Od poniedziałku płacimy za parkowanie

        Z dniem 01 kwietnia wchodzi w życie uchwała rady miejskiej dotycząca opłat za parkowanie przy pl. Ratuszowym w Pyrzycach. Strefa płatnego parkowania obowiązuje w dni robocze od godz. 8:00 do 16:00.

 Opłata za pierwsze pół godziny postoju wynosi 0,50 zł. Za godzinę trzeba będzie zapłacić 1,50 zł. Druga i trzecia godzina odpowiednio będą kosztowały 1,70 zł i 1,80 zł, a kolejne już tylko 1,50 zł.ZOBACZ WSZYSTKO
reklama


Koszt tygodniowego abonamentu to 30 zł, a miesięcznego 50 zł. Za rok zapłacimy dziesięciokrotność opłaty miesięcznej czyli 500 zł. Kara za brak opłaty wynosi 50 zł.

Bilety będą dostępne w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Pyrzycach mieszczącym się na parterze ratusza.

rea

77 odpowiedzi na Od poniedziałku płacimy za parkowanie

 1. Pyrzyce pisze:

  Gdzie oni byli za rzadow Lipinskiego a teraz gdzie sie da to ludzi naciagaja , ZALL

 2. tatamatiego pisze:

  wyjdą ludzie niedługo na ulicę oj wyjdą!!!

 3. baartez pisze:

  dobra wszystko ładnie pieknie…..parkuje autko, ide grzecznie po bilecik, stoję w dłuuuuugiej zapewne kolejce….wracam z bilecikiem happy a tam powiewa mi mandacik za brak uiszczonej opłaty wystawiony przez kochanych stróżów ładu i porządku miejskiego….i wtedy co? propozycje?

 4. pyrzyce 25 pisze:

  to mam taki kawal zapierdzielac,stac w kolejce i jeszcze wrocic zostawic bilet. to jest smieszne….

 5. Irina pisze:

  A te urzędaski z gminy zapewne parking za free ,co nie?
  napewno 🙂 to się nazywa jak… sprawiedliwość

 6. Anonim pisze:

  Urzędasy będą mieli za free ale pewnie tylko Ci co są bliżej burmistrza. Czekać tylko aż wszystkie osiedla będą zastawione.

 7. mieszkaniec pisze:

  Będzie piękny, duży, ładny, pusty parking w centrum Pyrzyc, za to na osiedlach tłok 🙂

 8. Anonim pisze:

  …..niedługo zrobia, ze koło własnego domu bede musiał płacic za postój swojego auta….. zenuła…..

 9. ... pisze:

  Dziwni jesteście! W większości miast są płatne parkingi i nikogo to nie dziwi…No ale w Pyrzycach jak zwykle problem…

 10. Adam pisze:

  W większości miast, a może nawet we wszystkich mają tańszą wodę i ścieki. Może stąd lepiej jest czerpać wzory?

 11. baartez pisze:

  urzędaski za free….bylo chyba wczesniej wspomniane ladnie kto nie bedzie placil…jak to ładnie ujęto „osoby ktore mają wydane karty przez burmistrza”….masakiera.

 12. ... pisze:

  Temat dotyczy akurat płatnych parkingów, a nie wody i ścieków…- To akurat inna bajka nad którą dłuugo by można rozprawiać!

 13. ewicz pisze:

  Cyrk, cyrk, cyrk! Zamiast obniżać ceny i wprowadzać ulgi to robią wszystko żeby tego szarego obywatela pognębić. Jaka straszna rzecz zrobiła się z naszego życia…

 14. Pyrzyczanin 1961 pisze:

  Nareszcie dzisiaj nie miałem problemu z zaparkowaniem przy ratuszu super i nie widziałem samochodów z kartkami na sprzedaż, tak trzymać. A jak ktoś niezadowolony to przyszła wiosna na rower, zapraszam !.

 15. magda pisze:

  trzeba dziure budżetową załatać…CYRK NA KÓŁKACH POPROSTU… 🙂 k***a zrobili długów, bieda w pyrzycach a oni jeszcze kase ściagają….żenada…

 16. oooo pisze:

  chcieliśmy unie to ja mamy.. haha

 17. Anonim pisze:

  A z tymi płatnościami za postój to już jakaś bajka. Niech lepiej burmistrz stanie i przyjmuje płatności.

