim ty jesteś?

 13. franek pisze:

  Mimo wszystko dużo lepsza i mądrzejsza od OLECHA.

 14. Anonim pisze:

  Widzę że odwołanie Starosty wygrało plebiscyt na ilość wpisów na tej stronie w tym roku . Ludzie zajmijcie się miastem i gminą a nie tym kto na jakim stołku usiadł albo chce usiąść. Czas na ludzi młodych, wykształconych , ale z wykształceniem faktycznym a nie na telefon paru gości na pewno wie doskonale o co chodzi . (W tle śmiech)

 15. Anonim pisze:

  Panie Wroński na jakiej postawie wypowiada się za mieszkańców skoro nie robil pan sondy tego sobie nie życzymy. ZACHOWANIE PANA NA SESJI JEST PONIŻEJ 0 Nawet nie umie pan przeczytać to co panu napisał JMO .Pani burmistrz tak trzymać a my mieszkańcy postaramy się pani wesprzeć .POSTARAMY SIĘ NA NASTĘPNĄ SESJĘ przyjść i trochę utrzeć nosa panu JW. TAKI RADNY JEST NAM NIE POTRZEBNY

  • Mieszkaniec Gminy Pyrzyce pisze:

   Pan Wroński wypowiada się w moim imieniu, w imieniu wielu moich znajomych oraz wielu, wielu, wielu innych mieszkańców naszej gminy. Żałuję, że nie mogłem na niego oddać głosu bo bardzo dobrze reprezentuje mieszkańców i szanuje opinie publiczną czego nie można powiedzieć o radnych zza barykady. Taki radny jest bardzo potrzebny bo inaczej wszystko byłoby zamiatane pod dywan. PS. Dostałeś kartkę od Pani burmistrz to przynajmniej przepisz ją poprawnie.

   • kil pisze:

    Właśnie przyjdziemy na następna sesję i zapytamy się pani burmistrz gdzie jest ta strefa i nowe firmy w gminie.Czy może kłamał podczas wyborów i z ludzi głupców robiła.Jakie podjęła pani działania w tym kierunku bo z tego co mi wiadomo to żadnych. Niech pani pamięta że kłamstwo ma krótkie nogi.

    • pędziwiatr pisze:

     Pani ma długie nogi, ale krótki rozum i to jest ten
     ból wyborców.
     Zjadaczom paluszków na sesjach życzę w Nowym Roku więcej
     odwagi i pamięci o tych którzy ich wybrali.

    • Anonim pisze:

     ciekawe czy starczy ci odwagi przyjść na sesję czy tylko takie poszczekiwanie do kil

     • pędziwiatr pisze:

      Względy estetyczne nie pozwalają patrzeć na……
      twarze, u których punkt widzenia zależy od krzeseł
      na których siedzą.Dzisiaj przez przypadek oglądałem
      na TV Aura wyjaśnienia Pani Burmistrz dotyczące
      monitoringu….i żadnej merytorycznej odpowiedzi-komu
      i czemu ma służyć i czy jest mieszkańcom koniecznie
      potrzebny,za dosyć duże pieniądze-za to buta
      i arogancja pierwsza klasa.

      • Elżbieta pisze:

       Bo ona nigdy nie mówi merytorycznie! Ona tylko potrafi „proszę zgłosić odpowiednim służbom…” Zakłamana blond lala!

      • Anonim pisze:

       Burmistrzowa tłumaczyła się w Aurze, która dostaje kasę za monitoring? To na pewno było bardzo „obiektywnie”.

   • Elżbieta pisze:

    W moim i moich znajomych z całej gminy również! Bardzo dobrze jej powiedział, a ta czerwona kartka należała się jej jak nikmomu innemu-obłudna, zakłamana baba! Ale dzięki Bogu już nie długo REFERENDUM juupiii

  • Anonim pisze:

   Skąd u tych radnych, którzy albo dostali robotę w Geotermii, albo tatuś pracuje w urzędzie, albo córeczka dostała prace w szkole, albo w sposób cudowny został ocalony stołek w prezydium itd. itd. przekonanie że opinia społeczna jest po ich stronie? Mieli zakaz oglądania wyników sondy podsumowującej rok działalności burmistrz Podzińskiej? Chcą zaklinać rzeczywistość?

