22. FINAŁ WOŚP w Pyrzycach – zapraszamy na licytacje!
Witam!
W tym roku już na pewno mamy do zlicytowania dwie perełki: czapkę Jerzego Janowicza, pierwszego polskiego tenisisty półfinalisty turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej (Wimbledon 2013) oraz biografię trenera siatkarzy Andrea Anastasi z autografem, a także kilka koszulek i kalendarzy WOŚP, bony na usługi do fryzjera, kosmetyczki, kwiaciarni i na ćwiczenia, wiele ciekawych książek i albumów oraz kalendarzy, zestawy dla dzieci, ogromne pluszaki, zaproszenia do restauracji na kolację, biżuterię, pióra. Oczywiście wszystko dzięki naszym darczyńcom.
W ostatnich kilku dniach uzbierało się naprawdę wiele fajnych atrakcyjnych rzeczy i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.
Agnieszka Klucznik-Barańska
Już jest pierwsza ofiara ORKIESTRY. Kierowca OSP dostał mandat od ambitnych policjantów za zły podjazd pod PDK celem zabrania nagłośnienia. HII hi hi plan mandatowy wykonany. Premia musi być.
ciekawe tylko czy kwota za mandat będzie przekazana na rzecz W.O.Ś.P.
Panie Skrzypczak proszę opisać ten niebywały sukces policji! SZOK!!!
Ktory to policjant jest taki inteligentny?
A policjanci są inteligentni?,no chyba po wczorajszym numerze to trudni jest ich podejrzewać o inteligencę.KOMENDANCIE WSTYD JAKIE WYTYUCZNE OD GÓRY TAKIE KOMPROMITUJACE WPADKI SZEREGOWYCH FUNKCJONARIUSZY.
a WOŚP to święte krowy? Widocznie uważają,że ich i ich mentora prawo nie obowiązuje.
tu nie chodzi o święte krowy wośp, ale o ten jeden dzień w roku, gdzie ogrom ludzi włącza się w akcję a tu masz mandat, gdyby to był inny zwykł dzień to zapewne policja nawet by nie zauważyła, że ktoś parkuje w miejscu niedozwolonym i tyle, zobacz na inne wpisy gdzie widać brak pomysłowości policji na wystawienie mandatów np ul Dąbrowskiego itp.
Tadziu w tym dniu!człowiekiem powinno się być nawet w mundurze,oby tego policjanta ,nikt bliski nie musiałby skorzystać ze sprzętu kiedykolwiek,zresztą on takze oby cieszył się dobrym zdrowiem ,a zycie jest cholernie długie i nikt nie wie co go czeka jutro.Jest mi wstyd za policjanta któremu zabraklo wrążliwości i wyobrażni.Pozdrawiam
zgadza się,lecz człowiekiem należy być nie tylko tu i teraz ale zawsze i wszędzie,również na imprezie którą p.Owsiak finansuje z zbiórki WOŚP tzw.przystanek Woodstock,gdzie preferuje się nihilizm i rozprzężenie moralne(róbta co chceta),z tarzaniem się w błocie włącznie,a które to z człowieczeństwem niewiele ma wspólnego.
PS.jesteśmy przeszło 20 lat po transformacji ustrojowej,i to państwem jest psim obowiązkiem zapewnienie m.in.sprzętu szpitalnego,a nie organizować pospolite ruszenie i żebrać wysyłając dzieci na ulice z jakże chwytnymi i chwalebnymi hasłami-ratujemy życie dzieciom,godna starość itp. po dodatkowe wsparcie od obywateli,którzy przecież płacą już podatek m.in.na służbę zdrowia.
Ale jak dziala nasze panstwo kazdy widzi i niestety takie akcje sa potrzebne. Moze doczekamy czasow, ze zbiorki beda dla dzieci w Afryce.
A co do policjanta – na sluzbie przede wszystkim trzeba uzywac rozumu a nie trzymac kodeksu wykroczen.
