Prace przy budowie świetlicy w Giżynie

W październiku rozpoczęły się prace przy budowie świetlicy wiejskiej w miejscowości Giżyn. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe S.J. SANIT z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim.

        Ogólny koszt budowy wynosi 642.400,00 zł, w tym 75% kwoty netto to środki unijne, jakie Gmina pozyskała z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Obecnie wykonano roboty ziemne i fundamenty. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na III kwartał przyszłego roku.

 

35 odpowiedzi na Prace przy budowie świetlicy w Giżynie

 1. anka pisze:

  super!więcej takich informacii,gdyby tak jeszcze jakiś zakład pracy powstał!

 2. Anonim pisze:

  jeżeli chodzi o Giżyn to taki zakład tam nie powstanie z powodu takiego że dookoła występują tereny podmokłe w niektóre pory roku

 3. Anonim pisze:

  Giżyn powinien postawić na przeobrażenie się w miejscowość letniskową.

 4. Anonim pisze:

  642.400,00 zł za co tyle? za tą kwotę można postawić porządny domek z wyposażeniem.

 5. marek pisze:

  prawie 650 tys + koszty utrzymania ogrzewania itd. pewnie i tak będzie zamknięta przez co najmniej 11 miesięcy w roku – takim sposobem na pewno wyprowadzimy gminę z długów – kolejny element kampanii wyborczej

 6. Anonim pisze:

  Te pieniądze mogli przeznaczyć na zabezpieczenie terenów wokół Giżyna przed wylaniem jezior i kanału.

 7. * pisze:

  w Giżynie to droga by się przydała ,tyle lat i dalej nic i niby taki obrotny sołtys a nie potrawi nic pożadnego zrobić w pierwszej kolejności…

 8. ktosiek pisze:

  Macie sołtysa jakiego wielu chciałoby mieć!! Nie patrzcie czego nie udało się zrobić ( nie z Jego winy, a z braku gminnej kasy), doceńcie to co już zrobił! W tej wsi już dawno nie działo się tak wiele dobrego jak za Jego kadencji! Gdyby wszyscy mieszkańcy wykazali odrobinę dobrej woli, chęci pomocy… Pamiętajcie, że w jedności siła!! Pozdrowienia dla Sołtysa i całej reszty Ludzi Dobrej Woli. Dzięki Wam i Waszej pracy chętnie odwiedzam Giżyn każdego lata.
  Ps. A co zrobił poprzedni sołtys?? Wyciągnijcie wnioski!

  • małgorzatax pisze:

   Poprzedni sołtys postarał się o doprowadzenie do wsi gazu, wody. Droga była wielokrotnie naprawiana. A obecny sołtys? Nie wykazuje jakiejkolwiek inicjatywy w tym kierunku. Tak wiele dobrego ?! hahaha. Dobry żart. A droga jest ważniejsza od świetlicy.
   PS. A propo ludzi dobrej woli(jakich?) – Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

   • Sołtys pisze:

    Poprzedni sołtys… To nie zasługa poprzedniego sołtysa, że mamy wodę i gaz we wsi, to zadania własne gminy i to Radni Rady Miejskiej decydują o wykonaniu tych zadań a nie sołtysi. Po drugie, jeśli się przychodzi na Zebrania Wiejskie, to się wie, że Sołtys wykonuje uchwały zebrania a nie decyduje o tym co ma być wykonane w pierwszej kolejności, wiec zapraszam na zebranie a nie dyskusję na forum publicznym jakim jest pyrzyceinfo. Po trzecie jeśli masz coś do mnie, to zapraszam przyjdź i podyskutujemy co zrobić aby w Giżynie żyło się lepiej kiedy nie ma środków w Gminie na inwestycje, a dlaczego nie ma, to jeśli czytasz tak to forum to znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania. Po czwarte, pamiętaj, że w sieci nikt nie jest anonimowy, jeśli nawet zmieniasz nick, to i tak łatwo sprawdzić kim jesteś, lecz nie chodzi o to aby się obrażać ale wspólnie coś zrobić dla naszej wsi, masz pomysły, przyjdź, powiedz a na pewno coś co nie będzie moją zasługą, sobie nie przypiszę… Pozdrawiam.

