Bo się nie opłacało! Parkowanie przy Urzędzie Miejskim będzie bezpłatne.

         „Wszystkie ręce w górę. Nie daj życiu się z Nami napij się. Olej smutki, żale i baw się doskonale.” Tymi słowami piosenki zespołu After Party można by było śmiało rozpocząć obrady V Sesji Rady Miejskiej w Pyrzyzcach. Cały jej przebieg odbył się w jednym rytmie. Ręce radnych jednogłośnie zawsze „za” przy głosowaniu w sprawie wszystkich uchwał szły w górę. Jak zgrana drużyna. Piętnastoosobowa koalicja.

           Jednym z punktów było głosowanie za likwidacją płatnej strefy parkowania. Jedynie tutaj  dwoje radnych wstrzymało się od głosowania. Radna Małgorzata Piotrowska uargumentowała chęć wstrzymania się od głosowania, m.in. ze względu na nałożony na nią zakaz poruszania się autem. Co w pewnym sensie wydaje się bardzo logiczne.

           Strefa Płatnego Parkowania przestanie obowiązywać z dniem pierwszego maja. Jak sugerował jeden z radnych z dniem drugiego maja powróci nieformalna giełda samochodowa na Plac Ratuszowy. Po interpelacji radnego Łukasza Michalskiego wiceburmistrz Robert Betyna zapewniał, że do tego momentu zostanie wyznaczonych pięć miejsc z ograniczonym czasem parkowania.


reklama
      

            Powodem likwidacji strefy jest wysoki koszt jej utrzymania, a wynoszący ponad 20.000 zł rocznie. Składają się na nie koszty związane z utrzymaniem pracownika oraz zakup blankietów parkingowych. Wpływy zaś oscylują w okolicy 12.000 zł. Według założeń przy jej tworzeniu miała ona wypracowywać zysk, który następnie miał być przeznaczony na tworzenie kolejnych miejsc parkingowych.

        Sesja odbyła się w tempie ekspresowym i trwała z godzinkę.

EdEk

40 odpowiedzi na Bo się nie opłacało! Parkowanie przy Urzędzie Miejskim będzie bezpłatne.

 1. Bezradny pisze:

  Małgosia w barchanach z gustownymi okularami przeciwsłonecznymi.:)

 2. Anonim pisze:

  JA jestem ciekaw zkad pani burmistrz ma pieniadze – bo ostatnio nimi szasta na lewo i prawo. Mam tylko nadzieje ze jak wpadnie w wieksze dlugi to ci co na nia glosowali beda odawali wszystkie pieniadze na rzecz gminy.(z wlasnej kieszeni)

 3. Anonim pisze:

  a była taka osoba co chciała budować piętrowe parkingi i jak widzicie Prawda była jedna Chciała doprowadzić Pyrzyce do plajty skąd my to znamy

 4. Anonim pisze:

  a gdzie są te szklarnie i ogórki pomidory pozostały wspomnienia i puste wory a miejsc pracy jak nie było tak niema acha pomysł hodowli pstrąga w bajorku też popłynął z nurtem cuchnącej wody a pozostał jeszcze gościu co naprawiać chciał chodniki to ma szanse bo w pobliżu jego działeczki popękały chodniki na kawałeczki

 5. Anonim pisze:

  a kto wprowadził strefę ? znacie radnych którzy głosowali za? czyj to był projekt ?

