Nie chcą nowej dyrektorki szkoły w Mielęcinie

          Rodzice i przyjaciele Szkoły Podstawowej w Mielęcinie napisali petycję do burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej z prośbą o nierozpisywanie nowego konkursu na dyrektora ich szkoły, lecz przedłużenie umowy z dotychczasową dyrektorką Beatą Kurowską.

        Pod pismem, które na sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach odczytała radna z Krzemlina Magdalena Wodzińska, podpisały się 241 osoby.

          Mieszkańcy miejscowości Mielęcin, Krzemlin i Pstrowice przekonywali w piśmie, że dyrektorka Beata Kurowska „jest osobą, która doskonale zna potrzeby szkoły i systematycznie realizuje rozwój szkoły według przemyślanej koncepcji, którą konsultuje z rodzicami, grupami formalnymi i nieformalnymi działającymi na naszym terenie”.


reklama
      

          Niestety burmistrz M. Podzińska całkowicie zignorowała prośby rodziców i przyjaciół Szkoły Podstawowej w Mielęcinie i w żaden sposób nie odniosła się do petycji. Nie udało się również poznać zdania Rady Miejskie w Pyrzycach na ten temat, bowiem próbę przegłosowania wniosku złożonego przez radną M. Wodzińska udaremnił gminny prawnik.

oset

teść petycji:

Krzemlin, 21.04.2015 r.

Do Pani Burmistrz
Marzeny Podzińskiej

        Szanowna Pani Burmistrz,

         w związku z tym, że w bieżącym roku szkolnym w miesiącu sierpniu kończy się powołanie na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Mielęcinie, zwracamy się do Pani z prośbą o nie rozpisywanie kolejnego konkursu na dyrektora w/w szkoły lecz przedłużenie na kolejne lata pełnienie tej funkcji obecnej dyrektor Pani Beacie Kurowskiej.

         Nasza pani dyrektor Beata Kurowska w odczuciu naszej lokalnej społeczności jest osobą, która doskonale zna potrzeby szkoły i systematycznie realizuje rozwój szkoły według przemyślanej koncepcji, którą konsultuje z rodzicami, grupami formalnymi i nieformalnymi działającymi na naszym terenie. Choć sprawuje to stanowisko dopiero pięć lat, nasza szkoła bardzo się zmieniła w najlepszym tego słowa znaczeniu. To dzięki jej staraniom w szkole prawie trzykrotnie zwiększyła się liczba dzieci, czego nie udało się zrobić jej poprzednikom. Po raz pierwszy oferta szkoły została poszerzona o kolejne grupy wiekowe tj. dzieci 3-5 roku życia. Jest to niezmiernie ważne dla nas rodziców i naszych dzieci, iż mają możliwość obcowania w grupie rówieśniczej pod opieką wykwalifikowanej kadry. Sprzyja to rozwojowi naszych dzieci oraz integracji naszego środowiska. Pani dyrektor potrafi skutecznie zachęcić i włączyć nas do działania na rzecz naszej szkoły. Wspólne działania tj. odnowienie pomieszczeń szkolnych, zakup tablicy multimedialnej, projektorów, komputerów i organizacja wspólnych uroczystości np. jubileusz 65-lecia szkoły, festyny rodzinne i konkursy. Te wspólne działania powodują, że wszyscy czujemy się w tej szkole jak jedna wielka rodzina. Nasze dzieci do szkoły idą z przyjemnością, a my wiemy, że nasze dzieci są bezpieczne i są pod dobrą opieką. Pani dyrektor potrafi także pozyskać sponsorów oraz środki zewnętrzne na potrzeby szkoły. Żadne dziecko w szkole nie jest anonimowe, pani dyrektor zawsze wspiera rozwój naszych dzieci i gdy jest taka potrzeba udziela stosownego wsparcia. Dzięki zaangażowaniu w szkole działa kuchnia i stołówka z tanimi obiadami dla dzieci, dzięki czemu każde dziecko w szkole może zjeść ciepły posiłek. Dzięki pani dyrektor szkoła w Mielęcinie stała się miejscem, gdzie są nowoczesne i piękne zabawki, pomoce, gdzie sale są kolorowe i przytulne, gdzie jest bezpiecznie, radośnie i wesoło. Gdzie dziecko zdobywa pierwsze kroki w kierunku dalszej edukacji, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

72 odpowiedzi na Nie chcą nowej dyrektorki szkoły w Mielęcinie

 1. Rodzic pisze:

  Zebrano już 1745 podpisów. Głosy, które olewa Burmistrzowa. Wszystko by Kędziorę wpuścić do Mielęcina i szkołę jego rękoma zlikwidować. Wszystko wiemy. Referendum rozpiszemy.

