OSP Żabów najsprawniejszą drużyną zawodów pożarniczych w Pyrzycach

        W słoneczny sobotni poranek siedem drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pyrzyce uczestniczyło w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych na stadionie Miejskim w Pyrzycach. Oficjalnie zawody otworzył Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego OSP Jerzy Marek Olech.

     Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP Pyrzyce Mirosław Rabiega, a sędzią głównym zawodów był mł. brygadier Artur Winarski. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami, w której zwyciężyła OSP Żabów z wynikiem 65,6 pkt. Kolejną bardzo widowiskową konkurencją była bojówka, polegająca na wyprowadzeniu dwóch lini prądu wody skierowanych w tarcze i słupki. Najsprawniejszą okazała się drużyna OSP Nowielin zdobywając 72pkt.

        Zawodom towarzyszyło wiele emocji, każdy z uczestników bardzo angażował się w pracę całego zespołu. Takie właśnie umiejętności są najważniejsze w czasie wykonywania pracy przez strażaków – ochotników. Dlatego sędziowie bardzo skrupulatnie oceniali zawodników. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła jednostka : OSP Żabów, II miejsce zajęła drużyna z Nowielina, a III-OSP Pyrzyce. Najlepszym, Komendant Gminny OSP Pyrzyce wraz z Komendantem PSP wręczyli puchary, a wyróżnionym dyplomy składając gratulacje i podziękowania za uczciwą rywalizację. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego OSP Pyrzyce, którego Komendantem i prowadzącym był Jerzy Wroński. Po sportowych zmaganiach nie mogło zabraknąć tradycyjnej grochówki. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i przeprowadzenie zawodów Komendant Gminny serdeczne podziękował.

12 odpowiedzi na OSP Żabów najsprawniejszą drużyną zawodów pożarniczych w Pyrzycach

 1. Rolnik pisze:

  a pozostale wyniki ?

 2. irenkaaa:) pisze:

  Wielkie gratulacje dla naszych chłopaków z OSP Żabów, są świetni jak zawsze:) Pozdrawiam

 3. BOB pisze:

  OSP NOWIELIN UDALO IM SIE PO RAZ PIERWSZY ALE I PORAZ OSTATNI BO SIE NADAJĄ W PARKU MIEJSKIM W PYRZYCACH NA ODSTRZAL Z ARMAT HAHAH

 4. ioou pisze:

  patolka wygrała z żabowa ciekawe ciekawe

 5. ochotnk pisze:

  heheh nie było osp Obromnio dla tego takie wyniki

 6. sebbbb pisze:

  niema co komentować totalna wiocha wszystko zrobione a odwal sie!!!!!!!!

 7. Pyrzyczanin 1961 pisze:

  Dzięki ofiarnej akcji OSP – ocalały fundamenty, hłehłehłe

 8. ha pisze:

  Niema co ale Żabów prawie zawsze wygrywa. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.