Ruszyła budowa elektrowni wiatrowych w gminie Kozielice

        W Gminie Kozielice rozpoczęły się prace nad budową elektrowni wiatrowych. Pierwszy etap zakłada wybudowanie 25 sztuk. Inwestor chce je włączyć do sieci do końca tego roku. Gdyby to się udało gmina już w przyszłym roku mogłaby liczyć na około 2 miliony złotych podatków od budowli.

        – Rozpoczął się pierwszy etap budowy elektrowni wiatrowych, który zakłada wybudowanie 25 sztuk. – potwierdza wójt Kozielic Piotr Rybkowski – Powstaną one wzdłuż miejscowości Rokity Kozielice, Mielno Pyrzyckie. Drugi etap to już dalsza część – Trzebórz i Tetyń.

        Dodatkowe zastrzyk finansów w postaci podatków ucieszyłby włodarza każdej gminy. Wójt Kozielic jest jednak ostrożny co do możliwości uzyskania podatków już w przyszłym roku. Wszystko zależy od tempa prac.

         – Jeżeli to wszystko zrealizują do końca roku, a jest krótki czas, to wtedy w przyszłym roku mogą składać nam deklaracje o wartości budowli, czyli podatek. Jeśli odbiór nastąpi w styczniu lub lutym to w przyszłym roku podatków niestety nie ma. – zastrzega P. Rybkowski – Samo włączenie do sieci to jeszcze nie jest odbiór przedsięwzięcia do eksploatacji. Jeszcze muszą być wykonane tzw. prób prądowe, a te mogą potrwać miesiąc a może i 3 miesiące. Dopiero jak wszystko jest OK wtedy będzie odbiór całego przedsięwzięcia.

         Nawet jeśli na pierwsze wpływy do budżetu gminy Kozielice trzeba będzie poczekać rok to i tak nie będzie to jedyna korzyść dla mieszkańców. W ramach tej inwestycji powstanie bowiem dużo dodatkowych dróg.


reklama
      

         Nie wszyscy mieszkańcy gminy Kozielice są jednak zwolennikami powstających elektrowni wiatrowych. Powstało stowarzyszenie, które próbowało zablokować choć część inwestycji.

         – Wszystkie protesty zostały, czy przez wojewodę, czy przez kogokolwiek odrzucone – zapewnia wójt Kozielic – Wpłynął też jakiś, ja to nazwę donos, że w gminie Kozielice jest gniazdo orła. Przyrodnik, stwierdził, że gniazdo jest, ale prawda jest też taka że każda para orłów ma po kilka tych gniazd. Przez 10 dni prowadzono obserwacje z odległości 300 metrów od tego miejsca i orzeł nigdy się nie pojawił, a przecież ten ptak musi jeść, pić. Orła po prostu nie ma. –

oset

30 odpowiedzi na Ruszyła budowa elektrowni wiatrowych w gminie Kozielice

 1. Anonim pisze:

  Wow , ale fajnie, będzie „tani prąd”.

 2. kiler pisze:

  trafił sie jeden i drugi debil i orła widział chyba u siebie na podwórku panie nierówno pod sufitem marcinie.S

 3. M. Pawluk pisze:

  Ciekawe kiedy w około Pyrzyc powstaną takie elektrownie wiatrowe. Myślę, że podatek z nich poprawiłby biedny budżet naszego miasta 🙂

 4. Janka pisze:

  Tylko wyprowadzić się z tej gminy. Perspektywa wiatraków przed oknami hałas … To wykończy ludzi.

 5. .... pisze:

  oczywiście ! mieszkańcy Pyrzyc wszystko wiedzą najlepiej i mają największe potrzeby.Tylko że z pustego to i Salomon nie naleje.

 6. ; pisze:

  Wreszcie znalazł się ktoś mądry i dał zgodę na budowę wiatraków, a wy nędzni mieszkańcy GMINY PYRZYCE DOGOREWAJCIE W SWOICH LEPIANKACH!!!!!

 7. ki pisze:

  Wiatraki tak! ale dlaczego tak blisko zabudowań? Wibracje i szum to dla obowiązującego wójta chleb powszedni ale dlaczego inni mają mieć tak samo? Już jeden wójt obiecywał drogi w związku z budową S3, a jak się skończyło każdy wie.. smoła i kamyki .. a miało być San Francisco… a wyszła jak zwykle WIOCHA.

