Prezydenci Polski i Niemiec otworzyli 18. Przystanek Woodstock

        Bronisław Komorowski i Joachim Gauck uczestniczyli w otwarciu 18. Przystanku Woodstock odbywającego się po raz kolejny w Kostrzynie nad Odrą. Obaj nie ukrywali radości z tego, że mogli przyjechać na ten festiwal wolności. 

        Zanim padła tradycyjna komenda „odjazd”, przed sceną, nad głowami uczestników, została rozwinięta ogromna biało-czerwona flaga, a na niebie polskie barwy rozpostarły samoloty po czym Jurek Owsiak zaintonował „sto lat”, które rozbrzmiało w gardłach setek tysięcy uczestników festiwalu.ZOBACZ WSZYSTKO
reklama


        Przed oficjalnym otwarciem imprezy prezydenci spotkali się z woodstokowiczami w namiocie Akademii Szkut Przepięknych, gdzie rozmawiano przede wszystkim o wolności. Joachim Gauck powiedział, że jako Niemiec, podziwia Polaków za zamiłowanie do wolności – Polska jest ojczyzną wolności – wyznał. Prezydent Niemiec stwierdził też, że Niemcy kochają wolność trochę jak swoją babcię.

        – My też kochamy swoje babcie. Ale wolność ma u nas więcej seksapilu – odpowiedział Prezydent RP. Bronisław Komorowski dodał też, że „nie ma narodu bezpiecznego, jeśli zrezygnuje z wolności„.

        Wśród pytań od publiczności padło jedno nietypowe: – Jestem po raz pierwszy na Przystanku Woodstock. Czy mógłbym usiąść koło panów i zrobić sobie z zdjęcie? – spytał Robert Bożek, student z Siemianowic Śląskich. Komorowski postawił mu jeden warunek – że zabierze ze sobą koleżankę. Tak tez się stało i spontaniczna sesja zdjęciowa stała się faktem. To mogło się wydarzyć tylko na Przystanku Woodstock!

Artur Kuca

PS. W sobotę 04. sierpnia o godzinie 17:00 na Małej Scenie Przystanku Woodstock wystąpi EMPTY SPACE! Zapraszamy!

10 odpowiedzi na Prezydenci Polski i Niemiec otworzyli 18. Przystanek Woodstock

 1. Anonim pisze:

  widac nie maja co robic nieroby

 2. Lufa pisze:

  Wiesz wakacje są, fajnie jest nie mieć co robić i jechać na PW.

 3. Anonim pisze:

  pisalam o prezydentach nie o mlodziezy ona ma orawo sie bawic

 4. Lufa pisze:

  Jak zostaniesz prezydentem to będziesz inaczej gadał.

 5. Anonim pisze:

  raczej nierealne i nie bede gadal tyko gadala

 6. Anonim pisze:

  błąd w tytule

 7. Czajnik Grozy pisze:

  sprowadzanie prawicowych konserwatystów na rockowy festiwal, nawiązujący do czasów hipisowskich – takie rzeczy tylko w Polsce

 8. .... pisze:

  co mnie obchodzi jakiś Woodstock… to jest chyba strona z wiadomościami o Pyrzycach i okolicznych miejscowościach. Nie widzę podobieństwa między tym festiwalem a Pyrzycami…

  • ZaX pisze:

   Akurat nawiązanie do „Przystanku Woodstocku”, ma tu uzasadnienie, ponieważ zdjęcia które możesz obejrzeć, pochodzą z występu właśnie „pyrzyckiego – bandu” na tym festiwalu, ciebie może to nie obchodzić, nikt ci nie każe oglądać ani zdjęć, ani też czytać tego co kto pisze o tym festiwalu, są ludzi których to właśnie interesuje i to właśnie dla nich ktoś specjalnie jedzie kawał drogi, by móc zdać „relację”, i oddać chociaż część panującej tam atmosfery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.