Akcja „Prawidłowa numeracja budynków jest ważna”

         W ostatnim okresie czasu do naszej Straży Miejskiej wpływają liczne sygnały mieszkańców naszego miasta związane z nieprawidłowościami w zakresie numeracji porządkowej budynków, dlatego inicjatywą podjętą przez Straż Miejską w Pyrzycach jest akcja „Prawidłowa numeracja budynków jest ważna”.

          Celem akcji jest przypomnienie o właściwym oznakowaniu swojego budynku w celu uporządkowania przestrzeni, w której poruszają się sami mieszkańcy jak i instytucje takie jak: pogotowie, straż pożarna, policja, straż miejska, firmy kurierskie, firmy odbierające śmieci i wiele innych. Na terenie naszej Gminy można jeszcze spotkać miejsca, gdzie brak jest tabliczki lub sam numer jest bardzo nieczytelny. Taka niepozorna rzecz jak tabliczka z numerem porządkowym posesji może uratować komuś życie. Jeśli tabliczki nie ma, jest nieczytelna albo bezpośrednio niewidoczna, to straż pożarna czy pogotowie mogą mieć problem z szybkim zlokalizowaniem miejsca gdzie potrzebna jest ich pomoc, a w sytuacji zagrożenia życia, każda minuta spóźnienia, każda chwila stracona na poszukiwaniu właściwego domu, może kogoś kosztować utratę życia lub zdrowia. Dlatego strażnicy skontrolują nie tylko domy prywatne, ale również budynki wielorodzinne.


reklama
      

          O wszelkich nieprawidłowościach związanych z brakiem tabliczki z numerem porządkowym posesji, bądź gdy tabliczka jest nieczytelna poinformują właścicieli ( administratorów budynków), którzy zobowiązani zostaną do natychmiastowego usunięcia wykrytych usterek.

          Należy w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z art. 64 kw § 1 kto będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczania w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, z nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.

        Akcja przeprowadzona zostanie od 11-05-2015r do 31-05-2015r.

          Wszelkie nieprawidłowości prosimy zgłaszać bezpośrednio do patroli w terenie lub Straży Miejskiej ,nr tel 91 3970 329, e-mail: straz_miejska@pyrzyce.um.gov.pl

Komendant Straży Miejskiej
w Pyrzycach
Michał Maduzia

23 odpowiedzi na Akcja „Prawidłowa numeracja budynków jest ważna”

 1. paprota pisze:

  Zwrócmy uwagę np. na ul. Owocową: po prawej strony domki jednorodzinne, najpierw jest nr 1, dwa domki dalej juz nr …19! Trudno pojać dlaczego

 2. Snap Out pisze:

  No to SM ma zajebiste zlecenie ……… Zajmie im to miesiąc, i wezmą za to godziwą wypłatkę ….

 3. o matyldo pisze:

  nie ma takiego wyrażenia jak „okres czasu”!!!!

 4. Pyrzycki pisze:

  Panowie ze Straży miejskiej Wam trzeba wszystko pokazać palcem .
  Proponuje rozszerzyć akcje na zakaz palenia ognisk na terenie miasta i gminy, oraz zakaz używania radaru w krzakach.

  • Anonim pisze:

   A u mnie po sasiedzku pan pracujacy w Powiecie wysoko postawiony codziennie wypalał do tej pory rózne rzeczy gałezie trawy smród jak nie wiem ale to władza gdybym to zgłosił to na pewno coś na mnie by sie znalazło

 5. Anonim pisze:

  Czyżby blady strach padł na właścicieli posesji, którzy zaoszczędzili na numerku? Popieram akcję, bo faktycznie brak numeracji budynków jest zmorą nie tylko Pyrzyc. I bardzo dobrze, że SM informuje o planowanej akcji.

 6. Anonim pisze:

  Głos Koszaliński

  Straż Miejska w Białogardzie zlikwidowana. Mundury już oddane
  a kiedy w Pyrzycach

 7. Anonim pisze:

  Wzorem innych miast

  Straż Miejska w Pyrzycach powinna być zlikwidowana.

  • Anonim pisze:

   Jestem za likwidacją, mamy policjantów dostateek :)Darmozjadów zlikwidować!

   • Mateusz 2292 pisze:

    A ja jestem przeciwko likwidacji SM. Ja bym jej ilostan ludzki podwoił, a wtedy będą bardziej widoczni na pieszych patrolach, bo przy 3 strażnikach na 2 zmianach tj ciężkie zadanie.
    A policja niech się zajmie swoimi obowiązkami i też zainwestuje w piesze patrole, a nie ciągłe przejażdżki starszymi i nową Kią.

 8. Anonim pisze:

  Straż Miejska w robieniu numerów jest super,a Pani Burmistrz w numerkach
  jeszcze lepsza.Będzie dobrze.

 9. paprota pisze:

  SM w tradycyjnym wydaniu to anachronizm!

 10. Anonim pisze:

  Szamba powinni posprawdzać!! Kto ma a kto nie!!!

 11. Joker pisze:

  Według mnie Straż Miejska w Pyrzycach powinna być ZLIKWIDOWANA, gdyż nie jest ona nam potrzebna, bo do taich spraw jak brak numeracji (oznaczeń budynków/ulic)zawsze można wziąć osobę z pośredniaka i chętnie się tym zajmie. SM powinna zajmować się porządkiem w miescie, dzikimi wysypiskami, psimi kupami w mieście itp., a nie brać kasę za damski h#j. Najlepiej im wychodzą akcje z cyklu: Mamy Cię ( czyli kontrole radarowe, aby wzbogacić budżet ). Panowie może więcej dawać od siebie, a nie brać do siebie. Za taką prace jak macie Wy to nie jeden bezrobotny całowałby was po rękach.

  Tak może rozpocząć wiec dyskusję o zlikwidowaniu STRAŻY MIEJSKIEJ W PYRZYCACH, gdyż te zadania wykonuje za nich Policja.

  • kkk pisze:

   Nic dodac, nic ujac.

  • Jacek pisze:

   bzdura z deka bo funkcjonariusze wykonują tylko swoją prace – nie zapominajcie kto jest zwierzchnikiem a w gminach miejsko-wiejskich SM sprawdza się jak nigdzie. Przestańcie się wyprzedzać na ul.Warszawskiej to nie będzie trzeba fotoradarów!

 12. emeryt pisze:

  Mój sąsiad pracuje w powiecie i pali ogniska gałezie i wszystko ale strach zwrucic uwage

 13. garduak@wp.pl pisze:

  Ja myślę że SM nabrała ostatnio wiatru w żagle i dość prężnie działa.
  Przynajmniej starają się zainteresować nielegalnym wylewaniem szamb oraz wyrzucaniem śmieci byle gdzie.

  • kkk pisze:

   Nie chodzi o funkcjonariuszy – ci robia co im przelozeni kaza, chodzi o twor jakim jest SM. A na Warszawskiej lepiej postawic stacjonarny fotoradar bo taki nie zarobi ale faktycznie poprawi bezpieczenstwo.

 14. Andrzej pisze:

  Też jestem za likwidacją SM ale taka akcja jest jak najbardziej słuszna. Mam nadzieję tylko że zostanie przeprowadzona prawidłowo. Jeżeli numeru nie będzie lub będzie nieczytelny to niech zrobią zdjęcie i opiszą nieprawidłowość, następnie dadzą do zapoznania właścicielowi budynku żeby ten miał czas poprawić numer, ewentualnie zamontować. Żeby nie okazało się tak że od razu będą wystawiane mandaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.