 6. mieszkaniec 1 maja pisze:

  w końcu będzie miejsce na parkingach osiedlowych;)

 7. Anonim pisze:

  ponoć robert betyna miał zbierać kasę i co się nie zgodził-brawo

 8. mieszkaniec pisze:

  pani piotrowska swoją wypowiedzią kpi sobie z ludzi . jechała pijana autem – to fakt. Była potencjalnym zabójcą drogowym . Ma sumienie być radną. To że została wybrana nie ma tu znaczenia. Nie powinna pani kandydować i tyle. To jest jakaś farsa.Czy pani naprawdę nie rozumie co pani zrobiła – jeśli tak to jacy ludzie zostają radnymi ( pewnie są wyjątki). Współczuję Pani Marzenie , że musi współpracować z potencjalnymi zabójcami drogowymi naszych dzieci czy nas samych.Proszę nie oponować od razu , pomyślcie ,że to Wy mogliście przechodzić prawidłowo „po pasach” przed nadjeżdżającą panią radną PIOTROWSKĄ.Ona upojona alkoholem nie daje rady wyhamować i bach , śmierć a w najlepszym przypadku kalectwo. Nikomu tego nie życzę . Pani radna , mniej trochę godności i zdaj mandat .

 9. mieszkaniec pisze:

  nie wiem dlaczego „Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.” ma ktoś wiedzę o co chodzi ?

 10. Pyrzyczanin pisze:

  Nic dziwnego że nie ma transmisji sesji rady miejskiej bo co by było ciekawego oglądać. Zwykły pyrzyczanin jak by oglądał to zobaczył by jak się radni napracują podnosząc rączkę do góry. NUDY!Brak jakiegokolwiek przekazu dla Pyrzyczan o tym co się dzieje w Naszym Mieście. A Radni, przed wyborami tacy aktywni, co to oni nie zrobią! A jak się napracowali na ostatniej sesji w ponad godzinkę tyle spraw załatwili a im pot ciekł po czole.

 11. Anonim pisze:

  A może małe referendum co się zmieniło od roku i poparcie dla obecnego rządu zamiast tego pokazywanego sondażu polityków i tak wiadomo że wygra Pan Andrzej Duda i po co ściemniać

 12. Pyrzyczanin pisze:

  To najczystszy populizm w wykonaniu burmistrz Podzińskiej! JA się pytam gdzie są uchwały gwarantujące rozwój naszej gminy i miejsca pracy dla mieszkańców, gdzie są projekty inwestycji. Nie po to chyba ludzie głosowali żeby nowa władza zajmowała się pierdołami biorąc przy tym ogromne pensje. Tylko lansik na turniejach piłkarskich, spotkankach noworocznych, hollofejmach i innych kosztochłonnych imprezkach z których nic dla mieszkańców nie wynika! DO ROBOTY albo REFERENDUM!

  • Anonim pisze:

   Popieram referendum albo miejsca pracy bo to co się dzieje { właściwie NIC się nie dzieje !}o zgrozo

  • anonim pisze:

   Gniew rozumiem. Oczekiwania jednak nadmierne. Ależ ona nie ma pieniędzy w budżecie. Jest tylko co nieco na lansik z Kaziem, sprawdzonym specem od tego. Idzie wiosna. Dalsze imprezki zaplanowane. A rada jest od podnoszenia łapek w trakcie obrad nad p…łami

 13. Podatnik pisze:

  Nic BARDZIEJ MYLNEGO Panie Redaktorze . Pani Piotrowska nie siedzi w Radzie aby dbać o swój interes ,lecz ma reprezentować stronę nas MIESZKAŃCÓW . Taka argumentacja świadczy o uprawianiu prywaty naszym kosztem . Mnie jako mieszkańca nie interesuje czy Pani Piotrowska ma czy niema Prawo Jazdy , a to czy , słuszne jest pobieranie opłat za parking od osób ,które łożą na jego utrzymanie w postaci odprowadzanych podatków ,a przy dodatkowej opłacie płacą dwa razy !!!!

 14. wieśniak pisze:

  ale pieprzenie, te artykuły są pisane na kolanie żeby tylko kogoś skopać. Piotrowska powiedziała, że jest przeciw uchyleniu bo płatne parkingi były dobrym rozwiązniem bo zawsze jest miejsce od urzedem żeby załatwić sprawę i że zawsze płaciła bilet a teraz nie płaci bo nie jeździ. a wstrzymuje się bo jest nieopłacalne bo wszyscy parkują pod osiedlami i na trawnikach bo nie chcą płacić 50groszy. Trzeba suchac a nie zmyslać jołopy!

