ŚWIĘTA, RAJ DLA ZŁODZIEJA

Wielkimi krokami zbliża się okres świętowania Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Duża grupa osób spędzi ten czas poza domem, wyjeżdżając do rodziny, w góry, za granicę. A na to tylko czekają ci, którzy po cudze sięgają jak po swoje.

Wyjeżdżając na Święta należy pamiętać, aby należycie zabezpieczyć swój dobytek przed kradzieżą. Nie każdy niestety może pozwolić sobie na luksus posiadania alarmu antywłamaniowego, rolet zabezpieczających drzwi i okna mieszkania czy wynajęcie agencji ochrony. Dlatego warto pamiętać o tym, aby nie pozostawić pouchylanych okien i drzwi balkonowych, szczególnie w domach wolno stojących i mieszkaniach na niższych piętrach budynków wielorodzinnych. Dobrze jest zwrócić się do sąsiada z prośba o doglądanie mieszkania na czas naszej nieobecności. Rodzice powinni też dopilnować, aby dzieci nie umieszczały informacji o wyjeździe w serwisach i portalach społecznościowych, które stają się coraz popularniejszym źródłem informacji dla przestępców.

Okres przedświąteczny sprawia, że przez pośpiech i roztargnienie zapominamy często o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Stajemy się mniej czujni niż na co dzień, przez co łatwo możemy stać się ofiarą oszustwa lub kradzieży.
Pyrzyccy policjanci przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku swoje działania skierują przede wszystkim na tym, aby wszyscy mieszkańcy powiatu Pyrzyckiego mogli ten czas spędzić przede wszystkim bezpiecznie w gronie najbliższych.
Takich właśnie, spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia życzą policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.