„MIŚ” roku? – „złote” ogrodzenie już się rozpada!

gl

           W sierpniu br. Urząd Miejski w Pyrzycach pochwalił się inwetycją jaką był „Zakup ogrodzenia wraz z furtką wejściową na części działki nr 53, położonej w obrębie 0008 miasta Pyrzyce (teren zielony przy ulicy 1 Maja )”. Zakres prac obejmował: zakup ogrodzenia oraz dwóch furtek wejściowych, montaż ogrodzenia panelowego o wysokości 173 cm i długości 95 mb – kolor zielony oraz montaż dwóch furtek o wysokości 172 cm i szerokości 110 cm – kolor zielony. Jak podano całkowity koszt zadania wyniósł 30 000,00 zł brutto. Cena od razu wzbudziła kontrowersje wśród czytelników Pyrzyce.Info.

           Internauci poważali wysokość ceny jaką zapłaciła gmina za to zamówienie. Uważają, że jest znacznie zawyżona. Zaczęli podawać przykłady zakupu takiego ogrodzenia, którego koszt wynosił w granicach 10.000 zł . „Gdzie reszta? Czyżby robocizna taka droga?” – padały pytania.

         Wątpliwości internautów co do wysokości pieniędzy jakie gmina wydała na wykonanie ogrodzenia podzielił podczas sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach w dniu 17 września również radny Jerzy Wroński, który pytał burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską dlaczego ogrodzenie kosztowało tak drogo.

           – Czy to jest siatka ze złota czy z jakiegoś innego szlachetnego materiału pani burmistrz? – pytał radny.


reklama
     

         Burmistrz Podzińska wyjaśniła, że odnośnie wykonania ogrodzenia było wysyłane zapytanie ofertowe do trzech pyrzyckich firm: Konstaldu, Bud-Servisu oraz ZBO Leszek Gołębiowski i to ta ostatnia zaproponowała najniższą cenę.

          Radny Wroński nadal kwestionując wysokość należności za wykonanie ogrodzenia zaproponował aby odpowiedni wydział, jeśli nie wie ile na rynku kosztują takie prace, zatrudnił osobę, która ma orientację na ten temat.

          – Pani burmistrz zobaczyć tę robotę to żal! Normalnie łzy lecą z oczu żeby tak była zrobiona robota za 30 000 zł! Jeśli kamienie wystają koło słupków, nie są równo zalane. Jeżeli będziemy tak gospodarzyć to chyba daleko nie zajedziemy z tą naszą gospodarką – ubolewał radny J. Wroński. – Ja w tej branży pracowałem, wiem ile to może kosztować. 100 metrów ogrodzenia za 30 000 zł? Każdy by chciał zarobić za 4 dni takie pieniądze. A siatka przecież nie jest ze złota, te słupki również nie.-

        Burmistrz M. Podzińska zasugerowała radnemu Wrońskiemu żeby sprawę zgłosił do odpowiednich służb, jeśli kwestionuje wysokość zaoferowanych cen, bo ona nie jest w stanie ich podważyć.

*  * *

          Po co trzeba było ogradzać trawnik? Jeszcze za poprzedniego burmistrza mieszkańcy budynków przy ulicy 1 Maja nr 4, 6, 8, 10 zwrócili się z prośbą o wykonanie ogrodzenia aby mieszkające tutaj dzieci miały gdzie grać w piłkę, bo nie wszystkim odpowiadało, że grają i hałasują pod blokami. Wtedy nic z tego nie wyszło ale temat powrócił w tym roku. Nowa burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska postanowiła spełnić prośby wspólnot i ogrodzić teren, na którym dzieci mogłyby bezpiecznie grać w piłkę i się bawić.