 2. Magdalena pisze:

  Ogurek na dyrektora. !!!!!

 3. Zosia pisze:

  Po ostatniej sesji stwierdzam,że radni pokazują pazurki naszej władzy.Nareszcie ktoś pracuje na rzecz mieszkańców a nie tylko obiecuje…

 4. sprawiedliwy pisze:

  Ludzie Olecha muszą odejśc.

 5. Fan pisze:

  KOCHAM PANIĄ PANI BABO 😉

 6. Anonim pisze:

  Podzińska człowiek olecha musi odejść!!!
  Hej

 7. Anonim pisze:

  A Podzinska to nie czlowiek Olecha? przeciez byla jego zastepca chyba ze trzy lata a teraz gra swietą

 8. Anonim pisze:

  Kurowską kochają wszyscy w Mielęcinie i Krzemlinie i dlatego Podzinska ją nienawidzi

 9. Anonim pisze:

  Szkoła za tej dyrektorki zmienila sie bardzo, powinni tu pisac te osoby ktore maja w niej dzieci jak ja. Jest naprawde fajnie, duzo sie dzieje, ciagle sa jakies ciekawe programy i dyrekrorka jest ok

 10. Anonim pisze:

  Czy sprawa fałszowania egzaminu klas szóstych też ? cyt”systematycznie realizuje rozwój szkoły według przemyślanej koncepcji, którą konsultuje z rodzicami, grupami formalnymi i nieformalnymi działającymi na naszym terenie”.

  • Anonim pisze:

   4 razy oddalone pomówienia horej umysłowo baby. która już niejeden egzamin unieważniła poczytaj w internecie ile spraw jej założono już za pomówienia

   • Anonim pisze:

    jesteś psychiatrą? nie trzeba byc ekspertem żeby porównać wyniki sprawdzianu ze wszystkich lat, sa dostępne w necie,ewidentny przekret, a dwa lata temu znow probowano dlatego dzieci pisały powtornie w czerwcu

  • Anonim pisze:

   cwana baba wie jak do tego podejść,wszystko da sie podrobić ale ciezko to udowodnić, poddajcie ja wykrywaczowi kłamstw

   • UM kadry pisze:

    Torturom.
    Ja popatrzę.
    A co.
    Jak się nie daje to ją o czary.
    A potem na stos.
    Świat zwariował mściwi chrześcijanie,
    wierzący i praktykujący sympatycy i członkowie SLD.
    Bezduszni urzędnicy i
    głupi podatnicy.

 11. Anonim pisze:

  Jeżeli jest tak super to czemu OKE ma zastrzeżenia
  Jeśli jest taka dobra niech stanie w konkursie.
  W komisji jest przedstawiciel związku zawodowego oraz przedstawiciel załogi oraz kuratorium Jesli jest tak dobra to wygra.

  • Anonim pisze:

   OKE wkrótce zlijwidują jako nie mającą uzasadnienia instytucję

   • Anonim pisze:

    pomysl, jeśli zlikwidują oke to znajdzie sie nastepna instytucja która bedzie przeprowadzac i kontrolowac egzaminy wiec nie ma to znaczenia, nie zamiecie sie śmieci pod dywan

 12. ....... pisze:

  Likwidujmy wszystko, wyrzucajmy tzw ludzi Olecha, po to zeby pokazac , ze ma sie wladzę(swoją głupotę) patrzac na poczynania pani burmistrz odnosi się wrazenie, ze to ona byla sprezyną , ktora nakręcala Olecha.Obecni na dzisiejszej mszy, mogli się wsluchac w slowa proboszcza, ktory radzil zeby się zastanowic nad swoimi poczynaniami.Uwazam, ze Pani Burmistrz powinna się zastanowic.Czas referendum jest bliski.

 13. abc pisze:

  Kędziora dyrektorem? Hahaha, zapytajcie go , czy wie ile dzieci uczy sie w tej szkole, napewno nie wie.Spec od oswiaty.

 14. juras pisze:

  redaktorek T. Napewno napisze artykul na ten temat w swoim brukowcu, przeciez posiada informacje z pierwszej ręki , osobiscie autoryzowane.

  • Anonim pisze:

   bardziej niz pewne, zaraz bedzie pytal: czego boi sie Kurowska, skąd wodzinska ma podpisy itp. Wszystko aby nasza podzia byla nadal jaśnie panująca no bo przeciez kurowska z nim kawek popołudniami nie pije ha ha ha

 15. Zosia pisze:

  A skąd ta szlachetna autoryzacja?