    • .... pisze:

     Trochę szacunku do Pani Jadzi. To samo co o wodzie i gazie można powiedzieć o świetlicy – to Lipiński postarał się o świetlicę, a radni mu na to pozwolili, a teraz sołtys i rada sołecka niech to utrzymają i zeta nie wezmą od gminy. Inaczej nie ma to sensu, bo utrzymanie świetlice skonsumuje drogę w Giżynie. Pokażcie, że umiecie!

     • Anonim pisze:

      A dlaczego tylko trochę? Pełen szacunek dla Pani Jadzi!

     • ... pisze:

      Przepraszam FULL SZACUN dla Pani Jadzi i dużo zdrówka oraz wesołych świat !

     • Sołtys pisze:

      A wiesz jaki jest koszt budowy drogi? Więc po co się wymądrzać. Co do Pani Jadzi, to czy coś jej ubliżyłem? Może trzeba czytać ze zrozumieniem… Ale widzę, że robisz to samo co inni na tym forum, dokopać za wszelką cenę „po pyrzycku”…a można by było wymieniać tylko wiadomości, dopytać, doradzić ale nie…
      Może ktoś w Pyrzycach założy nową stronę dla Pyrzyc… gorzkieżale.pl niech się wszyscy opluwają ile się da…
      Szkoda, że to wszystko idzie w złym kierunku.
      Pozdrawiam oponentów i wszystkich życzliwych, życzę Wesołych Świąt oraz głębokich przemyśleń nad mijającym czasem, czy warto tracić czas na kłótnie.

     • Anonim pisze:

      Nie ma co się denerwować. W powyższych wypowiedziach jest doza ironii oraz przekomarzania się i tyle. Oczywiście Panu też należy się szacunek, dlatego apeluję o odrobinę dystansu. Proszę wrzucić na luz i puki co zagłosować na przedszkole w Pyrzycach. Będzie Pan zadowolony! Pozdrawiam.

     • ... pisze:

      Myślę, że niepotrzebnie zaczął Pan swój wpis od słów „Poprzedni sołtys… To nie zasługa poprzedniego sołtysa, że mamy wodę i gaz we wsi …”. To wyjątkowo paskudne zachowanie! W moich wpisach nie atakuje Pana osoby. A Panią Jadzię po prostu lubię, cenię i uważam, że była bardzo dobrym sołtysem. Natomiast co do budowy potężnych świetlic w małych wsiach, zamiast np. drogi kanalizy itd. mam swoje zdanie i nikt mi nie zabroni mieć tego zdania. Proponuję trochę dystansu, szcunku dla zdania innych, szacunku dla starszych, trochę pokory w ten czas i szklankę melisy z giżyńskich łąk.

     • Sołtys pisze:

      nie ja zacząłem od słów poprzedni sołtys, to tyczyło się wpisu małgorzatyx… ale co tam, szkoda czasu na przekomarzanie i racja… A na przedszkole zagłosuję a i owszem niech najmłodsi maja coś dla siebie… Pozdrawiam, znad Giżyńskich łąk, gdzie nie tylko melisa rośnie ale i inne bogactwo się w nich kryje oraz różnorodne ptactwo chronione zlatuje…

     • ... pisze:

      No, Giżyn też słynie ze sprytnych chłopaków siatkówkarzy, a na łąkach ponoć można spotkać takie ptaszyny, że jak się facet napatrzy i w nocy się przyśni … . Szkoda, że są chronione ! Chociaż ponoć nie wszystkie. Pozdrawiam i niech już te mury pną do się do góry. Może kiedyś Giżyn na powrót stanie się kurorcikiem. Miłych przygotowań do Świąt.

     • małgorzatax pisze:

      Ta strona teoretycznie gwarantuje anonimowość i to co Pan napisał byłoby niezgodne z prawem.. Niestety, ale prawdę trzeba przyjmować do świadomości, nawet wtedy kiedy nie jest taką jaką byśmy chcieli usłyszeć. Tak jak napisał anonim, każdy ma swoje zdanie na określony temat. Określenie ,,poprzedni sołtys” wyszło od ktośka. I proszę się już nie denerwować, bo idą święta 🙂
      A co do dawnych lat.. Sama chętnie przyjeżdżałam na kolonie.
      Życzę Wesołych Świąt 🙂

    • Anonim pisze:

     Jakbyś się troszeczkę orientował w informatyce- to byś wiedział, iż można ukryć adres IP korzystając z wielu programów i stron. Nie zastraszaj ludzi tymi swoimi wypocinami.

 9. Anonim pisze:

  Czyli sołtysi są niepotrzebni, sołtysowe też.

