Pyrzyce nawiązały współpracę z Carpinone (Włochy)

            Podczas wizyty delegacji miasta Carpinone w Pyrzycach w dniu 29 sierpnia 2011 r. został podpisany list intencyjny o nawiązaniu współpracy pomiędzy miastami Carpinone (Włochy) i Pyrzyce (Polska). Zawarty w porozumieniu zapis proponował rozszerzyć współpracę na szczeblu gminnym. W związku z wydarzeniami sprzed lat w dniu 25 września 2015r. podczas uroczystej XIII Sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach podjęto Uchwałę Nr. XIII/104/15 w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy miastem i gminą Pyrzyce a miastem i gminą Carpinone.

             Miasto znajduję się nad brzegiem rzeki Carpino w odległości 213 kilometrów na północ od Rzymu i 113 kilometrów na południe od Neapolu, położone w Apeninach południowych na wysokości 657 m npm.


reklama
     

           Podczas sesji Pani Anna Bajon – wieloletni działacz na rzecz kultury Ziemi Pyrzyckiej przybliżyła zebranym gościom, Zespołowi Ziemi Pyrzyckiej oraz Radnym Gminy Pyrzyce najważniejsze informację o współpracy z miastem Carpinone, która trwa nieprzerwanie od 1991r.. Miasto Carpinone reprezentował burmistrz Carpinone Sarao Pasquale oraz Michele Castrilli opiekun zespołu folklorystycznego „Ru Maccature” i przewodniczący Komitetu Regionalnego Molise. Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska poprosiła o zabranie głosu burmistrza Carpinone, który wygłosił krótkie przemówienie, pełne miłych i ciepłych słów na temat pobytu w naszym mieście. Po podjęciu uchwały przez Radę Miejską w Pyrzycach podpisano umowę partnerską o wzajemnej współpracy. Wzmocni ona i poszerzy dotychczasową współpracę obu regionów i pozwoli na nawiązanie oficjalnej współpracy w dziedzinach m.in.: kultury, oświaty, sportu, gospodarki, turystyki, służby zdrowia, tworzenia wspólnych projektów. Współpraca z nowymi partnerami to nowa sieć kontaktów wewnątrz wielokulturowej społeczności Europy.

UM Pyrzyce


reklama
      

37 odpowiedzi na Pyrzyce nawiązały współpracę z Carpinone (Włochy)

 1. Anonim pisze:

  Ile dzięki temu przybędzie miejsc pracy w Pyrzycach?

 2. xxl pisze:

  odpowiedziales sobie sam

 3. hola, hola pisze:

  Będzie to miało taki koniec jak współpraca z Vysoke Myto, Hörby, Astorp, Bad Sülze itp. Po co to komu? Dla wycieczek oficjeli? Sens miała jedynie współpraca z Korbach, tez przecież już w zaniku.

  • Anonim pisze:

   Pan Kazimierz na wycieczki do „zaprzyjażnionych” miast zabierał Makową
   Panienkę a Panna Marzanna wyjedzie do Carpinone pewnie z Panią księgową
   i kuzyneczką,a i rzecznik prasowy też się załapie.
   Jaki jest sens nawiązywać jakąkolwiek współpracę z miasteczkiem lub raczej wsią liczącą 2 tys. mieszkańców gdzieś na końcu świata.
   Pomysłowość „rządzących” w wydawaniu naszych pieniędzy dla własnych
   przyjemności jest chyba nieograniczona.
   Czy nasi radni-bezradni mają jeszcze coś do powiedzenia?

   • Anonim pisze:

    Węzeł radiowy w UM jest zakładany przez barona medialnego. Muzykę relaksującą i folklorystyczną będzie zapodawał wodzirej i dyskdżokej DJ „TANSKY”.

    • Anonim pisze:

     Czy ten baron to przypadkiem nie były nauczyciel ,który
     ma prawomocny wyrok za pobicie dziecka i w związku
     z tym zakaz wykonywania zawodu?

 4. hola, hola pisze:

  I jak moze byc coś „w odległości 213 kilometrów na północ od Rzymu i 113 kilometrów na południe od Neapolu” trudno pojąc! Moim zdaniem Neapol lezy na poludnie od Rzymu. Pobłądzicie na tych wycieczkach!

  • Franciszek Kamiński pisze:

   Carpinone leży ok.220 km na południowy wschód od Rzymu i ok.120 km na północny wschód od Neapolu.Te gamonie nie rozróżniają kierunków świata, napewno zabłądzą. Przewodnicy po Włoszech opowiadają że w Mediolanie jest 500 banków, w Rzymie jest 500 kościołów a Neapolu jest 500 złodzieji, bandytów i złoczyńców…na 1000 mieszkańców. Carpinone ma ok.2000 mieszkańców. No i basta.