           Budowę ogrodzenia zakończono 11 sierpnia 2015 roku. Po dwóch miesiącach wydaje się, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Ogrodzenie jest zniszczone i raczej stwarza zagrożenie niż zapewnia bezpieczeństwo. Chociaż oficjalnie zadanie nie nazywało się „budowa ogrodzenia miejsca zabaw dla dzieci” to jednak taką funkcję miało spełniać. Jeśli dzieci mają tutaj grać w piłkę to powinny być zachowane jakieś normy a przynajmniej zagwarantowana funkcjonalność i wytrzymałość ogrodzenia. Niestety tak nie jest! W miejscach gdzie są wirtualne bramki (bo bramek nie ma) siatka od uderzeń piłki „wybrzuszyła” się oraz została powyrywana z mocowań do słupków. Teraz sterczą tych miejscach druty zagrażające dzieciom, szczególnie tym broniącym wirtualnych bramek. Jeden panel całkowicie został wyrwany z mocowań w innym miejscu załatano wyrwę w płocie sznurkiem, pewnie żeby piłka nie wypadała za ogrodzenie. W całym ogrodzeniu wystających, ostrych drutów jest bardzo dużo.

           Wygląda na to że, tego typu ogrodzenie w ogóle nie nadaje się na odgradzanie miejsca zabaw dla dzieci. Panele od góry zakończone są ostrymi drutami niczym w jakimś obozie, gwinty śrub mocujących panele wystają w kierunku miejsca zabaw dzieci, a bezpieczniejsze półokrągłe „główki” śrub są na zewnątrz. Sama siatka jest za słaba jak na energię z jaką szaleją uganiające się za piłką dzieci. Brak wyobraźni urzędników spowodował, że publiczne pieniądze zostały wydane bezmyślnie. Nie trzeba tu nawet wandali, którzy ostatnio też obnażyli słabości ogrodzenia. Nie mieli problemu z przechyleniem słupka słabo zamocowanego w ziemi. O ile to w ogóle byli wandale a nie któryś z młodych piłkarzy, który rozpędzony „wpadł” na słupek, bo zawsze można zgonić winę na wandali. Albo na poprzedniego burmistrza! Ale chyba nie tym razem.

          Straż Miejska powinna sprawdzić czy to miejsce nie powinno być wyłączone z użytku i zabezpieczone przed dziećmi. Oby tylko urzędnicy nie wpadli na pomysł ogrodzenia go drugim „złotym” płotem.

          Kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy? Pewnie nikt, a jeśli radny Wroński będzie jeszcze pytał burmistrz Pyrzyc o wydawanie publicznych pieniędzy to radni z Klubu „Pracujmy Razem” wspierający M. Podzińską znowu będą urządzali pogawędki między sobą w ogóle nie zainteresowani tematem.

oset


reklama
      

63 odpowiedzi na „MIŚ” roku? – „złote” ogrodzenie już się rozpada!

 1. hola, hola pisze:

  Celna krytyka beznadziejnych „inwestycji”. Więcej takiej!

 2. Jozef pisze:

  Żenada i marnotrawstwo urzad gminy czyli :Burmistrz nie rzadzi finansami lepiej od :poprzedniego :Burmistrza .,no tak to nie z pieniedzy urzedników tylko nasze wspolne ,i tak sie życie toczy aby do :nastepnych wyborów dzisiaj o :”Boze widziałem w :Pyrzycach ministra od siedmiu bolesci z :lewicy i dwie dziewoje po prostu ganiał jak d…y i namawiał :ludzie głosujcie na mnie my wam polepszymy tzn sobie !

 3. Anonim pisze:

  O rany! Nareszcie ktoś się odwarzył skrytykować beznadziejne decyzje Podzińskiej. Czas wspomnieć o monitoringu za 6500zl miesięcznie w błoto wywalane.

 4. abc pisze:

  Jeszcze będzie wiecej ciekawostek, wszystko w swoim czasie.Jak wybuchnie to nie bedzie co zbierac.Rozp…..caly urząd.

