Konferencja prasowa nie wyczerpała pytań dziennikarzy

         Pyrzyckie zawirowania w Ratuszu, już nieraz miały okazję opisywać redakcje telewizji szczecińskiej i Kuriera. Na konferencji 27 maja, również nie zabrakło tych mediów, jak i lokalnych: Pulsu Powiatu, TVK Aura, Tygodnika Pyrzyckiego, GZP i Pyrzyce.Info.

          Na początku pada sporo informacji i zarzutów znanych już wcześniej. Burmistrz obwinia radnych za zabranie zaplanowanych pieniędzy i dezorganizację pracy urzędu.

        – Rada łaskawie przydzieliła na ubiegłej sesji pieniądze, na zaległe opłaty za media. Ja oświadczam, że te środki będą musiały być przydzielone, bo wynikają z zawartych umów na ciepło, wodę, energię. Jest to celowe działanie rady i naraża Gminę na odsetki, na niegospodarność – mówił Marek Olech. To już wiemy, burmistrz Pyrzyc o tym mówił niejednokrotnie. Co nowego?

        Z nowości – komisja, z udziałem pracowników i radnych obejrzała 41 mieszkań  w Pyrzycach, z myślą o pogorzelcach, następnie przekazała wycenę radnym. Ceny wahają się od 70 tys zł za dwu pokojowe mieszkanie do 220 tys za domek jednorodzinny.  Na konferencji ponownie pada temat – pieniądze są, czy ich nie ma?

         – Pieniądze z roku 2013, zostaną wprowadzone do budżetu w czerwcu,  bo na koncie Gminy było ponad 3,7 mln zł. Pani Skarbnik mówiła na sesji, że 2 mln złożyła na konto, a z odsetek uzyskała 15 tys zł – przypomina burmistrz.

       Ponownie słyszymy też o zrealizowanych inwestycjach w gminie. To bardzo dobrze oceniana przez mieszkańców ścieżka rowerowa do Brzeska, budowa świetlicy wiejskiej w Giżynie, termomodernizacja szkoły gimnazjalnej, miasteczko ruchu drogowego.

        – Teraz czas na pływalnię i boisko przy gimnazjum – mówił Olech.reklama
      


        Ta deklaracja burmistrza, odbiła się lawiną pretensji i pytań stawianych przez  redaktora Ćwiklińskiego: Dlaczego pan nie realizuje uchwał radnych, zacznę od początku, dlaczego nie zrealizował pan projektu pływalni? Poza tym, Geotermia zwróciła się z uchwałą  w 2012 roku, o zmiany w planie przestrzennego zagospodarowania, pod realizację budowy elektrociepłowni… i nic się nie dzieje… My nadal podtrzymujemy prośbę do pana o udział w debacie z młodzieżą, deklarujemy że nasza debata nie będzie ustawką, jak teraz miało to miejsce, przy debacie zorganizowanej w PDK. Co z blokadą inwestycji pod hodowlę norek?

          Burmistrz odpowiada i wyjaśnia też powody odwołania wcześniejszego terminu konferencji.

        – Ja bardzo często spotykam się mieszkańcami, spotkania są wyśmiewane… i to co pan próbuje insynuować, że są ustawiane. Zapraszam pana. Konferencję prasową odwołałem, bo pojechałem rano do Urzędu Marszałkowskiego, wróciłem do Ratusza, jednak poczułem się słabo i musiałem zejść ze stanowiska pracy. Wiem, że szukał mnie pan w przychodniach, na izbie przyjęć, ale nie było to konieczne, bo byłem pod opieką fachowców z pyrzyckiego szpitala – odpowiada burmistrz, na zarzut red. Ćwiklińskiego, o unikanie kontaktów z dziennikarzami. – Jeżeli orientuje się pan w procedurach, to nie jest tak, że na drugi dzień pływalnia powstanie. Gminy Pyrzyce nie jest stać, by prowadzić kilka inwestycji. Przyjdzie czas na kolejne.  Jeżeli teraz zostanie zablokowana sprawa norek,  to za jednym zamachem, będzie możliwe powstanie farmy wiatrowej. W sprawie norek, jest wspólne, przeciwne stanowisko wszystkich mieszkańców. Co do Geotermii…Firma Thermall z Bełchatowa wystąpiła o zmianę warunków pod elektrociepłownię, by umożliwić zastąpienie gazu do podgrzewania wody geotermalnej. Jesteśmy za tym, jako udziałowcy spółki. – kontynuował M. Olech.

        Okazuje się, że pomysłem na zmniejszenie kosztów zmian w planie przestrzennego zagospodarowania jest połączenie dwóch zapalnych tematów – norek i wiatraków. Co radni zdecydują, wiadomo będzie już na sesji 29 maja.

         Ryszard Tański z Pulsu Powiatu zapytał z kolei, ile środków zamierza przeznaczyć burmistrz na mieszkania dla pogorzelców i jakie będzie ich wyposażenie.