Tadziu i tu zgoda w 100% ,ale sam wiesz jak jest i gdyby nie taki Owsiak to dalej mielibyśmy archaiczny sprzęt i tylko rozpacz by nam pozostała wiedząc ,ze w swiecie ludzie nie umierają tylko dlatego ,że mają super sprzę,a co do reszty zgadzam się z tobą.Gdzieś w świecie mamaony zapominamy o ludzkich odruchach,iludzie stają się robotami martwymi maszynami bez empatii dla drugiego człowieka smutne
to fakt 20 lat po zmianie ustroju, ale nie zapominaj, że przez blisko 15 lat nic nie było robione, wałęsa zniszczył co było możliwe; pieniądze rozkradli i teraz właśnie taki owsiak robi coś dla ludzi; wiedz, że i ciebie Tadeuszu dopadnie starość i choroba i obyś NIE MUSIAŁ korzystać za sprzętu wośp
skąd taka pewność,ze gdyby nie Owsiak to bysmy sprzętu nie mieli.czy aby tylko rozpacz nam pozostała? a POgońmy tą złodziejską bandę POpaprańców z Tuskiem, Komorowskim i innymi cichymi lewackimi poplecznikami i nieudacznikami,którzy całe zło i biedę zwalają na kryzys ogólnoświatowy.
za rządów PO i Tuska Polska stała się trzecim światem .tak Afryka jest TUTAJ.w innych krajach również postsowieckich służba zdrowia jest na wyższym poziomie niż w Polsce i nie są tam organizowane takie zbiórki.popędzmy to całe różowe i czerwone
tałatajstwo na szczaw w czasie najbliższych wyborów
No to prosta jest odp.skoro władze nic nie robią to dziekujmy losowi za taliego Owsiaka,bo jego robotę widać ,rządy to porazki ,a Caritas ile dobrego zrobiło dla ludzi,niewiele kasę przezeraja tłuści purpuraci a politycy im jedzą z łapsk i nie dbaja o solidne kontrole przepływu kasy przez tą pijawę.
przecież to widać jak na dłoni.Owsiak to wspólnota interesów politycznych Tuska,Komorowskiego,Millera,Palikota i całej pozostałej bandy
Caritas zebrało 440 milionów zł.na pomoc potrzebującym przeznaczyło 435 milionów (99%)
Owsiak zebrał u.roku 54 milionów na pomoc opisaną w statucie wydał 30 milionów (54%) pytam się na co poszły pozostałe pieniądze?
tylko, że caritas nie kupił żadnego sprzętu dla szpitala oni jedynie wspomagają patologię, czasami widać kto stoi przed kościołem i czeka na puszki; wracając do polityki państwa to zauważcie, że owsiak grał po raz 22 (to kolejny rząd w jego akcji) więc nie jest to nic nowego dla nas, więc pytam W CZYM PROBLEM?
na domy publiczne dla księzy i skrobanki zakonnic,i już masz 100% szafa gra
zanim ci ktorych wyliczyłeś y jako zaczęli się liczyć w polityce ,to Owsiak działał i był juz goście któremu z wyliczanki mogą trampki pucować.Zresztą kazdy widzi co chce zobaczyć to po pierwsze,a po drugie prościej by było przyznać się ,ze pitolisz bzdety bo tak ci ksiądz kazał i wiadomo z kim mamy do czynienia.
Pozdrowienia dla ludzi szczęśliwych ,bo bezmózgich.
to dobre, nadgorliwość policji nie zna granic
Ha ha pyrzycka policja
mnie straszyli mandatem za to, ze wjechalem w brame gdzie poczta aby nadac paczke. na nastepny dzien widzialem sytuacje jak sami nieoznakowanym wjechali na teren poczty i jeden z funkcjonariuszy poszedl odebrac list. oni moga bo pewnie sluzbowo. w jakas sobote pan policjant prywatnym autem tez wjechal na teren poczty w ta sama brame i nie mial problemu z tym. w glowkach im sie poprzestawialo nieco.
Nie od dzis wiadomo, ze zajmuja sie tylko pierdolami. Jedyne sukcesy naszej policji to mandaty i czasami przy okazji ktos sam im zlodzieja przyprowadzi…
Sami inteligenci widzę. Jak łamiesz przepisy to licz sie z tym, że zapłacisz mandat. Nie ma znaczenia czy to WOŚP czy inne „święto”.
