Zmienia się krajobraz gminy Kozielice

         W Gminie Kozielice od kilku tygodni zmienia się krajobraz. Powstały już pierwsze z 25 elektrowni wiatrowych planowanych w pierwszym etapie. Gmina dzięki nim będzie mogłaby liczyć na około 2 miliony złotych podatków od budowli od 2017 roku. W sumie powstanie 40 sztuk elektrowni wiatrowych a wtedy wpływy z podatków sięgną 3 milionów złotych.


reklama
      

37 odpowiedzi na Zmienia się krajobraz gminy Kozielice

 1. Obserwator pisze:

  W Gminie Pyrzyce elektrownie wiatrowe przeszkadzają oszołomom, nieukom itp.

 2. koniu z_myjni pisze:

  co ty Pawluk wiesz? Pytałes ludzi co protestują o co chodzi? Mieszkasz tu?

 3. KUR pisze:

  Czysta energia, KASA na chodniki, drogi, kulturę i ogólny rozwój, a Pyrzyce będą się kłócić i kłócić i zawsze będą zadupiem i brudną wiochą.

  • ktosiek pisze:

   podjedź do Mielna pyrzyckiego, stań przy ostatnim budynku (w kierunku Trzeborza) I postój z godzinę, powiedz czy chciałbyś tam mieszkać? Szum może nie jest głośny, ale dłuższa metę uciążliwy. Tak jak trzymanie pełnego kubka na wyciągniętej ręce, niby waga mała ale trzymaj ją w ten sposób 20 minut. Dlatego nie dziw się że ludzie nie chcą żyć w ich pobliżu. No chyba, że uważasz ich z gorszą frakcję obywateli

   • Anonim pisze:

    Nigdzie nie jedź. Stań w Pyrzycach nawet nie przy głównej drodze ale gdzieś na uboczu i posłuchaj. Albo jeszcze i inaczej znajdź w Pyrzycach ciche miejsce gdzie nie słychać samochodów czy maszyn. I ludzie żyją w Pyrzycach a też pewnie by chcieli żeby samochody nie jeździły im pod oknami!!!

    • Anonim pisze:

     niestety wiatraki są upierdliwe i żaden samochód na dłuzszą metę nie wk….i jak ten s…f

    • ktosiek pisze:

     Samochody wydają różne dźwięki, wiatrak cały czas ten sam niezmienny dźwięk. Żeby zrozumieć o czym mówię daj dziecku flet i niech gra wciąż te same nuty, nagraj to i odtwarzaj non stop prze kilka godzin.

   • łankenobi pisze:

    Nad morzem też szumi, a głupie ludzie chcom tam mieszkać…

 4. Anonim pisze:

  prawie cała była rada gminy Pyrzyce ,powinna zostać dożywotnio pozbawiona prawa piastowania funkcji państwowych – ciemnogród

 5. Anonim pisze:

  pieniądze przyszły same a ciemnogród wojował z Olechem . Ot nasza Polska cała – butna , ciemna i zastała .

 6. HUHU pisze:

  W okolicach gdzie postawiono fermy wiatrowe, zjeżdżają się inni inwestorzy, z daleka zatem widać że to rejon przyjazny. WIATRAK REKLAMĄ NOWOCZESNOŚCI.

 7. zp pisze:

  Wiatraki mogły być w Pyrzycach albo ich okolic tylko ciekawe komu tak zalezy żeby ich nie było .Chyba lepiej było miec kase z wiatraków i inwestować w Pyrzyce i mieszkanców a tak niema nic brak jakich kolwiek inwestycji. Brak nowych miejsc pracy i to od kilku lat sie ciągnie ciekawe czy w Pyrzycach kiedyś powstaną nowe zakłady pracy.

 8. Wyborca pisze:

  Czas żeby radni Gminy Kozielice wykazali się opertywnością i umiejętnościami negocjacji Związek Gmin Dolna Odra po raz kolejny podnosi ceny wywozu odpadów a oni milczą. Może to właściwy momement zrezygnować, Skandal segregowane 15zł od osoby a niesegrowane 19, a radni milczą i nie widzą problemu.

  • marek pisze:

   Witam
   Taki sam jest problem w gminie Banie. wystosowałem odpowiednie pismo do Rady Gminy i Wójta czy podejmowali jakieś kroki w celu wyłonienia tańszej firmy. ZGDO to moloch którego ktoś musi utrzymać a podwyżki rzędu 40% to już zakrawa na skandal. Masz rację co robią radni – to oni powinni sami dążyć do tego aby mieszkańców nie okładano nie wiadomo jaki opłatam

  • Piotr pisze:

   Radni nie są dla ludzi tylko po to żeby brać kasę za nic nierobienie. Wielu mieszkańców było przeciwnych wstąpieniu do ZGDO niestety radni w ogóle ich nie słuchali. Dzięki ZGDO mniejsze firmy zajmujące się odpadami zlikwidowano, nie brali nawet udziału w przetargu bo nie byli w stanie obsłużyć tak dużego obszaru. Teraz proszę podziękować panu F. i panu K. za to co zrobili.
   Obecnie ZGDO szuka księgowej, czyżby obecna już zauważyła że jest ogromny dług i niedługo to wszystko padnie ?

