Obchody Święta Policji w Pyrzycach

        Awanse na wyższe stopnie, medale, okolicznościowe imienne ryngrafy oraz nagrody pieniężne i gorące podziękowania za ciężką służbę. Taki był przebieg tegorocznych uroczystości obchodów Święta Policji w Pyrzycach.

        19 lipca 2012r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pyrzycach miała miejsce uroczysta gala z okazji Powiatowych Obchodów Święta Policji. Swą obecnością uroczystość uświetnili Pani insp. Bogusława Bonter–Mazek – Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu, Wicestarosta Robert Betyna, Prokurator Rejonowa w Pyrzycach Małgorzta Łucka, Prezes Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim Sędzia Mariusz Jasion, Zastępca Przewodniczącego VII Zamiejscowego Wydziału Karnego w Pyrzycach Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim Sędzia Katarzyna Radzikowska – Jędrusiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Myślibórz – Maria Brzozowska, Zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Szczecinie – Zofia Byra, Zastępca Burmistrza Pyrzyc – Marzena Podzińska, Ksiądz Dziekan Leszk Konieczny, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Rakiej, Komendant WKU W Stargardzie Szcz.. – ppłk. Marek Dróżdż, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach – bryg. Mirosław Rabiega, Zastępca Komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej – bryg. Jacek Marchlewicz, Komendant Straży Międzygminnej w Pyrzycach mł. insp. Krzysztof Dębek, jak również przedstawiciele władz samorządowych, współdziałających z pyrzycką Policją instytucji. Gościem honorowym tegorocznego święta był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie – insp. Jan Pytka.ZOBACZ WSZYSTKO
reklama


        Po oficjalnym meldunku oraz odśpiewaniu hymnu państwowego, gospodarz uroczystości – Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach mł. insp. Piotr Ostrowski, przywitał uczestników gali, przybyłych gości, zaprezentował tegoroczne osiągnięcia tutejszej Policji, przedstawił kierunki i cele działań na kolejne lata, a następnie wraz z Komendantem Wojewódzkim wręczyli zasłużonym policjantom nominacje na wyższe stopnie.
Na stopień komisarza Policji awansował Maciej Gajewski, stopień starszego aspiranta otrzymał Tomasz Balcerak. Stopień młodszego aspiranta uzyskali: Gabriel Gapiński, Radosław Konieczniak, Tomasz Posyniak, Łukasz Szalkiewicz, Krzysztof Ulas. Sierżantem sztabowym Policji zostali: Michał Lewandowski, Przemysław Tyszkiewicz, Krzysztof Jemielity. Stopień starszego sierżanta uzyskali: Adrian Banaszczyk, Patryk Banaszczyk, Łukasz Kurosz, Artur Lambrych, Paweł Piwoni, Piotr Sękowski, Marcin Wróblewski. Na stopień starszego posterunkowego awansował Mariusz Muskała.

        Komendant Wojewódzki Policji, na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach wyróżnił okolicznościowymi imiennymi ryngrafami aspirantów sztabowych  –  Tomasza Kowalewskiego i Bernarda Krzwickiego oraz pracownika cywilnego Policji – Zofię Wilczyńską.

       Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych, Brązową Odznaką  „Zasłużony Policjant” uhonorowano aspiranta sztabowego Tomasza Franiaka.

       Rozkazem Komendanta Głównego Policji na stopień podinspektora Policji mianowany został Grzegorz  Śrek – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach, który swój awans odbierze podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji.

        Licznie przybyli goście, nie szczędzili słów gorących podziękowań za dotychczasową współpracę, serdecznych życzeń zarówno dla funkcjonariuszy jak i ich rodzin, świadcząc tym samym o uznaniu i szacunku jakim darzą pyrzyckich Policjantów.

        Wszystkim Policjantom, pracownikom cywilnym Policji, w szczególności nagrodzonym, awansowanym, wyróżnionym, serdecznie gratulujemy!

st. asp. Mariusz Rojek

22 odpowiedzi na Obchody Święta Policji w Pyrzycach

 1. irenkaaa:) pisze:

  Gratulacje dla policjantów , a awanse niech skutkują jeszcze lepszą pracą na rzecz bezpieczeństwa naszych obywateli miast i wsi.

 2. PISIU pisze:

  Gratuluje Państwu przemyślanego wyboru zawodu! Pracując w policji, dużo szybciej niż w innych grupach zawodowych uzyskuje się uprawnienia emerytalne oraz w przypadku zwolnienia chorobowego przysługuje 100% świadczenie. Wciąż zastanawia mnie, dlaczego nasz „złotousty” premier Tusk, szukając oszczędności, nie potrafi ich znaleźć w tak oczywistych miejscach??!
  Z PISowskim pozdrowieniem!

  • Aqua pisze:

   oszczędności dosięgły i policję, proszę się nie martwić….

   • Anonim pisze:

    Tylko bardzo małe te oszczędności grupa Tuska próbuje zrobić na policji kosztem innych grup społecznych. Proszę napisać, jaką premia dostaliście z okazji dnia policmajstra-oczywiście z pieniędzy podatnika.

 3. Gość pisze:

  W Pisowskich układach też można znaleźć oszczędności.

