KONSULTACJE W SPRAWIE LOKALIZACJI FARM WIATROWYCH

        W dniu 05 grudnia 2012 r. (środa) o godz. 16:00 w sali wiejskiej w Nowielinie (dla mieszkańców sołectw: Nowielin, Mielęcin, Krzemlin i miasta Pyrzyce) oraz o godz. 18:00 w sali wiejskiej w Brzesku (dla mieszkańców sołectw: Obromino, Pstrowice, Letnin, Brzesko, Mechowo i miasta Pyrzyce) odbędą się spotkania informacyjne związane z planowanym rozwojem energetyki wiatrowej w Gminie Pyrzyce. Przedmiotem spotkania będzie zapoznanie mieszkańców z wyznaczonymi obszarami pod lokalizację farm wiatrowych oraz liczbą planowanych wiatraków.

        W spotkaniach udział wezmą przedstawiciele firm zainteresowanych lokalizacją wiatraków na terenie sołectw: Nowielin, Obromino, Pstrowice oraz w obrębie 11 i 13 m. Pyrzyce.

        Zapraszam wszystkich mieszkańców z tych sołectw do wzięcia udziału w spotkaniach, na których każda ze stron będzie miała możliwość wypowiedzenia się na temat farm, a wypracowane opinie pozwolą na podjęcie przez Burmistrza Pyrzyc oraz  Radnych Rady Miejskiej w Pyrzycach ostatecznej w tym zakresie decyzji.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Jerzy Marek Olech

 

22 odpowiedzi na KONSULTACJE W SPRAWIE LOKALIZACJI FARM WIATROWYCH

 1. zyn pisze:

  W gwoli ścisłości
  w dniu 5 grudnia odbędą się dwa „spotkania informacyjne związane z planowanym rozwojem energetyki wiatrowej w Gminie Pyrzyce” Nie są to konsultacje. Tryb zwołania konsultacji społecznych jest całkowicie inny.

  • Pyrzyczanin pisze:

   Według mnie jest to bardzo dobra inwestycja. Lepiej to niż jakakolwiek elektrownia atomowa w Polsce i na tych terenach.

 2. mieszanka pisze:

  Konsultacji społecznych nigdy nie było ,zabrakło bądz odwagi ,bądz wiedzy. Zabrakło przedewszystkim dobrej woli ,co skutkuje skłoceniem i szczuciem jednych na drugich ludzi ogólna wrogość idezorientacja .TO JEST STAWIANIA LUDZI POD ŚCIANĄ, BEZMOZLIWOŚĆ WYBORU.Niech szlak to…jak to są konsultacje społeczne w demokratycznej ,wolnej POLSCE

 3. min pisze:

  W Brzesku zebranie w sprawie farm wiatrowych. Wiadomo nie od dziś że w Brzesku wiatraków nie będzie. Nie znam przyczyny dlaczego Brzesko ma być wolne od wiatraków. Czy tam wiatry nie wieją? Czy może jak w Nieborowie ważny nietoperz.

 4. mieszanka pisze:

  A nasza wice skąd pochodzi nie z Brzeska

 5. Notatka prasowa z III RP pisze:

  W dniu 5 grudnia 2012 r. nasz uwielbiany mały DEMAGOG zaprasza do udziału społeczeństwo ziemi pyrzyckiej w debacie TAK dla wiatraków, Nie dla Rzep-nowa. Oczywiście zostanie przedstawiony nowy pomysł na nepotyzm jak zatrudnić kolejnego bezużytecznego kolesia. Redaktor Gazety Pyrzyckiej towarzysz JOG-i opisze śmiały plan małego wzrostem wielkiego duchem demagoga, akurat On zna się na tym najlepiej. W czasie konsultacji zaprezentowane zostaną nowe przyszłoroczne inwestycje tj. budowa świetlicy w Obojnie oraz kostnicy w Brzesku ze środków firm pseudo-ekologicznych. Kiełbasa wyborcza rozdana. Na zebraniu zostanie zaprezentowana alternatywa dla wiatraków – turbiny wodne na rzece Sicinie i mini reaktor atomowy. W czasie spotkania przybędzie oczywiście towarzystwo wzajemnej adoracji na czele z Naczelnikiem OSP JW (nie mylić z Jednostką Wojskową, a przyjdzie w mundurze)z Brzeska. A każda wioska w nagrodę za TAK dostanie po mini tężni. Nowielin przy głównej drodze -kilometr na pieszo , jako eko wycieczka. Mielęcin na boisku szkolnym (boisko nieczynne brak sędziego, Fryzjer go wykluczył).
  Komentator satyryczny codziennego życia publicznego w Pyrzycach Król Julian

 6. mieszanka pisze:

  A dlaczego Rzepnowo jest poza nawiasem ,czy jesto wieś trędowatych?.Czy jako jedyna myśląca nie daje się kupić i ma swoje zdanie i potrafi w oczy powiedzieć w co się ją po świńsku pakuje.Rzepnowo juz miało kuszącą propozycę 1,5 miliona na sołectwo ha ha inni dalby się oskalpować za obietnice bez pokrycia.Niestrty nie można wieżyc człowiekowi ,któty nie jest slowny

  • Pozamiastowy... pisze:

   Czy ktoś tak naprawdę może być aż tak naiwny i wierzyć, że gmina przeznaczałaby 1,5 miliona zł na Rzepnowo? Burmistrz składając taką obietnicę bez pokrycia sam w to nie wierzył co mówił. W Rzepnowie nie wybudują wiatraków dlatego, ze chciano tam ludzi „wydy..ać na ostro”. Gmina przed dożynkami gminnymi(to nie były dożynki, to wyglądało jak imieniny u cioci)z bólem dała jednego stara żwiru na załatanie dziur na wsi, gdzie po wysypaniu żwiru nikt tego nie ubijał ze względu na to że dziury były głębokie i więcej trzeba byłoby dowieźć. Więc jak gminie szkoda dać takie małe auto żwiru(jak mieszkam 15lat w tej miejscowości to nikt dziur nie łatał) na wieś to wierzycie, że dawałaby po 1,5 miliona? hehehe… Ludzie są za mocni.

