Słomiane ciepło tańsze o 15% niż gazowe. Dla mieszkańców też?

        Zielone światło dla elektrociepłowni! Biogazownia stop!

       Radni nie byli do końca przekonani do uchwały o przyjęciu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy, a zmiana dotyczyła rozbudowy systemu ciepłowniczego, wykorzystującego biomasę, do celów produkcji energii elektrycznej i ciepła. Od początku w projekcie Geotermii, rolę źródła grzewczego pełni gaz, który nie jest tanim paliwem. W roku 2014, cieplejszym niż inne lata, to jednak źródła geotermalne wiodły prym w produkcji energii, aż w 60%.

        Od kilku lat trwa badanie możliwości wyeliminowania gazu z produkcji. Padło na biomasę, słomę i siano, której na terenie Powiatu Pyrzyckiego jest pod dostatkiem. Zmiana studium, ma istotnie przyspieszyć procesy inwestycyjne, które zamierza prowadzić firma Termall.
Skąd wątpliwości radnych?

       Ferment powstał po informacji o planowanej budowie biogazowni w okolicy oczyszczalni ścieków, w której paliwem miały być odpady zwierzęce. Radni w imieniu mieszkańców poruszonych tematem prosili o wyjaśnienia.

          W trakcie obrad najwięcej wątpliwości miał radny Mirosław Wyrodek, który zaopatrzony w komputer i listę kilkunastu pytań oczekiwał odpowiedzi na nie. Czyżby dyskusje na komisjach nie wyczerpały tematu? Widać tak, bo tylko komisja budżetu wypracowała opinię pozytywną.


reklama
      

         Radny Wyrodek na początku swojego wystąpienia nawiązał do wcześniej omawianego tematu biogazowni i dopytywał czy uchwalenie proponowanych zmian do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego umożliwiających budowę elektrociepłowni zasilanej biomasą nie otworzy również furtki dla inwestorów chcących wybudować w tym miejscu biogazownie opalaną odpadami zwierzęcymi.

        – W jaki sposób sprawa biogazowni przestała być zagrożeniem dla Pyrzyc. Prosimy o zapewnienie ze przegłosowanie ustawy nie otwiera furtki dla potencjalnych inwestorów związanych z biogazownią – zwrócił się radny do Burmistrz Marzeny Podzińskiej.

         – Proszę państwa, moja osoba nie może być zapewnieniem bo przyjmujecie ten dokument, który dotyczy inwestycji zasilanej paliwem słomą i sianem. Firma Eko-Serwis może wystąpić o decyzję środowiskowych uwarunkowań, ale to dotyczy to zupełnie innej sprawy. – odpowiadała M. Podzińska – Dzisiaj mamy firmę Termall, ja nie wiem czy ta firma nie wycofa się, czy nie pojawi się inna, ale musi spełniać wymogi zapisane w studium czyli musi być zasilana takim paliwem jak słoma i siano. Jest dokument, który państwo przyjmujecie, jest numer działki, rodzaj paliwa, a studium wyznacza kierunek. Za tą uchwałą będzie następna czyli plan zagospodarowania przestrzennego i to on jest prawem miejscowym. Dopiero jeżeli będzie przyjęte studium, będzie przyjęty plan, firma Termal może ubiegać się o inne dokumenty, zgodnie z procedurami. (…) Biogazownia nie ma pozwolenia na budowę, a elektrociepłownia, to zupełnie inna sprawa. Tam mamy już plan zagospodarowania. – mówiła burmistrz Pyrzyc.

        Radny M. Wyrodek miał również pytania do Prezesa Geotermii Stanisława Kulika, który na sesje przybył wraz z Dyrektorem Sławomirem Noskiem z firmy Termall i projektantem. Radnego interesowało m.in. kto będzie finansował budowę elektrociepłowni, jakie efekty przyniesie inwestycja dla mieszkańców, jaka będzie cena ciepła i jakie jest ekonomiczne uzasadnienie elektrociepłowni. Jak ma się ta inwestycja do innych, wcześniejszych pomysłów takich jak szklarnie czy lecznicze wykorzystanie wód termalnych i jakie będzie obciążenie dla środowiska. Pytań sporo!