        – Moja propozycja to 2 mln zł, która powinna pokryć zakup mieszkań. Ostatecznie Rada zadecyduje o tym, jakie mieszkania. Jeśli chodzi o wyposażenie, absolutnie – nie – wyjaśniał burmistrz.

         Redaktor Tański dopytuje również o koszty, z tytułu procesów sądowych, kierowanych przeciwko burmistrzowi.

        – Jest taka informacja, że Gmina straciła pieniądze na odszkodowania, z tytułu spraw sądowych. W tym roku Gmina nie zapłaciła żadnego odszkodowania… To inaczej wygląda niż pan mówi. – twierdził Olech.  Burmistrz obiecuje przygotować w tej sprawie szerszą informację, na następną konferencję.

        – Padły ostre słowa z pana ust, że rada celowo zablokowała środki na funkcjonowanie urzędu, radni twierdzą publicznie, że są to wirtualne pieniądze, czy radni nie potrafią liczyć? Czy rada liczy po swojemu, czy zgodnie zasadami ekonomii?- pada pytanie ze strony Anetty Głuchowskiej – Masłyk z Pyrzyce.Info.

         – Radna Piotrowska wnioskując o obcięcie 500 tys. zł nie potrafiła uzasadnić, dlaczego tyle… ja nie znajduję żadnego racjonalnego uzasadnienia. Praca jest utrudniona, a klienci nie są zadowoleni z usług wykonywanych na ich rzecz. Brakuje na papier, toner… Te pieniądze będą musieli radni przyznać – odpowiada burmistrz, po czym zarzuca radnym niekonsekwencję. – Pokazałem zobowiązania wymagalne i rada przyznała środki.  Przekonamy się już w czerwcu na sesji – kontynuował Olech – jak będą radni wprowadzać do budżetu kwotę nadwyżki, którą będę proponował. Zobaczymy, jak się radni zachowają, czy powiedzą, że te pieniądze to fikcja?

         Dziennikarz z TV Szczecin wraca do tematu pogorzelców  i pyta, dlaczego nie dało się wyremontować budynku w Obojnie i co z dotacjami na odbudowę mieszkań , które należało zwrócić, w związku z niewykonaniem tego zadania w 2013 r.

        Nie udało wyremontować budynku w Obojnie. Została wyłoniona firma w drodze przetargu i nie podpisano umowy na realizacje tego zadania. To był błąd z mojej strony, trzeba było ogłosić kolejny przetarg i wyłonić inną firmę, mielibyśmy 6-7 mieszkań mniej, do zakupu dla pogorzelców…Niektóre gminy w porozumieniu z nami, zastrzegły, że dają pieniądze na odbudowę mieszkań. Zwróciliśmy je, ale ponownie wystąpiłem o pieniądze na ten rok. Większość gmin się zgodziła na to – potwierdza burmistrz.

        Kolejne pytanie zadała dziennikarka z Tygodnika Pyrzyckiego posługując się kartką, na której widniały  kwoty pomocy finansowej i nazwisko jednej z osób poszkodowanych w pożarze na Niepodległości 40.

         – Widział pan tę kartkę, czy z obcych rąk pan ją otrzymał? Była w skrzynkach pocztowych i w drzwiach mieszkań, a osoba której nazwisko jest na kartce, potwierdziła fakty. Istnieje podejrzenie, że dane te wyciekły z urzędu.

         – Nie będę się ustosunkowywał, nie ma tam pieczątki, a najlepszą instytucją do wyjaśnienia tego jest policja i prokuratura.- padłą odpowiedź burmistrza.

        Nasuwa się analogia do dokumentów urzędowych, znalezionych na wysypisku, które kilka miesięcy temu wywołały papierową burzę, rozpętaną przez Tygodnik Pyrzycki. Czyżby informacja znów wyfrunęła frontowymi drzwiami urzędu?

        Redaktor Kuriera Szczecińskiego zapytał czemu do tej pory, środki z nadwyżki, z końca 2013 r. nie zostały uwzględnione w budżecie roku 2014?

        – Chciałem wprowadzić w kwietniu te środki, niestety rada odrzuciła projekt. Znowu wprowadzę je w czerwcu i gwarantuję, że rada je przyjmie.

        Na spotkaniu z burmistrzem nie udało się wyczerpać wszystkich pytań, które nasunęły się zwłaszcza lokalnym dziennikarzom.

        – Taki sposób, czyli prezentacja, zabiera większość czasu konferencji, czyli celowo ogranicza ilość pytań, które mogą zadać dziennikarze – stwierdził już po spotkaniu redaktor R. Tański z Pulsu Powiatu.

