Święto Chleba w Kozielicach

        31 sierpnia 2013r. na terenie Zespołu Szkół w Kozielicach odbyły się Dożynki Gminne, które zostały zorganizowane przez Urząd Gminy w Kozielicach, ZS w Kozielicach oraz Wiejski Dom Kultury w Kozielicach. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Św. Podczas mszy zostały po-święcone wieńce. Następnie korowód przedstawicieli sołectw ruszył w kierunku sceny.

          W programie tegorocznych dożynek znalazł się występ zespołów ludowych Jarzębina oraz Poranek, kapeli muzycznei Arcus Band, a także występ gwiazdy wieczoru zespołu Chrząszcze.

       Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i skoczni oraz mogły wziąć udział w różnych konkursach na scenie. Zaplanowano także program artystyczny dla dzieci oraz program rozrywkowy – iluzjonista. W trakcie trwania festynu można było kupić losy na loterii, gdzie oprócz małych drobnostek były do wygrania nagrody główne takie jak: telewizor, rower oraz ekspres do kawy.reklama
      


          Po godzinie 17 odbyło się podsumowanie Turnieju Sołectw, w którym pierwsze miejsce zajął Tetyń, drugie Załęże, a trzecie Mielno Pyrzyckie

        Najładniejszymi dożynkowymi wieńcami mogą się poszczycić kolejno sołectwo Załęże,  Łozice i Kozielice.

          W konkursie kulinarnym zwyciężyły Łozice, przed Załężem i Trzeborzem.

Michał Dudek

6 odpowiedzi na Święto Chleba w Kozielicach

 1. pysis pisze:

  Panie redaktorze a gdzie reportaż z dożynek w krzemlinie

 2. ciekawa pisze:

  Dobre pytanie…

 3. AGAT pisze:

  Eeeee, tak samo dobre jak – „gdzie reportaż o dożynkach archidiecezjalnych” czy „gdzie reportaż o obiecanym remoncie ul. Dworcowej” itp. Widocznie szału nie było.

 4. stolarz pisze:

  nawet nie wiedziałem , że prezydent był w Kozielicach i nagrodę dostał — fotka 71 — ale z wąsem ???

 5. Cma pisze:

  bo takich dożynek jak w Kozielicach w okolicy nie ma

 6. ktosiu pisze:

  rok w rok to samo 🙁 nuda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.