 5. ANONIM pisze:

  Zostalo splacone zobowiązanie kampanijne z gminnych pieniędzy. Pan z komitetu wyborczego naszej pani dostal zaplate

 6. Anonim pisze:

  Łatwo pani burmistrz wydaje nie swoje pieniądze i jeszcze ta pewność siebie i ignorancja,przecież wszystko zgodnie z prawem ( 3 oferentów) .

  • Wałek pisze:

   3 oferentów do monitoringu też stanęło: żona tańskiego z Lipian, Vigor z rzepnowa ćwikły oraz zwycięzca AURA prowadzona przez ćwikłę. No , też wszystko „uczciwe”?!
   Zorganizowana grupa przestępcza.
   6500zł miesięcznie za sygnał do monitoringu.
   Poprzednik z tą patologią walczył, to go zajeździli.
   Zwolniły się cele w szczecińskiej prokuraturze-czas je ponownie zapełnić.

 7. Anonim pisze:

  Tak się wyprowadza kasę publiczną.

 8. Anonim pisze:

  Koszt ogrodzenia 30 tys., można było wielkokrotnie taniej ale po co , jak to nie pieniądze pani burmistrz tylko publiczne .

 9. Anonim pisze:

  Taniej nie można było , tyle kosztowały prywatne zobowiazania.

 10. mieszkanka okolicznych blokow pisze:

  nie dziwcie sie jak dzieci graja tam w pilke kapia po ogrodzeniach , rzucaja sie…

  • x pisze:

   Ty mieszkanko od siedmiu boleści! Też mieszkam w pobliżu, i dopóki jakieś łajzy nie urządziły sobie w obrębie ogrodzenia nocnej libacji, to ogrodzenie było całe! Dzieci nie mają tyle siły, tylko stare bydlaki po alkoholu. Tu policja by się przydała. A ty rzuć się z okna, bo coś masz ze wzrokiem!

   • Anonim pisze:

    Najwygodniej zrzucić całą winę na wandali. Przeczytaj sobie wpis anonima z 19 października godz. 09:58 jakie warunki powinno spełniać ogrodzenie. Przytoczę tylko pkt. 5. „sprawdźmy wytrzymałość materiałów na możliwy wandalizm, warunki pogodowe czy sposób,w jaki dzieci mogą korzystać z ogrodzenia”. To jest byle jakiej jakości ogrodzenie, które nie powinno być przy placu zabaw dla dzieci!!!

    • x pisze:

     Zgadzam się z Tobą w 100%, co do pkt.5 tylko, że niestety „imprezkę” było słychać… No cóż, mam takie nieodparte wrażenie, że w naszym pięknym mieście panuje jakieś zbiorowe przyzwolenie na dewastację i wandalizm czegokolwiek. A jak już jest to zniszczone, to winę się zrzuca na bylejakość wykonania tudzież materiału. Ławki ukradzione przez miejskich meneli były porządne i konkretne. I co? Jakieś konsekwencje? Nie, bo tak wolno.
     I jeszcze pragnę zwrócić uwagę na Twoje ostatnie zdanie – gdzie Ty tu widzisz jakiś plac zabaw, ew. boisko?
     Od samego początku była to wielka fuszerka za wielkie pieniądze, której ktoś pomógł, by wyglądała jeszcze gorzej.

 11. Anonim pisze:

  Jesteście wszyscy śmieszni. Waszym problemem jest koszt ogrodzenia, a nie zwracacie uwagi na własne poszanowanie ogrodzenia. Bo to jest nasz problem – ogrodzenie jest zdewastowane – zdjęcia to wskazują. Zacznijmy od siebie, bo to nasze pieniądze. Pozdrawiam.