Anetta Głuchowska-Masłyk

149 odpowiedzi na Konferencja prasowa nie wyczerpała pytań dziennikarzy

 1. katka pisze:

  Kurde, czegoś tu nie rozumiem – gmina ma długi jak arbuzy, inwestycji co najmniej kilka rozpoczętych, brakuje na pierdoły typu papier, to skąd te nadwyżki się biorą? Dlaczego nie można czegoś jednego i konkretnego realizować konsekwentnie i do końca? Zamiast trzymać 3 sroki za ogon, lepiej załatwić w pierwszym rzędzie mieszkania dla pogorzelców. Moim zdaniem to priorytet od roku. Wstyd, że w tak ważnej sprawie, ciągle są jakieś przepychanki i niedomówienia. Na basen czekamy prawie dekadę, to poczekamy jeszcze trochę…

 2. zenek pisze:

  witaj panie katka tu sie zgodze z tobom taki piekny basen byl i zniszcyli olech jusz nic nie zrobi bo mieszkania musi dac nierobom i pijakom cale zycie na ops siedzom i nic nie robiom takie jest moje zdanie jaka odp twoja zadlurzyl gmine na calego

  • pysis pisze:

   basen został zniszczony za dyrektora olecha

   • Ciekawski pisze:

    Który?? Ten przy Gimnazjum czy na Basenowej ??
    Czyli w latach 1998-1999 dyrektorem OSIR był Olech??
    Świetne i fałszywe zarzuty ;/

   • . pisze:

    I to są pyrzyczanie, którzy nie znają zasięgu Gminy, Powiatu a o pełnieniu funkcji dyrektorskich, kierowniczych w jednostkach samorządowych to lepiej nie wspominać; najlepiej zwalić winę na jednego za to, że taki niedouk jest na świecie

 3. Obiektywni pisze:

  Prawdą jest, że rada gminy działa przeciwko burmistrzowi. Jest to wniosek z oglądanych sesji. Większość radnych to opozycja. Wybory do PE pokazały, że drogą wyśmiewania, dezorganizowaniem pracy gminy ( stąd te sprawy sądowe, za które powinni płacić ci ,co je wnosili, za zwolnienia lekarskie itp.), celowym blokowaniem pieniędzy, oszczerstwami daleko się nie zajedzie. P O niewielkim procentem zwyciężyła w wyborach w gminie Pyrzyce, w ościennych gminach zwyciężyło PIS. Jeśli tak dalej będzie, kto wie?
  Dbaniem o interesy mieszkańców zajmijcie się kochani radni, dobrymi pomysłami, a nie głupotami. Pokazała polska młodzież , że ma dość wybierając Korwina (nie popieram wszystkich jego poglądów). Do zobaczenia w następnych wyborach.

  • Anonim pisze:

   Ja tzw. opozycji, a tak naprawdę niekonstruktywnemu krytykanctwu, mówię nie do widzenia po wyborach!

  • Giea pisze:

   Z moich obserwacji także wnioskuję że rada działa przeciw burmistrzowi…bardzo zachłanni na stołek burmistrza Pyrzyc. Szkoda że nie martwią się zbytnio o mieszkańców.Uważam że Marek Olech jest lepszym burmistrzem niż Lipiński który masakrycznie zadłużył gminę a konsekwencje odczuwa obecny burmistrz i mieszkańcy.Tylko czemu nikt z rady nie rozliczył Lipińskiego z nieudanych inwestycji.

   • Anonim pisze:

    bo radni dbają o siebie a mieszkańców i gmine to mają gdzieś to ci sami za kadencji lipińskiego ,i to oni wszystko blokują to widać słychać i czuć

 4. znudzona pisze:

  ble ble ble już nie chce się tego słuchać i czytać w kółko to samo Biedny burmistrz chce wszystko-święty człowiek a źli radni mu nie pozwalają przepychanki na poziomie przedszkolaków żenada…

  • Obiektywni pisze:

   Znudzona,ty nie nudź tylko obserwuj, słuchaj i wyciągaj wnioski.Myśl sama i nie pozwól, by ktoś za ciebie myślał. Cała ta przepychanka to wymysł opozycji.Masz rację, na poziomie przedszkolnym. I dlatego PO o mały procent wygrało w powiecie z PIS, podobnie jak w całej Polsce. Za to ościenne gminy były mądrzejsze. Dlatego ci ,co wybraliśmy w wyborach, niech się wezmą do roboty, a nie do mącenia. Tego było nadmiar masz rację.Słuchać nie było można, czytać i oglądać również.Nie tędy droga!

  • julek pisze:

   ogarnij się kobieto myśl głową nie nogami

 5. bezpośredni pisze:

  Do wyborów już niedaleko miejmy nadzieję że pozbędziemy się tego wrzoda z urzędu.

 6. chłop pisze:

  Każdy mądry i tylko krytykować potrafi, a ciekawie jak sam by sobie poradził na tym stanowisku. Opozycja w gminie to gorsza niż u nas w sejmie. Jestem ciekawy jak będzie jak któryś z tej opozycji zastąpi M.Olecha.