        – My tylko kupujemy energię cieplną, odpadową przy produkcji energii cieplnej, jeśli prawo dopuści, możemy kupować energię elektryczną – wyjaśniał Prezes Geotermii S. Kulik. – Korzyści są takie, że po pierwsze, pieniądze za paliwo zostaną na rynku lokalnym, mamy zagwarantowaną cenę niższą o 15%, niż wychodzi to z gazu. Inwestycja będzie finansowana w całości ze środków firmy Termall. Na pewno będą toczyć się rozmowy o obsłudze, bo ten proces musi obsługiwać jeden system komputerowy. Jesteśmy też na etapie rozmów z pewną firmą o wykorzystaniu wód termalnych. Co do zanieczyszczeń to dym nie będzie bardziej szkodliwy niż z gazu, dojdzie tylko jeden komin. Pani Burmistrz mówiła wcześniej o strefach gospodarczych, będziemy mieć dodatkowe źródło ogrzewania, więc będzie możliwość rozwoju, ale gmina nie ma terenów na dzień dzisiejszy. Cena za ciepło spadnie, bo mniejsze będą koszty opłat za gaz, akcyzę. O ile? To się okaże po konkretach.

        Pomimo głośnych uwag niektórych radnych Mirosław Wyrodek konsekwentnie kontynuował zadawanie przygotowanych przez siebie pytań, tym razem dotyczących wpływu inwestycji na środowisko.

          – Powstanie odpad jeden, czyli popiół, który może wrócić na pole jako dobry nawóz. Pył na pewno będzie, tak samo jak z gazu – uspokajał Prezes S. Kulik.

          Zabawną dla grupy radnych, nie wiedzieć czemu, okazała się odpowiedź Prezesa Kulika na pytanie radnego Wyrodka, czy podpisane są umowy z okolicznym rolnikami na dostawę słomy.

        – To jest sprawa inwestora… ja mu słomy nie zamierzam kupować – odparł prezes Geotermii.

        Radny Wroński zwrócił natomiast uwagę na fakt, że zadymienie po sianie i słomie jest bardzo duże.

            – A jeśli kierunek wiatru będzie w stronę miasta? Może to dla niektórych jest śmiech… Co będzie jak siano i słoma będą wilgotne? – dopytał radny Jerzy Wroński.

            Sławomir Nosek Dyrektor Termall, stwierdził, że nie ma możliwości, by odbywało się to bez udziału wystarczającej ilości tlenu i emisji niespalonych cząstek do atmosfery a dym będzie czystszy niż z Geotermii.

           – Oparliśmy się o słomę, bo jest na lokalnym rynku. I pieniądze będą krążyć w obrębie gminy – dodał Dyrektor S. Nosek.

         Radnego Golę, jednak interesuje cena, jaką Geotermia zaoferuje w przyszłości swoim klientom.

        – Liczę na to, ze Geotermia obniży ceny ciepła co najmniej o te 15%, a większa obniżkaSłomaine  też jest możliwa – powiedział radny pytając jednocześnie czy nie ma innego celu dla Geotermii, jak obniżenie ceny ciepła.

        Prezes S. Kulik stwierdził, że są dwa cele, obniżenie cen i możliwość sprzedaży nadwyżki ciepła na rzecz przetwórstwa rolnego czy innej działalności jeśli gmina pozyska tereny i inwestorów.

        Rada Miejska, po rozwianiu wszelkich wątpliwości podjęła uchwałę jednogłośnie

Anetta Głuchowska-Masłyk

wyrodek
Radny Mirosław Wyrodek o elektociepłowni wie już chyba wszystko!


reklama
     

96 odpowiedzi na Słomiane ciepło tańsze o 15% niż gazowe. Dla mieszkańców też?

 1. @ pisze:

  NIE WIERZĘ W TO CO MÓWI PAN KULIK, NIE WIERZĘ ŻE BĘDZIE TANIEJ I JUŻ…

  • xxx pisze:

   ile będziemy płacić za powstanie tej kolejnej skarbonki ale nie dla ludzi bo jak wiadomo inne gminy z geotermiami płacą za wodę 30zł ze wszystkim i podgrzewają od zera ,a u nas woda na wyjściu ma 60stopni i płacimy koło 50zł to poco ta ciepłownia !!!!!!!!!

