I REGIONALNY KONGRES KOBIET

12 odpowiedzi na I REGIONALNY KONGRES KOBIET

 1. srutututu pisze:

  Co to jest? Po co to? Czy nie szkoda forsy? Kryzys jest? Kto na tym robi forsę?

 2. kukikz pisze:

  Problemem kobiet są właśnie feministki i różnego rodzaju „kongresy”.
  A btw – jedynym mężczyzną wśród zaproszonych gości jest JMO 😀

 3. Rolnik pisze:

  moze ktos napisze co nieco o kongresie kobiet , przeciez to wazne wydarzenie

 4. Radna gminy Kozielice pisze:

  Piszecie po co taki Kongres? Po co wydawać pieniądze?

  Czy ktoś z piszących te komentarze był na tym Kongresie?
  Ja byłam – i po skończonym dniu miałam niedosyt- a ty tylko dobrze świadczy o organizatorach. Wyniosłam wiele ciekawych informacji, pomysłów na poradzenie sobie, próby zorganizowania czy sfinansowania różnych przedsięwzięć, zawiązałam nowe znajomości z osobami- tak jak ja- mieszkającymi na obszarach wiejskich czy małomiasteczkowych, którzy mają podobne problemy.
  Debaty, które miały miejsce na Kongresie- moim zdaniem zbyt krótkie, ale i czasu było mało- otworzyły oczy na niektóre ważne sprawy, m.in.dotyczące kultury, parytetów, przemocy, zdrowia.
  Doceniłam działalność spółdzielni socjalnych, a hasło: ,,Były pieniądze na Orliki, gdzie są pieniądze na Świetliki? ” jest mi bliskie. Bo na wielu wsiach, w wielu miejscowościach brakuje takich miejsc gdzie mogliby się spotykać dorośli, młodzież, dzieci- gdzie wspólnie można byłoby spędzać czas, współorganizować różne przedsięwzięcia, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, pograć, potańczyć.

  Na następnym Kongresie będę na pewno- i życzę organizatorom wytrwałości w organizowaniu takich przedsięwzięć

 5. Facet na kongresie! pisze:

  Najlepszy moim zdaniem był panel z udziałem Odachowskiej, sołtysek Brzeska i Rzepnowa prowadzących spółdzielnie socjalne i jeszcze dwóch pań. Wypowiedź o traktowaniu kół gospodyń wiejskich, które na festynach bardzo serwowały znakomite pierogi i inne przepyszne potrawy, jak bandytów i przestępców utkwiła mi w pamięci. Niestety przegoniono te panie z festynów a bardzo szkoda.

 6. przyszłość pisze:

  Zgadzam się z radną z Kozielic. Mężczyźni w byciu być mężczyzną nie dostrzegają ważnych problemów kobiet.Dlatego kobiety mają swój Kongres. Tutaj można dopiero usłyszeć o problemach kobiet, rozwiązywaniu ich.Spotkanie kobiet z różnych środowisk, socjologów, ekonomistów, profesorów uczelni,urzędniczek na ważnych stanowiskach stwarza kobietom okazję do przemyślenia,podjęcia życiowych decyzji,inspiracji.Obecność mężczyzn na Kongresie ?- oczywiście Tak! Bo to MY KOBIETY jesteśmy często autorkami ich planów i sukcesów. To oni zasiadają na najwyższych stanowiskach i podejmują za nas decyzje. Często też płacimy za to wysoką cenę.Nie jestem zagorzałą feministką- jestem po prostu kobietą, córką, matką, teściową, babcią i moje problemy( potrzeby) i innych kobiet powinny być brane pod uwagę.

 7. przyszłość pisze:

  do srutututu
  szkoda forsy to tylko na polityczne rozgrywki o władzę, mamienie mieszkańców itp. Chwała kobietom za to co robią w tym politycznym bałaganie!!!!!!!!!!! Mimo utrudnień, jakie im się robi, dalej działają i to z sukcesami. Może to już czas na przejęcie władzy przez kobiety i to bezpartyjne? No, mężczyźni, co Wy na to? To przecież jest Wasz jazgot w pyrzyceinfo, w sesjach powiatowych,sesjach miejskich kobiet w ogóle nie słychać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.