   • Anonim pisze:

    Nie ZGDO, tylko spółka utworzona przez ZGDO. Ta spółka może bez obaw konkurować z Remondisem, bo nie jest z układu. Chodzi o to by rozbić monopol Remondisa i wprowadzić zdrową konkurencję. Nie wprowadzaj czytelników w błąd – pisz prawdę. Pozdro.

    • Anonim pisze:

     Co ty za bzdury piszesz ? ZGDO nie może utworzyć spółki która później brała by udział w przetargach bo jest to niezgodne z prawem. ZGDO jest tylko pośrednikiem między gminami a Remondisem i myśleli że będą na tym zarabiać, szkoda tylko że nie myśleli o mieszkańcach. Ciekawe czy wiesz ile w ostatnim roku zarobiła Pani kierownik ZGDO ? Jak nie to sobie zobacz na stronie ZGDO. Na to wydawane są nasze pieniądze i ja się z tym nie zgadzam !!

     • Kuba pisze:

      Wejdź sobie na stronę ZGDO i zobaczysz, że spółka jest utworzona i jest to zgodne z prawem. Nie po tych korytarzach chodziłeś na studiach. Nie wprowadzaj ludzi w błąd – bądź rzetelny i pisz zgodnie z prawdą, a nie rozpowszechniaj bajek o których nie masz bladego pojęcia. Pozdro.

  • Anonim pisze:

   hahhahahah-Dolna Odra za parę lat idzie do wygaszeniqa warto takie posiadać info zanim się wsiadzie komuś na grzbiet

 9. Joasia pisze:

  2% podatku od nieruchomości od wartości budowli. Ile kosztuje taki wiatrak?. Ale za to mamy gminę rolniczą i dzieki temu gmina jest mlekiem i miodem płynąca. Co Pan na to Panie ćwikliński!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Wyborca pisze:

  Był czas kiedy ZGDO funcjonowało jak nalezy ale teraz panowie robią co chcą nie rozumię tylko dlaczego gminy zrzeszone pozwalają sobie na to. Przecież sa alternatywne rozwiązania. Pyrzyckie przedsiębiorstwo czeka

 11. Piotr pisze:

  Gmina Przelewice zrezygnowała z ZGDO i u nich ceny się nie zmieniły czyli można inaczej. Ceny wynoszą 11 zł za segregowane i 17 za zmieszane. Oby tylko inni poszli po rozum do głowy.

  • Kuba pisze:

   Tak, ale ta cena w Przelewicach jest wynegocjowana do końca tego roku. Od stycznia będzie obowiązywała z przetargu i wtedy zobaczymy jaka będzie. Pierwszy przetarg został odwołany, bo to zachwalane Przedsiębiorstwo Komunalne z Pyrzyc chodzi na pasku u Remondisa i wystawiło taką cenę , że Przelewice płaciło by 24 zł. Pyrzyce jest podwykonawcą u Remondisa i dlatego Remondis nie wchodzi w przetargi gminy Pyrzyce. Jak Pyrzyce zaproponują niższe ceny dla sąsiednich gmin to Remondis się wk…wi i wystarruje w przetargu pyrzyckim oferując dambingowe ceny bo ich na to stać, a PPK wtedy do likwidacji – 100 ludzi na bruku – kto na to sobie pozwoli?

   • Piotr pisze:

    Jeżeli Remondis będzie chciał zastosować ceny dumpingowe to wystarczy w przetargu zaznaczyć że firma odbierająca odpady nie będzie mogła podnieść cen przez np 5 lat.

    A jak jest to możliwe że PPK jest podwykonawcą Remondisa i im się to opłaca ? Jeżeli PPK wystartowało by z uczciwą ofertą to bez problemu wygrają przetarg, jeżeli teraz im się to opłaca to jak będą mieli umowę podpisaną bezpośrednio z gminą to dla nas mieszkańców będzie to oznaczało niższe opłaty.

    • Kuba pisze:

     Nie czytałeś ze zrozumieniem. Remondis stać na wojnę cenową, a PPK niestety nie i dlatego był podwykonawcą, za zgodą Remondisa. Spytasz gdzie – np. na gminie Przelewice. Bez zgody Remondisa, PPK nigdzie nie wystartuje gdzie jest teren Remondisa. Rynek jest poukładany i nikt Remondisowi nie podskoczy. Wszystkie firmy muszą startować w przetargach, nawet PPK. Jeżeli PPK się nie podporządkuje to Remondis go wykończy. Poczytaj jaką cenę PPK dał w Przelewicach – gmina przetarg musiała odwołać, bo tacy byli drodzy (niby dali uczciwą ofertę).

 12. parnar@wp.pl pisze:

  W Przelewicach obecnie wywozi odpady spółka z Mysliborza, która dała najniższą cenę. Każdy mieszkaniec Przelewic może korzystać z punktu selektywnej zbiórki odpadów , którym zarządza przedsiębiorstwo i można tam zawieźć dodatkowo śmieci z Przelewic. Firma zorganizowała nawet zbiórkę odpadów ponadnormatywnych .Gmina zakupiła sama pojemniki dla mieszkańców . Pozostało jeszcze jedno obniżyć cenę za odpady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.