  • Anonim pisze:

   Jesteśmy wszyscy śmieszni i głupi,że daliśmy się nabrać na „dobre rządy”
   dziewczęciu z pobliskiej wsi która nie ma żadnych kompetencji do pełnienia funkcji przerastającej jej możliwości intelektualne.
   Jakiś czas temu szwedzka pani minister,która podwiozła dziecko do przedszkola służbowym autem na drugi dzień przestała być panią minister.
   Kiedy MY jako społeczeństwo doczekamy się podobnych standardów w zachowaniach ludzi którym powierzamy „naszą” kasę.
   Dziwię się tylko zachowaniu radnych,którzy powinni czuć za plecami
   „oddech wyborców”,którzy obserwują ich poczynania i którym przed wyborami obiecywali „złote góry.
   Nadszedł chyba czas aby pomyśleć o referendum, bo szkody poczynione przez „zorganizowaną grupę” mogą być znaczące w budżecie Gminy.

 12. pola pisze:

  Świetny artykuł!!! Brawo dla autora. 30 tyś wypierdzielone w błoto, taka to oto zaradna nasza Pani burmistrz ze swoją sługą skarbnicą,ale tak jak ktoś wcześniej napisał obietnice dane osobom prowadzącym kampanię trzeba spełnić…

 13. Obserwator pisze:

  Trzeba było na kogoś innego głosować. A nie narzekać teraz że źle .
  Zamknąć m**** i koniec.
  Jak się nie podoba to won ;/

 14. M. Pawluk pisze:

  Skoro najniższa oferta wyniosła 30 000 to logiczne, że wygrywa zadanie ten, co da najmniej, a wiem, że były droższe oferty.
  Pretensje proszę o naszych firm, że tak się cenią wysoko :)7
  A tam powinien być monitoring, który pomoże zidentyfikować wandali, a jestem pewien, że to wandale zrobiły, a nie dzieci grające w piłkę.

  • Anonim pisze:

   A gdyby najtańsza oferta była na poziomie 100.000 to tez należało by z niej skorzystać? Mateusz trzeba myśleć 🙂

  • Anonim pisze:

   Gmina wysyła zapytania do wybranych i tylko ich oferty są brane pod uwagę. Później wychodzą takie cuda. Należy zadać pytanie dlaczego gmina nie zamieszcza na stronie BIP zaproszeń do składania ofert na prace, usługi i zakupy nie podlegające ustawie o obowiązkowych przetargach. Wszystkie zainteresowane pyrzyckie firmy mogłyby złożyć ofertę i wtedy by było wiadomo jaka na prawdę jest najniższa cena. Na stronie BIP nawet jest specjalna zakładka „Zapytania ofertowe, cenowe” ale od września tamtego roku nie ma żadnych informacji. DLACZEGO!!! Pani burmistrz żądam przejrzystości i transparentności przy wydawaniu publicznych pieniędzy. Gdzie są informacje o rozstrzygnięciach zapytań ofertowych od początku tego roku. Kto dostawał zlecenia i za jakie pieniądze? Żądam odpowiedzi! Żądam też żeby wszystkie firmy miały dostęp do informacji o planowanych przez gminę inwestycjach i zakupach aby miały możliwość złożyć swoje oferty a nie tylko wybrani! Wtedy nie będzie podejrzeń i wątpliwości.

   • MP pisze:

    Zapisz się do FORUM KOBIET,
    trzcij panią burmistrz swoją,
    oddaj głos w wyborach na napieralskiego,
    zachwalają monitoring miejski,
    daj pracę piotrowskiej,
    reklamuj się w pulsie powiatu,
    nie pytaj o strefę ekonomiczną,
    Pluj na wyrodka, michalskiego, wronskiego itp TO Z PEWNOŚCIĄ KOLEJNE ZAPYTANIE OFERTOWE DO CIEBIE WYŚLEMY

  • Anonim pisze:

   Mateusz to kiedy się zapisujesz do Forum Kobiet LSdii. Wcześniej czciłeś kongres JMO. A tak poza tym nie wypowiadaj się w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia!