 18. Gienek pisze:

  Niech się wypowie ktoś, kto dzisiaj parkował i musiał pobiec do budynku gminy po bilet. Czy idzie to sprawnie i ile czasu zajmuje? Wypowiadajcie się jak to wygląda organizacyjnie, np czy chcąc się zatrzymać tylko na chwilę więcej czasu nie zajmie kupno biletu, niż załatwienie samej sprawy.

 19. Anonim pisze:

  A ja mam pytanie ilu radnych, którzy tak entuzjastycznie i jednogłośnie zrobili płatny parking w Pyrzycach zapłaciło dzisiaj za postój w czasie sesji?

 20. Gość pisze:

  Pan Łuszczyk zapłacił i już

 21. Anonim pisze:

  a reszta parkowała po osiedlach?

 22. Anonim pisze:

  Jedno mnie interesuje. Parking płatny do 16 a jeżeli przyjadę o 15:55 to mam zapłacić najniższą stawkę za pół godziny??

  • Anonim pisze:

   ale urząd otwarty do 15, to gdzie zapłacisz o 15:55?

   • Anonim pisze:

    A tego to ja nie wiedziałem że otwarty do 15:00. Czyli mam zostawić samochód na parkingu między 15- 16 i czekać aż wystawią mi mandat bo nie miałem gdzie uiścić opłaty a znak wyraźnie mówi że parking płatny od 8- 16. Chyba że indywidualne prosto do rąk burmistrza i ze swoim zdanie wypowiedzianym mu prosto w twarz na temat płatnych parkingów i sytuacji która zastała nas w ostatnim czasie w Pyrzycach.

 23. basia pisze:

  z tego co mi wiadomo to wszyscy „urzędasy” muszą zapłacić abonament na cały rok… ile w tym prawdy to nie mam pojęcia…

 24. tatamatiego pisze:

  a pan burmistrz swój samochodzik trzyma w podwórku za urzędem i ma gdzieś ludzi którzy płacą za parking. Komu się żyje lepiej? a no władzy!!!

 25. Hanka pisze:

  Ej! Mądralo tatamatiego i inni. Ubolewać jedynie, że dopiero teraz są płatne parkingi. W końcu można spokojnie zaparkować. Nie ma wsi zostawiającej swoje „limuzyny” od świtu do nocy, kiedy to pracuje się w województwie. Nareszcie nadchodzi normalność w mieście.

 26. tatamatiego pisze:

  Ej!Hanko . Czerp z tej normalności ile wlezie. Płać i czerp…

 27. Anonim pisze:

  Jak dla mnie w naszym kraju płatne parkingi to jest pomyłka. Dlaczego w mieście w którym mieszkam i płacę różne opłaty nie mogę spokojnie postawić samochodu i iść do domu. Wygląda na to że jeżeli chcę iść odpocząć w domu i spędzić w nim parę dobrych godzin pozostawiając samochód na parkingu to muszę zapłacić za ten odpoczynek. I jak tu spokojnie żyć i odpoczywać gdy trzeba się martwić czy skończyła się już godzina czy jeszcze nie.

 28. bulet36 pisze:

  bardzo trafiony pomysł !wkońcu jakieś miejsce parkingowe wolne w centrum miasta!w Szczecinie wszyscy płacą !

 29. Anonim pisze:

  zgoda,ale bez wyjątku płaćmy wszyscy,zaznaczam bez wyjątku

 30. lolo pisze:

  Skoro jest to niech będzie ale trzeba postawić parkomat lub gościa który będzie miał te parkingi pod opieką jak w Myśliborzu i innych miastach a nie biegać po urzędach.a ilu nie zapłaci.

  • Anonim pisze:

   Tylko że nie zawsze w Myśliborzu jest ten co przyjmuje opłaty. A jak komuś się spieszy to nie będzie czekał aż parkingowy przyjdzie. Miałem tam kiedyś sytuację że nie było go a się śpieszyłem i poszedłem zrobić to co miałem zrobić a gdy wróciłem za wycieraczką była karteczka. Więc wyciągnąłem ją i znalazłem tego parkingowego i powiedziałem mu że ile można na niego czekać i zapłaciłem mu za ten postój i mandacik oddałem. Najlepszy pomysł jest z parkomatami, a te parkingi bez parkometrów to jak basen bez wody. Robiąc coś do czego nie jest się przygotowanym.