 16. Zosia pisze:

  Osobista? Od kogoś z góry?

 17. ;) pisze:

  Autoryzacja od najjasniej panującej;)

 18. wiedźma Ple Ple pisze:

  Kto z kim kawę popołudniami pije już wszyscy wiedzą

 19. Anonim pisze:

  Jezu Olech nie odpuszcza. Daruj sobie Olech tym razem to koniec

  • rozsądny pisze:

   Picie kawy a handel spirytusem to dwie różne rzeczy. Ale najbardziej na tym ucierpiał pan Dukla który nie ma o czym pisać, chociaż Rymar i księża ratują go jak mogą, a i tak ma 50% zwrotów. Nikt już nie chce czytać o srających psach. Ale warto teraz się zastanowić kto nami rządził. Ludzie co mieli nie równo pod sufitem ale mieli władzę jak Hitler.

 20. jnr pisze:

  Olech w SP Mielęcin często bywał na obiadkach – podjadał dzieciakom.

  • aga pisze:

   i do tej pory często bywa, tylko nikt nie powie z pracowników bo mają „nic nie widzieć, nic nie słyszę”. A pani dyrektor po cichaczu i jazda z Olechem na spacer po parku.
   A to, że dużo zrobiła, to akurat prawda. Chodziłam do tej szkoły (..) teraz jak zaszłam to nie poznałam jej, w pozytywnym słowa znaczeniu.

 21. jno pisze:

  Należy sprawdzić czy na podpisach są numery PESEL, czy te podpisy są autentyczne. Każdy może sobie wyprodukować 2000 – 3000 – 4000 podpisów, kwestia czasu i wprawy. A jak ktoś chciałby być cyniczny to może i mecz ustawić za kasę, buahahahahahaha !!!!!

 22. Anonim pisze:

  Podjadał też emerytom,rolnikom,urzędnikom,rencistom i nam podatnikom.

 23. Anonim pisze:

  Tak tak i nr dowodu,PIN do karty,odcisk linii papilarnych,numer buta, stan cywilny i nr konta w banku

 24. emil pisze:

  Ludzie czego wam żal,że kobieta się stara i ktoś docenił?Ciężko uwierzyć,ze na wiosce dyrektor może mieć tyle zwolenników,ile wyborców nie mieli nawet nasi kandydaci na burmistrza? Głowa do góry Pani Kurowska.

  • aga pisze:

   Jasne, że ma zwolenników, na początku pamietam, że była niedostępna i uchodziła za wredną, ale po czynach dała sie poznać jako b. dobry dyrektor, gdyby nie Ona to dawno szkoły by nie było, taka prawda!!!

   • ak pisze:

    to dlaczego uciekła do gminy i zostawiła szkołe, a póżniej jak ja wypieprzyli to wróciła i nagle jest najlepsza

    • UM kadry pisze:

     A Betyna uciekł ze starostwa? Poprostu prezydentowi premierowi burmistrzowi czy wójtowi się nie odmawia gdy zwraca się z prośbą o wsparcie i współpracę. I nikt jej nie wypieprzył nie wiesz to nie pieprz. Ustawa się w między czasie zmieniła więc sama zrezygnowała. Podzińska uciekła z OPS? Jak szła na zastępcę? A o szkołę dbała nawet jak sekretarzem urzędu miasta była.

 25. drakula pisze:

  Nie ma ludzi niezastąpionych.

 26. Anonim pisze:

  Jeśli dotychczasowa dyrektorka sprawdziła się ,a dzieci i rodzice mają do niej zaufanie to powinna zostać. To oni powinni decydować !!!!!!!!!!! Koniec z wsadzaniem na stanowiska ludzi bez , co się nie sprawdzili. Koniec kolesiostwa. To społeczność powinna wybierać a pani burmistrz słuchać bo ja też społeczność wybiera.

  • bk pisze:

   No to załóżcie stowarzyszenie, bierzcie kasę z gminy i sami prowadźcie szkołę, nie ma problemu, sami sobie wybierzecie dyrektora, będziecie samorządni i niezależni.Tymczasem skoro gmina prowadzi szkołę, to burmistrz wybiera dyrektora.

   • Anonim pisze:

    Komisja wybiera dyrektora. Nie burmistrz, ale trzeba przyznać, że tak jak chce burmistrz, a ten może wskazać jakąś nieporadną kukłę typu Kędziora. Już byliśmy świadkami ustawionego konkursu na dyr PDKu. Przed konkursem wskazywałam, że wygra Lewandowski. Dość USTAWEK!!!