 7. zenek pisze:

  to jak zastapi to myslisz ze bedzie lepiej bo ja nie dopuki komisarz nie wejdzie a jak wejdzie to zamknom gmine i wy na bruk puszki zbierac

 8. seba pisze:

  burmistrz Olech to porządny facio wesoły i ambitny,nie rozumiem skąd takie oskarżenia w stosunku do niego.

 9. ogier pisze:

  do roboty obiboki

 10. Mateusz2292 pisze:

  Właśnie zastanawiałem się czy będzie omawiany temat budowy elektrociepłowni geotermalnej, bo coś od jakiegoś czasu nic się o tym nie mówi.
  Co do pływalni – będę czekał na nią( mam nadzieje, że do 2016 ), a co do boisk, lepiej na razie zacząć budować to na co jest dokumentacja czyli na boiska przy SP2.

  • loko pisze:

   Mateusz temat elektrociepłowni: od 2012 roku pomimo wielu próśb prezesa Geotermii Pan burmistrz nie wykonał żadnych konkretnych działań. tak samo jak w sprawie uchwały z 2013 blokującej norki.

 11. ? pisze:

  W czasie jednej kadencji ten chłop miał spłacić długi poprzednika , zrobić to i owo i wybudować basen, boiska, pływalnie, mieszkania dla pogorzelców , elektrociepłownię i jeszcze co? Krytykowano ścieżkę rowerową, tymczasem mieszkańcy są zadowoleni.Bez współpracy radnych , z klikami, z rzucanymi kłodami pod nogi, i tak to wytrzymuje.

 12. Anonim pisze:

  racja ścieżka jesta za długi poprzednika to radni powinni odpowiedzieć,przecież to 9ciu,jest tych samych,i dalej burmistrzowi rzucają kłody,pozabierać im diety to może coś zrobią dla Pyrzyc

 13. XYZ pisze:

  Ścieżka rowerowa to inwestycja-rewelacja! Do tych ziejących jadem- idźcie i zobaczcie co tam się dzieje, jeszcze nie dokończona a ile tam ludzi- na rowerach, na rolkach. Dziękujemy Panie Burmistrzu. Fajnie że ją mamy a inni mogą nam tylko zazdrościć…

 14. SZWED pisze:

  do XXX czy wiesz jak wygląda prawdziwa ścieżka rowerowa.Prawdziwa ścieżka nie kończy się w polu???? Widoczny brak współpracy z sąsiednią gminą.

  • XYZ pisze:

   ścieżka nie kończy się w polu a na granicy gminy Pyrzyce-Przelewice. To niech Przelewice znajdą środki i sobie dalej robią, bo chyba nie chcesz powiedzieć że to my mieszkańcy gminy Pyrzyce mamy inwestować w sąsiednią gminę!

   • SZWED pisze:

    Do końca przeczytaj moją wypowiedź…..

    • Anonim pisze:

     Szwed pisz po polsku i zrozumiale.
     Do tanga trzeba dwojga…
     Wójt Kibała z Przelewic ma inne priorytety, a nie ścieżkę rowerową chociażby do Ogrodu Dendrologicznego.
     Zresztą to członek PO RP, a wspieranie obecnego Burmistrza chyba nie na rękę zwalczającej Olecha Platformie.
     Ot, cała filozofia.

 15. Anonim pisze:

  Kolejne dane wyciekły z urzędu i po klatkach się walały.

 16. Anonim pisze:

  wybrać Olecha na następną kadencję a radę pogonić!

 17. heros pisze:

  CHyba na głowę upadłeś

 18. abc pisze:

  Koniec z Olechem. Oby do wyboröw

  • Obserwator ;/ pisze:

   abc. Co zrobili poszczególni radni przez 2-3 kadencje swoje dla miasta:
   – Damian Błażejewski
   – Mariusz Majak
   – Ryszard Grzesiak
   – Kazimierz Lipiński
   – Mirosław Budynek
   – Marian Osękowski

   Słucham. Co oni dla Pyrzyc zrobili ??
   Nic
   Nie wolno na nich głosować.
   Czas ich się skończył

   • on pisze:

    POPIERAM CZYSTA PRAWDA

   • BIP pisze:

    Mylisz kompetencje! Do roboty to jest „ktoś” inny…

   • .... pisze:

    dom kultury, świetlica brzezin-ryszewo, ul. narutowicza, ul. willowa, ścieżka rowerowa od stargardzkiej do gm. przelewice, ocieplenie gimnazjum, swietlica giżyn, droga w giżynie, remonty w szkołach, remonty na świetlicach wiejskich, budowa chodników w Krzemlinie, droga wewnątrzosiedlowa przy ul. Bogusława, chodnik w czernicach, powstanie Państwowej Szkoły Muzycznej i jeszcze kilka rzeczy, a ostatnio do tego pokazują kompletną nierkompetencję i nieudolność jerzego marka o. co im się chwali.