To wytłumacz inteligentnie dlaczego na ulicy Dąbrowskiego, gdzie łamane są notorycznie przepisy bo samochody parkują na chodnikach i utrudniają widoczność nikt nie płaci mandatów. Tam można łamać prawo? Tam jak to ujął Tadek z Pyrzyc mieszkają święte krowy? Dlaczego policja tam nie widzi łamania przepisów? Nie bronię nikogo kto łamie przepisy ale wybiórczość policji w przestrzeganiu przepisów po prostu mnie irytuje. Czekam inteligencie na odpowiedź!
a dzie mam zaparkowac na ul Dabrowskiego ANINIM HEEEEEEEEEEEE
myślisz troche, widzisz jakie jesy yo duże osiedle
t
Hehe najlepiej spałować i manacik,widać ,że komuna komuś się zamarzyła,ale wówczas była milicja a z nią chamstwo i prostactwo ,dzisiaj mamy policję a od niej wymagamy poziomu i właśnie INTELIGENCJI,a nie ślpo machajacych matołow z parciem na wykazanie się nie wazne czy dobrze ,czy bezmyślnie, ale działania i chęci napewno będą dostrzeżone przez komendanta i przecież o to młodemu chodzi ,pO PIERWSZE MYŚLEĆ SZANOWNY MŁODY NARYBKU pYRZYCKIEJ pOLICJI ,BO WSTYD I PUSTY ŚMIECH LUDZI OGARNIA.
Na ulicy Kościuszki od Bogusława też parkują na chodniku. Przejść czasami cholera nie można bo samochód stoi.Mam auto i wiem że można zajechać na chodnik ale nie wjechać nim w całości. Podobny problem jest z parkingami na 1 MAJA. Niemal wszyscy blokują tam trasę dla rowerów. Gdzie jest POLICJA !!! Dlaczego tam nie wystawiają mandatów !!!
Tomasz nie gdzie jest policja ,a gdzie są parkingi!w mieście przybyło 5-krotnie więcej samochodów niż ich było w czasach np,80-tych,policja powinna edukować ,a w ostateczności karać ,za komuny i wcześniej w egzystencję Polaka było przyjmowanie batów od wszelkiej maści władzy,czas abyśmy zmieniali mentalność i cywilizowali się przez edukację pouczenia ,a nie wiecznie stawiałi jeden na drugiego pręgierz.
poczytaj: art. 47 prawa o ruchu drogowym z 20.06.1997 (Dz. U. 58 z 2003r. poz. 515 – tekst jednolity tam wszystko jest wyjaśnione
Artykuł o WOśpie a wy rozdrabniacie sie nad policją 🙁
TO ZANOŚ DO KOŚCIÓLKA ,A KLECHA BĘDZIE MIAŁ NA LEPSZE BO DROŻSZE PANIENKI I WIĘCEJ CUKIERKÓW HHH DLA MŁODYCH I GŁADKICH CHŁPOCÓW
Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub
przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej
2,5 t, pod warunkiem że:
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im
ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na
jezdni.
2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie
lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego,
motocykla, motoroweru lub roweru. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej
nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku
tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
Oba te punkty są łamane na wspomnianej ulicy Dąbrowskiego przy krzyżówce z Górną!!!!!! I co? Nikt tam mandatów nie dostaje!!!!
Z tego co wiem to ci strażacy nie dostali mandatu tylko zostali pouczeni. Nie ma o co bić piany.
Najbardziej z takiej akcji to się cieszą ci w rządzie ze obywatele dają bo jak by nie dali to oni sami by musieli na szpitale dać i mniej do podziału na swoje premie by mieli a dla nich to najlepiej żebrać od ludzi dawać dawać naiwniaki najlepiej takich Owsiaków żeby z pięciu w ciągu roku było
hahahha, dobre i wszyscy szczęśliwi,ludzie nie będą padać jak muchy ,a rzad się wyżywi i na przyjemności im zostanie ,aż po kokardkę.Owsiak powinien zostać odznaczony przez rządzących po kolei,i okrzyknięty swietym ,bo on jeden zrobił tyle ,czego nie udało się dokonać całemu klerowi przez 1ooo lat.Owsiak to sól w oku kościoła ,bo jest liczącą się konkurencją dla Caritasu,hahhahha
i tak jest.popieram i pozdrawiam
Wszystko o parkowaniu. Co wolno, a czego – nie!
Znalezienie wolnego miejsca do parkowania bywa sporym problemem. Wyjaśniamy częste wątpliwości związane z zatrzymaniem i postojem.