 27. Anonim pisze:

  To się Pani Burmistrz wscieknie
  Ludzie się zbierają przeciwko niej.
  A ona siedzi cichutko w urzędzie
  PANI z wioskami nie rozmawia .

 28. Anonim pisze:

  pani kurowska otwiera szkołę w pyrzycach na poznańskie to zbieracie podpisy i nic się nie pochwaliła dziwne były burmistrz ma uczyć wf . jeźeli jest dobra to czego się boi

 29. Ruska propaganda pisze:

  Nie otwiera lecz zamyka.
  Nie na Poznańskiej a na Stargardzkiej.
  Nie szkołę a klub kibica.
  Nie Kurowska a Piotrowska.
  Pozatym wszyscy zdrowi?

 30. Anomim pisze:

  I koniecznie mała literą

 31. Anonim pisze:

  Klub kibica to powinni dawno zamknąć,bo tam nic dobrego się nie dzieje.Tam kultura wspięła się na wyżyny.

 32. emo pisze:

  Jakoś nikt nie walczył jak przechodziła do gminy (pewnie za lepszą kasę) a teraz wielka inicjatywa? Dlaczego nie było takich petycji, kiedy przechodziła na stanowisko sekretarza. Nikt nawet palcem nie ruszył a teraz jak grunt się pali pod nogami to wielka inicjatywa. Nie brakowało Wam osoby, która doskonale zna potrzeby szkoły i systematycznie realizuje rozwój szkoły według przemyślanej koncepcji, którą konsultuje z rodzicami, grupami formalnymi i nieformalnymi działającymi na naszym terenie pomiędzy 2012 a 2013 kiedy była sekretarzem. Nie wróciłaby jakby nie spełniała Wymagań. Tego już nie pamiętacie?

 33. Magda pisze:

  Pewnie ze ja chcemy dzieci i rodzice z MIELECINA:)

 34. drakula pisze:

  Tak została dyrektorem jak jej mąż sołtysem.

 35. Foch pisze:

  W jakim celu pytać? on sam wie tyle ile mu Pani Burmistrz powie …

 36. Foch pisze:

  I za profity bardzo we wszystko wierzy i plotkę szerzy. …

 37. rozsądny pisze:

  Sprawa Kurowskiej to nie sprawa czy ktoś kogoś kocha czy nie. Za Kurowska do dzisiaj ciągnie się smród ze sfałszowanymi egzaminami i ludzie to pamiętają. Każdy rozsądnie myślący wie, że wystarczy jeden dyrektor na Brzesko i Mielęcin. Oszczędności w kwocie 70 tys. zł można będzie przeznaczyć na inne cele. Chociażby wyposażenie szkół. Podjudzanie przez osoby sterowane przez JMO niech pamiętają, że ten się śmieje kto się ostatni śmieje. To są pieniądze podatników i chwała, że Podzińska umie liczyć.

 38. Anonim pisze:

  Ciekawe kto zostanie dyrektorem szkoły w Żabowie?Każdy nowy będzie miał problem,bo wkroczy w stado os.Gdy się niektórym paniom nauczycielkom nie spodoba,to znowu będą pisały donosy,a gdy będzie spolegliwy,to będą rządziły i nic nie robiły,a szkoła podupadnie.Gdy się dyrektor postawi, to panie zaniosą kwiatki na imieniny burmistrzowej w podzięce,że go wykopsają.Wstyd,gadali na Olecha,a teraz co? Ładne kwiatki-panie nauczycielki dupolizy.

 39. pracownik UMiG pisze:

  Psychiatra który tym paniom wystawił zwolnienie to powinien wystawić im dożywotni zakaz wykonywania zawodu.Wydeptały ścieżkę, do pani burmistrz ze skargami,a teraz latają z kwiatkami w podzięce,że spełniła ich prośby,a pani burmistrz dała się wkręcić.Cała gmina się śmieje,bo co będzie jak się sytuacja powtórzy,bo z psychicznymi to nic nie wiadomo.Moja rada dla pani burmistrz( na którą moja rodzina głosowała)-nie słuchać psychicznych nierobów,bo pracowity wszędzie pracę znajdzie,a one nie.A dlaczego tak chcą pracować w Żabowie? Wszędzie indziej je pogoniono.

 40. Anonim pisze:

  To może ten sam co byłemu burmistrzowi daje zwolnienia. A tak w ogóle to jak tam zdrówko p.Olecha? Wyzdrowiał? My wielbiciele martwimy się

 41. tama pisze:

  Ale obciach te Pyrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.