ŚLADAMI MĘKI CHRYSTUSA

        W Wielką Środę ulicami Pyrzyc przeszła tradycyjna Droga Krzyżowa. Mimo, że deszczowa pogoda nie zachęcała do wychodzenia z domów, to w procesji uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta.

        Punktualnie o godzinie 18.00 pod siedzibą sądu prowadzący tegoroczne rozważania – ks. Zbigniew Rakiej TChr rozpoczął nabożeństwo. Krzyż nieśli między innymi pracujący w pyrzyckich parafiach księża i siostry zakonne, a także licznie przybyli członkowie kilkunastu grup parafialnych (lektorzy, szafarze Eucharystii, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Caritasu, Róż Różańcowych, grup modlitewnych i koła przyjaciół Radia Maryja), członkowie klubu „Krokus”, przedstawiciele rodziców dzieci idących do Pierwszej Komunii oraz nauczycieli.



ZOBACZ WSZYSTKO
reklama


        Ksiądz Rakiej w rozważaniach wspomniał między innymi o ciągłych i nasilających się szczególnie w bieżącym okresie atakach skierowanych w Boga i kościół. Podziękował wiernym, że nie wstydzą się pokazywać, że są uczniami Chrystusa i licznie przybyli na tą tradycyjną uroczystość. Wśród obecnych można było dostrzec wielu młodych ludzi, co świadczy o tym, że mimo niesprzyjającej sytuacji Słowo Boże dociera również do nich. Droga Krzyżowa zakończona została Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

Remik Kubicki

15 odpowiedzi na ŚLADAMI MĘKI CHRYSTUSA

  1. stały czytelnik pisze:

    Witam. jak najbardziej nalzeży pisać o szczególnych wydarzeniach i Droga Krzyżowa takim jest co roku. NIe na miejscu jest opisywanie jakie grupy byly liczne a inne mniej liczne podczas procesji.

  2. Anonim pisze:

    A co z lekarzami, piekarzami, prawnikami, sprzedawcami, urzędnikami, aptekarzami? Czy nauczyciele mają obowiązek uczestniczyć w każdej procesji?

  3. Onufry pisze:

    Nie rozumiem, dlaczego wytknięto tu małą liczbę nauczycieli uczestniczących w tej uroczystości.To jakiś odgórny przykaz był,ze mieli być??? Nie żyjemy w kraju wyznaniowym i nikt nie ma obowiązku na siłę uczestniczyć w procesji.Najlepiej jeśli się coś robi z własnej nieprzymuszonej woli.

  4. tatamatiego pisze:

    no Panie Redaktorze stały czytelnik ma rację. czy to ważne kto był? był ten kto chciał być. a do wiary nie można namawiać bo to prywatna sprawa.pozdrawiam i Wesołych Świąt dla wszystkich!!!!

  5. Anonim pisze:

    Dodam że nauczyciel, piekarz, urzędnik, lekarz są tylko nimi w pracy a po za nią są prywatnymi osobami. Może na ten artykuł miał wpływ ktoś z parafii który chce wzbudzić w innych osobach chęć innego spoglądania na te osoby wyżej postawione.

  6. tatamatiego pisze:

    Zgodnie z art. 54 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”

  7. tatamatiego pisze:

    Art. 53.
    1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
    2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
    3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
    4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.
    5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
    6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
    7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

  8. Anonim pisze:

    Artykuł został przeredagowany. Tak powinien wyglądać od początku!

  9. Czajnik Grozy pisze:

    czy oni nie mogą iść po chodniku tylko muszą blokować drogi? I tak jest ich tyle co kot napłakał

  10. stały czytelnik pisze:

    Zgadzam się z Anonimem taką treść powinien mieć artykuł od początku.Pozdrawiam.

  11. mieszczuch pisze:

    Nauczycielom (i nie tylko), którzy chcieli w Wielkim Tygodniu pomodlić się w skupieniu, nie podobało się bieganie po kościele „redaktorów” pyrzyce.info z kamerami i aparatami fotograficznymi…Może ktoś powinien przeszkolić młodych – po co idzie się do kościoła i na procesję. Taki młody, a już dewot…

  12. Anonim pisze:

    banda przebierańców zwanych klerem cwaniaczków robiących wode z mózgu dewotkom i młodzieży.A POPOS MAM PYTANIE ILE I KTÓRY KLER POMÓGŁ BIEDNYM I BEZDOMNYM W TE ŚWIĘTA?

  13. uważny pisze:

    Zmiany w tekście: korektę, adiustację, cenzurę, autocenzurę… wprowadza się przed publikacją, a nie po… To jest niepoważne traktowanie forumowiczów. Relacja „młodego” już i tak została skomentowana właściwie. Mimo że wszystko zniknie w archiwum, to relacje, artykuły, opinie, manipulacje świadczą o poziomie Państwa portalu. Niby prowincja, a jednak marzą nam się wiarygodne media, nawet z wpadkami. Zmiany post factum są gorsze; i to jeszcze w kontekście religijnego wydarzenia…

  14. tatamatiego pisze:

    no niestety wszystkim w tym Kraju nie dogodzi. Mam nadzieję że ten młody człowiek (R>K) nie zniechęci się do dalszej pracy , którą według mnie wykonuje świetnie i z pasją.

  15. stały czytelnik pisze:

    Mój krótki komentarz nie mówił o tym,że trzeba zmienić treść artykułu.Było to zwrócenie uwagi na treść i do tego czytający ma prawo.Wiem ,że młodzi ludzie piszą o naszych wydarzeniach i brawo za odwagę tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.