  • Pi gi z żabowa pisze:

   Pani z koleżankami z „forum kobiet” zapewne przyjdzie. taka przyboczna armia pani burmistrz. wcześniej ” karmiona” przez SLD. ta armia pań już kilka krotnie była wykożystany jako wsparcie MPo.

  • Elzbieta pisze:

   W moim i moich znajomych również!!! Bardzo dobrze jej powiedział i ta czerwona kartka należała się jej jak nikomu innemu! Jeszcze tylko chwila i REFERENDUM juuupiii 🙂

 16. anonim pisze:

  PANI BURMISTRZ proszę się dogłębnie zapoznać z treścię
  kolesiostwo nie popłaca czasy minione nie wrócą

  Żeby było proszę państwa tak jak było

  Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland
  Której słowo całą prawdę nam odkryło
  Że są po to te protesty w państwie Poland
  Żeby było proszę państwa tak jak było

  Brać garściami zamówienia i dotacje
  Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło
  Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację
  Żeby było proszę państwa tak jak było

  Na posadach by państwowych się uwłaszczyć
  Wziąć odprawę siedem baniek, że aż miło
  Za granicą w pas się kłaniać oraz płaszczyć
  Żeby było proszę państwa tak jak było

  By ustawę można było kupić w Sejmie
  Na cmentarzu żeby coś się załatwiło
  Wiara prosi i domaga się uprzejmie
  Żeby było proszę państwa tak jak było

  Demokracji dzielnie broni Gross Jan Tomasz
  On też pragnie, żeby nic się nie zmieniło
  Gdy oczernić trzeba Polskę, zawsze go masz
  Żeby było proszę państwa tak jak było

  Jest, a jakże i przemawia Lis na żywo
  Protestuje, żeby mu się nie skończyło
  W telewizji wypasione sute żniwo
  Żeby było proszę państwa tak jak było

  Protestuje jak należy Urban Jerzy
  Przyznam szczerze, że mnie wcale nie zdziwiło
  Larum grają więc z pomocą i on bieży
  Żeby było proszę państwa tak jak było

  Ale naród jednak rozum ma nielichy
  I w wyborach zdecydował głosów siłą
  By odsunąć towarzystwo to od michy
  I nie będzie proszę państwa tak jak było
  PS. to nie są moje słowa.

 17. Anonim pisze:

  Referendum!

 18. Abc pisze:

  Popieram, referendum!!!!

 19. Anonim pisze:

  referendum zrobimy ale o odwołanie pana WJ RADNEGO bo nawet czytać nie umie to co mu napisze OM .Na sesji powinno omawiać się ważne tematy a nie plotki jak to robi radny z Brzeska

 20. Komitet pisze:

  Referendum czas zacząc, dosyc arogancji !

 21. ;) pisze:

  Słyszeliście piosenkę z repertuaru „Poparzeni Kawą Trzy” ‚….OKRUTNA, ZŁA I PODŁA, JAK ZROBIĆ TAK MIESZKAŃCOM PYRZYC MOGŁA…….”, a resztę wg własnego pomysłu sobie dośpiewajcie.
  WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU 🙂

 22. Anonim pisze:

  Okrutna ?nie , uciemięzona , ofiarę z siebie robila , mobbingowana byla przez poprzedniego burmistrza(tak twierdzila), a sama niech powie , kto stosuje mobbing w urzedzie? Sama tego nie robi, ma od tego ludzi. Odpowiednia instytucja to wyjasni.