Polacy zakazy parkowania traktują czysto informacyjnie…
Straże miejskie z upodobaniem polują na kierowców zostawiających swoje pojazdy w miejscach, gdzie nie wolno tego robić. W takim przypadku osobie łamiącej przepisy grozi mandat w wysokości do 500 zł, a dodatkowo odholowanie auta, jeśli jego zaparkowanie stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa lub utrudnia ruch. Koszt tej „usługi” wynosi ok. 350 zł, co w sumie daje niebagatelną sumę ponad 800 zł. Warto więc wiedzieć, gdzie można zostawić pojazd, aby uniknąć kary.
Generalna zasada mówi, że zatrzymanie i postój samochodu są możliwe tylko w miejscu i warunkach, w których pojazd jest widoczny z dostatecznej odległości dla innych kierowców i nie powoduje zagrożenia ruchu lub go nie utrudnia (tak jak np. parkowanie na wjeździe i wyjeździe z bramy, garażu lub parkingu czy pozostawienie auta w bezpośredniej bliskości skrzyżowania).
Dodatkowo, jeśli kierowca zatrzymuje pojazd na drodze, musi go ustawić jak najbliżej krawędzi jezdni oraz równolegle do niej. Poza terenem zabudowanym, jeśli tylko to możliwe, należy pozostawiać auto poza jezdnią.
Zmotoryzowany nie może zapomnieć, aby w razie parkowania zabezpieczyć pojazd przed uruchomieniem przez osobę niepowołaną (czyli nie można zostawić auta z kluczykami w stacyjce).
Nie wolno także pominąć sprawy znaków, które zabraniają parkowania. Pamiętać trzeba o pewnej pułapce. Znaki „zakaz postoju” i „zakaz zatrzymywania się” są odwoływane przez skrzyżowanie. Jednak nie każde połączenie dróg – np. przecięcie drogi publicznej i wewnętrznej – jest skrzyżowaniem. W tym przypadku zakaz będzie dalej obowiązywał, a pozostawienie auta za takim „skrzyżowaniem” grozi mandatem. Przedstawiamy sytuacje, w których kierowcy stosunkowo często mają wątpliwości związane z zaparkowaniem swojego samochodu.
Parkowanie za przejściem – Warunkowo
Parkowanie 10 m przed i za przejściem dla pieszych jest zabronione przepisami. Jednak na drodze dwujezdniowej (jednokierunkowej) dozwolone jest zatrzymanie pojazdu tuż za wyznaczonym przejściem dla pieszych ponieważ nie utrudnia to obserwacji przejścia nadjeżdżającym pojazdom.
Parkowanie na przystanku – nie wolno
Nie można parkować w odległości mniejszej niż 15 m od słupka oznaczającego przystanek. W przypadku przystanków z zatoką, parkowanie jest zabronione na całej długości zatoki.
Uwaga! Zdarza się, że żółty pas wskazujący, gdzie nie wolno zostawiać auta, jest krótszy niż 15 m!
Parkowanie pod prąd – warunkowo
Parkowanie przy lewej krawędzi jezdni (pod prąd) jest dopuszczone tylko w obszarze zabudowanym, na drodze jedno- lub dwukierunkowej o małym natężeniu ruchu. Brak dokładnej definicji małego natężenia ruchu powoduje, że w większości miast można parkować na sporej części ulic, nie łamiąc przy tym przepisów
Parkowanie przed wysepką – warunkowo
Nie można parkować w odległości mniejszej niż 15 m od punktów krańcowych wysepki, jeśli z jej prawej strony jezdnia ma tylko jeden pas. Ma to umożliwić swobodny wjazd na pas ruchu wzdłuż wysepki i wyjazd z niego. Jeżeli wysepka przylega do skrzyżowania, przepis zabraniający parkować 15 m od jej krańców dotyczy w praktyce tylko jednego krańca wysepki (najbardziej oddalonego od skrzyżowania dróg).
Parkowanie na klepisku – wolno
Więcej na ten temat
Próbujesz zaparkować jak najbliżej wejścia?
