„Przystanek z OSP Tetyń”

         W dniach 05-12.12.2015r. strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tetyniu przeprowadzili dość nietypową akcję, tj. „przeniesienie wiaty przystankowej z Łozic do Tetynia”. Problem braku odpowiedniego miejsca przystankowego dla dzieci dojeżdżających do szkoły z Tetynia narodził się podczas zebrań wiejskich, ale niestety z braku środków finansowych nie było możliwości wykonania nowej wiaty przystankowej.

           Rozwiązanie tego problemu nurtowało Wójta Gminy Kozielice, który wpadł na pomysł przeniesienia nie użytkowanego przystanku z Łozic i tu właśnie narodziły się rozmowy ze strażakami z Tetynia o nieodpłatnym demontażu, przetransportowaniu i zamontowaniu przystanku w Tetyniu.


reklama
      

            Tetyńscy strażacy nie bojąc się wyzwań podjęli realizację zadania, najpierw przygotowano podłoże i wykonano wylewkę betonową pod lokalizację przystanku, następnie dokonano demontażu wiaty przystankowej w Łozicach i przetransportowano go do Tetynia, gdzie na przygotowanej wylewce betonowej ustawiono i zamontowano wiatę.

         Jednostka OSP Tetyń po raz kolejny pokazała dobrą współpracę z gminą oraz bezinteresowną pomoc mieszkańcom wsi i Gminy Kozielice.

         Serdecznie dziękujemy strażakom, którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie za poświęcony czas i włożony trud dla dobra społeczeństwa.

D. Woźniak

10 odpowiedzi na „Przystanek z OSP Tetyń”

 1. hoei pisze:

  Nie róbcie z siebie dziadów że nie macie na kawałek metalu….

 2. Magik pisze:

  a wiatraki mają

 3. Kuba pisze:

  Typowo polskie narzekanie. Zamiast pochwalić, to lepiej dołożyć. A że gospodarni, to im tylko zazdrościć. W gminie Kozielice nie narzekają, tylko ciężko pracują. W naszych Pyrzycach niczego nie doceniamy, bo jesteśmy bardzo zawistni, sfrustrowani i leniwi. Sami sobie winni – jak w życiu nie wyszło, to my sami jesteśmy niewinni, tylko ktoś nam spieprzył to życie. Może nadchodząc święta nas zmienią. Radosnych Świąt.

 4. Magik pisze:

  jak to gospodarność jak zabiera się jednym i daje drugim

  • zainteresowany:) pisze:

   I tak nie był używany i się rozpadał a po drugie wiatraki dopiero ruszają a kasa z nich dopiero będzie a po trzecie nie czaruj magik tylko rusz się do roboty a nie piszesz bzdury.najpierw się zorientuje w sprawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.