 19. FISKUS pisze:

  Olech na konferencji „Pani Skarbnik mówiła na sesji, że 2 mln złożyła na konto, a z odsetek uzyskała 15 tys zł” Ciekawe ile zostało na koncie z tych ponad 2 mln zł
  Bo jeśli są na koncie to radni nie mieli racji mówiąc że są to pieniądze fikcyjne. Jsśli tej kasy brak na koncie to radni jednak mają racje że to fikcja z tą kasą

 20. niejak pisze:

  czepiliscie sie norek a mieszkan dalej nie maja ludzie basen to temat tabu jest i niema od lat .Miasteczko rowerowe jedne jest na przeciwko stadionu drugie zostalo zrobione i zamkniete na klucz po co to sa zabrane dwa place do gry dla mlodzierzy .nie mozemy miec tylko pretensji do Burmistrza ale i do Radnych oni wiekszosci decyduja co ma byc a niebyc …..

 21. zenek pisze:

  o jakiej ty kasie muwisz gmina nie ma kasy pozamykac ich tych radnych razem z olechem niech nie dajom na remoty mieszkan tak jak to robi pan radny wy wiecie o kogo chodzi

 22. Anonim pisze:

  Znowu nieudacznicy z rady będą startować w nowych wyborach. Przecież to oni odpowiadają za długi i sytuację jaka jest w gminie. Sam burmistrz wymyśla? On jest pierwszą kadencję. A Kto był przewodniczącym komisji budżetowej w poprzedniej kadencji? Grzesiak, no więc, dalej na niego i jego podopiecznych będziecie głosować?

 23. Anonim pisze:

  Sciezka super. Zapomniales tylko dodac ze to pomysl lipinskiego. Olech tylko oglosil przetarg

  • XYZ pisze:

   Oj, Lipinski mial duzo pomysłów, dobrze że nie zrealizował wszystkich bo juz dawno by było po gminie. a z tym Olech tylko ogłosił przetarg to tak samo jak … nie ten ojciec, który … tylko ten co wychował..

  • Anonim pisze:

   A z którego roku ten pomysł? Przypomnij bo już zapomniałem. Zrobiony kawałeczek i dalej przez lata palcem nie kiwnięte.

  • Anonim pisze:

   To, że manipulacja słowami to tutaj norma nie jest żadną tajemnicą.
   Proszę o tylko o przypomnienie faktów:
   Lipiński wymyślił ścieżkę, tylko biedaczek niewiele zrobił ledwo kilkaset metrów…
   To Olech zdobył środki, w tym z funduszy europejskich, i to on
   WYKAZAŁ SIĘ SKUTECZNOŚCIĄ bo ścieżka prawie skończona.
   Fakty obronią się same.

   • julek pisze:

    Lipiński wymyślił jeszcze obwodnicę miasta od strony Stargardu i Szczecina po torach kolejowych,
    ten facio to miał pomysły że hehehe

 24. heros pisze:

  Przecież księgowa na poprzedniej sesji powiedziała że na koncie gminy na koniec kwietnia było 120 tyś.ktoś tu kłamie.

  • Anonim pisze:

   Księgowa jak to niektórzy nazywają Panią skarbnik, nieczytelnie przedstawia informacje. Jej brak identyfikacji z linią Burmistrza jest jak na dłoni.
   Odpowiada na konkretne pytania, nie wysilając się żeby rozszerzyć odpowiedź poza (choćby troszkę). Bardzo oszczędna w słowach.
   A jak to wytłumaczy, gdy okaże się, że środki są, tylko nie na koncie bieżącym, tylko w innym miejscu. Będzie się bawić terminologią i nazewnictwem, jak np. „osad na koncie” i tego typu pierdołami.
   W co gra … ?!

   • SKO pisze:

    Krętaczka numer jeden, to ona manipulowała Podzińską, to ona przekabaciła sandałową, którą przecież olech sobie sam wybrał na sekretarza, jako zaufaną osobę, która zapewniała go, że będzie z nim współpracowała. Poprzednią sekretarz też próbowała urobić swoimi zagrywkami aktorskimi, ale że się nie dała, bo mądrzejsza to doniosła Łuszczykowi, że 4lata stażu samorządowca nie ma i tym samym nie może piastować tego stanowiska. To ona najpierw atakowała marciniakową w swoim wydziale, a jak ta pękła i przeszła na jej stronę to najlepsze kumpele nagle do kawy. To ona na forach o burmistrzu pisze ,,chłopczyk,,. Czas na zmiany na tym stanowisku.