 7. mieszkanka pisze:

  TYLKO DEBILE WIERZA W TAKIE CACY OBIECANKI.DLATEGO MIESZKANCY RZEPNOWA NIECHCA DAC SIE SPRZEDAC.OKAZUJE SIE ZE NIE WSZYSTKO I WSZYSTKICH MOZNA KUPIC.CZY MOZNA WIERZYC CZLOWIEKOWI,KTORY NIE DOTRZYMUJE SLADANYCH OBIETNIC WYBORCZYCH!!!NIE PRZKLADA WAGI DO TRESCI SLUBOWANIA Z ORLEM NA LANCUCHU.TO DLA ODROBINE SPOSTRZEGAWCZYCH JEST SYGNAL ABY NIE BRAC TEGO PANA SERIO.TYLKO TEN OWCZY PED NIEKTORYCH RADNYCH DO OBIECANYCH NA PAPIERZE PIENIEDZY JEST BARDZO NIEPOKOJACY,DLACZEGO SWOICH WYBORCOW TAK LEKCEWAZA NIELADNIE I TO JEST PRZYKRE TAKA NIELUDZKA BEZDUSZNOSC.

 8. Dym pisze:

  Panie Radku proszę skończyć jakąś szkołę zanim napisze pan coś publicznie bo oczy bolą.

 9. Tomasz pisze:

  To nie chodzi o szkołę DYMIE, to chodzi o to, że MIESZKANKA albo ma klawiaturę w kompie czy laptopie bez naszych znaków, albo pisze z zagranicy na sprzęcie obcym. W Niemczech kupując kompa nie ma się klawiatury z „Ł” czy „Ś”, „Ć” itd. Tu szkoła nie ma nic do znaczenia.Sens wpisu można zrozumieć bez naszych liter, czy nie?

 10. mieszkanka pisze:

  DROGI DYMIE CZY MOZE ARTURZE NAJLEPSZA SZKOLA JEST -SZKOLA ZYCIA.USZCZYPLIWOSCI TWOJE SA NIE NA MIEJSCU NIEKTORZY POTRAFIA SPRZDAC SIE ZA 1500ZL/PL.NIESTETY NIE MA POWODU DO DUMY.WIECEJ POKORY DROGI DYMIE.PS.NIE ROB ZADYMY DYMIE.NIE SZUKAJ DYMU DYMIE NIKT NIE JEST ANONIMEM W TEJ MALEJ PYRZYCKIEJ MIESCINIE!!!!!!!!!!

 11. Dym pisze:

  Obrażanie innych stało się twoim znakiem rozpoznawalnym. Każdy wpis niezależnie jak podpisany wskazuje na jednego autora. Sam wiesz, że nikt nie jest anonimem w tej małej mieścinie. W czym tobie pomoże obrażanie innych?

 12. mieszkanka pisze:

  A ZNASZ PRZYSLOWIE O STOLE I NOZYCACH .DOBRANOC ZACZADZONY DZIECIAKU.ZABOLALO MIALO BOLEC

 13. Dym pisze:

  Znam, znam, ale nie byłem pewny czy ty znasz. Powtórzę, w czym tobie pomoże obrażanie innych? Debile?

 14. mieszkanka pisze:

  JESTES MONOTEMATYCZNY A CO ZATYM IDZIE NUDNY I STRONNICZY.BRAK OBIEKTYWIZMU STAWA CIE ZLYM SWIETLE.TAKA POSTAWA POTWIERDZASZ ,ZE BRAKUJE CI PROFESJONALIZMU .

 15. Dym pisze:

  Kto tu jest monotematyczny? Podpisujesz się różnie, ale zawsze na jeden temat i wszystkie twoje wpisy poznać na kilometr. Myślisz że jesteś „LEPSZY I SZLACHETNIEJSZY” od innych? Dlatego obrażasz innych? Powiesz im to w oczy czy tylko tutaj jesteś taki odważny?

 16. mieszkanka pisze:

  TO DOBRZE ARTUR. JAK DLUGO BEDZIEMY SIE PRZEPYCHAC CZEMU MA TO SLUZYC .SPOTKAJMY SIE I POROZMAWIAJMY JAK LUDZIE CYWILIZOWANI,WYMIENMY POGLADY MOZE TWOJE ARGUMENTY MNIE PRRZEKONAJA DO ZMIANY POGLADOW.

 17. zyn pisze:

  Apeluje proszę pisać w temacie na prywatne wycieczki nie czas nie pora.
  Problem jet poważny. Za chwile możemy obudzić się w innej rzeczywistości –
  Świecie wiatraków.
  W niemieckiej gazecie „Handelsblatt” wyczytać można m.i.n „Poważne zagrożenie dla Polski i Czech stanowi niemiecka „czysta energia”. Prąd przesyłany z północy na południe, także przez nasze kraje, na tyle obciąża sieci przesyłowe, że Czechom gaśnie światło, a Polacy rozważają zamknięcie swoich sieci…………. ”
  – Producentów energii wiatrowej nie interesuje ani trochę to, czy u nas, w Czechach gaśnie światło – skarży się na jej łamach prezes zarządu czeskiego operatora sieci energetycznych Zbynek Boldis” Źródło: PAP

 18. Anonim pisze:

  no i trafiony zatopiony, ładnie to tak było wyzywać innych od debili i obrażać radnych? teraz taki wstyd będzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.