 15. B>G BUD pisze:

  najtańsza lipa prawdopodobnie z castoramy.Tego typu ogrodzenie nie nadaje się do takiego obiektu……..
  .
  W takim wypadku wystarczy poprosić wykonawcę o przedstawienie atestu systemu ogrodzenia.
  Ktoś dał komuś nieźle zarobić 🙂

  Ps. a kto podpisał odbiór ?

 16. parnar@wp.pl pisze:

  Należy raczej szukać winowajców zniszczenia ogrodzenia niż łzy wylewać nad już wydanymi pieniędzmi.Gdyby nie zrobiono ogrodzenia mielibyśmy pretensje, że go nie ma. Teraz gdy jest mamy jeszcze więcej problemów: za drogie, źle wykonane i oczywiście niepotrzebne.

 17. wujas pisze:

  to nie jest zadne boisko dla dzieci tylko wybieg dla psow ktore sie zalatwiaja dlaczego nikt tego nie pilnuje?

 18. wojskowy pisze:

  A co postawić straż miejską żeby pilnowała przesada jak sami nie zadbamy nie będziemy nic mieli.

  • ..... pisze:

   Nie strażnika, teraz trzeba za przykładem ogrodzić tzw. tereny rekreacyjne dla dzieci w całej gminie. przykład już mamy jak wydaje się pieniądze na tzw. głupotę.

 19. Rolnik z Pyrzycl pisze:

  W ubiegłym roku firma zbudowała mi 180 metów takiego ogrodzenia tyle że 3metrowej wysokości brama 4metry szerokości,dwu skrzydłowa,. wysokość wszystko 3metry i 2 bramki 1,2 szerokości. Cena 25tys.Coż tu komentować.Mogę pokazać rachunki.

 20. pyrzyczanka755 pisze:

  A co z transmisją sesji? Jedyny słuszny operator?

 21. Anonim pisze:

  Oczywiście żona Ryśka wszystko zostaje w trójkącie…
  tfu,tfu tzn. w rodzinie.

 22. Anonim pisze:

  Znalezione w internecie, czy ktoś z urzędu w ogóle brał to pod uwagę?

  W trakcie projektowania placu zabaw należy rozważyć, czy nie są też konieczne innego rodzaju ogrodzenia,
  a nie tylko płoty, warto przy tym wziąć pod uwagę następujące kwestie:
  1. sprawdźmy elastyczność elementów, z których wytworzone jest ogrodzenie (sztywne sztachety mogą nie być odpowiednie w miejscach nachylonych, bo mogą się niebezpieczne osuwać a zbiegając z górki dzieci mogą się o nie potknąć),
  2. oceńmy zabezpieczenie krawędzi ogrodzenia (czy są np. zaokrąglone i odpowiednio wykończone),
  3. ustalmy, czy nie ma możliwości uwięźnięcia dziecka w przestrzeniach lub otworach znajdujących się w ogrodzeniu,
  4. zwróćmy uwagę na występujące w ogrodzeniu ostre krawędzie lub chropowate elementy(nie powinno się używać drutu kolczastego lub ostro zakończonych prętów),
  5. sprawdźmy wytrzymałość materiałów na możliwy wandalizm, warunki pogodowe czy sposób,w jaki dzieci mogą korzystać z ogrodzenia,
  6. zapytajmy producentów o rodzaj substancji, jakiej użyli do wykończenia ogrodzenia, np.: impregnaty drewna lub środki służące galwanizacji metalu,
  7. oceńmy jakość materiałów (jako zasadę przyjmijmy, żeby wybierać ogrodzenia najlepszej jakości, w ten sposób ograniczymy konieczność częstych napraw i wysokich kosztów).