 5. o rzesz ku... pisze:

  Ten artykuł to jakaś żenada. Kto to pisał? Dziecko z pierwszej klasy podstawówki? PS. mam nadzieję, że żadnego pierwszaka nie uraziłem.

 6. Apel o rozum pisze:

  Boże święty Ludzie!! Jedyne co potraficie to marudzić. Przypuszczam ze gdyby zerwano kontakty z którymkolwiek z miast partnerskich to tez widzielibyście w tym problem i gadanie byłoby takie samo, albo gorsze w stylu… Nawet wieloletniej współpracy nie potrafią podtrzymać! Frustracja ogromna

 7. Belg pisze:

  Jakiś pożytek ze współpracy miast ktoś może wymienić? Poza jazdą na wino ile wlezie w autobus.

  • Don Gigi pisze:

   Dobrze, że Jadźka nie podpisała umowy z Corleone na Sycylii, bo Robuś wyglądałby jak Bruno Tattaglia. Co by jej jumaczki powiedzili?

 8. Anonim pisze:

  Pani burmistrz zorganizowała sobie i swoim bliski wakacje w 2016 roku.

 9. Franek Kimono pisze:

  Wyjazd do Carpinone na bunga-bunga wchodzę w to jako ochroniarz,przy
  okazji zrobię wypadzik do kolesi na Sycylię…oczywista w celach byznesowych
  pozdro dla blondaska

  Franek Kimono

 10. Anonim pisze:

  Na Sicinie

 11. Anonim pisze:

  Pani burmistrz dobrze się bawi za nasze pieniądze.

 12. Luca Brasi pisze:

  Carpinone jest to miasteczko w prowincji Isernia w włoskim regionie Molise, w którym diabeł miał dwa razy młode, położony około 30 kilometrów (19 mil) na zachód od Campobasso i około 7 km (4 mil) na wschód od Isernia. Na dzień 31 grudnia 2004 roku, to liczyło 1273 i powierzchnię 32,5 kilometrów kwadratowych (12,5 ²).
  Takie nasze Brzesko!
  Carpinone graniczy z następujących gmin: Castelpetroso, Frosolone, Isernia, Macchiagodena, Pesche, Pettoranello Molise, Santa Maria del Molise, Sessano Molise.

 13. emeryt pisze:

  Wejdzcie na gogle map i przyjrzyjcie sie co to za rewlacja przecierz tam nic niema

 14. Jaxson pisze:

  To kraj mafi

 15. Anonim pisze:

  mafia to jest w UMiG Pyrzyce

  • ABC pisze:

   Wpisanie słowa „mafia” sprawia, że specjalne przeszukiwarki i skanery służ specjalnych je wychwytują, tak samo jak słowo „bomba” . Więc zapewne ktoś się do ciebie zgłosi o więcej informacji. A może i UMiGny się zainteresują. Np monitoringiem.

  • Anonim pisze:

   Do mafii to im jeszcze daleko/muszą się jeszcze dużo uczyć/ale jeżeli
   chodzi o monitoring to MOŻE TO BYĆ „zorganizowana grupa przestępcza”
   a i cały ten konkurs jest bardzo podejrzany.

 16. .... pisze:

  Sami ze sobą nie potrafią współpracować,a chcą nawiązywać kontakty z „szerokim światem”.Ale jak do tej pory tylko na zadupie Europy weszli i po co?Ale sukces,niedługo będą się chwalić współpracą z Kozią Wólką.Lepiej niech za nasze podatki zajmą się naszą gminą.

 17. Anonim pisze:

  Przyjacielu drogi,nasze służby jeszcze prowadzą dochodzenie kto nagrywał
  u „Sowy” i jeszcze tego nie wiedzą,a podsłuch w UMiG jak najbardziej wskazany bo cały ten monitoring to wielki skandal.

 18. Nieznajomy pisze:

  Nie Zespołowi Ziemi Pyrzyckiej tylko Zespołowi Pieśni i Tańca Pyrzyce.

 19. Aneta pisze:

  Pyrzyce naleza od 1945 roku do Polski, dzieki podzialowi: Cherchila, Ruswelta i Stalina.
  Nigdy wczeniej nie nalezaly do Polski.
  Kto wymyslil tance, piosenki i stroje pyrzyckie?

 20. Aneta pisze:

  Boze, co za mafia w waszej wsi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.