 31. ZPY_GMINA pisze:

  co ty porównujesz Pyrzyce do Szczecina , Pyrzyce maja Powierzchnie 38,79 km² a Szczecin ma Powierzchnie 300,55 km² jest duza roznica i Pyrzyce mala miejscowosc i juz jest Zadłużona, niektórzy mieszkancy nie ma pracy i wiaza koniec z koncem a oni w malej miejscowosci robia platne parkingi na ktorych sami nie parkuja, to jest najlepsze ze pracuja do 15 a parking jest do 16 i latac po bilety do GMINY to dajcie komus prace albo kupcie automat na bileciki a nie znak postawili i starczy w pyrzycach odwala sie lipe, byle kase sciagac od mieszkancow !!!!

 32. Gość pisze:

  Ci co wiążą koniec z końcem to chyba samochodami nie jeżdżą. Tych co stać na utrzymanie samochodu to i zapewne stać na zapłacenie tych marnych 2 zł za postój. Tatamatiego od dawna wiadomo że jesteś antyburmistrzowski. Sam chodzisz na pieszo nie jeździsz autem to się nie wypowiadaj na temat płatnych parkingów chodziaż masz do tego prawo. Jeżeli te pieniądze mają w jakiś sosób poprawić finanse gminy to jestem za. Tu tak naprawdę nie chodzi o płatne parkingi tylko o niechęć do burmistrza ludzi tu wypisujących. Jaką decyzję by nie podjął co by nie zrobił to i tak jest be i nie będzie sie podobało.

 33. tatamatiego pisze:

  uwierz mi że naprawdę nie mam nic do pana burmistrza . Prawdą jest że nie lubię tego pana jako Marka Olecha ale jako burmistrza chce czy nie muszę go tolerować ale nie muszę się zgadzać z jego i radnych decyzjami. pozdrawiam.

 34. ooolo pisze:

  Śmiechu warte w Szczecinie za brak biletu dostaje się mandat wysokości
  20zł a tu 50!!! nie dość, że w Pyrzycach nie ma parkingów to jeszcze żądają opłat!

 35. Al.Piastów pisze:

  Czytam wasze żale … tylko ze w Szczecinie są niektóre Parkingi PŁATNE ale nie na Przedmieściach jak ,Zdunowo,mierzyn jest dużo tego.

 36. 777 pisze:

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 549/2012 Burmistrza Pyrzyc z dnia 30 marca 2012r. w sprawie: zerowych stawek opłat za parkowanie pojazdów z kartami parkingowymi. WSZYSCY pracownicy Urzędu Miejskiego w Pyrzycach PARKUJĄ BEZPŁATNIE.

  Link do strony z zarządzeniem

  http://bip.pyrzyce.um.gov.pl/dokumenty/8777

 37. 777 pisze:

  WSZYSCY pracownicy Urzędu Miejskiego w Pyrzycach PARKUJĄ BEZPŁATNIE.

  Link do strony z zarządzeniem

  http://bip.pyrzyce.um.gov.pl/dokumenty/8777

 38. 777 pisze:

  WSZYSCY pracownicy Urzędu Miejskiego w Pyrzycach PARKUJĄ BEZPŁATNIE – zarządzenie Burmistrza nr 549/2012

 39. 777 pisze:

  Zarządzenie Nr 549/2012 Burmistrza Pyrzyc z dnia 30 marca 2012r. w sprawie zerowych stawek opłat za parkowanie pojazdów z kartami parkingowymi

 40. Zły pisze:

  To już jest przegięcie. 64 pracowników Urzędu dostało darmowe karty parkingowe! Jaki jest sens tego płatnego parkingu. Żeby nikt nie zajmował urzędnikom parkingu? http://bip.pyrzyce.um.gov.pl/pobierz/7403

 41. Urzędnicy pisze:

  Składamy serdeczne podziękowania radnym pyrzyckim. Dzięki wam Panie i Panowie nie musimy już marnować czasu na szukanie miejsca parkingowego przed urzędem. Jesteście wspaniali. Bardzo dziękujemy.

 42. Kierowca pisze:

  Mam pytanie do radnych. Czy o to wam chodziło podejmując uchwałę o płatnych parkingach by urzędnicy burmistrza mogli parkować za darmo, a reszta mieszkańców musiała płacić? Bardzo bym prosił o odpowiedź!

 43. Anonim pisze:

  Ktoś wyżej napisał że ludzie kiedyś wyjdą na ulicę. Moim skromnym zdaniem jest to bliżej niż dalej. Od samego początku tego roku dostajemy same złe informacje co się dzieje z gminą Pyrzyce. Czego jeszcze się dowiemy? Może jeszcze będziemy musieli opuścić nasze mieszkania. Czekam na to aż u nas w Pyrzycach stanie się tak samo jak w Grecji.