Osoby krążące po parkingu w poszukiwaniu miejsca parkingowego blisko wejścia do hipermarketu w rezultacie nie parkują bliżej niż kierowcy zajmujący przypadkową przestrzeń. więcej »
Parkowanie na trawie, a dokładnie niszczenie zieleni, jest zabronione. Jednak w miejscach, gdzie trawa została już rozjeżdżona (całkowicie zniknęła), można zostawić auto. Na trawniku można także bezkarnie stawać samochodem, jeśli zieleń została szczelnie przykryta śniegiem (kierowca nie musi wiedzieć, gdzie jest trawnik).
Parkowanie tyłem na chodniku – nie wolno
Można wjechać na chodnik samochodem (o masie całkowitej do 2,5 t), jeśli nie utrudnia to ruchu pieszym. Jednak trzeba pamiętać, że parkowanie tyłem na chodniku jest zabronione. Ma to zapobiegać jeżdżeniu po chodniku w celu zaparkowania przodem do drogi.
Uwaga! Parkując na chodniku trzeba pamiętać o ustawieniu auta przy krawędzi drogi (krawężniku), nawet jeśli chodnik jest wyjątkowo szeroki.
Parkowanie na połączeniu dróg – warunkowo
Na skrzyżowaniu oraz 10 m od niego, zatrzymanie i postój są zabronione. Jednak połączenie drogi publicznej z drogą wewnętrzną nie jest skrzyżowaniem i można parkować bezpośrednio przy nim.
Uwaga! Droga wewnętrzna nie zawsze jest oznaczona znakiem. Skrzyżowaniem nie jest także połączenie, przecięcie, lub rozwidlenie drogi twardej z drogą gruntową oraz stanowiącą dojazd do obiektu.
Parkowanie pod wiaduktem – nie wolno
Utwardzona powierzchnia pod wiaduktem mogłaby służyć jako parking. Trzeba jednak pamiętać, że przepisy zabraniają zatrzymywania się i parkowania na pasie między jezdniami oraz powierzchniach wyłączonych. Do takich właśnie miejsc zalicza się powierzchnia pod wiaduktem.
Parkowanie na dwóch miejscach – nie wolno
Więcej na ten temat
Co każdy kierowca wiedzieć powinien
Banalnych błędów na drodze można uniknąć, jeżeli zna się definicje związane z przepisami ruchu. Wyjaśniamy najważniejsze pojęcia. więcej »
Jeśli określono, w jaki sposób należy parkować samochody, trzeba przestrzegać ustalonych reguł. Nie wolno ustawić pojazdu inaczej niż wskazują na to linie, np. prostopadle do nich. Częstym wykroczeniem jest także parkowanie na dwóch miejscach naraz.
Postój na wysepce – nie wolno
Przepisy jednoznacznie zabraniają wjeżdżania na powierzchnię wyłączoną, potocznie zwaną martwym polem. Tym bardziej nie można zostawiać na niej samochodu. Kierowcy zapominają o tym, traktując takie miejsce jako dodatkowy parking, nawet jeśli powierzchnia wyłączona jest wyznaczona na środku drogi.
Postój w strefie zamieszkania – warunkowo
W strefie zamieszkania postój jest możliwy tylko w miejscach do tego wyznaczonych, czyli na parkingach. Inny sposób parkowania jest zabroniony, nawet jeśli nie łamie się innych zakazów, np. na chodniku pozostawiona jest właściwa szerokość miejsca dla pieszych – 1,5 m.
Parkowanie przy linii ciągłej – warunkowo
Parkując przed linią ciągłą trzeba zachować odstęp od jej krańcowych punktów, aby nie zmuszać innych kierowców do najeżdżania na linię. Także zatrzymując się wzdłuż linii ciągłej trzeba pamiętać, że pozostawiony pojazd nie może zmuszać innych do najeżdżania na tę linię.
W praktyce można parkować wzdłuż linii ciągłej, jeśli szerokość pasa ruchu wynosi ok. 5 m, a zaparkowany pojazd jest stosunkowo wąski.
Parkowanie tyłem do budynku – wolno
Choć czasem można spotkać tabliczki zakazujące parkowania tyłem do budynku, w rzeczywistości nie ma przepisu, który zabraniałby takiego pozostawiania aut w przypadku miejsc parkingowych (poza parkowaniem na chodniku).
Trzeba jednak pamiętać, że postój taki może być uciążliwy. Spaliny – szczególnie w przypadku starszych silników Diesla – lecące w stronę okien nie są tym, o czym marzą mieszkańcy.