  • ktosiek pisze:

   Jakie wibracje ? Pojedź do Nowego Chrapowa, po czym podjedź do wiatraka i postaw na gruncie szklankę wody w dowolnej odległości od niego, sprawdzisz czy są wibracje oraz jak „głośno” pracuje. Przestaniesz powtarzać głupoty zaczytane w necie.

   • ki pisze:

    „ktosiek” jak zwykle typowy polaczek.. zna się na wszystkim , pewnie też jest lekarzem , elektrykiem, hydraulikiem i naukowcem oczywiście….
    proponuję poszukać i poczytać publikacje na ten temat a nie pisać że w internecie są same bzdury, nie trzeba szukać daleko wystarczy zajrzeć na stronę http://www.oddzialywaniawiatrakow.pl . nie skomentuje propozycji badań iście naukowych szklanką wody.. szkoda, że przy takim podejściu rodzicielka nie użyła jej „zamiast”, nie byłoby takich poglądów.
    Proponuję pierw poważnie zaznajomić się z zagrożeniami a później pisać opinie… nie przeczę że wiatraki są „dobre” ale z pewnością nie będą sprzyjać środowisku i nam w takim podejściu do nich jakie się stosuje.

    • ktosiek pisze:

     Podaj jakieś wiarygodne i potwierdzone przez inne ośrodki badania. Bo to że ktoś ma tytuł naukowy, o niczym nie świadczy. Niebawem opublikuje kilka książek itp. I będzie sprzedawał je komuś takiemu jak Ty, śmiał się i liczył kasę. Tak jak twórca mitu 2012

 8. akan pisze:

  Cały świat odchodzi od tych wiatraków z powodu wibracji wysyłanych przez pracujące elektrownie i negatywny wpływ na środowisko i na zdrowie człowieka. U nas jak zwykle na odwrót.

  • ktosiek pisze:

   No nie wiem w Niemczech budują te wiatraki jak szaleni podobnie Holandia, o Chinach nie wspominając. Rzeczone Chiny to drugi na świecie plac budowy elektrowni wiatrowych. Więc nie Świat nie odchodzi od tych elektrowni.

  • Anonim pisze:

   To wyjaśnij acan w jaki sposób kraje EU osiągną do 2020 roku 20-procentowy udział energii odnawialnej w ostatecznym zużyciu energii skoro odchodzą od wiatraków?

 9. gangster pisze:

  Orzeł to jest jak Marcin wróci z wioski z kobyłą.

 10. ktosiek pisze:

  Jako Ciekawostka to jeszcze w styczniu tego roku plan zakładał budowę 96 turbin, jednak w kwietniu ich liczba została zredukowana. Jest o tym informacja w necie

 11. jaro pisze:

  Bielika to ja osobiscie widziałem w kwietniu tego roku

 12. GOŚĆ pisze:

  Jak na moim polu to okey a u sąsiada no to weto normalka u nas[POLAKÓW]

 13. Ronin pisze:

  DLACZEGO NA ZACHODZIE EUROPY POWSTAJĄ „POLA OGNIW SŁONECZNYCH” CZY TO NIE LEPSZE ROZWIĄZANIE !!!

 14. Anonim pisze:

  W Polsce się nie opłaca budować paneli słonecznych. Wsparcie państwa jest za małe.

 15. Krzysiek pisze:

  Prawda jest taka,zeprzeciwko wiatrakom protestuja zazdrosni sasiedzi,bo sasiad obok zarobi,gdy na jego polu zbuduja,a na innym nie,dodatkowo gmina zarobi,wiec na inwestycje np bedzie,a jesli chodzi o Niemcy,to tam wiatraki stawiaja doslownie wszedzie,ale to madry narod dlatego stoja lepiej niz my.A polak,ciemny I zazdrosny katolik,poki to sie nie zmieni,zawsze bedziemy biedni i zacofani

 16. zawiedzina pisze:

  Burmistrzowa Pyrzyc podzieliła ludzi na lepszy i gorszy sort,swoi mogą wszystko a inni nic-aż się serce raduje patrząc na rozwój Przelewic i Lipian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.