 44. Mirus pisze:

  No to już jest przegięcie sprawa do TK z reszty ludzi się robi frajerów ze przyjadę teraz pod własny blok z zakupami i nie mam gdzie samochodu postawić i jestem zmuszony płacić za parking abym mógł spokojnie zakupy zanieść a zaznaczam ze mieszkam w bloku nr 7 na Kilińskiego gdzie nie mam parkingu darmowego bo jak nie samochody witkowskie to do bagietki a ja muszę płacić.

 45. Mirus pisze:

  Bezpłatne parkowanie powijani mieć pracownicy urzędu ale zameldowani poza Pyrzycami a ci co pracują i mieszkają w Pyrzycach nie powinni mieć darmowego parkowania oni do pracy mogą dojść pieszo bądź na rowerku a nie korzystać z przywileju.

 46. Nikoś pisze:

  Słusznie Mirus./ Ci z mini-Pyrzyc kompromitują się przyjeżdżając samochodem do pracy w ratuszu.Nie mogą choć na chwile d…od siedzenia oderwać?

 47. Taaa pisze:

  Pan burmistrz-były sędzia piłkarski po raz kolejny (po gaszeniu światła, po podwyżkach dla swoich kolesiów z OSiRU, po upadłości ppm, po innych wpadach) pokazał, że nie ma pojęcia o samorządzie – to nie boicho i nie krótkie spodenki. Totalny brak wyczucia, pomysłu, klęska, porażka, lipa. Najlepiej skończ waść ….. A wy szanowni urzędnicy z Pyrzyc i z okolic, jeśli macie honoru tyle co funt kłaków – zrzeknijcie się tego śmiesznego przywileju !!!!! Przecież to wstyd dla was stawiać samochody darmo kiedy inni bulą !!!

 48. ... pisze:

  Wszyscy mądrzy się wypowiadają…Heh ale postawcie się w sytuacji kiedy to „wy” pracowalibyście w UM i mielibyście codziennie płacić…
  Wtedy dopiero byłby „szał pał” Wręcz żądalibyście karnetów!!!

 49. Mirus pisze:

  Oj raczej bym samochodem nie jeździł żeby przejść na druga stronę ulicy to już lenistwo by było

 50. ... pisze:

  A gdybyś był spoza P-c?

 51. Anonim pisze:

  Ja wtedy jako pracownik kupił bym karnet miesięczny. Ale że nie jestem pracownikiem i raz na jakiś czas chcę tam zaparkować to nie potrzebuję karnetu. Po co płatny parking jak większość miejsc zajmują pracownicy gminy którzy mają postój za free. Lepiej postawić znak zakaz ruchu w obu kierunkach a pod spodem umieścić tabliczkę że nie dotyczy pracowników urzędu.

 52. Anonim pisze:

  a kogo obchodzi przepraszam dojazd a nie mówmy o parkowaniu za fre….
  kurdek gdzie żyjemy chyba tutej jan bud….

 53. SŁUCHACZ pisze:

  zamiast begac do urzedu i tracic cenny czas w kolejce niech postawia PARKOMAT!I WTEDY KAZDY ZAOSZCZEDZI CZAS

 54. anna pisze:

  Nie mieszkam w Pyrzycach- bywam tam jedynie dwa razy do roku. Od wielu lat mialam problem z zaparkowaniem auta w centrum miasta. W ostatnim czasie znalazlo sie miejsce na parkingu i dla mnie 😉 Fakt-brakuje Parkomatow ale powoli ! Niestety popieram platne parkingi i to nie podlega dyskusji! Natomiast martwi mnie brak zaufania do wladzy, ktora przeciez sami sobie wybraliscie a jesli wiekszosc ludzi tak wybrala to reszta musi to uszanowac. Przy takim braku szacunku i wspolpracy- nie wladzy ale mieszkancow,ktorzy opluwaja wszystko i wszystkich nie da sie zbudowac bogatej i ladnej gminy. Ciekawa jestem ilu z Was zamiotlo choc raz w roku chodnik czy ulice przez domem (obojetnie czy mieszkacie w boku czy nie).Zapewne nie podniesiecie nawet papierka,bo przeciez to dzialka sprzataczki prawda? Jakia to typowo Polska postawa ! Wracajac do tematu gminy- Bylam oplacic podatki i jestem pod wrazeniem warunkow, w jakich pracuja pyrzyccy urzednicy. Na bodaj 10 m2 siedza dwie lub trzy kobiety plus krecacy sie starzysta/ka, stoja dwa ogromne biurka, 3 ogromne szafy i na koniec dodam,ze jest to pomieszczenie przechodnie! To jest jakies nieporozumienie !Tak sie nie powinno przyjmowac petentow a juz nie wspomne o tragicznych warunkach pracy. Podziwiam…