   • loko pisze:

    anonim rozwiń co to oznacza pieniądze są tylko w innym miejscu. W jaki miejscu np depozycie, lokacie czy może czyjeś kieszeni? Proszę rozwiń gdzie są te pieniądze

 25. Anonim pisze:

  No…to teraz dopiero będzie. A. Odachowska na wiceburmistrz:)

 26. Krystyna pisze:

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DLA DZIAŁACZA KULTURY !!!

 27. ewans pisze:

  Gdzie ta pani wchodzi [do paszczy lwa]

 28. NOS pisze:

  Pogonić skarbniczkę to największy kret w gminie.Powinna działać na rzecz gminy i burmistrza,a nie włazić opozycji w dupę.Nielojalność się jej zapamięta i po wyborach się na nią wypną.Zdrajców się nie toleruje.

  • katka pisze:

   Niestety, ale się toleruje i to przez wiele lat…. A poza tym kto się na nią wypnie, skoro rządzić będą te same „twarze” przy tym samym „korycie”?

   • Anonim pisze:

    Koryta nie zmienisz, ale masz wpływ na twarze.

    • katka pisze:

     Niekoniecznie 🙂 Musiałby pojawić się ktoś całkiem nowy, kto jeszcze ludziom nie obrzydł, niestety tacy nie mają siły przebicia. Jednak jeśli pojawi się nowa „twarz”, to na nią zagłosuję na wyborach. Może reszta też tak zrobi; było by to spore zaskoczenie dla tych, którzy otaczają „korytko” 🙂

  • ewans pisze:

   Dobrze że nie da sobą i ludzmi pomiatać.

  • Elzbieta pisze:

   Ze co??? Zdrajcow??? Jak dobrze Pamiętam, Pani Skarbnik była już za Lipińskiego na swoim stanowisku. Nasz Obrzydliwy – Falszywca, nie zatrudnil jej kiedy przyszedl na stanowisko… Ona juz tam byla… Pracowala wczesniej na rzecz gminy, pracuje teraz na rzecz gminy i bedzie pracowac dalej na rzecz gminy. Z tego co wiem, jedyny scisly umysl z tej Gminy i chorej Rady. Wyksztalcona osoba na odpowiednim miejscu. Gdyby tak nie bylo, nie bylaby Skarbnikiem, gdyby dobrze nie pracowala – Stracilaby stanowisko… A wy piszecie LOJALNOSC??? DLA OLECHA buhahaha Czy sam sobie pisze…aaa faktycznie na AWF- nie uczyli liczyc, a ekonomia – co to takiego???

 29. zenek pisze:

  adachowska po dwuch dniach ucieknie z gminy bo da jej olech popalic bedzie ganial jak psa gdzie ona sie pcha w jakie guwno

 30. prezes pisze:

  ta pani wytrzyma bo ja toą pania znam akurat i popieram niech zostanie pozdrawiam panią agnieszkę

 31. Anonim pisze:

  W trójkę z Wrońskim dadzą rade hehehe

 32. Anonim pisze:

  nie dadza rade bo pani odachowska startuje na ur
  burmistrza

 33. Waldek k. pisze:

  Mam kandydata na stanowisko burmistrz a miasta w Pyrzycach Michalski Marcin. (NIEBIESKI) Zaradnyy zdolny bogaty takiego nam trzeba.

 34. Anonim pisze:

  17 maja ,hej,,,zadrwił(a) z debaty burmistrza z dziećmi i młodzieżą, a co powie teraz na spotkanie dzieci i młodzieży w Sejmie.Co młodzi tam słyszeli, czego się uczyli, jaki był cel? Widzisz ile musisz się jeszcze uczyć.

 35. do "Oserwator" pisze:

  mamy już trzeciego wiceburmistrza, a ile zostało osób przyjętych w obecnej kadencji i zwolnionych to w 90 % ludzie, którzy powinni się znać na pracy urzędniczej, a ile zarabiali ???????????? buhaha. Jak pamiętam 2 asystentki burmajstra, 2 sekretarzowe, z Rady Powiatu, 4 w promocji, dalej nie wiem może dopiszesz buhaha. Trzeba by zobaczyć ile odpraw Ci ludzie dostali za niewiedzę. Teraz sam sobie odpowiedz na pytanie dlaczego Rada jest taka zła – przecież do niedawna 9 radnych było za burmajsterem dlaczego odeszli przecież śledzę Aurę i można było widzieć jakie były głosowania. To nie jest Białoruś tylko jest demokracja dlaczego w Starostwie uchwały bronią kierownicy wydziałów, a w Gminie tylko burmajster, a od czego są pracownicy merytoryczni buhaha. Trzeba pamiętać, że zawsze wchodzi do rady 60-70 % starych, czy chcesz czy nie taka jest statystyka. Z tego Panem Burmistrzem zostanie Pan Kazimierz Lipiński – wygra w II turze z Panią Marzeną Podzińską.