 10. Ludź pisze:

  Ty tu nie szczuj. Sołtysów mamy wspaniałych i wara ci od nich. Wystarczy, że radna/sołtysowa szczuła na sesji rolników na sołtysów.

 11. mieszkanka pisze:

  Sołtysina-radna jest ok.Większość sołtysów też.

 12. ... pisze:

  No, Giżyn też słynie ze sprytnych chłopaków siatkówkarzy, a na łąkach ponoć można spotkać takie ptaszyny, że jak się facet napatrzy i w nocy się przyśni … . Szkoda, że są chronione ! Chociaż ponoć nie wszystkie. Pozdrawiam i niech już te mury pną do się do góry. Może kiedyś Giżyn na powrót stanie się kurorcikiem. Miłych przygotowań do Świąt.

  • Sołtys pisze:

   Tak, oczywiście, że Giżyn siatkówką stoi:-), Pozdrawiam przy okazji swoich siatkarzy „Miedwiaka”. Czekamy na wybudowanie i otwarcie świetlicy gdzie i Miedwiak znajdzie kąt dla siebie, mamy wiele pomysłów na działanie, lecz kiedy nie ma się gdzie spotkać to niestety nie ma integracji społeczeństwa nad czym osobiście bardzo ubolewam, lecz kiedy takie miejsce zdobędziemy, być może będzie to początek „kurorciku”, (podoba mi się to określenie – dzięki). Giżyn ma wielu fajnych ludzi i wierzę w to, że potrafią być aktywni. Na pewno nie jeden raz zaprosimy do Giżyna:-) Pozdrawiam…

   • ... pisze:

    W Giżynie podobno kiedyś był ośrodek harcerski i kajaki były i fajnie było.

    • Sołtys pisze:

     W Giżynie był Ośrodek Kolonijny w latach 70′, były domki campingowe, kajaki, kadety, rowery wodne… dziś to już wspomnienia, ale czy tak musi być? Być może uda się wskrzesić coś, co zachęcało by naszych pobliskich mieszkańców do przyjazdu nad to piękne jezioro. Na jeziorze Będgoszcz są wyspy, o czym nie każdy wie i świetne miejsce na biwak. Baza sprzętu wodno – rekreacyjnego jak najbardziej wskazana. Harcerstwo też działało i wodniacy… pod przywództwem emerytowanego dziś nauczyciela Pana Jana Utnika, pamiętamy te czasy i miło wspominamy.

     • oset pisze:

      Pamiętam 🙂 To była moja pierwsza kolonia. Spływ kajakami też był. Dobrze powspominać 🙂

     • pyrzyczanka pisze:

      ja takze byłam tam na obozie harcerskim…..wspominam wspaniale ten czas

     • Sołtys pisze:

      Wielu się z nas przewinęło przez ten ośrodek, ciekawe ilu jeszcze mieszkańców tu bywało, myślę, że dużo i wszyscy wspominamy ten magiczny młodzieńczy czas w sposób szczególny … po latach trudno odnaleźć w pamięci tamte twarze na dzisiejszych ulicach, a pewnie nie raz przechodzimy obok siebie…

 13. mieszkanka pisze:

  W Pyrzycach kiedyś był basen i fajnie było.

 14. anonim pisze:

  nasz sołtys nic nie robi . nie dawno nawet dzieci czekały na autobus 20 minut na mrozie a on nawet do nikogo nie zadzwonił by powiadomić, że autobus nie przyjedzie.tak samo z tą świetlicą gdy dowiedziałam się jakie są plany, to po prostu masakra jest, można wyśmiać tylko sołtysa.

 15. sołtys pisze:

  o czym ty piszesz, weź się ogarnij i nie pisz bzdur na forum, co do świetlicy to o jakich planach piszesz, pierwsze słyszę, że są takowe plany a jak masz własny problem z sobą to nie szukaj winnych u kogoś tylko przyjrzyj się sobie… Co do autobusu, to nikt mnie nie powiadamia, że nie będzie kursował więc sobie odpowiedz sama. Odpowiedz sobie na pytanie co ty zrobiłaś dla tej wsi i nie udawaj że nie wiesz o co chodzi. Pozdrawiam opozycję:-)

 16. Mikołaj pisze:

  Proszę proszę sadzimy się Sołtysie, ale jak długo jeszcze? Życzonka świąteczne dla Najważniejszego z Sołtysów hihihi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.