  • Dorota pisze:

   Anno, faktycznie przy Twojej częstotliwości bytowania w Pyrzycach (” bywam tam jedynie dwa razy do roku.”) problem z zaparkowaniem auta w centrum miasta jest bardzo istotny, bardzo się cieszę że w końcu znalazło się miejsce dla Ciebie. Ja też popieram opłaty za parkingi, a w Twoim przypadku to i zapewne z 10zł/h nie byłoby dużo. Co do sprzątania to też masz rację, gdyby każdy choć raz posprzątał chodnik czy ulice to spokojnie można byłoby zrezygnować z usług firm sprzątających itp. a zaoszczędzone środki przeznaczyć na budowę bogatej i ładnej gminy.
   Co do gminy to faktycznie na 10 m2 siedzą po dwie lub trzy panie i wyobraź sobie że są tacy co każą im w tych warunkach nawet pracować,
   normalnie masakra.
   Dobrze że poruszyłaś ten problem.

   Pozdrawiam
   Dorota

 55. Anonim pisze:

  Zgadzam się,że stawianie na całe dnie samochodów z karteczką NA SPRZEDAŻ jest lekką przesadą. Wreszcie na parkingu są wolne miejsca. Prawda jest jednak taka,że ludzie teraz zostawiają samochody na osiedlach, a mieszkańcy tych osiedli nie mają gdzie zaparkować swoich aut.

 56. ........... pisze:

  płatny parking w porządku, a gdzie parkomaty??? dlaczego tak utrudnia się życie mieszkańcom??? wyłączanie oświetlenia ulicznego-koszmar!!
  a tak na marginesie radni nie płacą??

 57. Mateusz2292 pisze:

  Radni płacą, tylko pracownicy urzędu nie płacą ;/

 58. trelek pisze:

  Jeden radny z Brzeska nie płaci przecież.

 59. trelek pisze:

  http://bip.pyrzyce.um.gov.pl/pobierz/7403 pod pozycją 52 umieszczono tego szczęściarza co to nie płaci !!!

 60. Anonim pisze:

  trelak jak już się bierzesz za wyjasnianie to sprawdź lepiej
  zarządzenie na które się powołujesz, że jest już nie ważne, zostało zmienione
  rzetelność nakazywałaby podać to do wiadomości ale to wymaga obiektywizmu.
  polecam zarządzenie Zarządzenie Nr 561/2012 w sprawie”zerowych stawek opłat za parkowanie pojazdów z kartami parkingowymi, wydanych osobom wyszczególnionym w załączniku Nr 1 do wymienionego Zarządzenia”

 61. as pisze:

  Cieszę się, że burmistrz wycofał się z tego nietrafionego pomysłu. Brawo! Albo prawo, to nasze lokalne, będzie dla wszystkich albo nie ma ono sensu. Przyznać się do błędu też trzeba umieć.

 62. Trelek pisze:

  Do anonim-a – podaj linka, to uwierzymy, nikt burmistrzowi i jego przydu…m nie uwierzy na słowo już nigdy, rozumiesz, nigdy! Dawaj linka! A swoją drogą to naprawdę trzeba być lichuteńkim burmistrzem żeby takie zarządzenia wydawać, oj lichuteńkim. Zero myślenia. Przecież z góry było wiadomo, że to się spotka z powszechnym wk.r…n.em. Oj doradcy słabi, słabiuteńcy, ale za to uposażeni, ho,ho!!!

 63. Anonim pisze:

  do trelek widać u ciebie słabo z obiektywizmem i chęcią do poszuiwania prawdy. To tak jak w polityce tej warszawskiej „nikt nas nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne” Ale wzorce można brać od różnych osób. Jedni szukają w Toruniu u „pana” dyrektora inni na krakowskim przedmieściu każdego 10 danego miesiąca. To jest demokracja. Nawet gdy ułomna. W innych miastach też pracownicy mają darmowe parkingi w miejscu swojej pracy. Tylko tam nie ma zasady dla wszystkich tylko na wniosek pracownika.
  Wracając do twojej niechęci w poszukiwaniu prawdy
  podaje link
  http://bip.pyrzyce.um.gov.pl/
  zakładka pokaz ostatnio dodane