 2. zbych pisze:

  Norka w urzedzie na stanowisku za 4500 +dodatki po tym jak sadem odgrazala za znieslawienie . SKANDAL W BIALY DZIEN.

 3. abc pisze:

  a jakie to stanowisko ?

 4. zbych pisze:

  sekretarza oczywiscie tak wynika z tego wpisu , ale moze ploty jakies

 5. Anonim pisze:

  Brawo Mirek. Dociekliwy, merytoryczny, bezkompromisowi. Dziękujemy, za zaangażowanie i dbanie o nasz wspólny interes a nie interes ćwikły i innych z mafi pyrzyckich redaktorków. Zablokuj ten obsrany monitoring – łapuwę za kampanię. Powodzenia.

 6. bywalec pisze:

  Brawo Mirek trzeba naświetlić śmieszne i tajemnicze pomysły pewnych osób.

  • ;) pisze:

   taa, trzeba naświetlać:), nagadał się radny, napytał się, naczytał sie z rzutnika i ekranu pytań, a potem grzecznie podniósł łapeczke do góry za elektrociepłowienką na słomkę i sianko, wyglądał na głodnego bo gwiazdorzył, a dzień wcześniej o to samo pytał na komisji i przezes mu odpowiadał, ale na komisji nie było kamer buahahahahahaha.

   • OK pisze:

    Jeśli tak uważasz to w takim razie trzeba zrezygnować z kamerowania obrad!!!

    • Anonim pisze:

     no to mohery znudzone beda miały kolejny punkt rozrywki
     1-kosciółek
     2- obrady
     A CI CO ORAJA W CZASIE OBRAD I NIE MAJA CZASU NA BYCIE OBECNYM TO NIE WAZAN APEWNIE BYLE POPIERDUŁKI MIAŁY ROZRYWKĘ

   • *** pisze:

    Skąd wiesz, że na komisji pytał o to samo? Byłeś/łaś obecny/a podczas tego spotkania??? A zagłosował za „tak”, bo otrzymał odpowiedzi na nurtujące go pytania podczas sesji.

   • kk pisze:

    Zagłosował za, bo został argumentami przekonany do tego pomysłu. Co w tym dziwnego ?

 7. Anonim pisze:

  Pan Wyrodek to konkretny radny, wyczulony na problemy gminy i mieszkańców. Powinien być przewodniczącym rady zamiast tego lizuska, który próbował mu przerywać!

  • .... pisze:

   tak jest zmienić przewodniczącego !!!!

  • Anonim pisze:

   nie ma większego znaczenia kto jest Przewodniczącym to głównie funkcja reprezentacyjna ma przygotować i prowadzić obrady i reprezentuje radę moim zdaniem Chyt dobrze to robi i bez doświadczenia natomiast Pan Wyrodek był nieprzygotowany długi pokaz tekstu na slajdach i odczytanie tego to nie merytoryka gdyby miał zdjęcia z podobnych inwestycji jak to one szkodzą jakieś badania i do tego zadawał pytania a tak trochę się ośmieszył i ten drugi od zadymienia też….

 8. paweł pisze:

  Masz rację Chyt to sprytny lizusek Ma taki mały rozum jaki wzrost Niech jednak pamięta że oszukać kolegów można tylko raz a on to już zrobił Chyt jesteś kłamcą

 9. Anonim pisze:

  Mirek Wyrodek pokazuje jaki powinien być radny nie tak jak CHYT Mirek tak trzymaj dalej Nie daj się tylko zmanipulować i nie wchodż w układy Kontroluj i nie przejmuj się że Chyt Ci przerywa Pytaj i wyjaśniaj A nie w ciemno podnoś rękę tak jak to robi większość Wroński Wodzińska itd Mirek tak dalej

 10. melek pisze:

  wy komuchy sprzedacie cale pyrzyce ja bym was do roboty zagonil

 11. # pisze:

  A gdzie była reszta ranych? Nie mieli pytań? No tak o co może zapytać pani Herman albo michalski przecież nie mają o tym pojęcia. Brawa dla Wyrodka

  • A'la pisze:

   Radne Herman i Piotrowska były w tym czasie zajęte przeszkadzaniem radnemu Wyrodkowi w zadawaniu pytań, którymi byli zainteresowani mieszkańcy naszej gminy. Dziękujemy Panie Mirku.