 36. Anonim pisze:

  Wybór pani Agnieszki jest dla mnie dużym zaskoczeniem ,a sam fakt przyjęcia nominacji jeszcze większym.Praca wiceburmistrza to nie same kwiaty,storczyki podziękowania to odpowiedzialna praca-gratuluje ale zarazem bardzo się dziwie pani że podjęła się pani naprawy naszej gminy w pół roku przed wyborami ???? bardzo się dziwię!!!

  • Anonim pisze:

   Pani Agnieszka nie pracowała dla kwiatów. Wybrała pracę dla ludzi, żeby było im lepiej, to było i jest jej celem. A to droga usłana kolcami. Jestem pewna, że da sobie radę. Życzę jej wszystkiego dobrego! Trzymaj się Agnieszko!

  • Anonim pisze:

   kazdy czas jest dobry ,a szczególnie gdy taka nominację otrzymuje sie w czasie przedwyborczym ,taka niespodzianka to jak wisienka na torcie zwłaszcza ,że p.A gnieszka dawno mia smaka na urzad burmistrza-osobiscie niestety niema pomysłu na ten zadłuzony grajduł,natomiast zawsze miała pomysł na siebie.

 37. ewans pisze:

  No to teraz będzie miał na kogo zwalać winę.

  • Anonim pisze:

   Nie ewans teraz będzie miał na kogo liczyć. Agnieszka nie olewa obowiązków. Poza tym nie wdaje się w żadne spiski. Donosiciele, uważajcie!

 38. ewans pisze:

  No nie wiem jak to pogodzą jedna porządna a drugi szuja.

 39. Anonim pisze:

  Ewans , gdyby tak twoją nienawiść zamienić na energię to zdołałbyś zastąpić jeden wiatrak. Mniej mieszkańcy płaciliby za prąd.

 40. Anonim pisze:

  nic z tego nie będzie, za pół roku pani Odachowska wystartuje w wyborah na burmistrza-dla ludzi ,dobre to…-hahaha

 41. Anonim pisze:

  jest chyba już 15 chętnych ,podzielą 5-tys głosów to wyjdzie gdzieś po 300 no i do drugiej tury- ot demokracja…

 42. Anonim pisze:

  p0 aferze w domu dziecka bur istrz jest odwazn biorac na zastepce ps ia odachowka tym brdziej ze szykuje sie na burmistrza

 43. Anonim pisze:

  Jaka afera, głupoty wypisujesz. Prędzej rozgrywki polityczne i wciągnięte w to dzieci.

 44. Anonim pisze:

  Jest nowy kandydat na BuRMISTRZA NIEZALEŻNY ,KOMPETENTNY,NORMALNY CHŁOP – WACŁAW KLUKOWSKI brawo panie Wacku liczę na pana i normalność i zakończeniem kłótni i rozwoju gminy!!!!!!!!!!!!! gratuluję!!!!!!

 45. wrank pisze:

  brawo witam pana waclaw popieram pana i zycze sukcesuw dostania sie na burmistrza bede glosowal na pana uklony powia brzesko klania sie

 46. Anonim pisze:

  do ewans,jak się orientuje to w należał do dwuch parti-a teraz startował z listy bez przynależności-ale do PZPR nie należał jak niektórzy bogowie dzisiejszej władzy PO..

 47. prezes pisze:

  ja wole żeby był pan lipiński bo jak jemu muwie dzień dobry to od mi odpowiada cześć to jest równy gość tego pan bede popierał cały czas

  • ożeszku pisze:

   No to teraz wiem dlaczego w Pyrzycach jest jak jest. Następnym razem mów przez „ó” to może odpowie siema i będziesz popierał go do końca świata i jeden dzień dłużej.

 48. Anonim pisze:

  Ja stawiam na doświadczenie i normalność -głosuję więc na pana Wacława Klukowskiego był posłem,radnym sejmiku itd.bez konfliktów dla przeciwników politycznych może niewygodny ale to normalne.

 49. Anonim pisze:

  też popieram PANA WACŁAWA i tyle-myślę że wygra brawo

 50. Anonim pisze:

  Jestem na tak za normalnością zagłosuję na pana Klukowskiego.

 51. ewans pisze:

  A co Wacek zrobił dla powiatu i gminy Pyrzyce jak był posłem,nie za wiele. Obiecanki cacanki.

  • wyborca pisze:

   Dokładnie, dziękujemy za wyliczankę gdzie brał kaskę ale teraz proszę napisać co przez te wszystkie lata kiedy „był posłem,radnym sejmiku itd.” zrobił dla gminy, powiatu a chociażby dla Letnina i okolic? Czekam na konkrety!

 52. wrank pisze:

  letnin nadaje sie na pekiel i szczaw

 53. prezes pisze:

  ja bede głosował na pana lipińskiego i ten pan zostanie burmiszczem to ja wam powiem kto mnie popiera niech napisze komentarz pozdrawiam

 54. Anonim pisze:

  W Pyrzycach wszyscy na Lipińskiego

 55. ewans pisze:

  Ja i moja rodzina również na pana Kazia.

