Świąteczne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

        Uniwersytet Trzeciego Wieku (UTW) od początku swojej działalności organizuje śniadanie wielkanocne. W sobotę 31 marca studenci oraz zaproszeni goście podzielili się jajkiem w stołówce przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Pyrzycach.

– Siódmy raz spotykamy się przy wielkanocnym stole. Tradycją jest, że potrawy i ciasta przygotowywane są przez członkinie naszego stowarzyszenia – zdradziła prezes UTW Zenobia Walczak.

Nie tylko potrawy zostały własnoręcznie wykonane przez panie z uniwersytetu, ale również palmy wielkanocne i inne ozdoby świąteczne co jest zasługą sekcji rękodzieła artystycznego kierowanej od roku przez Helenę Frątczak.ZOBACZ WSZYSTKO


Zanim jednak przystąpiono do degustacji wspaniałych potraw, sekcja literatury i sztuki UTW przedstawiła obyczaje wielkanocne z różnych regionów Polski.

Życzenia wesołych świat i wszelkiej pomyślności złożyli członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaproszeni goście Marzena Podzińska – wiceburmistrz Pyrzyc, Wiktor Tołoczko – starosta pyrzycki, Ryszard Grzesiak – przewodniczący rady miejskiej.

Przy okazji spotkania można było też podziwiać, a nawet nabyć, parce plastyczne wykonane przez Kazimierza Cieleckiego, lidera sekcji plastyki UTW.

Artur Kuca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.