   • Anonim pisze:

    Zachowywały się jakby były w knajpie a nie na sesji rady miejskiej.

    • Zblazowana pisze:

     A koleś Wyrodek poczuł się jak dziennikarz – prawie jak Tomasz Lis prowadził tok szoł z Kulikiem. Tylko, że prawie robi dużą różnicę. Wyszedł mu wiejski tok szoł – buahahahaha.

   • Anonim pisze:

    Panie radne, proszę obejrzeć sie na nagraniu sesji i więcej sie nie zachowywać w ten sposób. Ps. Piotrowska to troche zmądrzała, już na sesji nie występuje w zimę w okularach przeciwsłonecznych i głębokich dekoldach, jeszcze jak przestanie sie wtrącać w wypowiedzi innych to może bedzie lepiej.

 12. mieszkaniec pisze:

  Faktem jest że przewodniczący ma sporo genów żeńskich.

 13. dorosły pisze:

  Pytania na poziomie podstawówki.

 14. q pisze:

  Dziękuję panu Wyrodkowi za merytoryczne pytania a panu Kulikowi za jasne odpowiedzi.Mieszkańcy mają prawo do wiadomości panowie Majak i Chyt.

  • podatnik pisze:

   Do Pana radnego Wyrodek
   Proszę na następnej sesji przekazać informację na temat kary 15 000 zł na zakład ułzug transportowych UM za wycieczki Olechowe oraz czy zamierza Pan wystapić do Olecha o zwrot tej kasy w związku z nierespektowaniem przepisów przez Olecha CZekam na pana działania na sesji.

   • Anonim pisze:

    Do Olecha jak do Olecha. A gdzie była Pani Skarbnik,że takie rzeczy się działy pod jej okiem i przyzwoleniem. Jeśli skarbnik w gminie za nie nie odpowiada, bierze kasę, pierdzi w stołek i każdemu wchodzi w tyłek byle uratować własny, to Pani Burmistrz za chwil e będzie miała problem.

    • MISIEK pisze:

     To się nadaje do prokuratury. Trzeba zgłosić i zlecić audyt w gminie. Potwierdzimy to co wiemy o grzeszkach Pani Skarbnik, dobrze ukrywanych. Ale już niedługo a jej koniec jest bliski.

   • Anonim pisze:

    Panie Wyrodek niech Pan przepyta na kolejnej sesji Panią skarbnik na ta okoliczność.

 15. Anonim pisze:

  pan Wyrodek to miał kartkę z pytaniami napisanymi przez Olecha. Marionetka jedna.Sam jest na to za głupi~!!

 16. jnr pisze:

  Do Pana Radnego Wyrodek- jak juz będziesz Pan pytał Olecha o te wyprawy na nasz koszt oraz karę z tego tytułu zapłaconą nie zapamnij Pan dopasowac koloru kartki do koloru krawata. Ta ostatnia stylizacja z żółtą kartką i do niej dopasowanym zółtym krawatem świetnie się prezentowała w oku kamery. Gratuję stylisty Panie radny.

  • fanklub Pana Wyrodka pisze:

   Panie radny prosimy też o wnikliwą analizę olechowych delegacji – coś tam jest w prokuraturze, nie daj pan temu przyschnąć, liczymy też na sprawdzenie sprawy sfałszowanych testów pani dyrektorki, sekretarza i doradcy olechowej z mnielęcina o nadobnym uśmiechu, w jednej osobie, no i co jest w szkole w Żabowie – dalej dyrektorka tam żondzi mimo aktu oskarżenia. Panie radny Wyrodek liczymy na pana w tych sprawach !!! Zrób pan tok szoł z tymi paniami!!!