 56. Waldi pisze:

  My też na Kazika

 57. Anonim pisze:

  Ludzie powariowali…

 58. "Oserwator" pisze:

  moja rodzina też na Pana Kazia i moi znajomi

 59. ależ pisze:

  ja też. najlepszy.

  • Anonim pisze:

   Pyrzyce opanowała zbiorowa histeria ,bełkot ,bełkot i jeszcze raz bełkot,czytając takich niedorzeczności nasuwa się tylko jeden wniosek-jesteśmy skazani na zagładę od zawsze jesteśmy głupcami ,których niczego przeszłość nie uczy-OWCZY PĘD

 60. joker pisze:

  Ja chyba śnię!
  4 lata temu ten portal pękał od negatywnych wpisów na temat Lipińskiego, od oczerniania go i apeli o nie głosowanie. A teraz jest super ? To jakaś paranoja.

 61. wrank pisze:

  ty d co ty piszesz sam nie wiesz co takie glupoty ze asz strach ogarnia kazimierz lipinski zrobil wiele dla ludzi i moze zrobic dla ciebie bo ja go znam to jest ok facet i wolal bym zeby on byl burmistrzem jak olech przez 4 lat nic nie zrobil cham tylko sprzedawal rozwalil cale pyrzyce ludzie pracy nie majom a gdzie baraki dla ludzi co mial robic co z kasom zo mial gdzie jest pzrzpieprzyl na laski a nas w d ma

 62. lilka pisze:

  wanker, ty już zamilcz kmiotku.

 63. Anonim pisze:

  Czy urzędnikowi wypada jeść kanapkę podczas załatwiania sprawy z petentem? Czy pracownika obowiązkiem jest powiadomić szefa zakładu pracy o tym,że w tym dniu odwiedzi go (pracownika) np. szef związków zawodowych? Komuna komuną, ale porządek jakiś w tym był.

  • Anonim pisze:

   Sam sobie wpuścił trojana.

  • Anonim pisze:

   To burmistrz się kanapkami zajmuje. Nie ma co robić? Tylko kanapki sprawdza choreeee

   • ..I.. pisze:

    Nie zajmuje sie kanapkami, tylko próbuje zdyscyplinować ta okropna leniwą babę. Wielka założycielka związków zawodowych. Ale juz dni jej sa policzone. Kop i wypad z baru.

    • ewans pisze:

     Każdemu w pracy należy się śniadanie a gdzie miała zjeść jak nie w biurze przecież stołówki nie ma,a związki są potrzebne nie będzie pomiatał ludżmi będzie miał bata nad sobą,szkoda że tak póżno.

     • ems pisze:

      nikomu się nic nie należy robić ni ma komu

     • Renata pisze:

      Jest o.k. 😉
      kawka, herbatka, ciasteczko, jabłuszko, teraz to i truskaweczki chętnie wciągamy w czasie pracy. Kanapki, zupki, ciasta, kebaby, sałatki owocowe i te warzywne. Pizza czasami itp. Dziwią mnie ludzie, którzy zjedzą śniadanie w domu a potem to dopiero obiad po pracy. Cały dzień należy konsumować. A poza tym poprzednia p.sekretarz przygotowała pokój do spożywania posiłków. Więc o co ,,kaman,,?

     • Anonim pisze:

      Też tak uważam, ale jest chyba jakieś miejsce i te parę minut,gdzie można zjeść śniadanie. Nie chcę rozmawiać z urzędnikiem, który konsumuje kanapkę i rozmawia ze mną. To jest poniżające. A jak się zaczną schadzki i z każdym zje się kanapkę. W gromadzie lepiej smakuje, a na zwierzeniach ,jak u mamy< to sama rozkosz. A gdzie praca. Zrób to u BACKERA. Umów się na spotkanie bez wiedzy szefa. Na pewno długo popracujesz. Moje refleksje po obejrzeniu KALEJDOSKOPU.

 64. ogryzek pisze:

  RACJA!

 65. prezes pisze:

  popieram cię wrank super trzymaj tak dalej zemną

 66. Anonim pisze:

  do brze jedzenie kanapek e ale pracujac wgnminie 9 pilo sie im bimber w pokoju burm osobisie rozlewallm

 67. GB pisze:

  Gdzie sie podział Marek Olech.Co teraz porabia.

 68. Anonim pisze:

  Zastąpi swoją podwładną,

 69. GB do 9VII 17 z 21:43 pisze:

  Marek Olech przynajmniej działał na rzecz Pyrzyc i to w sposób wyrażany.
  Jednak znam innych pyrzyczan, którzy są również pyrzyczanami i działającymi skutecznie na rzecz społeczności pyrzyckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.