  mam nadzieję, że wystarczy dalej sobie poradzisz.
  Ale gdyby sprawiło ci to trudność
  to dla opornych w zdobywaniu informacji

  http://bip.pyrzyce.um.gov.pl/dokumenty/8787
  trelek podaje dokładnie
  trzeba najechac kursorem myszki na załączniki do pobrania następnie na nazwę pliku 561.pdf kliknąć przyciskiem myszy i zapisać potem otworzyć plik i przeczytać ze zrozumieniem. Powodzenia. Jak dalej będziesz miał problem to napisz pomogę wkleję całe zarządzenia.
  Powodzenia. Tak na marginesie czasami w straostwie organizowane są kursy komputerowe z środków Unii Europejskiej zapisz się tam wyjaśnią ci zasady korzystania z komputera oraz zdobywania informacji publicznych poprzez np BIP.

 64. Tłuk pisze:

  Przepraszam że się wtrącę ale tak przy okazji skorzystam z faktu obecności człowieka znającego tajniki komputerów, chodzi mi mianowicie o ten cytat „… następnie na nazwę pliku 561.pdf kliknąć przyciskiem myszy … ” i tu mam kłopot przy mojej myszy są dwa przyciski i taka oponka którą też można przycisnąć, którym przyciskiem mam kliknąć ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pzdr.

 65. Anonim pisze:

  przeczytaj instrukcję obsługi

 66. PEWNIAK pisze:

  no i się zrobiła pustka na parkingu :)) mam miejsce do parkowania!! URZĘDNICY chyba zrezygnowali z jazdy samochodem do pracy np. z ul. kilińskiego bądź ul. dąbrowskiego. To było paranoją albo lansem kto ma lepszy samochód????

 67. trelek pisze:

  Pozdrawiam znawcę komputera i poszukiwacza prawdy Anonima. Moje zaś zdanie o braku wiary w słowa obecnie panującego nie są odosobnione niestety. Właśnie po wypowiedziach twego jak mniemam pana i burmistrza zawsze trzeba poszukiwać prawdy. Jest drugie dno, a może i trzecie, są wypowiedzi wiem, ale nie powiem, powiem jutro etc, etc. Poszukuję więc prawdy na różne sposoby, a może Anonimie masz linka do „całej prady” o pracy burmistrza?

 68. cnc4you pisze:

  Dzisiaj tj 19/04/2012 okolo godziny 10 na parkingu bylo 14 samochodow.Super tyle miejsca nigdy wczesniej nie bylo. Tylko jest maly problem gdzie mieszkaniec jakiego kolwiek osiedla ma zaparkowac. Zarobek z tych kilkunastu samochodow z ktorych wiekszosc zwolniona z oplat prawie minimalny. straty z rozjezdzonych trawnikow braku miejsc dla mieszkancow napewno wieksze. Mieszkam przy urzedzie skarbowym a czesto musze parkowac na szkolnej przy Hawance. Paranoja. To maja wladze w d… . Czy ktos mysli w urzedzie?

 69. Klient pisze:

  Bilet parkingowy za szybą auta nieobowiązkowy

  Poniedziałek, 18 czerwca (17:46)

  Nie ma obowiązku zostawiania biletu parkingowego za szybą auta – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. O wyroku sądu poinformował media przewodniczący łódzkiej rady miejskiej Tomasz Kacprzak.

  Kierowcy w Łodzi po zaparkowaniu samochodu muszą z góry zapłacić za parking, a dowód wpłaty umieścić w widocznym miejscu, czyli za szybą auta.

  Z takim „nakazem” nie zgadzał się Rzecznik Praw Obywatelskich, który w ubiegłym roku złożył do sądu skargę.

  Zdaniem rzecznika miasto ma prawo pobierać opłaty za parkowanie, ale nie może zmuszać kierowców do wykładania biletu w widocznym miejscu, czyli za przednią szybę auta.

  Według rzecznika prawem samorządu jest tylko i wyłącznie pobranie opłaty. Nakazując wyłożenie biletu przekracza swoje uprawnienia.

  Jak powiedział Kacprzak, stanowisko rzecznika podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. – Orzeczenie wpłynęło już do rady miasta – dodał.

  Według niego takie orzeczenie bije w kierowców, bo przecież i tak będą musieli pokazać zarządcy drogi, że zapłacili za postój. Przewodniczący nie wie jeszcze, jak to będzie wyglądało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.