 23. Anonim pisze:

  Wyjaśni wyjaśni panie radny rozebrany młyn w Brzesku

 24. Anonim pisze:

  Bo jest zakompleksioną , nieszczęsliwà Jadzką

 25. xxxx pisze:

  Po co są transmisje z Sesji Rady Miejskiej skoro nic nie słychac , urywane słowa , zatrzymywane obrazy . Szkoda tylko tasmy na ten pojedyńczy bełkot , bo nic więcej nie mozna zrozumieć z przekazu na kablówce

 26. Anonim pisze:

  PANIE Wroński pan zapomniał że ma pan żonę na wysokim stanowisku jak czuje się żona która pracuje wsród poważnych ludzi i ma stvczność z mieszkańcami a pan na sesjach zachowuje się jak małe dziecko które jeszcze nie umie mówić

 27. Anonim pisze:

  A pani Burmistrz zapomniala ze jest osobà publiczną? I nie wstydzi się pewnych swoich zachowan i …

 28. Anonim pisze:

  PANI BURMISTRZ nie ma czego się wstydzić jest opanowana przygotowana na każdy temat nie kłamie mówi prawdę aż miło słuchać a że jest osobą publiczną wszyscy wiemy a pan też panie W jest osobą publiczną i jak traktuje pan wyborców

  • Anonim pisze:

   Pare razy ja przytkało np.po pytaniu o strefę ekonomiczną, albo czy wie dlaczego szczecińska fundacja TPP została wyrzucona z Barlinka, którą ona tak chętnie ściąga do Pyrzyc. Albo dlaczego skoro dba o Pyrzyczan ustawili przetarg tak, żeby wygrała firma szczecińska? Do dziśn nie odpowiedziała dlaczego ks. Rakiejowi zrobiła takie świństwo i czemu go nie przeprosiła. Itp. Itp. Itd. Itd.

  • Anonim pisze:

   Niestety nie mogę się zgodzić że jest przygotowana jest na każdy temat i że nie kłamie posłuchaj co mówi na temat UKS JAKOSS,i co zamieża dalej z tym zrobić bo od 2013r gmina zaniechała czynności co do UKS JAKOSS czy to nie za czasów jak była zastępcą Burmistrza

 29. Anonim pisze:

  A za co ma przepraszać panie Łukaszu radny za to że poprzedni burmistrz narobił bałaganu razem z.ks Rakiją wszyscy dobrze wiedzą

 30. Anonim pisze:

  Nie musiala byc naliczona zadns kara, rio nie ukaralo poprzrdniego burmistrza za to, ze nie naliczyl oplaty.Bzdura z ta karą, pani chciala zaistniec i sie nie udalo.A w donoszeniu do roznych sluzb najlepsza jest pani z urzędu , Pan Wronski powinien odbyc szkolenie u pani z urzedu w zakresie donoszenia do cba, cbs, sluzby celnej, prokuratury i innych.

 31. Anonim pisze:

  Są dwie , jedna zbiera, i tym razem w tej kadencji tez nazbiera a pozniej wykorzysta , i daje a ta druga przekazuje do innych instytucji.

 32. Anonim pisze:

  Pan Wroński nie musi iść na szkolenie do pani Burmistrz on h=jest juz po szkoleniu u pana JMO a ulica Kościuszki jest mu dobrze znanam za przekręty które narobił

 33. Anonim pisze:

  Uderz w stol a nozyce się odezwą, a kto napisal, ze pan Wronski ma odbyc szkolenie u burmistrzowej?

 34. Anonim pisze:

  Donosila na wlasnych pracownikow ,w niedlugim czasie się wszystkiego dowiecie.

 35. Anonim pisze:

  Panie radny Łukaszu zadał pan na sesji listopadowej pytanie o poświęceniu krzyża i ścian po remońcie to dlaczego pan wyszedł pod koniec sesji Bo pytania pana są nie na miejscu po pierwsze że panjest niewierzący a wody święconej boi się jak diabeł ognia po drukie pytania pana są nie na temat

 36. Anonim pisze:

  Strasznie smutno czyta się niektóre wpisy. Mam wrażenie że piszą je osoby cierpiące albo na permanentną nudę albo na niską samoocenę. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłej nocy i kolorowych snów 😊.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.