  • Projektant Mody pisze:

   Tak, tak. Dopasowujmy krawaty do naszych kartek! Od tej pory nosimy Panowie BIAŁE krawaty. Na białych koszulach będą reprezentowały się rewelacyjnie 🙂 A co do „oka kamery”, to przez nie patrzy jedynie kamerzysta. Inni mogą co jedynie obejrzeć nagranie. Ciekawe kto stał po drugiej strony kamery, która wychwyciła NAJWAŻNIEJSZY element obrad całej sesji? Chyba, że sesja poświęcona była modzie i stylizacji. W końcu mieszkańców to najbardziej interesuje, a nie to się dzieje w gminie.

   • jnr pisze:

    Pan radny Wyrodek zadbał jedynie o detale swojego wizerunku. Nowe trendy w modzie np. kolor laptopa do butów lub kolor kartki z której bidula czytał do krawata. Resztą zajęła się słynna gminna grafomanka Anneta – specjalistka od ciepłownictwa. Wyjaśnijcie jeszcze radnemu Wrońskiego że tej słomy i siana w stogach nie podpala sie zapałkami i dymy nie idą na całą Gminę . Ot ciemnota się dorwała do władzyi tyle. I jeszcze raz do radnego Wyrodka – panie radny radzę sadzić już dla doradcy dużo cebuli.

 17. 1245 pisze:

  A moze tak odpytac panią skarbnik jakie kary byly w urzędzie , ta kara zutu to pikus w porownaniu jakie byly inne zvdwoch ulubionych wydzialow pani burmistrz.Rio bylo na kontroli teraz moze czas na NIk?

 18. ....a pisze:

  Spytajcie pani skarbnik jakie byly kary w urzedzie ? A bylo tego trochę ;)ktos w najblizszym czasie przyjdzie i sprawdzi, pani skarbnik prosze czekac w gotowosci.

 19. 1245 pisze:

  NO WLASNIE , RIO JUZ BYLO NA KONTROLI TERAZ CZAS NA NIK.pozdrawiam p.skarbnik.a moze pan wyrodek zapyta jakie wydzialy zaplacily kare? Tylko czy pani skarbnik zdradzi tajemnice???

 20. Burdel w UM pisze:

  Skarbniczka też kare dostała za brak inwentaryzacji.

 21. Miron pisze:

  Jaki skarbnik taka gmina bogata.

 22. um pisze:

  A moze by tak sprawdzic jeden wydzial , ktory zajmuje sie alk. dopiero pani skarbnik bedzie sie trzęsla…i wtedy okaze sie co ukrywala …

 23. oo pisze:

  A co z karą z ZUS-u prawie 40 tysięcy, kto za to odpowiada? (skarbik Gminy, przecież jest głównym księgowym jednostki)

  • Danka-Kret pisze:

   W UM rządzi danusia pseudo Kret wynosi informacje do medjów, niszczy przeciwników na siebie nie doniesie.

 24. Anonim pisze:

  Nic nie wiem o jakie 40 tysięcy chodzi, powiedz coś jaśniej!!

  • oo pisze:

   Ludzie, wystarczy czytać sprawozdania finansowe – tam wszystko jest nic się nie ukryje. Radni powinni się dowiedzieć o co chodzi z tą karą, którą zus naliczył. Komisja rewizyjna powinna się tą sprawą zająć?

 25. www pisze:

  Anonim zwroc sie z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej do pani skarbnik, ujawnila 15000 to niech ujawni 40000 .

 26. Ha,ha pisze:

  A Żabusia z Żabowa już nie jest sołtysem-pogonili.W końcu ludziska przejrzeli na oczy.

  • Miron pisze:

   Z Rady Miejskiej też trzeba ją pogonić, ale to już niedługo.

  • MaRYCHA pisze:

   Jak tą pijaczkę trzymają jeszcze w Radzie Przecież to chańba dla Pyrzyc Ona prawie zawsze jest naprana. Trzeba zrobić z nią porządek A może tak Przewodniczący Rady CHYT zainteresuje się przeszłością Małgorzaty PIOTROWSKIEJ Przecież jechała po pijaku i ją złapali A może ktoś ukręcił łep tej sprawie A może to ona ukręciła łep komuś bo z tego co wiem to ona lubi łBY nie tylko kręcić ale i …. Widziałem jak to robi

   • urzad pisze:

    Chyt do działania Wykaż się pan działaniem i doprowadż że Piotrowska która jechała po pijanemu nie będzie radną Zobaczymy czy podejmie pan działania które doprowadzą do wyjaśnienia sprawy i wyrzucenia jej z rady bo w Żabowie to już zrobili

   • Anonim pisze:

    bełkot-żałosny bełkot..i po co ?