 4. zenek z parku pisze:

  Wszyscy na dzień dobry mieli równe szanse. Nikt nie bronił(oprócz wymaganych kryteriów oczywiście) nikomu wstąpić do policji i korzystać z oczywistych przywilejów.
  Proszę spojrzeć z szerszej perspektywy i zobaczyć tę drugą (ciemniejszą) stronę medalu.
  Ponadto wszyscy narzekają i „psioczą” na policję, a jak potrzebuję to pierwsi wołają o pomoc.
  Wszystkim wyróżnionym szczere Gratulacje i powodzenia zarówno w życiu prywatnym i zawodowym.

 5. Jarek pisze:

  Nagrody pieniężne to 20 tysiaków na policjanta roku. Wiem bo mam w rodzinie policjanta.

  • Anonim pisze:

   To niech przestanie cię oszukiwać, bo od ponad 13 lat pracuje w tej firmie i nikt jeszcze nie dostał takiej nagrody. Więc nie siej bzdur.

 6. Jarek pisze:

  Dokładnie miałem na myśli 10-cio krotność dochodów. Takie nagrody pieniężne dostają policjanci roku.

  • Anonim pisze:

   więc wstąp do Policji!!!!!!!!

   • Anonim pisze:

    Niestety ja się dobrze uczyłem!!! A jak słyszę o tak ciężkiej pracy- To mi tak jest was po prostu żal!

    • Anonim pisze:

     Skoro dobrze się uczyłeś to wstąp do policji będziesz Generałem i wszystkie przywileje pozabierasz.
     W każdej grupie zawodowej są jakieś plusy i minusy tak bezrobotni też tak mają. Pochwal się gdzie pracujesz a ja powiem Ci co można zabrać i jak zaoszczędzić fundusze 🙂

 7. Anonim pisze:

  A jeśli chodzi o oszczędności to od przeszło pięciu lat na Policji oszczędzali, więc może we własnych kieszeniach poszukają.

 8. Czajnik Grozy pisze:

  niektórzy chyba mają problem ze zrozumieniem, że praca to nie tylko obciążenie fizyczne ale także psychiczne, zwłaszcza w takim zawodzie jak policjant

  • rabuś pisze:

   No to dlaczego ratownik medyczny, albo kierowca pogotowia musi dymać 67 lat, inne grupy zawodowe obciążane psychicznie też. Z okazji dnia policjanta życzę miłego oczekiwania na emeryturę, a potem dalej się pracuje i psuje się rynek pracy młodym ludziom. Polska tuska to republika bananowa. Gliny, strażacy i inne takie tam na emeryturę tak jak wszyscy !

   • Czajnik Grozy pisze:

    też nie powinni pracować tak długo. Wiek emerytalny powinno się obniżyć np do 60 lat dla mężczyzn i kobiet, po to właśnie, żeby młodym zwalniać miejsca pracy. Przecież najwyższe bezrobocie jest wśród osób do 24 roku życia. W dodatku coraz więcej ludzi pracuje na świecówkach albo na czarno a to też niszczy system emerytalny.
    Polska Tuska i całej reszty z ostatnich 20 lat. No ale faktycznie najgorsze chyba było AWS-UW i powstałe z tego PO 😛

 9. Anonim pisze:

  To skoro Anonimie dobrze się uczyłeś i do Policji nie wstąpiłeś to pewnie masz cieplutką rządową (PO, PIS,SLD,PSL) posadkę, bez nocek, wolne święta i weekendy i nie patrzysz ile by można oszczędzić w Twojej pracy np.na papierze lub długopisach, które dostajesz od pracodawcy.W policji niestety chłopcy i dziewczęta w większości wszystko kupują za swoje prywatne pieniądze. Poszukajmy oszczędności w paliwie do radiowozów, a później mieszkańcy np. Ząłęża zobaczą radiowóz jak przyjadą do Komendy do Pyrzyc. Życzę Wszystkim zdrowego rozsądku i nie szukania oszczędności na siłę.

 10. Mateusz2292 pisze:

  Odniosę się do obecnej struktury policji pyrzyckiej.
  Czytałem ostatnio Puls Powiatu i zauważyłem, że w Lipianach owy posterunek stanie się komisariatem.
  Wreszcie jakaś porządna decyzja. Południowa część powiatu zasługuje na większy nacisk na bezpieczeństwo.
  Ale czy na tym nie ucierpi pozostała część powiatu?? Na ok 80 obecnych tam będzie 15 osób. Czy w takim mieście jak Pyrzyce 60 osób jest w stanie być w gotowości na patrole piszę i patrole ruchome?? Wątpię. Policję powinno się widzieć wszędzie, zwłaszcza na Sezamie gdzie młodzież źle się zachowuje. Niech na razie osoby zastąpią niedziałający i kurczący się monitoring .

  Sprzętowo też się nie szczycimy. 17 pojazdów( w tym 4 nieoznakowane ) to za mało jak na ponad 40 tysięczny powiat. Choć ostatnio coś drgnęło w kwestii ruchu drogowego, gdyż policja ma 2 motory Yamahy, więc to jest +.
  Myślę, że nasza komenda będzie mieć większy ilostan sprzętowy jak i osobowy. Tylko jak młodych przyszłych mundurowców zachęcić do walki z przestępczością i piractwem drogowym na terenie powiatu Pyrzyce.

  • Anonim pisze:

   Czuli byśmy się zdecydowanie bezpieczniej,gdyby policja wysiadłaz aut i była widywana w miescie jako piesze patrole ,ale i straz miejską oderwać od fotoradaru i pogonić na piesze wycieczki.

  • PPP pisze:

   jak dobrze ze ktos mysli i troszczy sie tak bardzo o nas, czuje sie juz zbezpieczniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.