 15. Anonim pisze:

  Aktorka Liszowska gdy jechała po pijaku to teraz musi odpracować godziny społecznie w przedszkolu.A nasza radna nic..To przecież nie Indie i nie ma tu świętych krów.Kiedy wreszcie wszyscy będą równi wobec prawa?A pani burmistrz też milczy,może się czegoś boi?

 16. Anonim pisze:

  a kto w tym czasie był pasażerem tej Pani

 17. Anonim pisze:

  Alkomat

 18. Menparkingowy pisze:

  Radni zaprzedali się Pani Burmistrz za 50 groszy bo tyle kosztowała godzina parkingu . Uważam że to nie jest kierunek rozwoju miasta i gminy a wręcz przeciwnie . Proponuje zwolnić wszystkich Rolników z podatku , Mieszkańców gminy z podatku od nieruchomości, podnieść o 200% zasiłki socjalne, zaniechać tworzenia miejsc pracy(choć to już ma miejsce) i dajcie sobie Państwo spokój z rządzeniem a ja Państwu Radnym i Burmistrzom życzę więcej tak ułomnych decyzji a Pyrzyce stracą prawa miejskie na 100% .

 19. hal pisze:

  NIE MA CO LICZYC ZEBY W TYCH PYRZYCACH COS SIE ZMIENILO. JEST NEDZA I BEDZIE NEDZA. NIEKTORE WSIE MAJA SIE LEPIEJ.

 20. Anonim pisze:

  Obłuda i zakłamanie to mieszkańcom pozostanie

 21. Mała pisze:

  Piotrowska też ma godziny do odpracowania tak zwane prace społeczne i na pewno będzie na Osir -e a czy będzie a może już była i odpracowała kto widział proszę o kontakt.

 22. Anonim pisze:

  Akurat,załatwi sobie godziny

 23. .... pisze:

  Dziękuję Pani Burmistrz i Radnym za zabranie jedynych wolnych miejsc parkingowych.Szkoda,bo można było opłatę podnieść do 1 zł ale parking zostawić płatny.To były jedyne pewne WOLNE miejsca a teraz na parkingu będą stały samochody pracowników urzędu.SZKODA

 24. Anonim pisze:

  ograniczyć czas postoju i po sprawie.

 25. Anonim pisze:

  A co się stało z wpisami pod:”Przyjęcie sztandaru”…Zablokowała P .burmistrz,czy ksiądz? A takie były zarzuty do Olecha.Wstyd -tchurze!

 26. on pisze:

  No to ciekawi ludzi „rzadzą” niedlugo kryminal zasiądzie

 27. Pyrzycki pisze:

  Właśnie tak będzie w Pyrzycach do puki światopogląd mieszkańców będzie kształtować TV Aura i Pyrzyce Info, oraz Włodarze naszej gminy i powiatu. Stworzyliście wszyscy Państwo swój wewnętrzny ,,Zwierzęcy Folwark” i tak się w tym TAPLACIE.

 28. Anonim pisze:

  A czy w tym miejscu nie można zorganizować wypożyczalni rowerów to jeden z pomysłów na miejsca pracy a skoro Pyrzyce są rejonem rolniczym to miejsce idealne na parking na dorożkę lub wypożyczanie konia nie wspomnę o planie powstania Rynku o którym wszyscy już zapomnieli i napajają się zwycięstwem przepadłym i zamienionym w marazm i samo zagubienie latka biegną niebawem życie zagra nam nowy film

 29. Obserwator pisze:

  Moim zdaniem płatne parkowanie miałoby sens, gdyby wszystkie parkingi w mieście były płatne czyli:
  – przy PDK
  – na Kilińskiego
  – przy Ratuszu
  – na Narutowicza
  – przy Zabytkowej ( mam nadzieje, że będzie sprzedany )

 30. rowerki pisze:

  Rowery jak najbardziej popieramy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.