 27. Anonim pisze:

  pewnie będzie wcześniej wiosna bo pojawiły się bociany i żabki uciekają do stawu składać skrzek a za 4 lata będzie dużo żabek i bociany będą mieli co pukać

  • Anonim pisze:

   na początek puknij się jedna z drugim w czółko,ale najlepiej tak solidnie „przy….ol jak dzik w sosnę efekt murowany .

 28. ;) pisze:

  Urzednicy przestancie wypisywac glupoty, wezcie sie do pracy jak w innych urzedach, nie zsjmujcie sie plotami , knuciem i opluwaniem jeden drugiego.W innych urzedach pracownicy nie maja czasu na to glupoty, tylko w pyrzycach szukaja sensacji, i zastanawiaja sie jak komus dokopac.Urzad to praca .

 29. Anonim pisze:

  Pocałujcie Gośkę w dupe

 30. urzad pisze:

  To ona do tej pory całowała chlopów ale z przodu i nie tylko

 31. Anonim pisze:

  Po innych nie poprawiam

 32. Nowe nie jest mi obce pisze:

  TAK CZYTAM I CZYTAM I WIERZYC MI SIĘ NIE CHCE ZE LUDZIE PSY WIESZAJĄ NA PANU WYRODKU, A KTÓRY TO Z WAS OTWORZYŁ BUZIE I URUCHOMIL SWOJ JADOWITY JEZYK I ZADAWAL PYTANIA W SPRAWIE, NAPEWNO WOGOLE NIE PRZESZLO TO WAM PRZEZ MYSL ZEBY O COS PYTAC CZY ZROBIC W SPRAWIE. A TERAZ BOHATERSKO SNUJECIE , TE POZAL SIE BOZE, KRYTYCZNE KOMENTARZE…….WSTYDZCIE SIE. …..ZAZDROSC PRZEZ WAS PRZEMAWIA I ZAWISC, NIE PODOBA SIE WAM ZE FACET JEST DOBRZE UBRANY, A MOZE WEZCIE PRZYKLAD Z NIEGO I SAMI ZMIENCIE SWOJA GARDEROBE, NAUCZCIE SIE CZEGOS I DOCENCIE CZYJES ZAANGAZOWANIE I ENTUZJAZM DLA DOBRA WSZYSTKICH PYRZYCZAN…….I CIESZCIE SIE ZE MACIE MADREGO RADNEGO KTORY TRAKTUJE SWOJE STANOWISKO BARDZO POWAZNIE A PRZY OKAZJI JEST DOBRZE I GUSTOWNIE UBRANY AZ MILO POPATRZEC. POZDRAWIAM.

 33. urzad pisze:

  Jak to z tym jeżdżeniem po pijaku przez Piotrowską Pani burmistrz która tak wszystko rozlicza nie chce tego wyjaśnić? Nie nie bo przecież ta startowała z jej komitetu i popiera ją gorliwie
  PANI BURMISTRZ DOMAGAMY SIĘ WYJAŚNIEŃ JEŻELI PANI TEGO NIE ZROBI TO JEST PANI TAKA SAMA I NIE WYWIĄZUJE SIĘ PANI Z OBIETNIC DANYCH WYBORCOM PO PROSTU OSZUKUJE NAS PANI!!!!!

 34. Z Pulsu Powiatu pisze:

  Ktoś na Pyrzyce24 słusznie zauważył, że po przeczytaniu ostatniego Pulsu Powiatu, tylko zmarnował 2zł. Wszędzie tylko atakowany jest Olech. To samo w Tygodniku Pyrzyckim. Nic ciekawego i konkretnego tam nie znajdziecie. Ten ktoś prosi Tańskiego, aby napisał też coś o swojej rodzinie, czyli o pani skarbnik. Nie wiem czy to prawda, ale jeśli pani skarbnik to rodzina Tańskiego, to zaczynam rozumieć dlaczego i pan Wyrodek zaczyna być przez niego atakowany. Po prostu boi się, że na następnej sesji padną pytania o działania tej pani. A pan Wyrodek nie pozwoli, aby mieszkańcom gminy działa się krzywda. Już wiele zdziałał w tej materii i jest osobą, której można zaufać. Ma swój rozum i nie pozwoli żeby ktoś nim dyrygował.