  Kiedy ogrodzenie zostanie już zamontowane, w trakcie jego konserwacji dbajmy o bezpieczeństwo użytkowników w sposób szczególny zwracając uwagę na:
  1. zniszczenia, które mogą się pojawić wskutek nieodpowiedniego rozmiaru oczek w siatkach ogrodzeniowych lub niewłaściwego mocowania,
  2. brak bezpiecznego wykończenia górnej części lub krawędzi płotu (może to być groźne w związku z tym, że dzieci wspinają się na ogrodzenia),
  3. łatwo dostępne dla dzieci gwoździe lub nity, które mogą się pojawić na skutek niszczenia przez wandali drewnianych sztachet,
  4. to, czy przy usuwaniu ogrodzeń nie pozostały po rozbiórce elementy mocowania,
  5. zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy fi larkami, poręczami lub barierkami a innymi elementami ogrodzenia,
  6. odpowiedni montaż ogrodzeń.

 23. Anonim pisze:

  Kto by się przejmował takimi pierdołami,tu chodzi o rozdanie pieniędzy „swoim”.

 24. ROLNIK pisze:

  czas podsumować roczne rządy Pani BURMISTRZ- jak na razie same klęski i wykorzystywanie nadwyżki budżetowej poprzedniej władzy m.innymi 2 mln za ścieżkę…kto mieczem wojuje od miecza….

 25. MP pisze:

  Ona wie że jedną kadencję porządzi dlatego z napieralskim się układa i go promuje. Te 4 lata jej rządów będą latami zmarnowanymi.

 26. Anonim pisze:

  zgubiłem na ul 1 Maja idąc w stronę poczty kabel od komputera zasilanie 19 v dziękuje znalazcy za informacje o ile ktoś znalazł Andrzej 733873993

 27. Miejscowy z Bogusława pisze:

  Dajmy szansę młodym i nie uwikłanym w układziki głosujmy:
  /www.facebook.com/wojton15?fref=nf

 28. Miejscowy z Bogusława pisze:

  Znaleziony w sieci wierszyk jakiegoś wierszoklety ,ale ciekawy..
  Zielona żona”
  Zielone pająki jak rosa łąki
  opadły na polskie ściernisko
  i siecią korupcji miar rolnej
  produkcji pokryły wiejskie klepisko.
  Tu klika tam spółka i bu..el na kółkach,
  trzymają rolnika w uścisku i nie ma dziś chłopa
  by w d.pę nakopał i zdzielił „ludowca” po pysku,więc z ruskimi się zbratał ten „chłopski sarmata”i carom wybija pokłony.
  Kraj swój zaprzedał zielony ten pe.ał przez niego płacimy za gaz miliony.
  „Zielona żona”-zielona pajęczyna,gangsterska nie wiejska
  spółdzielnia złodziejska.Nie żadna tam ozimina zielona żona=
  siedlisko zdrajców i cwaniaków ,najwyższa już pora rzec:fora ze dwora i dodać kilka kopniaków!

 29. Anonim pisze:

  „Bić k…y i złodziei” program Józefa Piłsudskiego nadal aktualny.

 30. hola, hola pisze:

  Dokonałem lustracji ogrodzenia. Oset ma rację. W normalnym kraju następnego dnia wykonawca tej tandety pod presją zleceniodawcy wymieniał by fragmenty siaty, osadzał na nowo chwiejące się słupki, itp. Czy nikt z UM tego tu nie czytał. Nie wierzę! To efekt beznadziejnej bylejakości

  • Anonim pisze:

   A to w gminie nie ma prawnika? Zgodnie z przepisami gmina jest zobowiązana odpowiedzieć na krytykę prasową! Jak Pani Burmistrz nie odpowie złamie prawo!

 31. Anonim pisze:

  Na ile krytyk prasowych odpowiedział Olech ( znalazł się znawca prawa prasowego )

 32. rolnik pisze:

  Dajcie spokój Pani Burmistrz, niech sobie po odpoczywa, pozwiedza inne kraje, pozna środowiska innych ludzi, trochę edukacji otwarcia okna na świat przyda się na następne trzy lata.