  • Anonim pisze:

   a moze czas ,nie obrazac sie a zdać sobie sprawę jakiemu człowiekowi powierzono władzę,w mojej ocenie zmarnowane jest duuuuzo wiecej nie 2zł,a 4-lata a zła reptacja poczynań włodarza jeszcze będzie dzwieczeć nam w uszach.

  • KOSMICI ?????????? pisze:

   W Pulsie Powiatu artykuł pt.: „Prezesa Kulika porwali kosmici?”. Czytam raz, drugi, trzeci… O co chodzi z tymi kosmitami? Pan Tański pisze o dużej ilości palenia. Czyżby on sam przesadził z jaraniem nie wiadomo czego skoro takie bzdury wypisuje?

  • Miron pisze:

   Liczę na Wyrodka

 35. Anonim pisze:

  Od jakiegoś czasu tzw.”redachtor” Rycho próbuje być lepszy od
  tzw. „redachtora” Tomka .Na chwilę obecną w swoich „mundrościach”
  przeważa tzw. „redachtor” Tomek.Tylko co to będzie jak „temat Olecha”
  się wyczerpie , a o rzeczywistych problemach Pyrzyc pismacy nie mają
  zielonego pojęcia.
  Widmo bezrobocia chyba niedalekie.

  • Anonim pisze:

   ludzie zmniejszyc czas o połowę to co bierzecie,przeciez bełkoczecie jak zabufani dopalaczami ….zanim wyslecie swoje grafomańskie wypociny to przeczytajcie to ponownie…Jezu co za kocopoły ,naródowi doskwiera brak zajęcia ,a nuda powoduje u poniektórych uwstecznienie.

 36. Ostatnie tchnienie pisze:

  Rychu wypierz swoje jeansy ,oddaj do czyszczenia marynare
  i do ataku . Rynek w Lipianach się wali,może tym byś się zainteresował?

 37. antek pisze:

  Kim wy się zajmujecie To nie są godne łamy aby wogóle pisać o nim Oni mogą tylko być w tych szmatławcach które tworzą sami i szkalują ludziSłusznie zauważyliście że nawet ubrania mają brudne nie mówiąc o rękach które nigdy nie splamiły się normalną pracą To są kundle które ujadają i gryzą Rychu śmierdzi na odległość i cuchnie

 38. Anonim pisze:

  bo oto w tym chodzi obrażać , mnie martwi coś innego tyle artykułów ukazało się na Olecha o łapówkach nawet wywiad z( fryzjerem)i co dalej Olech chodzi po ulicach może coś by te gazety nam w tej sprawie napisały

 39. Anonim pisze:

  jak ma pisać o rynku w Lipianach skoro jest dyr. i otrzymuje pieniądze od Burmistrza typowy cwaniak

 40. anonim pisze:

  czemu zajmujesz się Radnymi pisz do redaktorów gazet o problemach jakie występują w Gminie,powiecie np. wydatki budżetów jest to ciekawy temat o zadłużeniach Gmin,Powiatu. Morz włodarze by się wypowiedzieli na sesjach RAD to byłoby ciekawe .Ja pytam o inwestycje w Gminne,jak idzie współpraca z Starostą

 41. hal pisze:

  BYLO I JEST OSZUSTWO MIALO BYC TANIEJ OD POCZATKU A CO SIE OKAZALO?KULIK I CALA RESZTA BANDYCKA Z GEOTERMI TO OSZUSCI PLACI SIE SLONO JAK ZA ZBOZE A JAK JESZCZE OSZUKUJA NA SWOJA KORZYSC.TO JEDNA WIELKA BANDA YA GEOTERMIA. ROZLICZYC ICH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.