  • Anonim pisze:

   Ona się już niczego nie nauczy,a 3 lata na bezmyślne /lub zamierzone/
   wydawanie pieniędzy w zadłużonej Gminie to stanowczo za długo.

 33. Tomek pisze:

  Pomijając fakt że to ogrodzenie to jakieś nieporozumienie to fakt jest faktem że samo się nie rozpada, bezmózgie pokolenie młodych ludzi z epoki „bezstresowego wychowania” demoluje wszystko co się da dla zabawy, ogrodzenia, śmietniki, tablice informacyjne, przystanki lub nawet inwestycje powstałe przy pobliskim jeziorze część tablic została zniszczona ławki i stoły skradzione stojaki na rowery skradzione, „szopka” od strony Nowielina została podpalona, dziwie się że jeszcze psełdo tężnie stoją, po co tu cokolwiek stawiać z typu lekkich konstrukcji jak i tak nie przetrwają pół roku chyba żeby podłączyć pod prąd.

 34. mieszkaniec pisze:

  Drodzy Pyrzyczanie, od lat wybieramy na stanowiska Burmistrza osoby, które nie przeszłyby I rudny kwalifikacji w prężnie działającej firmie. Wybaczcie, ale Pan od wf-u i Pani z OPS – dodatkowo otoczeni równie wybitnymi specjalistami, kolegami z podwórka albo swojej partii – czego się spodziewaliście? zrównoważonego rozwoju i wielkich inwestycji, transparentności działań?

 35. Anrzej pisze:

  Poszukuje pracy w Pyrzycach na stałe 733873993

 36. many pisze:

  pyrzyce info – zacznij dzień od dupy strony

 37. rolnik pisze:

  A PYRZYCE PUSTOSZEJĄ, coraz mniej ludzi- i juz nie tylko młodzi wyjeżdżają za pracą i chlebem, a ludzie ambitni i z doświadczeniem i z widzą zatrudniani są w innych firmach w innych miastach, bo dzięki układam od lat nie ma dla nich miejsca-tu ciocia, kuzynka, szwagier,znajomi króliczka

 38. Magik pisze:

  A dziś zrobiono nalot na autobusy szkolne przez inspekcje transportu. Ciekawe na czyje polecenie? Nie można zlikwidować poprzez wniosek na radzie to nasyła sie policję

 39. ANONIM pisze:

  A to ciekawe? Podobno ITD stalo i czekalo i nie pod szkolà tylko tam gdzie autobusy garazujà. Dobrze byli poinformowani

 40. ANONIM pisze:

  Podobno jeden z pracownikow urzedu zlozyl doniesienie o stosowanym mobbingu, co na to pracodawca? Nie reaguje, a podobno sama byla mobbingowana przez swojego pracodawcę jak byla zastępcą. Ciekawie jest w tym urzędzie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=M2jBjJ8ilH7ucwwYEjrixJ%2FFA2xeo8kepaB%2BXuDec1oksb7Er9MjvTSgKYFQ%2Bm0Zn%2BPBKZehTEITxvxewHIhVi7r918jem%2BH7PXuk52ng%2BV2GxBUjrCQ0dyP8hJUnHSlL4wbx3u6JpvxkZxwrDm8NNeGgFar%2F3eEEbPHjTB3dEhRXVI6HWDoxiwLzeVPsRiE&prvtof=CV%2BPQnZO91FwNsp9XO9TAB6Sgj%2FEgpXec58V6oqBmog%3D&poru=5vEPNH11wGHlvAiPdneFxX8rqDirvnnvxpXeTyN7CapGpKOeS9LVg8a1zwwfqxvo5NodU7FiuL0kCE7tzPmQl7Sr2llPL3JiJ3KfD7gy7AHHptfGxzsu2DP62vwGa77ah83CVPJPaCDXjZ%2B1%2BWZGlH48cgfmFRBFVSZJLmCQdvk%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>